2014 kpss çalışma günlüğüm

yahu size de bazen hiçir şey bilmiyormuşsunuz gibi geliyor mu ?
dünden beri bi telaş sardı beni. biraz da umudum kırıldı.
sanki sınava girsem geçen yılki kadar bile puan alamayacakmışım gibi hissediyorum.
sınava kadar hiç kalkmadan çalışsam yetişmeyecekmiş gibi geliyor
bu sene de başaramayacağım diye korkuyorum

Bende seni merak ettim ne yapiyorsun diye ozelden yazacaktım ki burada yazdigini gördüm.
Ilk detaylı trkrarlarini yazarak yap sonra okur okur soru cizersin canım.

Dun temızlk yaptm canm evdeydm dip kose camlar filan baya kaldirdm evi dun hic calisamadm aksamda cok belim agridi esimde isteydi bu hafta iznimiz denk gelmedi bugunde is yerine geldm pcyi actm cevap yazicaktm bi baktm mause yok :-o mausemi almslar (satis mudurumuz saolsn kalsn dedm bende ders calisirm nette dolasmam diye )yazamadm tlfndan yaziom bugun tarih tekrarima devam ediorm tarih malum uzun yorucu ama dedigin gbi sarfansari ilk bi detayli yazarak tekrar yapimde sonra okurum :)

Bikac tekrardan snra toparlarsn devrim skma canini bol bol calisalim su sinav bitince rahatlamak istiyorm bende valla kk rahat rahat konusuruz insallah :)

inşallah canım. atanınca tebligatın geldi mi , ne zaman gelecek muhabbetleri yapmak nasip olsun :)

Kizlar evliya celebinin seyahatname adlı eserni arastirirken bir rüyasıni okudum paylaşmak istedm;

Evliya Çelebi bir aşure gecesi rüyasında eminonundeki ahi celebi camii'nde kalabalik bir cami icerisinde hazret-i peygamber'i gördü huzuruna varinca; 'sefaat ya Rasûlullah! ' diyecek yerde heycanlanarak;' seyahat ya Rasûlullah' demesi üzerine, hazreti peygamber tebessüm buyurup, bu gence hem sefaatini mujdeledi hemde seyahatine izin verdi. Ve bu guzel ruyayi uyaninca ilk isi Kasımpaşa Mevlevihanesi Şeyhi abdullah dede'ye anlatti . Abdullah dede, ruyayi tabir edip, '' ibtida bizim istanbulcagizi tahrir eyle'' tavsiyesinde bulundu ve evliya celebi ilk faaliyeti olan istanbul gezileri neticesinde baslibasina bir istanbul tarihi sayilabilicek Seyahatnamenin birinci cildini yazdı :)

Temiz kalpliligin rüyası bence.

Simdiye kadar aklımdan geçen gönülden istediğim hersey oldu çok şükür. O an olmadı çoğu şey ama zamanla olduğunu gördüm.

Bu benim ya gönülden istediğim şeyler olduğu için yada imkansizlari değil olabilecek şeyleri istediğim içindir

Şimdi gönülden olmasını istediğim, hayırlı bir evlat ve hayırlı bir iş kapısı inşallah.

Amin canim insallah hayirli bir evlat ve is benmde en cok istediğim ♡♡♡

Korkulu rüyam dilbilgisine başlıyorum bugün. Haydi bismillah

Başladığına göre artık korkulu rüyan olmaktan çıkacak demektir sarfansari :))
Bende sözelden korkmaya başladım çalışmayı sürekli erteleyip duruyorum çünkü.
Denemelerde netlerim de düşmeye başladı. Ben de haftasonu iyice yüklencem derslere. Türkçeden 3 kitap seçmiştim bu hafta bitircem diye ama hastalnınca kaldı pek çalışamıyorum bu aralar erkende yatıyorum işte de yoğunum dinlenemedim bir türlü. Hafta içi iyileşmem lazım ki haftasonu full ders çalışabileyim. Bu haftasonu denemeye de girmeyeceğim tüm haftasonu sıkı çalışabilirim.Bugün doktora gittim antibiyotik yazdı iyileşirim inşallah kısa sürede. Cumartesi türkçeyi birme hedefi koydum kendime. Yetişmese bile yetiştirmem lazım diye çok çalışırım. Paragraftayım bende o bitince dilbilgisine başlayacağım.Sonra yazım kuralları noktalama e sözel mantık anlatım bozukluğu var. Zaten bunlar en çok takıldığım kısımlar türkçede. Bazen anlatım bozukluğunu bulamıyorum bana normal geliyor. YAzım kurallarında da emin olamıyorum bazı sözcüklerde. Dilbilgisini de unutmuşum. Bazen doğru yapıyorum bazen de karıştırıp yanlış yapıyorum. Yapı diyince aklıma sıfat isim zamir geldi geçen oysa o türdü. Yapı da bileşik türemiş basit olmasıydı mesela. Bunlar kafamda karışmış şekilde var.

dil bilgisi benim de çok iyi değil. bi ara tekrar döncem ona
geçen çözdüğüm deneme çok canımı sıktı. sivasta yaşadığım sorunlar-taşınma faslı baya düşürmüş beni. tam yükselişe geçmişken gerilemek çok zoruma gitti
bu hafta çok sıkı çalışmam lazım

Denemem geçmiş olsun.
Ben iyilestim çok şükür. Antibiyotik bana çok uzun süre etki gostermedi serum dahi çabuk iyilestirdi. En sin içine vitaminde kattılar o baya toparladı beni.

Aynen bilmediginden daha çok korkuyorsun. Yarina kadar dersanede geldiğimiz yere kadar calisip sonra tarihin çağdaş dünya tarihini işliyoruz dersanede ona çalışmaya baslayacagim.

Yazım kuralları ve noktalama benimde tekrar yapmam gerek

Devrim stres yok çalışmaya devam
Mutlaka her gunumuzun üzerine birşeyler ekleyerek ilerliyiruz ama denemelerin hepsinde bunu gormeyebiliriz stres yapma. Eksik konularına yogunlas daha çok ve sonrasında bol tekrar için odaklar.

netten bir kaç başarı öyküsü okuduktan sonra içim rahatladı biraz
kalan zaman yetmeyecekmiş gibi hissediyorum bazen:18:
bir de bir şey soracağım.. önlisanslara çağdaş dünya tarihi ilk kez sorulacak ya bu sene, fazla kasarlar mı acaba? Dershanede bi şey diyorlar mı bu konuyla ilgili ?

uzzzuuuun bir aradan sonra merhabalar
yazamadim ama takipnettim sizleri benim sinavima 5 ay var ama cok az kaldi gibi hisswditorum panik halindeyim surekli plan degistiriyorum.
Turkceden 2 konum kaldi
Matematiktn isci problemlerindeym
Tarihim iyidir ama henuz 20.yuzyuldaym
Vatandasliktan 2 konu bitirdim
Cografyadan 4 konu bitti
Mayis gibi mat haric konularimi bitirirm diye dusunuyorum
mattan sifrdim en fazla 15 i gordum denemelerde daha fazla artmaz gibi geliyo bazi konulari unutuyorum cunku
Birde geometriye hic baslamasam mi diye dusunuyorum bazen
Elimde cok fazla kaynak var bazen bunlar biter mi diyw bakiyorum:)
Tarih konu anlatimina ihtiyacim var elimdekiler cok kisa anlatilmis
Keyifli tarih ve yediiklimin kumbarasi arasinda kararsiz kaldim tavsiyede bulunabilecek biri varmi
Telden yazdigim icin kusurum affola:)

uzzzuuuun bir aradan sonra merhabalar
yazamadim ama takipnettim sizleri benim sinavima 5 ay var ama cok az kaldi gibi hisswditorum panik halindeyim surekli plan degistiriyorum.
Turkceden 2 konum kaldi
Matematiktn isci problemlerindeym
Tarihim iyidir ama henuz 20.yuzyuldaym
Vatandasliktan 2 konu bitirdim
Cografyadan 4 konu bitti
Mayis gibi mat haric konularimi bitirirm diye dusunuyorum
mattan sifrdim en fazla 15 i gordum denemelerde daha fazla artmaz gibi geliyo bazi konulari unutuyorum cunku
Birde geometriye hic baslamasam mi diye dusunuyorum bazen
Elimde cok fazla kaynak var bazen bunlar biter mi diyw bakiyorum:)
Tarih konu anlatimina ihtiyacim var elimdekiler cok kisa anlatilmis
Keyifli tarih ve yediiklimin kumbarasi arasinda kararsiz kaldim tavsiyede bulunabilecek biri varmi
Telden yazdigim icin kusurum affola:)

cigabitli hoşgeldin tekrar bayadır yoktun ortalarda cidden.
Sarfansari kumbaraya iyi ayrıntı diyordu bende keyifli tarihten çok memnunum onda da ayrıntılar var.Ama onda soru yok hiç. Kumbarada sorular var bildiğim kadarıyla. Ben keyifli tarihi öneririm diğerini sarfansariya sor.

Bu arada sarfansari teşekkür ederim. Bende iyileşce inşallah şu an daha iyiyim cidden kendime ıhlamur çayı yaptım. Onu içerken çalışcam biraz. Türkçeye devam.

matematikten bu sayıya nasıl ulaştınız ?
sıfırdan 15 nete gerçekten çok iyi yol almışsınz
bende sıfırdan başladım en fazla 10 net çıkarabiliyorum matematikten. 5 ay var inşallah daha da artar. sözeller bitti tekrar matematiğe yüklencem.

314 soruyla kapatıyorum bugünü. 2 ünite tarih tekrar ettim. faktöriyel çalışıp en az 100 tane soru çözecektim ama yetiştiremedim.
evde işlerim vardı biraz onlara baktım. artık yarın telafi edicem matematiği de

Son düzenleme:
Canım bizde dersanede yeni geçtik
Ösym konu dagilimlarini aciklarken bu sene önlisans için 3 tane cikacagi yaziyordu, lisanslarda da 3 tane cikacakmis
Bence puanı yüksek sorular olacak, çoğu kişi ilk göreceği için calismayacak belki. Yani üzerinde durulmasi gereken bir konu.

Hosgeldin geldin canım.
Burada geçen sene sınav topiginden bir abla vardı adilemir, onun başarı öyküsü beni hep etkilemistir.
Geçen sohbet ettik oda mayıs ortasında başlamış çalışmaya, 85.5 la sanırım atandı. Bence zamanı hiç sorun etme programlı çalıştığın takdirde yetistiririsin.

Yediiklimin kumbarasini ben yeni aldım ve tarih tekrari yaptım. Kitap renkli ve her konunun arkasında çok değil 1 er test var. Tavsiye ederim. Denemem de diğerini begenmisti. Ikiside güzel bence, fiyatı uygun olanı al en ikisi
arkadaşlar bu seti kullanan var mı aranızda ?
tarihi zor gibi geldi bana sanki ?
Eki Görüntüle 1073252

Bu seti değil ama tüm dersler soru bankasını cozuyirum suan. Bana zor gelmedi.
Bence sınavdan önce zor kolay demeden yeterince soru bankası çözülmeli. Sende sartlandirma kendini zora diye biter mutlaka soru bankasını.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…