2014 kpss çalışma günlüğüm

Bugün dayanamayip yine kitap aldım :KK17:
Uzman kariyerin anayasa öğreten soru bankası
Elimde 3 tane hiç başlaMadigim tüm dersler soru bankası ve 1 tane de tarih soru bankam vardi
Elimde birde yarım başka kitaplar var
En iyisi bir liste çıkarmak hangi kitaptan hangi konular kaldığı gözümün önünde olur. Sonra çözdükce listeyi karalar kitapların azaldigini görüşürüm :KK30:

Bugün inceledigim kadarıyla zaman kariyerin öğreten serisini tavsiye ederim. Testler çözümlü, ve ilk testlerde çözüm sorunun hemen altında. Her cevapta konuyu anlatiyor gibi uzun açıklama yazmışlar. :KK34:
Sarfansari bende aldım o öğretenleri 2012 de bitirmiştim hepsini çok memnun kalmıştım. Yenilerini de aldım. Sadece sözelleri aldım. Tarihe başladım sadece. Diğerleri olduğu gibi duruyor. Benim kitaplar yetişmez gibi ama kitap almayı artık bıraktım en son deneme falan almıştım daha da almam bunları anca çözerim çünkü. Dediğin gibi bir listem benim de var. Her konudan hangi kitaplar var diye bilgisayarda çıkarmıştım çıktı alacaktım sözde kaldı. Bende bitirdikçe o konunun altındaki kitapları siliyorum bu da motive ediyor insanı :))

Denemem bunlar ilgili geçenlerde güzel bir bilgi vermişti
O 1 haftada 1000 tane paragraf sorusu cozmus, o hafta sadece paragraf cozmeye odaklanmış her testi de çizerken zaman tutmus. O hafta o kadar çok cozmus ki ondan sonra tüm deneme sınavlarında paragraflar tanidik gelmiş ve turkceden iyi netler çıkartıyor.

Bende bunu tüm dersler için yapmak istiyorum eksik konuların bir bitsin 1 hafta full türkçe sonra matematik sonra tarih şeklinde kamplar yapacagim ve her birinden birer kitap bitirecegim 5 haftada inşallah.:KK34:

Bende dediğini yapcam bu haftasonu :)) Paragraf haftası yapcam. 2 tane soru bankam var ama içinde paragrafla ilgili çok soru var kitapların yarısı nerdeyse paragraf onları çözcem.

Benim daha hiç başlamadığım kitaplar da var onları düşününce aşırı strese giriyorum hani başlayıp yarım kalsa yine içim bir nebze rahat oluyor da sınava kadar kapağını açmadığım kitap kalırsa diye korkuyorum. Birde bu sene geçince elimde eski kitap kalsın da istemiyorum iyi olmuyor öyle. Atamıyorsun verecek birini bulamıyorsun öyle kalıyor yarım yarım eski kitaplar o yüzden hepsi olmasa da çoğunu bitirmek istiyorum. Yarın ve pazar günü denemeye girmeyeceğim için kampa girme kararı aldım. cumartesi ve pazar günü minimum 600 soru hedefi koydum kendime yani bu hafta 1200 soru çözmem gerekiyor. Haftaiçi çalışamıyorum denemeye girdiğim günler de az çalışabiliyorum o yüzden. Hafta bir gün de olsa 600 soruluk kamp yapcam. Konu çalışsam bile 600 soru çözmem lazım. Tarih coğrafya vatandaşlıkta 600 soru rahat çözülür de matematikte çok zor oluyor denemişliğim var çözülüyor ama tüm gün çalışıyorsun aşırı yorucu oluyor. O yüzden olabildiğince sırayla farklı dersler çalışarak yapcam bu kampı her dersten bir konu çalışarak ne kadar ders bakabilirsem bakcam. Yarın paragrafla başlayıp matematikle devam etcem o da biterse tarih coğ vat. diye gitcem. Umarım uygulayabilirim. Ancak bu şekilde biter benim kitaplarım.

konunuzu bölüyorum ama, bade sana teşekkür etmek ıcın gırdım araya:)

nerede yazdıgını hatırlayamadıgımdan alıntılayamadım ama sayende Hakan Dede ıle tanıstım ve kabusum olan tarıhı sanki yeniyorum,sanki anlıyor ve cozuyorum......çoooook teşekkür ederim, hayrı aldın benden yana :))

rica ederim tatlım bırakmadan sürekli çalışırsan başarırsın ben sıfırdan başladım sınavda 25 yaptım :KK34:

rica ederim tatlım bırakmadan sürekli çalışırsan başarırsın ben sıfırdan başladım sınavda 25 yaptım :KK34:

işte o 25 ı gormek benı benden aldı....benımde sıfırdı ve hıc anlamaıyor ezberleyemıyordum, hakan dedenın anlatım seklı cok guzel uyutmuyor, ezberlemeden ogrenıyorum.....gercı hala sıfıra yakın daha bır kac konu bıtrdım......

ınş.basaracagız :)

Gunaydinlar :KK19:
Sabah 8 buçuk gibi kalktım ve tarih dış politika özetini tamamladim :KK76:
Şimdi üzerine 100 kadar soru çözer kahvalti hazirligina geçerim. Erken kalkabilmek çok güzel :119:

kızlar benimde tarihim berbat ya hangi kaynaktan çalıştıysam olmuyor..:KK50:
hakan dede dediğiniz sadece videolu anlatım mı yoksa kitabı, notu falan var mı:26:

kızlar benimde tarihim berbat ya hangi kaynaktan çalıştıysam olmuyor..:KK50:
hakan dede dediğiniz sadece videolu anlatım mı yoksa kitabı, notu falan var mı:26:

hakan dedenin hem videosu var hem de ders notları ve soru bankası var. anlatım bozukluğu mu oldu ne:KK53:
benim tarihim iyi ama o videolarından ben de edinmek istiyorum. bu seneki videoları çok çok iyi diyorlar.

elimde 558 soruluk paragraflarla dans soru bankası var. 2 gün içinde bitirmeyi planlıyorum. pazartesi acil çıkış soru bankasına başlarım.
biraz paragraf çözdüm kahvaltı yapıp devam edicem.
sonra tarih, coğrafya soru çözümüm var. matematikten asal sayılar çalışcam.ve tabi soruları çözülcek.
pazara da gitmem gerek.:KK55: hepsine vaktim yetecek mi bilmiyorum:KK37:

hakan dedenin hem videosu var hem de ders notları ve soru bankası var. anlatım bozukluğu mu oldu ne:KK53:
benim tarihim iyi ama o videolarından ben de edinmek istiyorum. bu seneki videoları çok çok iyi diyorlar.

anladım canım sağol bu saatten sonra ders notları edinmem daha mantıklı olur..
ben A grubundan hazırlanıyorum da b ye çalışmak hiç içimden gelmiyor :KK19:

tarihi hangi kaynaktan çalışıyorsun:26:
Ben 2 kaynaktan calisiyordum Yediiklim ve data
Şimdi birde Yediiklim kumbara kitabını aldım tavsiye ederim
Çalışma şeklim öncelikle konuyu 3 kitaptan okuyarak özet çıkartıyorum. Sonra o ozetten yardım alarak 1 soru bankasindaki soruları cozuyorum, diğer soru bankasına geçtiğimde konuyu öğrenmiş oluyorum özet kagitlarima bakmiyorum

Her konu arkasından konuyu pekistirmek için mutlaka 200-300 soru cozuyorum birde.

Kolayliklar diliyorum

elimde 558 soruluk paragraflarla dans soru bankası var. 2 gün içinde bitirmeyi planlıyorum. pazartesi acil çıkış soru bankasına başlarım.
biraz paragraf çözdüm kahvaltı yapıp devam edicem.
sonra tarih, coğrafya soru çözümüm var. matematikten asal sayılar çalışcam.ve tabi soruları çözülcek.
pazara da gitmem gerek.:KK55: hepsine vaktim yetecek mi bilmiyorum:KK37:

Ya benimde bu hafta planimda 104 tane paragraf sorusu vardi ama 25 tanesini çözdüm kaldım :KK14: bugün onu tamamlarim inşallah.
Birde anlatım bozuklugu 4 testimi tamalayacagim.

Sabah dış politika calisip 90 soru çözdüm şimdi de 30 soru daha çözüp kahvalti hazırlayacağım
Pazara giremedim, akşam taşınacak olan bir komsum var onu çaya çağırmayı planliyorum basın yanına birşeyler yapmam gerek.

Inşallah bende bunları yetistiririm bugün :KK14:

200 tane paragraf çözdüm kafam kazan gibi oldu:KK53:
40 tane de tarih çözdüm ayıp olmasın :KK1:
biraz dinlenip coğrafya ve matematik bakcam. :KK14:

Günaydınlar :KK16:

Bugün planım çağdaş dünya tarihi çalışmak ve biraz soru çözmek. Ara ara matematikte çözüyorum.

Önümüzdeki hafta planımı hazırladım, anayasa tekrarı yapıp anayasa uzman kariyer öğreten soru bankasını bitireceğim :KK53: hedefim biraz büyük. Kitap cevaplı soru bankası olduğu için zaman alabilir umarım halledebilirim :26: ve geometri üçgenleri birireceğim, 1 haftalık planım bu.

biraz önce, komşumun 2 bucuk yaşındaki kızı için battaniye aldım, yeni oda takımı aldılar, battaniyesi de benden olsun dedim. umarım beğenirler

mutlu pazarlar :KK19:

Eklentiler

• $adszzsdfzsdfzsdfzsdfzsd.jpg
    $adszzsdfzsdfzsdfzsdfzsd.jpg
    49,3 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
günaydınn :)
safransarı hedefin büyük gerçekten. hadi bakalım:KK55: ben de b akşam yaparım önümüzdeki haftanın planını.
------

kızımla ilgili problemlerimiz var. taşınmanın şoku ve benim derslere yoğunlaşmam kızımı psikolojik olarak etkiledi sanırım.
hiç olmaığı kadar hırçın, tuvalet eğitimi konusunda gerileme var.dün gece hiç uyuyamadım bu sebepler yüzünden.
kpss yüzünden bütün düzenim bozuldu. ne eve doğru dürst vakit ayırabiliyorum ne de çocuğuma,eşime zaten ayıramıyorum. bu kadar yol almışken akşam kpssyi bırakmayı bile düşündüm. ama çok emek verdim. 5 ay kalmışken bırakırsam acısı yıllar boyu içime oturacak.
bi kaç gün erken kalktım . uyandğımı hissediyor sanırım arkamdan kalkıp geliyor:KK25:
ne yapıcam bilmiyorum. kocaman kız oldu . böyle gerilemeler olunca çok üzülüyorum.
kaça bölünmem lazım herşeye yetişebilmek için.

günaydınn :)
safransarı hedefin büyük gerçekten. hadi bakalım:KK55: ben de b akşam yaparım önümüzdeki haftanın planını.
------

kızımla ilgili problemlerimiz var. taşınmanın şoku ve benim derslere yoğunlaşmam kızımı psikolojik olarak etkiledi sanırım.
hiç olmaığı kadar hırçın, tuvalet eğitimi konusunda gerileme var.dün gece hiç uyuyamadım bu sebepler yüzünden.
kpss yüzünden bütün düzenim bozuldu. ne eve doğru dürst vakit ayırabiliyorum ne de çocuğuma,eşime zaten ayıramıyorum. bu kadar yol almışken akşam kpssyi bırakmayı bile düşündüm. ama çok emek verdim. 5 ay kalmışken bırakırsam acısı yıllar boyu içime oturacak.
bi kaç gün erken kalktım . uyandğımı hissediyor sanırım arkamdan kalkıp geliyor:KK25:
ne yapıcam bilmiyorum. kocaman kız oldu . böyle gerilemeler olunca çok üzülüyorum.
kaça bölünmem lazım herşeye yetişebilmek için.

Evliyken kpss ye hazıranmak 2 kat daha zor, bırde çocuk varken hazırlanmak 4 kat daha zor :KK14:
Kızın kaç yaşındaydı devrım?
bende temizlik ve yemeğe çok az vakit ayırıyorum, allahta misafirler haberi geliyor hepte toparlanıyorum.

Yarım günde olsa kreşe verme imkanın varsa, hem onun için gem senin için çok iyi olur.

Evliyken kpss ye hazıranmak 2 kat daha zor, bırde çocuk varken hazırlanmak 4 kat daha zor :KK14:
Kızın kaç yaşındaydı devrım?
bende temizlik ve yemeğe çok az vakit ayırıyorum, allahta misafirler haberi geliyor hepte toparlanıyorum.

Yarım günde olsa kreşe verme imkanın varsa, hem onun için gem senin için çok iyi olur.

kızım 5 yaşını dolduracak ağustosda.
haklısın çocukla hazırlanmak çok zor. kızım daha küçükken hazırlansaydım keşke sınava.
özel sektörde çalışıyordum o zamanlar, işim iyiydi aldığım maaş beni tatmin ediyordu. sınavla uğraşmak istemedim. o kadar pişmanım ki şimdi. kayınvalidem de bizde kalıyordu çok rahat hazırlanırdım. şimdi hem işsiz hem de vakitsizim.
apartmandakiler hoşgeldine gelecek, onları da sallıyorum . daha davet edemedim.
kreş araştırıyoruz bizde. bugün eşimle konuştuk. bulabilirsek iyi bi yer göndericez.
hem eşimin hem de kızımın hayatından çalıyorum gibi geliyor bana.
bu kadar fedakarlık ediyoruz, çalışıyoruz. karşılığını alırız inşallah.

kızım 5 yaşını dolduracak ağustosda.
haklısın çocukla hazırlanmak çok zor. kızım daha küçükken hazırlansaydım keşke sınava.
özel sektörde çalışıyordum o zamanlar, işim iyiydi aldığım maaş beni tatmin ediyordu. sınavla uğraşmak istemedim. o kadar pişmanım ki şimdi. kayınvalidem de bizde kalıyordu çok rahat hazırlanırdım. şimdi hem işsiz hem de vakitsizim.
apartmandakiler hoşgeldine gelecek, onları da sallıyorum . daha davet edemedim.
kreş araştırıyoruz bizde. bugün eşimle konuştuk. bulabilirsek iyi bi yer göndericez.
hem eşimin hem de kızımın hayatından çalıyorum gibi geliyor bana.
bu kadar fedakarlık ediyoruz, çalışıyoruz. karşılığını alırız inşallah.
Bende 4 sene özelde çalıştım.
Inşallah bundan sonra memur olarak calisiriz.
Kresi kesinlikle tavsiye ederim, komsumun 2,5 yaşındaki kızı gidiyor ve basladiktan sonra o kadar iyi yönde fark etti ki.
Annesi de babası da universite mezunu ama çocukla kaliteli vakit geçirmeye çalışıyorlar devamlı ama çocuk kendi yaş grubunda daha mutlu.
Inşallah memnun kalacagin bir yer bulursun ve öğleden sonra sana kalır.
Hatta tüm gün bile gönderebilirsin. İnan sikilmiyorlar orada, yemekleri uyku saatleri çok daha düzenli oluyor.

Bende 4 sene özelde çalıştım.
Inşallah bundan sonra memur olarak calisiriz.
Kresi kesinlikle tavsiye ederim, komsumun 2,5 yaşındaki kızı gidiyor ve basladiktan sonra o kadar iyi yönde fark etti ki.
Annesi de babası da universite mezunu ama çocukla kaliteli vakit geçirmeye çalışıyorlar devamlı ama çocuk kendi yaş grubunda daha mutlu.
Inşallah memnun kalacagin bir yer bulursun ve öğleden sonra sana kalır.
Hatta tüm gün bile gönderebilirsin. İnan sikilmiyorlar orada, yemekleri uyku saatleri çok daha düzenli oluyor.

inşallah safransarı. 30-40 puanla atananlar boşuna uğraşma zor iş atanmak diyor. ölür müsün öldürür müsün :KK14:
anne- babalık çok zor iş. bebekken her şey daha kolaydı :KK1: şimdi psikolji, alışkanlık , özgüven .... her bi şeyi insanı yoruyor :KK1:

Günaydınlar :KK16:

Bugün planım çağdaş dünya tarihi çalışmak ve biraz soru çözmek. Ara ara matematikte çözüyorum.

Önümüzdeki hafta planımı hazırladım, anayasa tekrarı yapıp anayasa uzman kariyer öğreten soru bankasını bitireceğim :KK53: hedefim biraz büyük. Kitap cevaplı soru bankası olduğu için zaman alabilir umarım halledebilirim :26: ve geometri üçgenleri birireceğim, 1 haftalık planım bu.

biraz önce, komşumun 2 bucuk yaşındaki kızı için battaniye aldım, yeni oda takımı aldılar, battaniyesi de benden olsun dedim. umarım beğenirler

mutlu pazarlar :KK19:
sarfansarı seni hatırlıyorum sanki bi yerlerden :) kolay gelsin herkese...

X