2014 kpss çalışma günlüğüm

günaydın herkese

Günaydın
Dersaneden geldim, kahvemi aldım dersin başına gectım
Tarih 1.-2. Dünya savaşı arası özet çıkartıyorum.
Bugunki planim anayasadan 2 konu calisip cozebildigim kadar soru çözmek. Min 100 soru hedefi koydum kendime. Konu tekrarı yapacağım içün soru çözmek için çok kasmayacagim kendimi.

Herkese mutlu haftalar

Son düzenleme:

benim tarih tekrarım çok verimsiz geçiyordu muharebeler dönemine kadar geldim ama hiç çalışmamış gibiydim.
bıraktım bende. hakan dedenin videolu derslerii sipariş verdim. gelince tarihe tekrar bakıcam.
bugübki planım da türkçe ve coğrafyadan 100er soru vatandaşlık 1. ünite yarısına kadar çalışcam.
matematik asal çarpanlar videosu ve çözebildiğim kadar soru.
dil bilgisinden de ses bilgisi videolarını izleyip soru çözcem.
türkçe ve coğrafya tamam şimdi dil bilgisi çalışcam . sonra matematik ve vatandaşlık.
bakalım yetiştirebilecek miyim.
kolay gelsin, iyi çalışmalar

pek kimse uğramaz oldu buralara.
Denemem, poliseşi , zeycanım ve diğerleri.. neredesiniz:26:

Tarih çok tekrar isteyen bir ders. Ben her konuya başlamadan önce bitirdiğim diğer konuları tekrar ederek geçtim öyle pekişti biraz.

Kreş işini ne yaptınız buldunuz mu iyi bir yer ?

Denemem malum çalışıyor, hafta sonları bir ders calisiyor
Zeycanim verimli çalışmaya baslayamadigi için sanırım yazmıyor yazmıyor buraya
Poliseşi ni bende merak ettim :26:

Tarih çok tekrar isteyen bir ders. Ben her konuya başlamadan önce bitirdiğim diğer konuları tekrar ederek geçtim öyle pekişti biraz.

Kreş işini ne yaptınız buldunuz mu iyi bir yer ?

iyi bi yer değil hiç bulamadık :2: sorduk soruşturduk sdece 2 tane anaokulu var. onlar da malum kapanacak 1,5 ay sonra.
boşuna göndermeyelim dedik.
eşimin iş yeri vardyalı sistem olacakmış haftaya. evde olduğu zaman o ilgilenecek. bende ara verdiğimde kızımla birlikte en sevdiği şeyleri yapmaya çalışarak verimli zaman geçirmeyi planladım. eskiden yemek yaparken temizlik yaparken aralarda ilgileniyodum. hata ettim.

Neyse canım kızın büyümüş masallah, eşi'nin vardiyaliya dönmesi çok iyi olmuş senin için, üzerinden yük biraz daha kalkar.

Birde tarihle ilgili şu çalışma sistemini öneririm, bir hafta hergün 1-2 konu olacak şekilde baştan detaylı tekrar yap, konuları arka arkaya calisinca bağlayıcı oluyor ve aklında daha kolay calisabiliyorsun.

evet rahatlicam biraz daha.
dediğin şekilde tekrara başlamıştım ama kendimi veremedim sanırım verim alamadım. tekrar aynı yöntemle bismillah diyeyim bari:26: özet çıkarsam daha mı iyi olur acaba ?

evet rahatlicam biraz daha.
dediğin şekilde tekrara başlamıştım ama kendimi veremedim sanırım verim alamadım. tekrar aynı yöntemle bismillah diyeyim bari:26: özet çıkarsam daha mı iyi olur acaba ?

tabi özet daha akılda kaıcı oluyor. bende tarihten özet cıkartarak anlıyorum. okurken ılgın dagılıyor bır sure sonra. ama yazarken dagılmıyor

tabi özet daha akılda kaıcı oluyor. bende tarihten özet cıkartarak anlıyorum. okurken ılgın dagılıyor bır sure sonra. ama yazarken dagılmıyor

2012 kpss de tarihten güzel netler çıkarmıştım. bu sene de denemelere yükseltmişken yaşanan olumsuzuklar kötü etkiledi beni. hep unutmuşum. hiç akılda kalmıyor tarih. sık tekrar lazım... sözellerden her türlü taktiği denemek istiyorum. çünkü matematiğim pek iyi değil. ona da ağırlık vermeye çalışıyorum bi yandan.
senin matematiğin iyiydi yanlış hatırlamıyorsam ?

Denemem malum çalışıyor, hafta sonları bir ders calisiyor
Zeycanim verimli çalışmaya baslayamadigi için sanırım yazmıyor yazmıyor buraya
Poliseşi ni bende merak ettim :26:

Burdayım kızlar :)) Evet işle güçle uğraşıyorum kpssye istediğim gibi hazırlanamıyorum ama haftasonu fena değildi hedefimi tutturamadım ama yine de iyi çalıştım. Bir de hiç başlamadığım kitaplar vardı içime dert olmuştu onlara başladım :)) Kozmik oda serisine başladım. Bugün netten de pegemin son 10 yıl çıkmış fasikül denemelerini sipariş verdim. Bir de hakan dedenin videolarını aldım. Elime geçince yorum yapabilirim. Video almayacaktım ama şu çağdaş türk ve dünya tarihi ile ilgili güzel video bulamadım bulduklarım sıkıcı geldi. Dedim bir kere dinlerim film izler gibi faydası olur dedim.

Kızlar kpss ye hazırlanmak çok pahalı bir şey yaa İnşallah hepiniz kazanırsınız, harcadığınız paraları da fazlasıyla kazanırsınız memur olunca. Sınava girmek için 50 TL fotoğraf çektirmek için 3 TL, Bir de en az 20 kitabınız varsa her kitap 20 TL desen 400 TL o dersaneye gitsen 1000 TL o, Birde dersaneye giderken ki yol paraları var. Bir de karnın acıkıyor dışarda yemek yiyorsun falan filan en ucuzundan 2000 TL ye geliyor bu kpss Ki daha fazla da harcamışımdır ben hazırlandığım sene :)) 100 tane kitabım var önceki seneden kalan her biri 20 TL olsa 2000 TL sadece kitaba vermişimdir

Neyse gidip biraz soru çözeyim bugün hiç çalışmadım daha yatmadan bir saat çalışırım şimdi :)) Herkese iyi çalışmalar.

evet benim matematik iyi, denemelerde hep 20 üzeri net çıkartıyorum, sınavda da hedefim 25 üstü net inşallah
ama matematiği es geçme bence, çünkü katsayısı yüksek.
bende tarihten sıfırdım, yeni öğrenmeye başladım işte

bende hep baska kitap almayacam diyorum yine yine alıyorum, ama bundan sonra elimdekilerin 1 soru bile kalmayana kadar çözdükten sonra alacagım. gözümde buyumeye başladılar çünkü. bende de var şuanda 50 kitap hergalde :26:

hakan dedenin videolarını hangi siteden ne kadara aldın denemem ?

Sarfansari o kitap alma hastalığı bende de var sürekli kitap alasım geliyor. Aşırı kitabım oldu kütüphaneme sığmıyor piyasadaki her yayın var nerdeyse bende Gözümde büyüdü zaten hepsi korkuyorum yetişmeyecek diye ama hala bir şeyler alıyorum tutamıyorum kendimi.
Ama bu son alışverişti artık alacak bi şeyim kalmadı elimdekileri bitircem. Çıkmış soruları da aldım çünkü.

Günaydınlar :119:

Dün anayasadan hedefim 2 konu çalışıp 100 er soru çözmekti ama akşam taşınacak komsum yardım istedi, ders çalışamadım. 1 konu calısıp 100 soru çözdüm sadece. Neyse sevaba da ihtiyacımız var

Bugünde o komşumu akşam caya davet ettim, hazırlık yapmam gerek, bunun için erkenden kalktım. Biraz pasta börek yapmak, biraz temizik yapmak birazda ders çalışmak bugünkü planım.

maşallah canım.
benim detarih hedefim 25 net. tarihe odaklanabilsem bu aralar çok iyi olacak.
matematiği problemlere kadar bitirmiştim aslında ama yapamıyorum. baştan videolarla tekrar ediyorum. bu kez olacak gibi. 12 net çıkarsam yetecek.
denemem ne zaman sipariş verdin ?
ben pazar günü verdim. 49,50 tl ye aldım. ne zaman artmış fiyatı:26:

Benimde çıkmış sorular ve deneme amam gerek ama sınava 2 ay kala felan alırım artık onları. Kitaplarım da o zaman bitmiş olursa fem ve murat yayıncılığın soru bankalarını da alırım. Onlar eksik kaldı sadece.

Hakan dede nin videolarını alsam mı diye düşündüm dün, ama ben tarih hocamızdan çok memnunum, güzel anlatıyor, ve kullandığım iki yayında iyi. Bunların haricinde dersane birde şifre verdi bize, ders dinleyebiliyoruz damgakpps'den. Ben bunları bile dinlemeye fırsat bulamıyorum diye vazgeçtim. Son 2 ay netlerime bir bakarım, 20 nin üzerine çıkamıyorsam alırım hakan dedenin videolarını tarih kampı yaparım kendime artık.

Sarfansari hiç çalışamadım diye düşünme, bunlar da önemli şeyler. Ben akşamları eve geliyorum bazen erkek arkadaşımla bazen de halamla telefonda konuşuyoruz hem de 2-3 saat Hiç çalışamıyorum ama napim sevdiklerimize de vakit ayırmayacak mıyız yani? Bir de ölümlü dünya Allah korusun ama ya yarın ölürsek bunu da düşünmek lazım. Eskiden suçluluk duyardım çalışmadım diye ama artık onu yapmıyorum.

Bu arada çarşamba tatil süper :)) O günü çok iyi değerlendirmem gerekecek. İnşallah videolar da o güne kalmadan elime geçer böylece çalışabilirim. Ama bunun için kargonun bugün gelmesi lazım Düşük ihtimal ama olsun.

günaydın kızlar

akşam başım ağrıyodu mideme de vurdu. erken yattım onun için vatandaşlığın ilk konusu yalan oldu. onu bugün telafi edicem.
matematik ebob ekok video +soru
coğrafya soru
dil bilgisi sözcük türleri video +soru
vatandaşlık 1. ünite + soru
türkçe karışık soru
planım bu.

bir de konu dışı ama ;
haftasonu akrabamızın nişanı var. ne giysem bilemedim. abiye giysem abartmış olur muyum sizce ?
nişan salonda olacak ve sadece aile dostları olacak.
geline ayıp olur mu abiye giymek ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…