2014 ikiz anneleri

Kızlar genel anestezi ile 9:30 gibi geldi elh minikler imiz...birini akşam üstü aldık yanımıza diğeri hala küvezde neyse 2 küsur kg doğdular

Kızlar genel anestezi ile 9:30 gibi geldi elh minikler imiz...birini akşam üstü aldık yanımıza diğeri hala küvezde neyse 2 küsur kg doğdular

Hoş geldiler. İnşallah sağlık sıhhat ve bereket içinde olurlar her zaman. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin. İnşallah en kisa zamanda diğerini de alırsın yanına.

Tatlım çoğunuzun kilo sandıği aslında kilo degil. Doğumdan sonraki 4. Gunum ve ben kendimi tanıyamadım. Ellerim bileklerim incecik geldi ilk sonra bacaklarima eğildim ve ne gördüm biliyor musun. Hamilelik Öncesi gibi. 22 kilo aldim toplam şimdi en fazla 5 kilom kaldı inanabiliyor musun. Sönen bir balon gibiyim

Son düzenleme:
soylediklerin çok doğru Eylül ya, hastanedeki son gün ben çok moralsiz bir şekilde bebek hemsiresine gittim sutum yok dedim 3.gundu ve sut yoktu. Brbeklerin kokusunu alman lazım dedi. Eeee benim bebeler kuvözde imkansız yani. Gitmeden brbeklerimi bir göreyim dedim. Şiyar ağlıyordu hemşire kucağına aldı o kadar kıskandım ki. Ben de alabilir miyim dedim kucağıma verdi ve bebek kokusunu hissettim. Anne olduğumu. İçimden sıcak bir şeyler akıp gitti ve tam 12 saat sonra sutum geldi. Bir de sütum yokken bile pompayla varmış gibi üç saatte bir her bir göğsü en az on beş dakika sagmaya devam ettim. İnşallah sizin sutler daha ilk saatte fosur fosur gelir ama gelmezse de sakın benim gibi panik yapmayın gayet normalmis.

Masallah kuzularına..allah hayırlı uzun ömürlü etsin..ins kuvozdeki kuzun da hemencecik çıkar gelir kucağına..

diğerini de alırsın inş bian önce kucağına cnm bnm hayırlı olsun..çok sewindim rabbim iki kuzunla da bian önce ewe sağlıklı bi şekilde döndürsün senii canını sıkma hiç süt lazım bol bol :)

canım merhaba kansızlık için her gün çekirdekli siyah üzüm ye aç karna sabahları zaten doktorun kan ilacına başlatacaktır enfeksiyon için de günde en az 2 litre su içmelisin ve pamuklu ütülü sık olmayan çamaşır tercih et bunlar işine yarar geçmiş olsun.....

canım senin haftan normalmiş neden küvezdeler ?benimkilerin ciğer gelişim sorunu var..

canım senin haftan normalmiş neden küvezdeler ?benimkilerin ciğer gelişim sorunu var..

Benim şapşiliklerim de cigerlerindeki suyu atamadilar. Sezeryan doğumda bazen cigerlerindeki suyu atamazmis bebekler. Haftasiyla alakası yok bebeklerin. Ama senin ve benim durumumda da solunum problemi yaşanıyor işte. Çok özlüyorum inşallah en kısa zamanda kavusuruz meleklerimize.

Allah analaı babalı sağlıkla büyütsünnnnn
Diğeri de inş bugun yarın hemencecik gelir yanına sen darlanma

Canlarim cok bilmis olarak algilamayin ama kasilmalar icin erken dogum icin bel sirt agrisi icin ve odem icin yapabilecegimiz tek sey cok su icmek.cok su dedigim 2 litre filan degil en az 4 litre.bunlarin hic birini yasamadan 38.haftada dogum yaptim .33 haftaya kadar calistim.sonrasindada bi sikintim olmadi ama korkudan ve surekli cisim geldiginden evde gecirdim.onuda yemek filan yapiyordum.saglicakla bebislerinize kavustursun rabbim.

Ne demek biz burda her türlü bilgiyi tecrübeyi severizzz Ya evet bu ara suyu biraz ihmal ettim sanirim..gece bile uyanmıyorum tuvalete..eminim faydası cok bu kasilmalar için hemen başlıyorum bugun..sagol paylaştığın için..

Teşekkürler canim gercekten su en buyuk ilac

Sizi ziyaret ettim cunku yasadiginiz korkularin hepsini yasamis biriyim.inancinizi kaybetmeyin guzel duygular besleyin ki karninizdaki bebisler mutlu olsun.biz elimizden geleni yapalim gerisi allaha kalmis bisey.
Doktorum bana bu isin sirrinin su oldugunu solemisti.hamilelikte hem annenin hem bebegin surekli suya ihtiyaci oldugunu ki. iki bebek var ortada.bebeklerinin suyunun surekli degistigini ve onlara temiz su gondermem gerektigini solemisti.

Belguzar nerdeeeee bilen duyan var mı?
Canım benimmm birkaç gündür yine çok sıkıntılıyım o yüzden burayada giremedim kızlar ya midemdeki gaz nefes darlığı karnımda yırtılıyormuş hissi kasılma ağrı tavan yaptı 3 gündür bırakın oturup dinlenmeyi gece ne uyku ne oturma beni görenler tanıyamıyor o kadar çöktüm ağlamamaya güçlü olmaya çalışıyorum ama ağzımda yaralar çıkıyor o kadar vücut direncim düşüyor haftada bir doktora gidiyorum biri koluma girerek yürüyebiliyorum ya bu gaz ve mide sorunu hiç geçmeyecekmi suyu bile yudum yudum içmeye çalışıyorum doktor kasılma var deyince nts ye bağladı alttan muayene etti şükür açılma yok dedi birde benim göbek öne doğru sarkıyormuş çok ayakta kalmam ve yürümem den oluyormuş kemer kullan dedi 29. Haftaya gircez karnım şeyimin üzerine sarktı magnezyum ve progestan kullanmaya başladım progestanı karaciğer enzimlerini yükseltmesin diye fitil olarak kullanmamı söyledi. Kızlar bebeklerim Allah'a emenet elimden geldiğince oturmaya çalışıyorum 10 dak sora kan ter içinde kalıyorum nefes alamıyorum biliyorum bu kızda hep şikayet ediyor hiç şükretmiyor diye ama emin olun sürekli dua ediyorum ve çok korkuyorum keşke biraz normal olup dinlenebilsemama çok zorlanıyorum 4 aydır yemeğimi bile ayakta yemeye çalışıyorum yemekte 1 kase çorba oluyor genelde... Ne yapacağım şaştım kaldım annem eşim bile artık Halime ağlıyorlar onlarda çaresiz kalıyor o kadar zorlanıyorumki eşim 32 de aldıralım diyor çok korkuyorum Allah'a bağıra bağıra dua ediyorum bebeklerimi bağışla beni biraz rahatlat diye bunları yazarken bile koridorun duvarlarını tuta tuta yürüyerek yazıyorum benim gibi hiç oturamayan varmı acaba gece en azından aralıksız 2 saat uyusam şükredeceğim.tv izlemek film izlemek kitap okunmak puzzle yapmak hepsini yapmaya çalışıyorum ama hepsi oturarak yapılan şeyler bir oturabilsem hepsini yapcam ama ayakta gezinerek ne vakit geçiyor ne dinlenebiliyorum sürekli elimde dua kitabı gezinirken sesli dua okuyorum arkadaşlarıma gitmeye çalışıyorum ama oturup sohbet edemeyince bi anlamı olmuyor
Ne denediysem bir şey fayda etmiyor size yazmaya bile çekiniyorum hep aynı sıkıntılar ama ben ne yapacağım dakikalar geçmiyor çok korkuyorum siz benim yerimde olsanız ne yapardınız....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…