2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
:)) ben dershanede çalışıyorum... o yüzden hsonumuz bizim burda geçiyor öğrenciler geliyor ...hiçi izinli oluyorum..ptesi günü yani....:) az kaldı kızlar napayım..yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim.. bu arada az önce bir haber aldım.. annem bir arkadaşıyla konuşmuş..arkadaşının kızıda hamileymiş.. geçen sene... doktor kalp kapakçığının birinde sıkıntı var demiş..gelişmemiş sızdırma yapıyor demiş..doktorlara gözükmüşler hepsi downsendromu riski değil bu demiş...farklı belirti olması gerekiyor demiş.. ve şimdi 9 aylık bebek..sağlıklı sıhhatliymiş..çok sevindirik oldum ama erken doğum yapmış ..ama onunla ilgisi yokmuş....

ben çıkıyorum bu arada...hepinize iyi geceler huzurlu sağlıklı tepikli geceler olsun..öpüyorum en kocamanından..

Maşallah subhanallah :nazar:
Geçen gün senin için birşeyler yazmıştım çileğim ama alıntı yapmadan yazdığım için görmedin sanırım.
Güzeller güzeli Asya'n hayırlısıyla sağlıkla doğacak inşallah her zaman dualarımızda olacaksınız canım :KK16:

yarın ayın 3 üüüüüüüüü benim gibi yarını iple çeken var mı :)

kızlar yarın şu 3 lü mü dörtlü ne olduğunu bilmedğim test var . Veeee inş bebeğimi ikinci defa görücemm veeee inş cinsiyetini söyleyecekler çok heyecanlıyım ve biraz tedirginim inş hayırlı güzel haberlerle dönerim . arkadaşlar beni bilen bilmeyen yazımı okuyan herkesden dua istiyorum :) yaa bu arada ben bebeğimi tam olarak hissetmedim ya bi hisseder gibi oluyorum ama araya baya bi zaman girince değilmiydi diye düşünüyorum yaa...

Hadi bakalım çok ama çok güzel haberlerle gel inşallah canım.Dualarımızda olacaksınız tabii sen ve minişin :KK16:
Bende 5 şubatta gidecem doktora açıkcası bende her kontrolde olduğu gibi yine tedirginim.Rabbim hepimizin güzel haberlerle gelmesini nasip etsin inşallah.

kızlar yarın şu 3 lü mü dörtlü ne olduğunu bilmedğim test var . Veeee inş bebeğimi ikinci defa görücemm veeee inş cinsiyetini söyleyecekler çok heyecanlıyım ve biraz tedirginim inş hayırlı güzel haberlerle dönerim . arkadaşlar beni bilen bilmeyen yazımı okuyan herkesden dua istiyorum :) yaa bu arada ben bebeğimi tam olarak hissetmedim ya bi hisseder gibi oluyorum ama araya baya bi zaman girince değilmiydi diye düşünüyorum yaa...

Canım on güne kalmaz hissedersin, ben de diğer arkadaşlara göre geç başladım hissetmeye ama bir haftadır kızım gümbür gümbür vuruyo ayaklarını, gıdıklıyo annesini :emir_bebek:

Canım on güne kalmaz hissedersin, ben de diğer arkadaşlara göre geç başladım hissetmeye ama bir haftadır kızım gümbür gümbür vuruyo ayaklarını, gıdıklıyo annesini :emir_bebek:

inş ya dua niyetine geçsin söylediklerin canım .birde yarı güzel haberleri alsam çook güzel olacak :)

Maşallah subhanallah :nazar:
Geçen gün senin için birşeyler yazmıştım çileğim ama alıntı yapmadan yazdığım için görmedin sanırım.
Güzeller güzeli Asya'n hayırlısıyla sağlıkla doğacak inşallah her zaman dualarımızda olacaksınız canım :KK16:

Hadi bakalım çok ama çok güzel haberlerle gel inşallah canım.Dualarımızda olacaksınız tabii sen ve minişin :KK16:
Bende 5 şubatta gidecem doktora açıkcası bende her kontrolde olduğu gibi yine tedirginim.Rabbim hepimizin güzel haberlerle gelmesini nasip etsin inşallah.

inş canım tüm bebişlere rabbim sağlık sıhhat versin kuzularım benim ya...

inş teyzesi bizim ilk defa cinsiyet söylenecek o yüzden çok heyecanlıyız. senin kontrol mu tarama testi mi ?

Ben sadece ikiliyi yaptırmıştım.doktor 3lü ve dörtlüye gerek duymadı.Bende illaki istiyorum demedim.Bakalım bu hafta yada önümüzdeki hafta ayrıntılıda olur inşallah kızım sağlıklıdır ve bir sorun çıkmaz.Rabbim anne karnındaki bütün bebeklere sağlık versin.Sen cinsiyeti öğreneceğin için heyecanın iki katıdır.Allah hayırlı ve sağlıklı evlatlar versin canım hepimize.

Yarın detaylı ultrason günüü!!!!!!! bi gidiyormusum herşey normal cıkıyomus bı de ustune doktor dıyormus kı artık yatmana gerek yok normal hayatına geri dönebilirsin. Ah ne güzel olur duuuuuuu:KK16: Allah yardımcımız olsuuuuunn. Gerçi Allah herzaman yardımcımız mucızesnı herzaman hıssettiriyor. son bır haftadır korkularımı yendım daha ıyı hıssedıyorum cunku Allah bana bebeğimi hissettirdi o tepıkleyınce ıyı oldugumuzu anlıyorum.hıssetmeden yattıgım gunler cok daha kotuydu her hafta kontrolde olmama ragmen her gıdısımde doktor yasıyor desın dıye ölüp ölüp diriliyordum resmen. simdi biliyorum o ıyı. Allah herkesin sonra da benım yardımcım olsun ınsallah.:KK16:

Sanırım çatladıktan sonra yapacak bir şey yok tatlım, karın bölgesine düzenli olarak lierac kullanıyorum, açıkçası göğüs bu kadar erken beklemiyordum görünce şok oldum :KK5:

Benim iki aydir var desem yeridir canim ama yapacak hicbirsey yok mudur acep :KK50:

Yarın detaylı ultrason günüü!!!!!!! bi gidiyormusum herşey normal cıkıyomus bı de ustune doktor dıyormus kı artık yatmana gerek yok normal hayatına geri dönebilirsin. Ah ne güzel olur duuuuuuu:KK16: Allah yardımcımız olsuuuuunn. Gerçi Allah herzaman yardımcımız mucızesnı herzaman hıssettiriyor. son bır haftadır korkularımı yendım daha ıyı hıssedıyorum cunku Allah bana bebeğimi hissettirdi o tepıkleyınce ıyı oldugumuzu anlıyorum.hıssetmeden yattıgım gunler cok daha kotuydu her hafta kontrolde olmama ragmen her gıdısımde doktor yasıyor desın dıye ölüp ölüp diriliyordum resmen. simdi biliyorum o ıyı. Allah herkesin sonra da benım yardımcım olsun ınsallah.:KK16:

Hayirli haberlerle gelmeniz dilegiyle kizlar :KK16:
Hediyeler canim cinsiyet ogreneceksin demek gonlunden ne geciyorsa ci siyeti o olur ins. Canim :KK16:
mmkbl canim ins. Doktordan agzi kulaklarinda donenlerden olursun :KK52::

amin canım.. güzel haberlerle gel inş :nazar:

Benim iki aydir var desem yeridir canim ama yapacak hicbirsey yok mudur acep :KK50:

Hayirli haberlerle gelmeniz dilegiyle kizlar :KK16:
Hediyeler canim cinsiyet ogreneceksin demek gonlunden ne geciyorsa ci siyeti o olur ins. Canim :KK16:
mmkbl canim ins. Doktordan agzi kulaklarinda donenlerden olursun :KK52::

amin canım.. güzel haberlerle gel inş :nazar:

Amiiiiinn Amin arkadaşlar. yarın aksam yazarım gelişmeleri.

senin yaptığın gibi banyodan sonra deneyeceğim. Benim ablam hamileliğinde lierac kullanmış sabah akşam ve hiç çatlamamış. Annem çatladı ama ben çatlamadım sen de lierac kullan dedi. Ama ben yapı olarak anneme çok benziyorum, çatlamak istemiyorum. Ilave yağlar kullanayım dedim. Her ne kadar genetikte varsa olur diyorlar ama ne kadar aza indirsek o kadar iyi. Bu arada annem 5 çocuk doğurmuş ve yağlanmamış tabiki.

bende deniyorum şimdilik canım önlem almaya çalışıyorum bakalım nolacak henüz çatlamadım ve umarım çatlamam çünkü zaten piskolojikmen yıpranıyorum aldığım kilolardan bide üstüne çatlakta olsun istemiyorum:18::18:

Yavrum benim göğüsler 95 oldu sen ne diyon 85 tiler :) o dik durma sebebi sütyendendir balenli kullanıyorum ben çünkü. 81 kg olduğuna inanamıoyurm 50 kg gibi duruyorsun beee... Boyun kaç senin :) Benimki de erkek ama :KK70: Yanlarım genişliyor hep kiloyu oralardan alıyorum ben

Anaaaaaam bide utanmadan balenli kullanıyorum diyo hatuna bakkk!!:KK70: Kız ben balenli kullansam resmen ağzıma girer :KK70: Akşamları bazen uzanıyorum ya, yatınca bunlar yukarı dogru cıkıyo, kafamda yastıkta olunca resmen çenemin altındalar, çenemin memesi var hohihoahayytt!!:KK70::KK70::KK70::KK70: Yok tekrar diyim maşallah maşallah sana :*
Benim oldum olası kalçam basenim olmadı hiç, benim kilolar hep göbekte toplanır bide kollarda yani üst bedende canım. Şİmdide kiloları hep yukarıdan aldığımdan kollar oldu halterci gibi, oyuzden pek anlaşılmıyo ehe! :KK70: Boyumda 1,78 falan işte ama bana çektim gibi geliyor :KK70: Bide o foto sabah açken çekildiğimden dolayı da öyle olmuş olabiler :) Bide bilmiyorum napcaz ya acayip iştahım açıldı benimmm!!:KK43:( Uykudan da kesilince aklım hep gırtlağa çalışıyor :KK70: Ay ne çok bide demişim :KK70::KK70:

Son düzenleme:
Ben de gebelik eğitimi için özel bir hastaneye başvurdum ama kontenjan sınırı var deyip sonraki aya ertelediler. Gebeliğimin haftası ilerleyince kabul edilirim sanıyorum. Devlet hastanelerine de başvurayım. Bebek konusunda hiç tecrübem yok. Nasıl tutacağımı bile bilmiyorum. Arkadaşlar 20 günde annelik içgüdüsü ağır basıyor, alışıyorsun diyorlar ama eğitimin eminim çok faydası olur.
Ayrıca, internetten şimdiden gebelik sonrası kendimizin ve bebeğimizin yaşama ihtimali olan çeşitli sorunlarla ilgili yazılar okuyorum. Doğumdan sonra internete ne kadar girebilirim bilmiyorum çünkü.
canım çok yakın bir arkadaşım bebek bakımı. lohusalık ve doğum sonrası psikolojik olarak başına neler geleceğini hiç bilmeden doğum yaptı.annelik hüznü denen bir rahatsızlık var psikolojik.bebeği şuan 6 aylık ama hala hergün ağlıyor eşiyle çok mutluydular şimdi sanki birbirlerini tanımıyorlar:KK50:.bebeğinin gaz problemi var gece hiç uyumuyor bebeğini tutmayı 3. aydan sonra öğrendi.çok zorlandı ve şimdi bana diyoki bulabildiğin tüm kurslara git.benim şansım kız kardeşim benden önce anne oldu tecrübe ettik bakalım kendi bebeğimizde nasıl olacaz ama ben herkese tavsiye ediyorum varsa eğitim veren yerler mutlaka gidin.:KK16:
evet cnm seni çok iyi hatırlıyorum "sakın yola çıkma saçmalama bebeğini düşün" gibi bi sürü cümle bende kurmuştum ama insan kendinde yaşayınca daha farklı oluyomuş hep dua ediyorum bebeğim için eşim için kendim için..ağlamak hemde ne ağlamak bedenimde depremler oluyo sanki bu gecede sabaha kadar nöbetçi..azıcık kendimle kalmak iyi olucak sanırım..saol cnm dualarını eksik etme

ewt işte canım o yuzden sana ağlama falan demiyorum çünkü insan durduramıyor eşinle arandakini halletmeden geçmiyor.o yuzden sadece bebeğine bişey olacak die endişelenme ama onunla konuş çok iyi geliyor.benim oğlum olacak inşallah ben hep dedimki bak oğluşum babanın yaptığı çok yanlış bişey sen sakın örnek alma onu dedim hatta biraz şikayet etmiş bile olabilirim.:KK30:
Çok geçmiş olsun canım.Bel ağrısı berbat birşeydir çok iyi bilirim.Bel fıtığı var bende her hareketime dikkat etmek zorundayım en ufak ters bir harekette tutulup kalıyorum.

fıtık daha zor allah kolaylık versin canım benim.çok dikkat et iş miş yapma boşver ben hiç ellemiyorum artık.:KK16:

Beeeeeeeeeeeennnnnnn:KK9: hem kendi tedavimle ilgili gelişmeleri öğreneeceğim hem de en önemlisi detaylı ultrason!!!!!!!!!! çok heyecanlıyım.:KK9:

ben de yarın kızımı göreceğim teyzeleri 5 hafta önce görmüştüm en son merak içindeyim inşallah gelince hepimiz güzel haberlerle buluşalım burada

:)) ben dershanede çalışıyorum... o yüzden hsonumuz bizim burda geçiyor öğrenciler geliyor ...hiçi izinli oluyorum..ptesi günü yani....:) az kaldı kızlar napayım..yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim.. bu arada az önce bir haber aldım.. annem bir arkadaşıyla konuşmuş..arkadaşının kızıda hamileymiş.. geçen sene... doktor kalp kapakçığının birinde sıkıntı var demiş..gelişmemiş sızdırma yapıyor demiş..doktorlara gözükmüşler hepsi downsendromu riski değil bu demiş...farklı belirti olması gerekiyor demiş.. ve şimdi 9 aylık bebek..sağlıklı sıhhatliymiş..çok sevindirik oldum ama erken doğum yapmış ..ama onunla ilgisi yokmuş....

ben çıkıyorum bu arada...hepinize iyi geceler huzurlu sağlıklı tepikli geceler olsun..öpüyorum en kocamanından..
çilekim diyoruz işte tek başına bişey ifade etmiyor senin tüm testlerin temizçıktı elhamdülillah endişe etme hiç ben etmiyorum bendede kaçak var dedi rabbim yardım etsin bebişlerimize kapansın inşallah o kaçaklar
canım sana ve detaylıya girecek tüm arkadaşlara güzel haberlerle gelmeniz için dua edeceğim inşallah bunuda sağ sağlim atlatırsınız.bebişleride izleyeceksiniz bol bol ohhhhh.benim randevuya daha çoooook var.

Dualarımız seninle inşallah bebeğinin sağlıklı olduğunu ve cinsiyetini öğrenirsin

Ben sadece ikiliyi yaptırmıştım.doktor 3lü ve dörtlüye gerek duymadı.Bende illaki istiyorum demedim.Bakalım bu hafta yada önümüzdeki hafta ayrıntılıda olur inşallah kızım sağlıklıdır ve bir sorun çıkmaz.Rabbim anne karnındaki bütün bebeklere sağlık versin.Sen cinsiyeti öğreneceğin için heyecanın iki katıdır.Allah hayırlı ve sağlıklı evlatlar versin canım hepimize.

Amin canım!!:nazar:

oh çilekçim çok sevindim bu olumlu düşünmen için yeter de artar bile artık olumsuz düşünceler yoookkkk!!!

İnşallah dileklerin gerçekleşir canım.Senin için de dua edicem.:nazar:

Kızlar ben Keanu Reeves ve Sandra Bullock un oynadığı Göl Evi filmini çok severim yüz kez izlesem 101. yi yine izlerim çok romantik hoş bir film.Orda bir sahnede This never happened before adında Paul Mccartney nin şarkısı var onu da çok seviyorum her dinleyişimde beni rahatlatır,hayallere dalarım
Bebeğe de bir haftadır müzik dinlettiğimi size bahsetmiştim dün bu bahsettiğim şarkıyı kızıma dinlettim kaç kez tekme attı, öğlen tekrar dinlettim yine tekmeledi ve şimdi yine dinlettim yine tekmeledi ama diğer müziklerde bu kadar çok tepki vermiyor.Sanırım o da benim gibi sevdi bu şarkıyı siz de dinlemek isterseniz linki buraya yazıyorum klibi de çok hoş zaten
:KK16::KK19:

http://www.youtube.com/watch?v=0GdHVwII_zQ

Bu arada biz de kocamla şu an bu haldeyiz:KK22:

Son düzenleme:
ben de yarın kızımı göreceğim teyzeleri 5 hafta önce görmüştüm en son merak içindeyim inşallah gelince hepimiz güzel haberlerle buluşalım burada

uuuuuu 5 hafta uzunmuş.. duymak istediğin haberlerle dönersin inş
:21:

X