2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

normal olduğuna ikna etmeye çalışıyorum kendimi zaten ama o sızı geldiği an "acaba" demektende kendimi alamıyorum.. bilemedim aaaay valla napıcağımı şaşırıyorum bazen.. Allah'ım sana emanet sen koru diyorum ama sonrada "bi doktora gitsem mi" diye geçiyo içimden, sonrada "yok yaaa zırt pırt gidilmez" diyip oturuyorum.. Oooof ya bi hayırlısıyla sağlıkla bitseydi şu hamilelik..

Hepimiz aynı durumdayız eminim hep korkularla yaşıyoruz bir önce ki kayıplarımızdan dolayı.Yine aynı şeyi yaşamanın korkusunu düşünmek bile geriyor insanı.
Eminim ki bebişler de kötü etkileniyor bu durumdan.O yüzden için rahat etmeyecekse doktoruna görün canım.Hem rahatlarsın hem köfteni görürsün.
Bitecek Allah'ın izniyle ve daha neler neler konuşacaz burda.Uykusuz gecelerimiz bebişi doyurma çabalarımız diş çıkarmaları emeklemeleri yürümeleri yaptığı yaramazlıkları ve daha neler neler.Rabbim o günleri hayırlısıyla göstersin hepimize inşallah.

canım ben eskişhirdeyim burda devlet hastanesi veriyor eğitimi.bulunduğun şehirdeki kadın doğum hastanelerine sorabilirsin.ya benimde eşim tutturdu çocuk bakımı kursu bul die gidelim diyor.bu gebelik eğitimleri bebek bakımınıda içeriyor ilk 6 ay için.bende herhalde annelik içgüdüsü yardımcı olur diyorum zaten bu kursa gidiyorum ikinci bi taneye gerek varmı bilmiyorum.

ayyyy bende yazdıklarını okuyunca geçmiş sayfalara gidip kendi yazdıklarımı okudum.kocişi bırakıp memlekete gitmeyi bile düşünmüştüm.sağolsun kızlar uyardı bu halde araba kullanılmaz die.öğlen 3 ten gece 10 kadar durmadan ağladım balon gibi oldu yüzüm.içim dışıma çıkmıştı.şuanda kızıyorum tabi nie o kadar paraladım kendimi die.konunun ne olduğunu bilmiyorum ama inanki ağlıcaksın tatlım geçmiyo çünkü tamamen hormonel ben doktoruma anlattım durumu bişey olurmu dedim.korkma dedi.o kendini korur öle aile kavgasıyla bebeğe bişey olmaz dedi türk filmi değil bu dedi.sende korkma ben eşimi karşıma aldım hem ağladım hem konuştum.bide benimki çoktan pişman olmuştu yaptığına seninki gibi yılıştı yani bende uzatmadım ama ağlamam uzun süre kesilmedi.emin ol düzelecek rabbimin izniyle.ben o gün çok dua ettim elimde kuranla gezdim hep okudum zor oldu ama gözler buğulu buğulu okudum sende dua et tatlım.bende edicem senin için.

hayırlı olsun canım iyi günlerde kullansın bebişin ayyy içinde hayal ettimde rabbim göstersin o günleri inşallah sağlıcakla:KK16:

Bende merakla o gunlerin gelmesini bekliyorum Huzeyfem :KK16:
Gecsin artik su aylar :KK52:

Çok geçmiş olsun canım.Bel ağrısı berbat birşeydir çok iyi bilirim.Bel fıtığı var bende her hareketime dikkat etmek zorundayım en ufak ters bir harekette tutulup kalıyorum.

Ahhh canım ya kıyamam.
Ne olur sanki biraz daha anlayışlı olsa eşler böyle dönemlerde.Ama unutma ki eşin değil sen bir can taşıyorsun ve yavrum ne kadar etkilenmiştir şimdi.
Dua et ve sakinleşmeye çalış bebeğin için canım.

Hayırlı olsun azerim güzel sağlıklı günlerde kullanmayı nasip etsin Mevlam.
Bebişin doğduktan sonra güzel güzel gezersiniz inşallah anne oğul :nazar:

Kolay gelsin canım sen çok yorma kendini

Cok sagol EMA mmmm :KK16:
Amin hepimiz saglikli gunlerde kullanalim ins. :KK16:

bnmkide bugün çok az tekmeledi teyzesi..küstü galiba bana..konuşuyorum onunla..sen kızma küsme annecim bnm için dua et diyorum ozaman hissettiryo kendini
evet cnm seni çok iyi hatırlıyorum "sakın yola çıkma saçmalama bebeğini düşün" gibi bi sürü cümle bende kurmuştum ama insan kendinde yaşayınca daha farklı oluyomuş hep dua ediyorum bebeğim için eşim için kendim için..ağlamak hemde ne ağlamak bedenimde depremler oluyo sanki bu gecede sabaha kadar nöbetçi..azıcık kendimle kalmak iyi olucak sanırım..saol cnm dualarını eksik etme

Dualarimiz seninle bacim tabi ki ....
Ama bebegin hep aklinda olsun :KK34:
Kusmesin annesine... Enisteyede buradan sevgiler :KK4:

Ayy cok güzel görünüyor. Guzel gunlerde kullanin annesii.. ne kadara aldiniz peki..

Amin ins. Yesilim :KK16:
700 tl ya yakin tam bilmiyorum aldigimiz fiyati canim....

Kızlar şunlara bakın aldm ben de oğluma:)

Cok guzellerrrrr ama bende istiyorum ogluma bendeeeeee :KK52:
Guzel gunlerde giyindirmek nasip olur ins. :nazar:

Son düzenleme:
Hepimiz aynı durumdayız eminim hep korkularla yaşıyoruz bir önce ki kayıplarımızdan dolayı.Yine aynı şeyi yaşamanın korkusunu düşünmek bile geriyor insanı.
Eminim ki bebişler de kötü etkileniyor bu durumdan.O yüzden için rahat etmeyecekse doktoruna görün canım.Hem rahatlarsın hem köfteni görürsün.
Bitecek Allah'ın izniyle ve daha neler neler konuşacaz burda.Uykusuz gecelerimiz bebişi doyurma çabalarımız diş çıkarmaları emeklemeleri yürümeleri yaptığı yaramazlıkları ve daha neler neler.Rabbim o günleri hayırlısıyla göstersin hepimize inşallah.

amin canım arkadaşım inş dediğin gibi daha çoooook konuşacak konumuz ve hepimizin o dönem sıpaları olucak inş :nazar:

günaydın kızlar sanırım kendi kendime nazar değdirdim akşam eşimle çok fena kavga ettik..o beni kırıcak çok kötü bişey yaptı..her tarafım kasıldı soğuk suyla zor sakinleştirdim kendimi..kızıma bişey olucak diye okadar korktumki oan ne eşim nede kendim umrumdaydım sadece sakin olup onu hissetmeye onunla konuşmaya çalıştım göğüsüm kafesinden fırlıcak gibi kalkıp iniyodu dişlerim dudaklarım uyuştu çok kötüydüm bu sabah ufakta olsa kızım anne ben burdayım dedi onu üzmekten okadar korkuyorumki daha kokusunu içime çekmeden anne olmanın ne demek olduğunu anlıyosun..eşim bugün nöbetçi..annem bende temizlik yapıcaz..onun yüzünü görmek sesini duymak istemiyorum arıyo açmıyorum..Rabbim bana evladım için dayanma gücü versin..yoksa ağlamaktan ziyan edicem kendimi.....
Canım kendini üzme biliyorsun geçecek. Bir-iki gün sonra eşinle barışacaksın olan bebegine olmuş olacak. Kafanı dağıtmaya çalış.
ayy buradaki nickler öldürecek brni cips çilek erik :)

Aynen katiliyorum canim hele ki yesil erikkkkkkkkkk :KK56:

:-) mevsimi gelse de yesek dimi kızlar♥

amin canım arkadaşım inş dediğin gibi daha çoooook konuşacak konumuz ve hepimizin o dönem sıpaları olucak inş :nazar:

İnşallahhhhhh canımmmmm :KK69:

Canım kendini üzme biliyorsun geçecek. Bir-iki gün sonra eşinle barışacaksın olan bebegine olmuş olacak. Kafanı dağıtmaya çalış.

:-) mevsimi gelse de yesek dimi kızlar♥

Evet canım yememiz lazım hepimizin canı çekiyor galiba :)

Hamilelik Sürecinde Stres Yaşayan Anne Adaylarına Öneriler

- Endişe yaşadığı her duygu ve düşünceyi doktoru ile paylaşarak gerekli bilgileri edinmelidir.

- Anne olan her kadın gibi kendisinin de yaşayarak ve bilgilenerek anneliği öğrenebileceğini kabul etmeli, kendine güvenmelidir.

- Çevresel desteğin sağlanması için eşi ve yakınları ile duygu , isteklerini ve beklentilerini paylaşmalıdır.

- Anne adayı sağlıklı beslenerek, yeterli düzeyde uyku uyuyarak ve dinlenerek stresi daha iyi bir şekilde kontrol altına alabilir.

- Kendisine zaman ayırmalı , onu üzecek kişi ya da olaylardan uzak durmaya çalışmalıdır. Bazı kişilik özelliklerine sahip olan anne adayları bilinçsiz de olsa stresel ortamları kendileri de yaratabilmektedir.

- Gevşeme tekniklerini kullanmalıdır. ( nefes alma ve kasları dinlendirme egzersizleri )

- Doktorunun kendisine önerdiği egzersizleri düzeli olarak yapmalıdır.

- Gün içinde bebeği ile baş başa kalarak onu sevdiğini ifade eden konuşmalar yapmalıdır.

Eki Görüntüle 958578

çileeekkk bak senin için ne buldum hem asya hem de melekli annesi içindeki kurtları kovalar belki bu melekler:KK3:

çok güzel çok cici :) dün bende bayağı bakındım nete çok hoşuma giden şeyler oldu..ama sanırsam melek figürlü oalcak bebeğimin odası...aslında kelebek baykuş istiyordum şimdi lila pembe beyaz süt mavisi şeker pembesi melekler süsler bakıcam :) teşekkür ederiz teyzesi :)

Kızlar baksanıza çok beğendim.Beyazı da pembesi de patiklerin çok tatlıı.

Eki Görüntüle 959165 Eki Görüntüle 959164

evet evet evet çok şekerler..doğsada giydirsek keşke birde minik ayaklarında görsek...

gunaydin sekerleeeeeerr :KK16::KK16::KK16::KK16:
aksam ciktigimda ben yalnizdim simdi yine yalnizim:KK53::KK53: neredesiniz yawww :44::44::KK19:

ben tüm bütün gün bekledim gelmediniz oh olsun dermişim :)) demem.. :) bugün kimse yoktur diye geç girdim ama dünden daha fazlayız :)

günaydın kızlar sanırım kendi kendime nazar değdirdim akşam eşimle çok fena kavga ettik..o beni kırıcak çok kötü bişey yaptı..her tarafım kasıldı soğuk suyla zor sakinleştirdim kendimi..kızıma bişey olucak diye okadar korktumki oan ne eşim nede kendim umrumdaydım sadece sakin olup onu hissetmeye onunla konuşmaya çalıştım göğüsüm kafesinden fırlıcak gibi kalkıp iniyodu dişlerim dudaklarım uyuştu çok kötüydüm bu sabah ufakta olsa kızım anne ben burdayım dedi onu üzmekten okadar korkuyorumki daha kokusunu içime çekmeden anne olmanın ne demek olduğunu anlıyosun..eşim bugün nöbetçi..annem bende temizlik yapıcaz..onun yüzünü görmek sesini duymak istemiyorum arıyo açmıyorum..Rabbim bana evladım için dayanma gücü versin..yoksa ağlamaktan ziyan edicem kendimi.....

nesli ne diyim konuyuda pek bilmiyorum ama uzatma istersen...bebeğin içinde bir kez daha bu konu hakkında çok rahatsız olduğunu ve hamilelikten dolayı hormonlarının etkisiyle duygularının dahada farklılaştığından bahset istersen..üfff gerçi biliyorsundur anlatmışsındır ama üzme bebeğinide..kasılıp kalıyorlar biliyormusun..ben birgün lekelenmem geldi koştur koştur hastaneye gittim ultrasonda bebeğim top gibiydi çok üzülmüştüm...hareket etmemişti...birdahada hep dikkat etmeye çalışıyorum ama bugünlerde benimde çok zor oluyor..biran önce barışırsınız inşallah..herşey yoluna girer..bak sana ne güzel pasta yapmıştı :)

ayy buradaki nickler öldürecek brni cips çilek erik :)

sorma :)))) birde nartanemiz var :)) Allahtan nar varda cips te :)) ama çilek erik :)))neyse sabredicez :)

nick'lerimizin altına mavi mavi civciv gibi bişeyler gelmiş..
çok şeker
:KK16:

evet onlar ne anlam ki ama çok cici olmuşlar :)

Kızlar şunlara bakın aldm ben de oğluma:)

bende kız olanlarından almıştım..kraliçeli ve anasının kuzusu vardı..erkeklerinkine bayılmıştım..iyi günlerde giysin :))

Son düzenleme:
yine bir iş günü..yine işyerindeyim ve yine herkes kaçak :) bende yarın artık hiç girmicem nete...yatıcam uyucam.... :)

yine bir iş günü..yine işyerindeyim ve yine herkes kaçak :) bende yarın artık hiç girmicem nete...yatıcam uyucam.... :)

Kolay gelsin canım.Allah gücünü artırsın senin ve bütün çalışan arkadaşlarımızın.
Merak etme yarın herkes burda olur sayfalar uçar yetişemeyiz yine :)

Kolay gelsin canım.Allah gücünü artırsın senin ve bütün çalışan arkadaşlarımızın.
Merak etme yarın herkes burda olur sayfalar uçar yetişemeyiz yine :)

yuuhhhh bugünde mi çalışıyon kız? Ne iş yapıyon sen bacım? :KK53:

Cilegim ne calisma aski boyle :KK53:
Allah (c.c.) yardimcin olsun bacim :KK54:

:)) ben dershanede çalışıyorum... o yüzden hsonumuz bizim burda geçiyor öğrenciler geliyor ...hiçi izinli oluyorum..ptesi günü yani....:) az kaldı kızlar napayım..yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim.. bu arada az önce bir haber aldım.. annem bir arkadaşıyla konuşmuş..arkadaşının kızıda hamileymiş.. geçen sene... doktor kalp kapakçığının birinde sıkıntı var demiş..gelişmemiş sızdırma yapıyor demiş..doktorlara gözükmüşler hepsi downsendromu riski değil bu demiş...farklı belirti olması gerekiyor demiş.. ve şimdi 9 aylık bebek..sağlıklı sıhhatliymiş..çok sevindirik oldum ama erken doğum yapmış ..ama onunla ilgisi yokmuş....

ben çıkıyorum bu arada...hepinize iyi geceler huzurlu sağlıklı tepikli geceler olsun..öpüyorum en kocamanından..

:)) ben dershanede çalışıyorum... o yüzden hsonumuz bizim burda geçiyor öğrenciler geliyor ...hiçi izinli oluyorum..ptesi günü yani....:) az kaldı kızlar napayım..yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim.. bu arada az önce bir haber aldım.. annem bir arkadaşıyla konuşmuş..arkadaşının kızıda hamileymiş.. geçen sene... doktor kalp kapakçığının birinde sıkıntı var demiş..gelişmemiş sızdırma yapıyor demiş..doktorlara gözükmüşler hepsi downsendromu riski değil bu demiş...farklı belirti olması gerekiyor demiş.. ve şimdi 9 aylık bebek..sağlıklı sıhhatliymiş..çok sevindirik oldum ama erken doğum yapmış ..ama onunla ilgisi yokmuş....

ben çıkıyorum bu arada...hepinize iyi geceler huzurlu sağlıklı tepikli geceler olsun..öpüyorum en kocamanından..

işte böyle böyle güzel haberler duyarak örnekler görerek için rahatlayacak canım.. Allah'ın izniylede hiçbi sorun olmayacak ve senin ufaklık sağlıklı olacak :KK34: annesine babasına ve tüm ailesine kucak dolusu mutlulukla kavuşacak inş..

Kızlar göbüşümün çatlamasını beklerken göğüslerim çatlamış dün farkettim :KK43:( Çok erken değil mi daha?

kızlar yarın şu 3 lü mü dörtlü ne olduğunu bilmedğim test var . Veeee inş bebeğimi ikinci defa görücemm veeee inş cinsiyetini söyleyecekler çok heyecanlıyım ve biraz tedirginim inş hayırlı güzel haberlerle dönerim . arkadaşlar beni bilen bilmeyen yazımı okuyan herkesden dua istiyorum :) yaa bu arada ben bebeğimi tam olarak hissetmedim ya bi hisseder gibi oluyorum ama araya baya bi zaman girince değilmiydi diye düşünüyorum yaa...

X