2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

canım özele yolluyorum...mutlaka uğra oldumu ptesi hariç hergün dersanedeyim :)

canıımmm maşallah sizeee kocamannnn
benimde doktor kontrolüm yarın, 2 sınav arasında

hem sınavın çok iyi geçsin hemde güzel haberlerle gelirsin inşallah pufufum..Allah yardımcınız olsun..

Allah zihin açıklığı verisn arkadaşım sınavlarınız çok güzel geçsin iyi sonuçlar alın inşallah...

Annecikler selam,

Bugün güne kötü bir başlangıç yaptım. Sabah uyandım, tuvalete çıktıktan sonra içeri bir geçtim, bir ıslaklık hissttim. Hemen baktım ki kahverengi şekilde kanamam var. Gece de karnım ağrımıştı ve sabah kıpkırmızı yanaklarla uyanmıştım. Varmış demekki bir sıkıntı İlk bebeğimi bu şekilde kahverengi kanamaların ardından kaybettiğim için çok korktum. Hemen gittik doktorumuza, bir serum yedik ve ardından ultrasonla kontrolümüz yapıldı. Rahim ağzında açılma vs... yoktu çok şükür. Sebebi bilinmeyen bir kanama... Çok şükür kanama sadece sabah gelen bir miktarla kaldı, devamı gelmedi. Bebeğim de kıpır kıpır şükürler olsun. Doktorum da fazla hareketli maşallah dedi. Belki diyorum, belki fazla hareketinden bi kılcal damar çatlatmıştır. Olamaz mı? İnşallah devamı gelmez. Nolur bizim için de dua edin

Bu arada sınav stresime bağladık biz bu durumu. Bu yüzden eşim sınava gitmemi yasakladı. Zaten haziran sınavına girme şansım da çok azdı, o yüzden kaydımı dondurucam. Bu sene kaldı böyle...

Son düzenleme:

canım çok geçmiş olsun stresten olabilir gerçekten ama bebeğinin iyi olduğuna sevindim bende çalışmıyorum ama strs yapıyorum haziranda ben girmicem beklenen doğum tarihim sınav günü hiç kayıt olmucam o yüzden artık çocuklarla okuruz bende dondurucam çünkü hafta sonu gireyimde...

Rosaleda arkadaşım..ben 4.ayıma kadar yaşadım kahverengi lekelenmeleri ve doktorum bir sebep bulamadı..bana dediği tekşey regl döneminde bu tarz lekelenmeler olabilir korkma kırmızı kan gelmediği sürece endişe etme dinlen dedi uzat ayaklarını altına minder koy dedi....korkma arkadaşım bende iğne vs vurundum..progestan kullandım..ama artık gelmiyor ama geledebilir..inşallah hiçbirimiz birdaha gelmez ama endişe stres yapma..dondur canım şuan senin ve bebeğin sağlığından başka hiçbirşey önemli değil..geçmiş olsun..

Sağol tatlım yaaa. Bi de ben her şeyi o kadar kafaya takıyorumki... Ne kadar takmak istemesem de oluyor. Biliyor musun, 15 gündür her gece rüyamda sınava giriyordum. O derece kafamda yani

Bu dönemkine bari girebilseydim iyiydi ama bu korkuyla hiç gidemem. Bi de sınav şehir merkezinde, ben ilçedeyim. Burda olsa yine de girerdim herhalde Gerçekten seninki tam da sınav günü görünüyor. Benimki de kız olduğu için, kız bebek erkek gelir derler ya, o yüzden bi de bende bu stres varken kesin sınav günü doğururum diye korkuyordum zaten. Şimdi bu durum vesile oldu da tamamen vazgeçtik artık napalım

Bi de o kadar da çalışmıştım iyi mi?

Son düzenleme:

Çok teşekkür edderim ilgin için senın adına cok sevındım.insallah bende ayağa kalkarım.normalde özel hastaneye gidiyorum ama önumuzdeki gunlerde ben de tıpta bı hocaya gorunmek ıstıyorum. haberleşelım bakalım umarım ıyı olur darısıda basıma :)

Slm kızlar lütfen cevap verin benim lekelenme şeklinde kanama oldu bu hafta ikinci kez sizdede oluyormu ne olur cevap verin
nasıl oldun canım geçmişi okuyunca gördüm çok geçmiş olsun
Bana destek olan cevap yazan dua eden tüm arkadaşlara teşekkürler. Bu durum gercekten cok zor kurtulma sansımız var mıdır acaba? Yani plesantası önde olup kanamaları olan vee sonra düzelen var mıdır? (
ben bu plasenta önde olayını anlayamadım nettende araştırdım bikaç çeşit plasenta yerleşme şekli var bana doktorum plasentan önde dedi ama rahim ağzın açık ve mesafesi çok iyi dedi sanırım benimki önde ama yukarda benim sadece ultrasonda görüntü alırken hep yanlardan ve göbeğimin alt kısmından bakıyor göbeğimin üstünden görüntü alamıyor.şimdiye kadar değil kanamam lekem bile olmadı benim.bana geç hissedersin hareketlerini hem sırtı dönük hemde plasenta önde dedi o kadar.bu kanaması olanlar ve sezeryan olacak olanların plesantası aşağıda ve rahim yolunu tıkamış durumda olanlar sanırım.benim anladığım bu :26:
Kızlar selam, uzun süredir forumunuzu takip ediyordum aranıza katılmak istedim artık :) Benim de kızım olacak inşallah 19.haftadayım
hoşgeldiiiiin hayırlı olsun kızın.hep güzel haberlerle gel inşallah.
canım benim benide çok korkuttular ama sana bir püf nokta söliyim ağrın olmaması için solak değilsen aşını sol koluna yaptır ve o gün o kolunla ağır kaldırma ve iş yapma birde üzerine yatma.inan bende çok korkuyodum 15 dakika ağrım oldu o kadar hiç korkulacak kadar değilmiş bu dediklerimi bana asm deki hemşire söledi.için rahatlasın istersen buz koy bir beze sarıp dedi.ama gerek bile kalmadı.

hey maşallah ne güzel haberlerle gelmişsin.benimde şeker testim 17 şubatta sana bişey sorucam canım doktorum bana aç gelmene gerek yok dedi sen açmı gittin tahlil için.:26:
bu arada benim oğlum çok şişko olacak sanırım nasıl doğurcam bilmem herkesin ortalama kilolara bakıyorum hemen hemen aynı benim 20. haftada 440 gramdı

Canım yaa Allah korusun hepimizin meleklerini. Benim önceki hamileliğimin 5. haftasından itibaren k.rengi kanamam vardı. 8. haftada da bebeğimi kaybettim, kalbi durdu O dönem herkes kırmızı kan olmadığı sürece korkma demişti ama öyle olmadı Bu kez de o yüzden çok ama çok korktum. O günleri tekrar yaşadım. Hatta bugün serum için yattığım yatak bile kürtaj sonrası yattığım yataktı, ruh çöküntüsü yaşadım resmen... Erken dönem bebek kayıpları bebekte bir problem olduğunda oluyormuş. O yüzden bir sorun varmış demekki deyip avuttum kendimi. Şimdi çok şükür atlattık o zor dönemleri. Çok şükür sen de atlatmışsın. Allahım kimseye yaşatmasın, o kadar zor ki... Dediğin gibi tatlım, okulu bir yıl geç bitiririm olur biter. Ben okulu erken bitireyim diye üstten de ders almıştım bu yıl. O yüzden 7 ders değil, 11 dersten girecektim sınava. C.tesi de pazar da hem sabah hem öğlen... Sanırım biraz da bu durum yıprattı beni. Aralıktaki sınavlara da sancıyla girmiştim çünkü

maşallah canım tosun o tosun evet aç gittim doktorda söyledi hemşirelerde herseferinde sordu açmısın diye çünkü açken kan verdim sonra şekerli su içtim bi saat yine bişey yemedim sonra tekrar kan verdim aç ve tok şekere bakıyorlar yani

canlarım ben çıkıyorum hepinizin ve meleklerinizin dualrını bekliyorum sınırda notlarım belki sizin dualrınızla geçrim sınıfı yarın sınavı olan annişlere kızımla ikimizde dua ediyoruz hepimize allah zihin açıklığı versin çok istemiyorum sınıfı geçicek puan olsun yeterr ötümm heinizi herkese iyi haftasonları.......

Geçmiş olsun canım bu bir kaç gündür forumda pek çok arkadaşımızın başına geldi bu durum .Hepimiz için endişeleniyorum ama Allah yardımcımız olsun bu zor donemleri atlatalım.

inşallah sınavlarını geçersin Allah zihin açıklığı versin canımm benimde var iki gün dört oturum bizi ancak birbirimizin duaları kurtarır ben çalışamdım şahsen....

İkinize ve sınava gireceklere başarılar. Ben d eyarın giricem hastalıktan vs çalşımadım.Olsun varsın yeter ki bebeklerimiz iyi olsun.Şans getirirler bize.

bende iki kere yaşadım birini 5 haftalık diğerini 7 haftalıkken..ama kendiliğinden düştü cnaım sonra boş gebelik geçirdim..kürtaj oldum.. o yüzdne bu hamileliğimde çok korkuyla geçirdim endişe ettim başlarda ama bebeğimin kalp atışlarını duyduktan sonra dedim bu sefer herşey yolunda gidecek...Allahıma bin şükür olsun ki öyle devame diyor inşallah sağlıcakla sizler ben hepimiz alırız bebeğimizi kucağımıza...halledersin canım dersleri sağlık olsun hepsi olur.. :)

başarılar mujummmm.....bebeğin şans getirsin sana..:)

Sınava girecek tüm annişlere başarılar
Kızlar sizde de akıntı oluyor mu bende çok oluyor 30 ocak ta ayrıntılı ultrasonum var o zaman doktora sorucam ama merak ettim bende mi çok oluyor acaba, beyaz süt gibi bişey oluyor

sağol çileğim:81:

Allahım ya kaşınmaktan deli olcam. nasıl kaşınıyo öyle tatlı tatlı karnım. Of kesin yırtılacak ya

Hiç bi krem yağ etki etmiyo geçmiyo bu kaşıntı

Benim de çok kaşınıyordu, bol su ve has zeytinyağı sürmek bu sorunu halletti, önerİrİm

Merak etme canım akıntı normal hatta iyi bişeymiş büyüklerin dediğine göre rahmi de temizlşyormuş tabi beyaz ve kokusuzsa..

Merak etme canım akıntı normal hatta iyi bişeymiş büyüklerin dediğine göre rahmi de temizlşyormuş tabi beyaz ve kokusuzsa..

Aaa süper o zaman aynen beyaz ve kokusuz ama internette o kadar çok şey yazıyorki kesenin yırtılması suyun erken gelmesi gibi şeyler de olabiliyormuş ama en kötü ihtimaller onlar sanırım onları düşünmemek lazım, çok pinpirikli oluyor insan ya hamileliğin her haftası ayrı heyecan ve telaş :)

güzel annelere ve onlar kadar güzel ve yakışıklı meleklerine iyi akşamlar ..benim mesai biter ben eve giderim yavaştan :) güzel geceler sizinle olsun endişesiz huzurlu lekelenmesiz ve bol tepikli :)

iyi akşamlar annişlerrr biraz okumaya çalıştım kanaması olanlara geçmiş olsun Allah meleklerimizi korusun bir de yarın sınav var sınava girecekler mujjum emleb ve kaçırdığım arkadaşlar hepinize başarılar
pufpuff senin de bebek odan çok güzel hayırlı osun bende maskodan aldım cnr expodaki fuarda anlaştık haftaya biz de gidip detayları beğenicez

pufpuf sor canım banda haber et. İŞ yeri hemşiresine sordum yaptırmanın çok faydası var dedi. Korkulacak bişreyde yok dedi. Kolun şişmesi bazı derilerde ilaç hemen yayılmayıp o bölgede birikme yapıyormuş birkaç günde dağılıryormuş ondan dedi her bünye bir değil ama dedi. Ateş de olacak diye birşey yok dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…