2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

Allahım kızını yoldaşını sana bağışlasın hepimizin yavrularını korusun Allahım...Sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin...

10. hafta da çok erkenmiş kuzum yaaa Ama bence o farklı bir şey ve yaşayan biziz sonuçta. Daha önce böyle bir şey yaşamadığımıza göre, o hissettiğimiz bence de bebişimiz

Ben düzenli süt de içmiyorum, yoğurt da yemiyorum. Daha doğrusu tüketemiyorum. İğrenç geliyor

Bi ara krem üretimi yaptığımdan, yağların kremlerden daha etkili olduğunu söyleyebilirim.. kremlerin içindeki yağlar zaten kremlerin etkisi veren.. artı olarak da kremlerin o kıvamını tutturuncaya kadar bir sürü kimyasal kullanılıyor ama yağlar daha safi, tabi o da üreticisinden üreticisine değişiyor. Eşim yağ fabrikasında müdür. kendisi piyasayı daha iyi biliyor ama bir çok firma ayçiçek ya da pamuk yağının içerisinde aroma katıp satıyor. hoş ayçiçek yapı cilt için çok yararlı bir yağdır ama pamuk için aynı şeyi söyleyemeyeceğim..

nar çekirdeği de cilt için yara iyileştirici ve nem dengesini sağlayıcı bir etkisi var e vitamini zaten bilindiği üzre.. eşim de tam onun üretimini yapıyormuş bana öyle getirmişti

İsteyen olursa markasını iletebilirim. Hem aktarlarda hem de eczanelerde bulabilirler..

imrendim valla..ben işten şikayetçi oluyorum yoruluyorum diye sen birde hem hamile hem çocuklarla uğraşıyorsun..Allah sağlık sıhhat sabır versin sana :) yeğenimde öyle hastaneye yatırdılar serum iğne ancak kendine geldi..bitsin gitsin şu grip artık..

Ben düzenli süt de içmiyorum, yoğurt da yemiyorum. Daha doğrusu tüketemiyorum. İğrenç geliyor

canım ya..ben süt hastasıydım ama hamile kaldığımdan beri süt içemiyorum ..vicdan azabı çekiyorum haftada 1lt süt içiyorum..onuda bakıyorum günlük içmedim 1 lt alıyorum işyerinde doldurup doldurup içiyorum..ah keşke düzenli içebilsek..içine meyve koymayı dene öyle içmeye çalış..gerçi peynirinde kalsiyum oranı yüksekmiş ama ben peynirde çok tüketemiyorum..

rapunzel arkadaşım....sana zahmet olmazsa özelden yazabilirmisin?

bikere ceviz ve süt sevmezdim ben..
ama şimdi öğlenleri meyveyle beraber ceviz yiyorum, akşamları yatmadan öncede 1 bardak süt zoraki..

ben günde 1 bardak süt mutlaka içiyorum 2 kase de yoğurt mutlaka yiyorum. bir tek yumurta yiyemiyorum haftada 3 gün yemeye dikkat ediyorum ama şirkette herkes kızıyor evde yiyip gelmiyorum diye napiiim uyanamıyorum kalkamıyorum pişirip yersem de servise yetişemiyorum

Aminnn...
Teşekkür ediyorum canım.

nasıl özendim sana..bende yumurta haftada 3-4 yemeye çalışıyorum ama süt ve yoğurt maalesef düzenli değil...baktım 2-3 gün yememişim içmemişim ancak ozaman içiyorum ..ay ay çok kızıyorum kendime...eskiden hergün içerdim işyeridne bile çay kahve vs içmesini sevmediğim için süt alırdım..şimdi zorla..

Offf bu durum çok problem yaa. Diş etlerim de kanıyor Bir ara sırf süt tüketebileyim diye mısır gevreği yiyordum sütle. Şimdi o da iğrenç geliyor. En azından her gün 1 yumurta ve oldukça fazla peynir tüketiyorum ben. Ama doktorun tavsiyesi özellikle gece yatmadan önce yoğurt-süt tüketmemdi. O da gerekirse içine meyve katıp tüket dedi ama yine iğrenç yine iğrenç... Sen hazır süt mü içiyorsun öyle canım? Aman yaa onların da faydası yok diyorlar. Ben anlamadım ne yapacağımızı...

Bir de doktorum bana bol yeşil yapraklı sebze; özellikle soğan ve sivribiber tüket dedi. Ben 4 aydır soğan ve biber tüketemiyorum, özellikle sivri bibere bayılırdım ama tiksindim işte. Soğan da midemi alt üst ediyor... Salata yapıp tüketeceksin dedi doktor. Ben de bugün pazardan yeşil soğan ve biber aldım, umarım yiyebilirim.

Son düzenleme:
Ozel mesaj atmanin baska bir yilu var mi arkadaslar yoksa 50 sinirimi doldurmam gerekiyormus sanirim

Oğlun hayırlı olsun canım.Benimde bütün takvimlerde erkek diyordu.Dün öğrendik kızımız olacakmış.Rahim ağzı ölçümü mü yapılıyormuş.Benim doktorum yapmadı hiç.Bak şimdi kafama takıldı.

canım dışarıdan süt almaya zaten vaktim yok..işyerinde olduğum içinde mecbur pastorize yada günlük süt alıyorum..doktorum içte nasıl içersen iç dedi..aslında keçi peyniri ye dedi..keçi peynirinde kalsiyum yüksekmiş ama ben de ne koyun ne keçi peyniri hayatta yiyemem..

Brokoli ve ispanagi da unutma bunlar cok faydali eger salata yiyemiyirsan tavsiyemdir.marul ye roka tere nane de olabilir

bende de tam tersi asla süt içemezdim.. yoğurt peynir OK ama sütü ağzıma koyamazdım. bebişle birlikte süt sever oldum. ama yumurta işi bozuyor işte. bu arada hakikaten hazır süt mü yoksa bilindik bir kaynaktan taze süt mü. Çoğu doktor pastorize edilmiş süt yani paket süt öneriyor hayvansal hastalıkların bulaşması ihtimalini indirgemek için.. ondan ben paket süt içiyorum. köyden getirileni içemiyorum..

benim sütle aram pek yok canım ama hergün olmasa da arada içmeye çalışıyorum ama ben peyniri çok seviyorum yoğurt yiyiyorum

Hoşgeldin canım.Maşallah kızına

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…