2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
kızlr çok soru soruyorum ama üçlü testlerinizi ne zaman yaptırdınız doktor benimkini erken yaptı sanki sonuç yanlış mı yoksa diye içime şüphe düştü. bebeim normalde 14 haftalıktı ama ultrasonda tam 15+0 çıktığı gün yaptı çok şükür iyi çıktı ama hatalı mı yoksa dedim.Allah korusun

canım ben p.tesi yaptıracağım yani o zamanda 18+4 oluyorum. Normaldede 18. hafta da yapılması gerekli seninki biraz erken olmuş ama vardır dr. bir bildiği

Ne guzel yaa 14. 15. Haftada olan arkadaslar cinsiyet merak ediyor...ya ben, ben ne yapayim.18. Haftadayim ama cinsiyetten eser yok daha catlayacam meraktaaan :/

Folik asit, kan hapi, kalsiyum, kan sulandirici ve magnezyum kullaniyorum. Ayyh yine sikinti geldi bu ilaclardan. Magnezyumu almasam bi sakincasi olmaz galiba. Kizimda hic kullanmadim. 15. haftada henuz kullanmayanlar coktur galiba

maşallah kızımıza büyümüş annesi :) ben hapşurunca yada öksürünce kasıklarıma bir iğne batıyor sanki..yada ayakkabımı giyerken hızlı kalkarsam arabadan inerken böyle bir ağrı saplanıyor geçiyor sonra..önemli birşeymi bilemedim...

aynen yaa aynen canımm o hapşırınca o acı çok fena arabadan inerken yada ani harekette bende hep unutuyorum sormayı doktora inş. önemli değildirr[/QUOTE]

Canım benim doktorum hapşuracağın zaman eğer ayaktaysan karnına doğru eğilip dizlerini kır.Oturuyorsan hemen cenin pozisyonu al demişti.Bende aynen uyguluyorum ve çok şükür kasıklarıma sancı girmiyor.Sizlerede tavsiye ederim.

canım ya ben ikili testten sonra bir daha hiç test yaptırmadım...doktorum yapıcazda demedi...yaptırmalımıydım ki?? devlette şubatta ayrıntılı ultrasona giricem...özeldede ocak sonu...

aslında genelde pek yaptırmıyorlarüçlü testi benim ilk bebekten dolayı ben takıyorum iyi çok şükür ama. zaten ayrıntılı da herşey belli oluyır.zaten üçlü de nöral tüp defektine bakıyorlar.Allah korusun

kızlr çok soru soruyorum ama üçlü testlerinizi ne zaman yaptırdınız doktor benimkini erken yaptı sanki sonuç yanlış mı yoksa diye içime şüphe düştü. bebeim normalde 14 haftalıktı ama ultrasonda tam 15+0 çıktığı gün yaptı çok şükür iyi çıktı ama hatalı mı yoksa dedim.Allah korusun

canım ikili testin iyi çıktıysa hiç korkma Allahın izniyle iyidir bebişin ben ikiliden sonra doktoruma sordum üçlü hakkında birşey dememişti yapacakmıyız dedim ikili iyi çıktığı için gerek yok ikili üçlü dörtlü hepsi aynı amaca hizmet ediyo demişti ama bazen doktorlar hastaneye maddi kazanç olsun diye isteyebiliyor gereksiz testleri de hiç evham yapma bence

bir de cildim çok kötü demiştin benim de bebişim kız cildim kızarık değil ama genel olarak çok çirkinim sanki:KK1:böyle yüzüm olmuş davul gibi giyiniyorum hiç bişiy yakışmıyo ama napalım şurda kaldı 5 ay dayanırız prenseslerimiz için

aynen yaa aynen canımm o hapşırınca o acı çok fena arabadan inerken yada ani harekette bende hep unutuyorum sormayı doktora inş. önemli değildirr

Canım benim doktorum hapşuracağın zaman eğer ayaktaysan karnına doğru eğilip dizlerini kır.Oturuyorsan hemen cenin pozisyonu al demişti.Bende aynen uyguluyorum ve çok şükür kasıklarıma sancı girmiyor.Sizlerede tavsiye ederim.[/QUOTE]

saol canım ya..öksürürken dikkat etmeye çalışıyorum doğru söylüyorsun gerilmesinden kurtulur cenin pozisyonunda..ama hapşururken ani gelince ne yapacağımı bilemiyorum..

aynı yer canım bende pendik şifaya gidiyorum. sen randevunu aldn mı?

Randevuyu 11 ocağa alacağım canım. 6 sında 3 lü testimi yaptıracağım devlette kontrol muayene Şifa. Testler pahalı olduğundan ben devlete gidiyorum. Dr. Soner Bey bir de bayan dr. var onuda çok övüyorlar. Seninki hangisi?

Canım benim doktorum hapşuracağın zaman eğer ayaktaysan karnına doğru eğilip dizlerini kır.Oturuyorsan hemen cenin pozisyonu al demişti.Bende aynen uyguluyorum ve çok şükür kasıklarıma sancı girmiyor.Sizlerede tavsiye ederim.

saol canım ya..öksürürken dikkat etmeye çalışıyorum doğru söylüyorsun gerilmesinden kurtulur cenin pozisyonunda..ama hapşururken ani gelince ne yapacağımı bilemiyorum..[/QUOTE]

Ani gelse bile 3 sn önceden biliyosun ve zamanla alışıyor hemen pozisyon alıyosun.Çünkü o ağrı daha kötü.

Folik asit, kan hapi, kalsiyum, kan sulandirici ve magnezyum kullaniyorum. Ayyh yine sikinti geldi bu ilaclardan. Magnezyumu almasam bi sakincasi olmaz galiba. Kizimda hic kullanmadim. 15. haftada henuz kullanmayanlar coktur galiba

ben sadece folik asit ve kan ilacını kullanıyorum canım kalsiyum yada magnezyum kullanmıyorum vermedi dr.

ben sadece folik asit ve kan ilacını kullanıyorum canım kalsiyum yada magnezyum kullanmıyorum vermedi dr.

Sagol canim ya. Bende kullanmak istemiyorum simdilik, kalcamda biraz agri oluyo ama idare edecegim. Ilac icmekten nefret ediyorum. Cunku kendimi bildim bileli ilac kullaniyorum

selam bayanlar:) bayadır giremiyodum foruma yaa ayyyhhh:KK70:D benim de oğluşum geliyooo %70 erkek dedi yani doktor bu saatten sonra değişmez heralde :) 16 haftalık olduk artık duymayan da kalmadı gebeliğimi:) artık yavaş yavaş hazırlıklara başlarız demi:) nerden başlasam ki bilmiyorum??

Arkadaşlar bugün sağlıkocagında ilk aşımı yaptırıcam sanırım tetanos.kalcadan mı yapılıyor yaptıranınız var mı acaba ?

Kizlar herkes yuzunden bahsetmis.....
Benim esim cok begniyor beni :KK17:
Yuzumun biraz sekli degisti gamzelerim ortaya cikti ve daha canli parlak duruyor.....
Makyaj zaten hic yapmam yapinca hic begenmiyorum kendimi oldugum gibi daha iyi :KK9:

leblebi ve çubuk krakerle bastırmayı dene banada verdi bulantı hapı 1 kere kullandım bıraktım kendim hallederim dedim. Suyu lıkır lıkır içmiyorum mesela, bişeyler yiyip bikaç yudum içiyorum. Su içerken hep arada bişey atıştırıyorum. Artık geçmesi lazım kaç hafta olmuş sen zorla biraz kendini. Mideni çok aç bırakmamaya çalış

Canim onlari cooooook denedim ama benim bulantilarima care olacak ilactan baska hicbirsey bulamadim :KK50:
Slm kizlar kasik agrilarim vardi dayanamadim ve bebisimi gormeye gittim 184 gr olmus kizim gayet iydi cok net goremesemde doktor keyfi yerinde dedi allaha sukur

Gecmis olsun canim :nazar:
Masaallah kizina :emir_bebek::nazar:

selam bayanlar:) bayadır giremiyodum foruma yaa ayyyhhh:KK70:D benim de oğluşum geliyooo %70 erkek dedi yani doktor bu saatten sonra değişmez heralde :) 16 haftalık olduk artık duymayan da kalmadı gebeliğimi:) artık yavaş yavaş hazırlıklara başlarız demi:) nerden başlasam ki bilmiyorum??

Oglun hosgeliyor canim :nazar:
Bu saatten sonra degismez sanmiyorum.....
Gecem gun bende gittigimde cinsiyeti yine sordum erkek dedi daha oncedende denmisti zaten dedi....
15. Haftada ogrendigimi dedigimde degismez dedi guldu doktor :KK9:

Kızlar;

Biz geldik :KK3: Sabahtan doktorumuza gittik, bebişimizin cinsiyetini kesin öğrenecektik bu sefer ama göstermedi uyuyordu tatluşum...

Fakat doktorum büyük ihtimalle kızımız olacağını söyledi. Prensesimizin sağlığı gayet iyiymiş maaşaallah... "Sümeyye Yaren" olacak tatlı prensesimizin adı da...:KK16:

Aç karnına gitmiştim bugün 3'lü test yaptırmak için o yüzden bebişim de karnımda uyuyordu, doktorum haftaya gelirken tatlı birşeyler yiyip gel, hareketli olsun bebişin o zaman net olarak görürüz cinsiyetini dedi.

Büyümüş de evlatcığım, en son 3 hafta önce gitmiştik 2'li test yaptırmak için... O günden bu güne maaşaallah çok büyümüş yahu...

Çok mutlu oldum :KK9: aşkımızın tatlı meyvesini :KK16: bugün yine görünce... :KK24:

X