2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
selamlar a dostlar bi kaç gündür halsizlikten dolayı izinliydim bugun dönebildim aranıza bu arada bi doktor muayenesinden geçtik 17hafta dediler bu seferde :KK9: eşim ve annemde görebildiler ekrandan bu sefer elleri ayakları kıpır kıpır çok hareketliydi cinsiyeti yine söylemeyen doktora denk geldik annem ısrr etti lakin doktor baskın geldi yine söylemedi :KK37: 175gr olmuş çabuk büyümeye meraklı bebeğimiz anlaşılan hepinize güzel günler sağlıklı sıhhatli tekrardan çalışmaya devam :KK55:

kadraj
Canim senin durumuna baktigimizda bizim halimize binlerce sukurler olsun .....
Cok uzuldum canim nasil agrilar cekmissin oyle.....:KK5:
Rabb'im sifa versin arkadasim ♥♥♥

arkadaşlar bayağıdır giremişyordum :KK43: ve ben hala bebeğimin cinsiyetini öğrenemedim:KK43: doğrusu önmli olan sağlıklı olması ama insan merak ediyor bebeğim bugün adet tarihime göre 16+5 ama ultrasona göre 17+3 geçen cum artesi dr gittik saat 12:30 da bizim bebek oturuyordu dr göremedi akşama birdaha gelin dedei yine gittik akşam 19:00 da bu sefer daha da kötü poposunu dönmüş oturuyordu :KK43: dr tahmin istedim kemik yapısına göre ama dr da iri kemikli ama belli olmaz bazen iri kemikli kızda olabiliyor dedi :) yarın birdaha gitçez acaba yine oturuyor mu :) bişrde 14. haftada da giştmiştik grip olmuştum o zaman da oturuyordu :) şimdi düşünüyorumda yarında oturabilir :) bu ayın 25. inde ayrıntılı ultrasonum var onda kesin belli olur mu sizce lütfenn cevap yazın :))))
Canim senin bebiste masaallah annesine babasina cok saygili :KK9:
Izlenecegini anliyor hemen oturur pozisyona mi geciyor ne :KK1:
Ayrintilida belli olur ama emin ol :KK34:

selamlar a dostlar bi kaç gündür halsizlikten dolayı izinliydim bugun dönebildim aranıza bu arada bi doktor muayenesinden geçtik 17hafta dediler bu seferde :KK9: eşim ve annemde görebildiler ekrandan bu sefer elleri ayakları kıpır kıpır çok hareketliydi cinsiyeti yine söylemeyen doktora denk geldik annem ısrr etti lakin doktor baskın geldi yine söylemedi :KK37: 175gr olmuş çabuk büyümeye meraklı bebeğimiz anlaşılan hepinize güzel günler sağlıklı sıhhatli tekrardan çalışmaya devam :KK55:

Seninkide naza cekenlerden desene canim :KK52:
Yeterki saglikli olsunlar :nazar: ama ben bu kadar dayanabilir miydim cinsiyeti ogrenmeden bilmiyorum :26:

maalesef bu tip doktorlar her yerde var özelde bile.ben devlette çok kalifiye bi dokotora gidiyorum annemin bile doktoru yıllardır çok deneyimli.ilk beta hgc testimin sonucunu göstermek için gittim devlete fakat o doktor yoktu başka bi dktora gittim.86 gibi bi degerdi sanırım ya da daha fazla bu hamilelik değil değim gebelik yok dedi bana.ee ne o zaman :KK1: Ayrıca 5 haftalık bebeğin kalbi atar mı hç hey allahım doktor var doktor var işte bi bile onlardan daha iyi öğrendik:KK1:

Sen şanslısın ozaman canım , gerçekten Çok zor işinin ehli Güvenilir Dr. bulabilmek. 2. gebeliğim olmuş olsaydı ağlamak yerine gülerdim mesela doktor 5 haftalık bebeğin kalp atışı yok dediğinde :) Tecrubesizlik işte..

Öksürünce kasığım ağrıyor belim ağrıyo arkadaşlara ben kendi durumumu anlatayım da kendi hallerine şükretsinler.

Astım hastasıyım ve bu kronik. 2 yıldır düzenli kortizonlu inhaler kullandım. İlaçlarımı alınca çok iyiyim ama almazsam özellikle kış aylarında sürekli öksürürüm. Yine kış geldi ve öksürükler başladı her gün şiddetlenerek artıyor. Prospektüste hamileler kullanamaz yazdığı için kullanmamaya çalıştım ama öksürükler o kadar şiddetli ve uzun ki bazen dakilarca kesilmeden sürüyor, artık kaburgalarım nefes alırken acıyor. Çok yüksek bi yerden düşmüşüm gibi tüm karnım morarmış hissinde. Bi sürü doktorla görüştüm ilk 3 ay kullanma dedi. Kasıklarım belim öksürmekten o kadar sancıyor ki sürekli bıçak saplanır gibi sancılar giriyor ve 3 aydır böyle üstelik hiç birşey yapamıyorum.

Bu öksürüklerin bebeğe zararı olup olmayacağını sordum bi çok doktor sorun yok dedi ben yine de tatmin olmak için başhekim olan iç hastalıkları doktoru dayıma da sordum. Bebek rahatsız olmaz sadece sen sıkıntıya girersin dedi. Ama astım inhalerimi kullanırsam bebeğin kalp atışlarının yükselme ihtimali çok yüksek. Bi tercih yapmak zorundayız dedi doktor ve tercihlerini her zaman anneden yana kullanıyorlar. Çünkü anne sağlıklı olmazsa bebekte sağlıklı olmaz neticede ona da az oksijen gidiyor bu yüzden. Doktorlarla birlikte verdiğimiz ortak karar sonucu hafta 2-3 kez ilacımı kullanıcam bu beni baya rahatlatmaya yardımcı oluyor normalde ilacı sabah akşam hergün kullanmam gerekiyor.

Sonuç olarak kendinizi çok dinleyip oram ağrıyor buram ağrıyor demeyin inanın psikolojik olarak da hasta hissedersiniz kendinizi. Benimki yazık günde en az 500 kez öksürüğe maruz kalıyor ama hayet sağlıklı hatta o kadar öksürmeme rağmen düşük tehlikesi bile oluşturmadı. Kasıklarım ve belim çoook ağrıyor ama buna da şükür. Ultrasonda gördüğümde ben öksürdüğümde yukarı doğru zıplıyordu trambolinde gibi. Doktor "ooo sporunu da yapıyor" filan diye dalga geçti. Aksırmakta tıksırmakta öksürmekte sıkıntı yok yani rahat olun:KK3:

Öncelikle geçmiş olsun , astım çok zordur bilirim canım kuzenim çocukluğundan itibaren çekti.Ben şöyle inanıyorum sen zorda olduğun için Allah tarafından daha çok korunuyorsun. Evet hapşırmalar ve öksürüklerden ötürü ben bebeğimi çok merak ediyordum .Anlattıkların bana yol gösterdi.Teşekkür ederim. Trombolin konusunda haklısın biz de bebeği hareket ettirmek için kaç kez öksürdüm doktorda, çünkü yüz üstüydü. Bizimkiyse hoplayıp geri eski konumuna dönüyordu.Annesi gibi inatçı anlaşılan:)

Oglun hosgeliyor canim :nazar:
Bu saatten sonra degismez sanmiyorum.....
Gecem gun bende gittigimde cinsiyeti yine sordum erkek dedi daha oncedende denmisti zaten dedi....
15. Haftada ogrendigimi dedigimde degismez dedi guldu doktor :KK9:
[/QUOTE]

ben de ilk 11. hafta da doktor erkek olma ihtimali yüksek demişti 15. haftada %70 dedi bu saatten sonrada değişmez zaten hayırlısı olsun canım.. isim olarak ne düşünüyosun?

Öksürünce kasığım ağrıyor belim ağrıyo arkadaşlara ben kendi durumumu anlatayım da kendi hallerine şükretsinler.

Astım hastasıyım ve bu kronik. 2 yıldır düzenli kortizonlu inhaler kullandım. İlaçlarımı alınca çok iyiyim ama almazsam özellikle kış aylarında sürekli öksürürüm. Yine kış geldi ve öksürükler başladı her gün şiddetlenerek artıyor. Prospektüste hamileler kullanamaz yazdığı için kullanmamaya çalıştım ama öksürükler o kadar şiddetli ve uzun ki bazen dakilarca kesilmeden sürüyor, artık kaburgalarım nefes alırken acıyor. Çok yüksek bi yerden düşmüşüm gibi tüm karnım morarmış hissinde. Bi sürü doktorla görüştüm ilk 3 ay kullanma dedi. Kasıklarım belim öksürmekten o kadar sancıyor ki sürekli bıçak saplanır gibi sancılar giriyor ve 3 aydır böyle üstelik hiç birşey yapamıyorum.

Bu öksürüklerin bebeğe zararı olup olmayacağını sordum bi çok doktor sorun yok dedi ben yine de tatmin olmak için başhekim olan iç hastalıkları doktoru dayıma da sordum. Bebek rahatsız olmaz sadece sen sıkıntıya girersin dedi. Ama astım inhalerimi kullanırsam bebeğin kalp atışlarının yükselme ihtimali çok yüksek. Bi tercih yapmak zorundayız dedi doktor ve tercihlerini her zaman anneden yana kullanıyorlar. Çünkü anne sağlıklı olmazsa bebekte sağlıklı olmaz neticede ona da az oksijen gidiyor bu yüzden. Doktorlarla birlikte verdiğimiz ortak karar sonucu hafta 2-3 kez ilacımı kullanıcam bu beni baya rahatlatmaya yardımcı oluyor normalde ilacı sabah akşam hergün kullanmam gerekiyor.

Sonuç olarak kendinizi çok dinleyip oram ağrıyor buram ağrıyor demeyin inanın psikolojik olarak da hasta hissedersiniz kendinizi. Benimki yazık günde en az 500 kez öksürüğe maruz kalıyor ama hayet sağlıklı hatta o kadar öksürmeme rağmen düşük tehlikesi bile oluşturmadı. Kasıklarım ve belim çoook ağrıyor ama buna da şükür. Ultrasonda gördüğümde ben öksürdüğümde yukarı doğru zıplıyordu trambolinde gibi. Doktor "ooo sporunu da yapıyor" filan diye dalga geçti. Aksırmakta tıksırmakta öksürmekte sıkıntı yok yani rahat olun:KK3:

Çok geçmiş olsun canım , Allahın izniyle sorunsuz sıkıntısız atlatırsınız inşallah bu dönemleri , yıllar önce doktor bana astım başlangıcı var demişti o geldi aklıma , astım ilacı falan kullanmadım hiç . Hıçkırarak ağlarsam eğer nefesim kesiliyor, ağlamadığım sürece sorun yok. 2 haftadır geceleri bitmek bilmeyen öksürük bırakmıyor yakamı, bazen uyuyamıyorum karnıma ağrı giriyor şiddetli öksürükten.. astımla alakası olabileceğini hiç düşünmemiştim :KK43:

kadraj
Canim senin durumuna baktigimizda bizim halimize binlerce sukurler olsun .....
Cok uzuldum canim nasil agrilar cekmissin oyle.....:KK5:
Rabb'im sifa versin arkadasim ♥♥♥

Öncelikle geçmiş olsun , astım çok zordur bilirim canım kuzenim çocukluğundan itibaren çekti.Ben şöyle inanıyorum sen zorda olduğun için Allah tarafından daha çok korunuyorsun. Evet hapşırmalar ve öksürüklerden ötürü ben bebeğimi çok merak ediyordum .Anlattıkların bana yol gösterdi.Teşekkür ederim. Trombolin konusunda haklısın biz de bebeği hareket ettirmek için kaç kez öksürdüm doktorda, çünkü yüz üstüydü. Bizimkiyse hoplayıp geri eski konumuna dönüyordu.Annesi gibi inatçı anlaşılan:)

Saolun kızlar.
Ya işte böyle boşuna kendinizi üzmeyin bebekler akıl baliğ olana kadar sübyan yani yarı melektir. Allah onları bizden daha çok sever boşuna hayıflanmayın. Ayrıca çocuk gelişimci kardeşim ve doktor arkadaşlarımın söylemlerine göre sağlıklı bebek düşmez ya da anne karnında ölmezmiş. Eğer kaybedersen şükret sağlıksız olarak dünyaya gelmediği için demişlerdi.

Siz bebekleri Allaha havale edin kendinizle ilgilenin. Onlar paşalar gibi rahat zaten:KK53:

çok çok geçmiş olsun canım....sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah....sen yazınca böyle tüy gibi geldi kendi yaşadıklarım..geçmişolsun demekten başka yapacak keşke birşey olsa...

Çok geçmiş olsun canım , Allahın izniyle sorunsuz sıkıntısız atlatırsınız inşallah bu dönemleri , yıllar önce doktor bana astım başlangıcı var demişti o geldi aklıma , astım ilacı falan kullanmadım hiç . Hıçkırarak ağlarsam eğer nefesim kesiliyor, ağlamadığım sürece sorun yok. 2 haftadır geceleri bitmek bilmeyen öksürük bırakmıyor yakamı, bazen uyuyamıyorum karnıma ağrı giriyor şiddetli öksürükten.. astımla alakası olabileceğini hiç düşünmemiştim :KK43:

istersen bi göğüs doktoruna gidip solunum testi yaptır. Gece öksürüğü astım gibi duruyor. Balgam geniz akıntısı nefes darlığı var mı

[sıze=3]öksürünce kasığım ağrıyor belim ağrıyo arkadaşlara ben kendi durumumu anlatayım da kendi hallerine şükretsinler.

Astım hastasıyım ve bu kronik. 2 yıldır düzenli kortizonlu inhaler kullandım. Ilaçlarımı alınca çok iyiyim ama almazsam özellikle kış aylarında sürekli öksürürüm. Yine kış geldi ve öksürükler başladı her gün şiddetlenerek artıyor. Prospektüste hamileler kullanamaz yazdığı için kullanmamaya çalıştım ama öksürükler o kadar şiddetli ve uzun ki bazen dakilarca kesilmeden sürüyor, artık kaburgalarım nefes alırken acıyor. çok yüksek bi yerden düşmüşüm gibi tüm karnım morarmış hissinde. Bi sürü doktorla görüştüm ilk 3 ay kullanma dedi. Kasıklarım belim öksürmekten o kadar sancıyor ki sürekli bıçak saplanır gibi sancılar giriyor ve 3 aydır böyle üstelik hiç birşey yapamıyorum.

Bu öksürüklerin bebeğe zararı olup olmayacağını sordum bi çok doktor sorun yok dedi ben yine de tatmin olmak için başhekim olan iç hastalıkları doktoru dayıma da sordum. Bebek rahatsız olmaz sadece sen sıkıntıya girersin dedi. Ama astım inhalerimi kullanırsam bebeğin kalp atışlarının yükselme ihtimali çok yüksek. Bi tercih yapmak zorundayız dedi doktor ve tercihlerini her zaman anneden yana kullanıyorlar. çünkü anne sağlıklı olmazsa bebekte sağlıklı olmaz neticede ona da az oksijen gidiyor bu yüzden. Doktorlarla birlikte verdiğimiz ortak karar sonucu hafta 2-3 kez ilacımı kullanıcam bu beni baya rahatlatmaya yardımcı oluyor normalde ilacı sabah akşam hergün kullanmam gerekiyor.

[/sıze]
çok geçmiş olsun canım ne kadar şükretsek saz gerçekten...

çok çok geçmiş olsun canım....sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah....sen yazınca böyle tüy gibi geldi kendi yaşadıklarım..geçmişolsun demekten başka yapacak keşke birşey olsa...

Annecikler üzülün diye yazmadım ben yuvarlanıp gidiyorum bi şekilde ilk ay sürekli de kusuyordum kusarken tıkanıyordum öksürük kabarıyordu mosmor oluyordum krize girer gibi ama ne sürekli doktora gittim ne ilaç kullandım. Ben bunları kendinizle kıyaslayıp evhamdan uzaklaşın size moral olsun diye söyledim. Burda siz hissetmiyorum şöylemi böyle mi dedikçe pc den elimi uzatıp saçınızı başınızı yolasım geliyor :KK53::KK1:

Şaka bi yana valla buluttan nem kapmayın öyle, Alah bekler deyin geçin :KK1:

sen şanslısın ozaman canım , gerçekten çok zor işinin ehli güvenilir dr. Bulabilmek. 2. Gebeliğim olmuş olsaydı ağlamak yerine gülerdim mesela doktor 5 haftalık bebeğin kalp atışı yok dediğinde :) tecrubesizlik işte..

sağlıkocağına gittim az önce tetanos aşısı için hemşireyle hastane doktor meselesini konuştum.burdaki özel hastanelerin hiçbirinin devletin kadın dogum hastanesi kadar iyi olmadığını söylediçben özelde dogum yapmak istiyorum ama bütün hemşireler aynı şeyi söylüyor ne yapacağımı şaşırdım...

istersen bi göğüs doktoruna gidip solunum testi yaptır. Gece öksürüğü astım gibi duruyor. Balgam geniz akıntısı nefes darlığı var mı

Nefes darlığı sadece ağlarsam oluyor onun haricinde herhangibişey yok canım ,Gıcıkla birllikte Kuru bir öksürük , özellikle uykudayken içim çıkıcak gibi oluyor resmen. Doktora Gideyim de belki bi çözümü vardır ya , bal falan fayda etmiyor

sağlıkocağına gittim az önce tetanos aşısı için hemşireyle hastane doktor meselesini konuştum.burdaki özel hastanelerin hiçbirinin devletin kadın dogum hastanesi kadar iyi olmadığını söylediçben özelde dogum yapmak istiyorum ama bütün hemşireler aynı şeyi söylüyor ne yapacağımı şaşırdım...

Devlet hasnesindeki doktorundan memnunsan düşün derim. Ama sen yine de araştırmaya devam et. Ben özeldeki doktorumu birkaç tavsiye ve internette okuduğum yorumlar üzerine seçtim ve sonuna kadar gidicez Allahın izniyle, Umarım sonumuz da hayırlı olur canım.

Saolun kızlar.
Ya işte böyle boşuna kendinizi üzmeyin bebekler akıl baliğ olana kadar sübyan yani yarı melektir. Allah onları bizden daha çok sever boşuna hayıflanmayın. Ayrıca çocuk gelişimci kardeşim ve doktor arkadaşlarımın söylemlerine göre sağlıklı bebek düşmez ya da anne karnında ölmezmiş. Eğer kaybedersen şükret sağlıksız olarak dünyaya gelmediği için demişlerdi.

Siz bebekleri Allaha havale edin kendinizle ilgilenin. Onlar paşalar gibi rahat zaten:KK53:
[/QUOTE]

AYNEN ARKADAŞIM KATILIYORUM SANA, AMA İNSAN YİNEDE DÜŞÜNMEDEN DURAMIYOR İŞTE BİŞEY OLURMU DİYE ALLAH HERKESİ SAĞLIKLI DOĞUMLAR NASİP ETSİN...

Kızlar üçlü test sonuclarımı aldm cok şükür hersey notmal cıktı insan herseyi kafasına takıyor sağlıklı olcak mı nasıl olcak diye 10gün gecmek bilmedi ama bi oh cektim cok şükür ☺️

Annemin alerjik astımı var canım o yüzden seni gayet iyi anlıyorum tabi benim de anne mirası alerjik rinitim var maalesef... :2: Bu ara bizim bi kazandibimiz var ben liseye giderken kardeşim oldu da :KK1: hatırladığım kadarıyla pek kolay geçmemişti hamilelik bi kaç şey tavsiye edicem ama sen zaten biliyorsundur... yüksek yastıkta yatmak gibi gögsünü sırtını sıcak tut o baya iyi geliyordu öksürüğüne bide buhar... Bide öksürüp aksırmanın zararı olmamasına sevindim çünkü sen nasıl günde defalarca öksürüyorsan bende bi o kadar hapşırıyorum bu sabah yataktayken resmen rahmimin etrafındaki bütün kasları hissettim sanki bişey yerinden çıktıda tekrar oturdu gibi çok canım acıdı tabi rahmi tutan kaslar gevşediği için öyle hisstmem normalmiş ama... :KK37:

X