2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar;

Biz geldik :KK3: Sabahtan doktorumuza gittik, bebişimizin cinsiyetini kesin öğrenecektik bu sefer ama göstermedi uyuyordu tatluşum...

Fakat doktorum büyük ihtimalle kızımız olacağını söyledi. Prensesimizin sağlığı gayet iyiymiş maaşaallah... "Sümeyye Yaren" olacak tatlı prensesimizin adı da...:KK16:

Aç karnına gitmiştim bugün 3'lü test yaptırmak için o yüzden bebişim de karnımda uyuyordu, doktorum haftaya gelirken tatlı birşeyler yiyip gel, hareketli olsun bebişin o zaman net olarak görürüz cinsiyetini dedi.

Büyümüş de evlatcığım, en son 3 hafta önce gitmiştik 2'li test yaptırmak için... O günden bu güne maaşaallah çok büyümüş yahu...

Çok mutlu oldum :KK9: aşkımızın tatlı meyvesini :KK16: bugün yine görünce... :KK24:

canım maşallahhhh prensesine...ismiyle yaşasın...ay kıyamam ben onlara uyuyorlar minik bedenleriyle karnımızda...Allahım ya kucağımızdada uyutacağımız günleri görürüz inşallah...

ya ne güzel hemen isim bulmuşsunuz be karar veremiyorum. isimler topiği mi açsak bir de ne koysam acaba benim ki kız.sanırım eşim annesinin adını düşünüyor adı hatice ama ben yanına bir isim daha koymak istiyorum

canım maşallahhhh prensesine...ismiyle yaşasın...ay kıyamam ben onlara uyuyorlar minik bedenleriyle karnımızda...Allahım ya kucağımızdada uyutacağımız günleri görürüz inşallah...

Amin inşaallah canım benim yaaa... Allah razı olsun... Her gidişimde heyecanla mutluluk yaşıyorum içimde... Onu öyle içimde görmek bile musmutlu ediyor beni... Allah'ıma şükürler olsun, Rabbim bu mutluluğu tatmak isteyenlere nasip etsin bu güzelliği... :KK16:

ya ne güzel hemen isim bulmuşsunuz be karar veremiyorum. isimler topiği mi açsak bir de ne koysam acaba benim ki kız.sanırım eşim annesinin adını düşünüyor adı hatice ama ben yanına bir isim daha koymak istiyorum

Biz daha ortada bebek yokken kız olursa şöyle, erkek olursa böyle olacak diye ismimizi bulmuştuk... :KK9: İki isimi çok seviyorum ben de...
İstersen sen de Yaren ekleyebilirsin kızının adına, teyzemin torununun adı Hatice Yaren, biz çok uyumlu bulmuştuk o adı verdiklerinde... Yaren, arkadaş demektir, kızım bana arkadaş gibi olsun istedim hep, inşaallah öyle olur adının tecellisiyle.. :KK16::KK16::KK16:

Kızlar;

Biz geldik :KK3: Sabahtan doktorumuza gittik, bebişimizin cinsiyetini kesin öğrenecektik bu sefer ama göstermedi uyuyordu tatluşum...

Fakat doktorum büyük ihtimalle kızımız olacağını söyledi. Prensesimizin sağlığı gayet iyiymiş maaşaallah... "Sümeyye Yaren" olacak tatlı prensesimizin adı da...:KK16:

Aç karnına gitmiştim bugün 3'lü test yaptırmak için o yüzden bebişim de karnımda uyuyordu, doktorum haftaya gelirken tatlı birşeyler yiyip gel, hareketli olsun bebişin o zaman net olarak görürüz cinsiyetini dedi.

Büyümüş de evlatcığım, en son 3 hafta önce gitmiştik 2'li test yaptırmak için... O günden bu güne maaşaallah çok büyümüş yahu...

Çok mutlu oldum :KK9: aşkımızın tatlı meyvesini :KK16: bugün yine görünce... :KK24:

Hosgeldiniz canim :KK16:
Hayirli olsun kizin :nazar::KK8:

Folik asit, kan hapi, kalsiyum, kan sulandirici ve magnezyum kullaniyorum. Ayyh yine sikinti geldi bu ilaclardan. Magnezyumu almasam bi sakincasi olmaz galiba. Kizimda hic kullanmadim. 15. haftada henuz kullanmayanlar coktur galiba

Bana da verdi ama ben hiç kullanmadım henuz cok yoğun kramp girme olmadı.kramp girdikçe kullanırsın demişti.

aynen yaa aynen canımm o hapşırınca o acı çok fena arabadan inerken yada ani harekette bende hep unutuyorum sormayı doktora inş. önemli değildirr

Canım benim doktorum hapşuracağın zaman eğer ayaktaysan karnına doğru eğilip dizlerini kır.Oturuyorsan hemen cenin pozisyonu al demişti.Bende aynen uyguluyorum ve çok şükür kasıklarıma sancı girmiyor.Sizlerede tavsiye ederim.[/QUOTE]

Ben hastayken o kadar cok hapşurdum ki hep korktum bebeğime bir şey oldu mu diye hastalık gecti ama fazla alerjiğim sanırım her gün mütlaka hapşırıyorum bu dediğin iyi oldu.Teşekkürler
selam bayanlar:) bayadır giremiyodum foruma yaa ayyyhhh:KK70:D benim de oğluşum geliyooo %70 erkek dedi yani doktor bu saatten sonra değişmez heralde :) 16 haftalık olduk artık duymayan da kalmadı gebeliğimi:) artık yavaş yavaş hazırlıklara başlarız demi:) nerden başlasam ki bilmiyorum??

Tebrik ederim arkadaşım

bende yaptırmadım ne zaman yapılması gerekiyor? varmı yaptıran..

Bana sağlık ocağı 4. ayda yapalım ama doktorunuzun onayı olsa daha iyi olur dedi .Doktora sorunca o da 20.haftadan sonra yapmamız gerek dedi bu durumda geç kalmış olmuyorsun canım.Endişe etme.

Son düzenleme:

bende betül istiyorum cnm ama herkes eski isim bilmem ne diyip canımı sıkıyo..halbuki okadar içime siniyoki betül ismi..babasıda beğeniyo..ama yinede değişik isimlere açığım..anlamıda güzel olmalı bu arada..eğer bulamazsam betül olacak inşallaH

fıstık beni de listeye eklermisin :)
yaş 28, istanbul, ilk bebek, bdt 5 haziran, cinsiyet erkek, isim mete

Bana sağlık ocağı 4. ayda yapalım ama doktorunuzun onayı olsa daha iyi olur dedi .Doktora sorunca o da 20.haftadan sonra yapmamız gerek dedi bu durumda geç kalmış olmuyorsun canım.Endişe etme.[/B]
saol mujjumm... netten okudum farklı farklı yazıyordu..en iyisi bende doktoruma sorayım gerçi o söylerdi herhalde..iyisindir inşallah..ben pek giremedim 1 haftadır kaçırdığım birşey varmı bilemedim..umarım herşey yolundadır..

bende betül istiyorum cnm ama herkes eski isim bilmem ne diyip canımı sıkıyo..halbuki okadar içime siniyoki betül ismi..babasıda beğeniyo..ama yinede değişik isimlere açığım..anlamıda güzel olmalı bu arada..eğer bulamazsam betül olacak inşallaH

canım sen ne istiyorsan onu koy boşver milleti..betül bence eski isim değil..eşinde sevdikten sonra.. mesela benimlede dalga geçiyorlar ne o avrupa amerika ASYA ..ama ben hala inatla Asya koymak istiyorum ismini :)

Slm kizlar kasik agrilarim vardi dayanamadim ve bebisimi gormeye gittim 184 gr olmus kizim gayet iydi cok net goremesemde doktor keyfi yerinde dedi allaha sukur

Maşallah nazar değmesin ilk takısı benden olsun:nazar:

Kızlar;

Çok sevindim Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin yavruşunu. Bir maşallah da sana:nazar:

O bebek senle eşinin meyvesi siz neyi istiyorsanız onu koyun .İlerde de karışan çok olacaktır şimdiden kafanı kurcalarsan başkasının söylediklerine sonra içinde uhde kalır.Önemli olan sizin isteğiniz onların değil

saol mujjumm... netten okudum farklı farklı yazıyordu..en iyisi bende doktoruma sorayım gerçi o söylerdi herhalde..iyisindir inşallah..ben pek giremedim 1 haftadır kaçırdığım birşey varmı bilemedim..umarım herşey yolundadır..

Burası her daim hareketli özellikle öğle saatlerinde ben sabah giremedim nete bir baktım ohoo sayfalar uçmuş gitmiş.Yeni cinsiyeti öğrenenler var .Onları ana tablodan görebilirsin:KK1:

Son düzenleme:
güzel annelerr her gün okuyorum yazdıklarınızı ama anca yazabiliyorum..
erkek anası oluyorum 16 haftalıkken gösterdi inatçı oğlum :) öğrendiğimden beri her dışarı çıktığımda bişeyler alıyorum hediyeler geliyo maşallah şimdiden olmayan dolabı doldu bebişin.
ben sadece kız ismi düşünmüştüm niyeyse erkek olduğunu öğrenince isimlerin içinde boğulduk en son mete'de karar kıldık tabi son ana kadar değişmezse..
kız olsaydı ilke olucaktı adı ben koyamadım siz koyarsınız belki kızlar :)

selam bayanlar:) bayadır giremiyodum foruma yaa ayyyhhh:KK70:D benim de oğluşum geliyooo %70 erkek dedi yani doktor bu saatten sonra değişmez heralde :) 16 haftalık olduk artık duymayan da kalmadı gebeliğimi:) artık yavaş yavaş hazırlıklara başlarız demi:) nerden başlasam ki bilmiyorum??

canom hayırlı olsun maşallah diyelim:nazar::nazar::nazar::nazar:

Öksürünce kasığım ağrıyor belim ağrıyo arkadaşlara ben kendi durumumu anlatayım da kendi hallerine şükretsinler.

Astım hastasıyım ve bu kronik. 2 yıldır düzenli kortizonlu inhaler kullandım. İlaçlarımı alınca çok iyiyim ama almazsam özellikle kış aylarında sürekli öksürürüm. Yine kış geldi ve öksürükler başladı her gün şiddetlenerek artıyor. Prospektüste hamileler kullanamaz yazdığı için kullanmamaya çalıştım ama öksürükler o kadar şiddetli ve uzun ki bazen dakilarca kesilmeden sürüyor, artık kaburgalarım nefes alırken acıyor. Çok yüksek bi yerden düşmüşüm gibi tüm karnım morarmış hissinde. Bi sürü doktorla görüştüm ilk 3 ay kullanma dedi. Kasıklarım belim öksürmekten o kadar sancıyor ki sürekli bıçak saplanır gibi sancılar giriyor ve 3 aydır böyle üstelik hiç birşey yapamıyorum.

Bu öksürüklerin bebeğe zararı olup olmayacağını sordum bi çok doktor sorun yok dedi ben yine de tatmin olmak için başhekim olan iç hastalıkları doktoru dayıma da sordum. Bebek rahatsız olmaz sadece sen sıkıntıya girersin dedi. Ama astım inhalerimi kullanırsam bebeğin kalp atışlarının yükselme ihtimali çok yüksek. Bi tercih yapmak zorundayız dedi doktor ve tercihlerini her zaman anneden yana kullanıyorlar. Çünkü anne sağlıklı olmazsa bebekte sağlıklı olmaz neticede ona da az oksijen gidiyor bu yüzden. Doktorlarla birlikte verdiğimiz ortak karar sonucu hafta 2-3 kez ilacımı kullanıcam bu beni baya rahatlatmaya yardımcı oluyor normalde ilacı sabah akşam hergün kullanmam gerekiyor.

Sonuç olarak kendinizi çok dinleyip oram ağrıyor buram ağrıyor demeyin inanın psikolojik olarak da hasta hissedersiniz kendinizi. Benimki yazık günde en az 500 kez öksürüğe maruz kalıyor ama hayet sağlıklı hatta o kadar öksürmeme rağmen düşük tehlikesi bile oluşturmadı. Kasıklarım ve belim çoook ağrıyor ama buna da şükür. Ultrasonda gördüğümde ben öksürdüğümde yukarı doğru zıplıyordu trambolinde gibi. Doktor "ooo sporunu da yapıyor" filan diye dalga geçti. Aksırmakta tıksırmakta öksürmekte sıkıntı yok yani rahat olun:KK3:

Son düzenleyen: Moderatör:
randevuyu 11 ocağa alacağım canım. 6 sında 3 lü testimi yaptıracağım devlette kontrol muayene şifa. Testler pahalı olduğundan ben devlete gidiyorum. Dr. Soner bey bir de bayan dr. Var onuda çok övüyorlar. Seninki hangisi?

bende soner beye gidiyorum çok memnunum. Aynı doktora gidiyomuşuz :)

ya ne güzel hemen isim bulmuşsunuz be karar veremiyorum. Isimler topiği mi açsak bir de ne koysam acaba benim ki kız.sanırım eşim annesinin adını düşünüyor adı hatice ama ben yanına bir isim daha koymak istiyorum

canım tam olarak ne düşünüyorsun bilmiyorum ama hatice tül kübra olabilir anlamı kadınlar arasında en büyük demek tabi kimlikte hatice kübra olarak geçer.. Belki bir fikir olabilir

arkadaşlar bayağıdır giremişyordum :KK43: ve ben hala bebeğimin cinsiyetini öğrenemedim:KK43: doğrusu önmli olan sağlıklı olması ama insan merak ediyor bebeğim bugün adet tarihime göre 16+5 ama ultrasona göre 17+3 geçen cum artesi dr gittik saat 12:30 da bizim bebek oturuyordu dr göremedi akşama birdaha gelin dedei yine gittik akşam 19:00 da bu sefer daha da kötü poposunu dönmüş oturuyordu :KK43: dr tahmin istedim kemik yapısına göre ama dr da iri kemikli ama belli olmaz bazen iri kemikli kızda olabiliyor dedi :) yarın birdaha gitçez acaba yine oturuyor mu :) bişrde 14. haftada da giştmiştik grip olmuştum o zaman da oturuyordu :) şimdi düşünüyorumda yarında oturabilir :) bu ayın 25. inde ayrıntılı ultrasonum var onda kesin belli olur mu sizce lütfenn cevap yazın :))))

X