2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

hayırlı olsun canım benim...
deee, yav hala mı %90 diyo?hala net değil %10 bile olsa yanılma payı var

kızlar soğuk algınlığı olanlar nasıl atlattınız ?

ben hamileliğin başında yakalanmıştım çok fena..sesim kısılmıştı,nezle,boğaz kulak ağrısı hep beraberdi..bitek c vitamini meyve ve günde max 2 bardak ıhlamur içtim cnm o kadar..1 hafta içinde geçti şükür..

bebeğin ileriden gitmesi doğum tarihini öne alıyor mu kızlar?

bu konu hakkında kesin bilgisi olan var mı?

mantıken alması lazım zaten..bebeğin gelişimi tamamladığı gün baz alınıyor..diyelim ki 40.hafta doldu 40.haftada olması gerekken 40+3 olsa ee doğmuş olmalı

kızlar bebiş için alışverişe başladınızmı? neler aldınız? yoksa daha erken mi?

bence bunun geçi erkeni yok,hazır hissetmekle alakalı..
ben mesela önceki kötü tecrübelerimden dolayı cesaret edip bi çöp bile almadım daha..cinsiyeti bekliyim diyordum ama o zaman bile almam belki,bakalım..

Günaydın kızlar bugün benm de saat 5bucukta Dr randevum inş hersey iyidir ve cinsiyeti gösterir uyandığından beri cok hareketli ama Dr da cekinip de hareket etmemezlik yapmaz umarım:)

kızlaaaar umarım ki çok güzeeeeeel haberlerle gelip,mutluluklar saçarsınız

kızlar günaydın... doktorum 3.lü test için 10 gün sonra gel demişti fakat bugün 7 gün oldu 16+2 deyim bugün izinliyim bugün gitsem düzgün sonuç çıkarmı işyerinden ikidebir doktora gitcem diye izin almak istemiyorum da

bence en net bilgiyi doktorundan alırsın,direk ara sor canım..
bugün izinliyim gelsem olur mu,sonuç sağlıklı olur mu de..

bence en net bilgiyi doktorundan alırsın,direk ara sor canım..
bugün izinliyim gelsem olur mu,sonuç sağlıklı olur mu de..

ya malesef doktorumun numarası yok şuan bende deiştimde 16+2 de yaptıran ve sonuç alan arkadaşlar varsa ve cevaplarlarsa çok sevinirim devlet dairesindeyim müdürüme iki günde bir ben doktora gidicem demek kasıyo beni

Dün akşam ilk hamile pantolanlarımı aldım arkadaşlar. Aslında göbeğim fazla yok ama kasık kısımları filan sıkıyordu pantolanlarımın bir de fermuarı düğmesi açık giyiyordum son 1 haftadır. Annemlerde doğum günü hediyem olarak 2 tane body almış penye yazlık cinsten önünde yumurtadan çıkan bebek var onları işyerinde giyemem sanırım resmi kurumda çalışıyorum

teşekkür ederim canım. benim de sezeryan olacak kısmetse. o zaman bende mayıs'ın son haftası doğum yapacağım gibi gözüküyor

şekerim hastaneyi ara sekreterine bağlıyorlar zaten ona soruver

güle güle giyin canım ay cok tatlı hamilelik tsörtler var ama bende senin gibi resmi kurumda olduğumdan giyemiyorumm of yaa

güle güle giyin canım ay cok tatlı hamilelik tsörtler var ama bende senin gibi resmi kurumda olduğumdan giyemiyorumm of yaa

Zaten hamile kıyafetleri çok kısıtlı geldi bana. O uzun bol gömlekler filan hiç hoşuma gitmiyor şimdilik kendi kıyafetlerimi giyiyorum sadece pantolanlar sıkıyordu ama yaza doğru ne giycem kara kara dşünüyorum çok güzel lasikli uçuş uçuş eteklerim var da onların üstüne ne giyilir bilmiyorum ki

kızlar soğuk algınlığı olanlar nasıl atlattınız ?

ayazcığım, hiç kafana takma grip oldun diye. puf puf gibi bende hamileliğimin 2. ayında bende grip olmuştum. amaan ne gripti. çok korkmuştum ilaçsız nasıl geçecek ve aynı zamanda bebeğime ya birşey olursa diye. allaha çok şükür hiç birşey olmuyor. sakın ilaç içme. ben şöyle yaparak geçirdim:
1-kesinlikle özellkle 3 gün yataktan hiç çıkmadım. bu hastalığın geçmesindeki en büyük etken dinlenmek. (hiç inanmazdım, doğruymuş :))
2- bol bol portakal, mandalina... c vitaminli mevyeler.
3- bol bol ıhlamur. içine kesinlikle bal, karabiber ve limon.
4-ateşinin çıkmamasına özen gösster. çıkarsa ya da çıkacağını hissettiğin an doktorunu ara.
5- bir de eğer boğazın çok kötü olursa karabiber ve limonu karıştır ye 1-2 kez. fazla yeme. karabiberin boğazını yakması iyi geliyor.

ben bunları yaptım inan ki 1 haftada kalktım. çok şükür. ve hayatta inanamazdım, grip dinlenince geçiyor diye :)) böyleymiş :)
gribim diye işe gelmeyenlere ne söylenirdim :)

evet genelde hep eski alaturka modeller bende kendi kıyafetlerimi giyiyorum pantolonların bazılarını düğmesini kapamadan giyiyorum hamilelik pantolon aldım ama şuan geniş geliyo hergün uydurma şeyler giyiyorum resmen yaza doğru karnın baya büyüycek canım bence o etekleri pek tercih edemezsin ama lastiği genişletisen güzel şifon tarzı buluzlerle giyebilirsin belki ben soğuk erde olduğumda açıkçası daha yazın ne giyceğimi düşünmüyorum yazın başında bebeğim geliyo inş zaten

ay geçece
Şimdi çok abuk sabuk giyindiğim için yaza halim nice olur diye düşünüyorum tabi.
Bir daha giyemeyeceğim şeylere de bi sürü para vermek istemiyorum 2-3 kıyafetle 9 ay geçecek galiba

ben o resimli bady ere bayılıyorum çok hoşuma gider ama çalışırken giyilmez yaa. ben hamileyim diye ilan eder gb :)

ben o resimli bady ere bayılıyorum çok hoşuma gider ama çalışırken giyilmez yaa. ben hamileyim diye ilan eder gb :)

Aynen bi de çalıştığım yer çok yobaz resmi kurum olmasına rağmen laf ediyorlar kılık kıyafete. O yüzden dizdeki elbiselerimi bile giyemiyorum her gün aynı pantolanla gidip geliyorum

ay geçece

Şimdi çok abuk sabuk giyindiğim için yaza halim nice olur diye düşünüyorum tabi.
Bir daha giyemeyeceğim şeylere de bi sürü para vermek istemiyorum 2-3 kıyafetle 9 ay geçecek galiba

aynı durumdayım canım bi kaç tane tunik tarzı şeylerim var dönderip dönderip giyiyorum malesef

canım çok sağol valla benimde çok aklıma takılıyordu bu konu. aydınlatmışsın hepimizi.. bende zaten nisan mayıs arası çıkıcaktım en azından artık raporun bitince çıkarın diye rica edebilirim. sonuçta yıllardır ssklıyım bu hakkımı kullanmak isterim. ve birde bende birşey okudum onuda paylaşayım, eğer son iki ayınızda rapor almadan işten çıkarıldıysanızda doğum parası alabiliyorsunuz, aklınızda bulunsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…