2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

evet seninkine benziyo yapisi ayni insallah banada oyle derler rbenimki biraz daha yukarda yukleyemiyorum gosterecegimde sana ne kadar tesekkur etsem az cok sagol cevaplarin icin icimi rahatlattin insallah pazartesi guzel sonuclar alip yazarim bende

çok aydınlattın canım Allah razı olsun ama araştırmak için ben geç kaldım çünkü yarın yerime eleman başlıyor bende işverenimde 16 haftalık rapor süresince sigorta yatıyo diye biliyoruz eee ne olucak şimdiii ben şoktayım keşke önceden araştırsaydımmm...

ah arkadaşım keşke ozaman konuşsaydık yada yazsaydık..üzüldüm şimdi..ama işveren hiçbirzaman hamile bayanı işten çıkarma hakkına sahip değil..maalesef genel yapı olarak bizler çok ses çıkaramadığımız için işverenlerde bizim haklarımızı doğru düzgün bilmediğimizi bildikleri içn işine geldiği gibi davranıyor..normalde çalışan hamile bir bayanın günde 7buçuk saatten fazla çalıştırılmaması gerekiyor. ve rutin doktor kontrolleri için izin vermek zorunda ama ben bile eşimin babasının yanında çalışmama rağmen sadece izin günlerime denk getiriyorum randevumu sırf laf söz olmasın diye..

Hamilelik süresince periyodik kontrol için ücretli izin verilmesini,

Kadın işçinin isteği halinde doğum sonrası izninin bittiği tarihten itibaren 6 aya kadar ücretsiz izin verilmesini,

Hekim raporu ile gerekli görüldüğü takdirde ücretlerinden herhangi bir kesinti yapılmaksızın daha hafif işlerde çalıştırılmasın,

Çocuğunun bir yaşını doldurmasına kadar kendisinin istediği bölüntüde ve saatlerde kullanmak üzere günde bir buçuk saat süreyle süt izni verilmesini,

Öngörmüştür (4857 sayılı İK md.74)
gibi gibi....

evet seninkine benziyo yapisi ayni insallah banada oyle derler rbenimki biraz daha yukarda yukleyemiyorum gosterecegimde sana ne kadar tesekkur etsem az cok sagol cevaplarin icin icimi rahatlattin insallah pazartesi guzel sonuclar alip yazarim bende

Canim amacim seni rahatlatmakti.....
Azicik bile olsa umutlandirdi isem ne mutlu bana
Habersiz birakma bizi hayirli haberlerle gel ins.

Hosbulduk hamis arkadaslarim umarım herkesin keyfi yerindedir.

kızlarrr merhaba biss geldiikkk drdann... herşey çok ıyı cinsiyetimizi ögrendiik oğluşum oluyooo

merhaba canm nasılısnnn....

arkadaşlar biçok kişinin cinsiyet netleşti.. sayfa yöneticisi arkadaşa özel msj ile iletinde listeye eklesin,listemiz şenlensin
hatta isimlere karar vermiş olanlarda söylesin, o kısımda dolar..
olmazsa sonradan değiştirirsiniz zaten..

Son düzenleme:
saol canımcım heyecanla beklıyordumm bebişim tombik olcak galıba kılosu baya onde boyuda ölee...

canım aynı gün doğmalarıa rağmen bile farklı cinsiyet benimde kızım oluyo gerçi daha kimin ne gün doğucağı belli değil kaç gram canım kilosu

canım çok geçmiş olsun

Konu dikkatimi çekti yazmak istedim.
Raporlu olan bir çalışanın raporlu olduğu günlerin sgk primleri ödenmez.Kişi raporu bittikten sonra kendisi geçici iş göremezlik ödeneği alır sgk'dan. Eğer kişinin raporlu olduğu günlerin primleri yatırılırsa kişi raporluykende çalışmış gibi görüneceği için ödenmez.Çünkü biliyorsunuz bu yasak.
Hamile bayanlarda da bu böyle.Hamile bayan normal 32.Haftasında doğum iznine yani raporuna başlar (doktorun geçici iş göremezlik belgesi yazması gerekir) ve toplamda 16 hafta rapor kullanır ve bunun sonucunda raporu bittiğinde sgk'ya gidip evraklarını teslim ettiğinde kendisi bu 16 haftalık geçici iş göremezlik ödeneğini alır. Yani işvereni hamile bayana bu 16 haftalık süre için herhangi bir sgk primi ödemez. Bu ödemediği primi hamile bayan ki artık doğurmuş olur :) sgkdan alır :)
Başka bir arkadaşında bahsettiği gibi doğuma 3 hafta kalıncaya kadar da doktor raporuyla hamile bayan çalışabilir. Bu kullanmadığı 5 haftalık izni doğumdan sonraki iznine eklenir.Yani her şartta 6 hafta izin kullanmış olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…