2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
canim merhaba....
Bende de amniyonik bant teshis edilmisti.....
Sakin kendini yipratma olur mu.....
Buradaki arkadas bilir benim neler cektigimi.....
Ama ben hep moralimi yuksek tutmaya calistim bebegim etkilenmesin diye.....
Seni cok iyi anliyorum inan ......
Bende ayri doktorlara gittim amniyonik bant denildi.....
Netten arastirmalarim sonucu ise yikildim.....
Ayrintili usg ye hemen randevu aldik ve gittik.....
Nerede oturuyorsun onerebilirim gittigim yeri....
Cok sukur plasenta bagiymis ve bebegime hiccbir zarari yokmus.....
Ve bu bag amniyonik bant ile karistirilabiliyormus.....
Ins seninki de plasenta bagidir canim.....
Bol bol dua et senin icin bende edecegim.....
Rabb'im bebegini sana sagsalim olarak bagislar ins. :nazar:

Masaallah size canim :emir_bebek::nazar:
Arkadss geliyor ogluma yani ne guzel :KK16:
Bebisin cicileride hayirli olsun :KK16::nazar:

Canim sakin kendini yipratma sakin.....
Bebegin etkilenmesin.....
Benimde ayrintiliya girene kadar icim icimi yerdi ister istemez gizlerim dolardi....
Ama inan uzulmemek aglamamak icin cok direndim....
Ornek bir resmimi atiyorum canim.....
Bir bak bakalim buna benzer mi.....
Ayrica bebegim cok saglikli ve 12 gun ileriden gidiyoruz dusun....:nazar:

Eki Görüntüle 907155

evet seninkine benziyo yapisi ayni insallah banada oyle derler rbenimki biraz daha yukarda yukleyemiyorum gosterecegimde sana ne kadar tesekkur etsem az cok sagol cevaplarin icin icimi rahatlattin insallah pazartesi guzel sonuclar alip yazarim bende

muhasebecim aradı şimdi dediki aynen yazıyorum
"Çiğdem abla 16 hafta iznin var dedi yani 4 ay gibi bir süre ... o süre zarfında işveren senin sigortanı yatırmıyor dedi ve maaşda ödemiyor dedi..sen iş görememezlik raporu aldığın için devlet ödüyor senin maaşını ama oda kesiliyor dedi asgari ücretten gözüküyorsa sigorta ödemelerin 600 şeklinde ödeniyor maaşın oda 4*600 : 2400 tl yapıyormuş..ve birde 80 tl gibi süt parası ödeniyormuş..
sen çalıştığın süre boyunca sigortanı zaten yatırmakla yükümlü..ama sen izne ayrıldığın günden itibaren sigortan yatmıyor arkadaşım yani işverenin burda mali bir yükmlülüğü olmuyor..

inşallah aydınlatabilmişimdir. :)

çok aydınlattın canım Allah razı olsun ama araştırmak için ben geç kaldım çünkü yarın yerime eleman başlıyor bende işverenimde 16 haftalık rapor süresince sigorta yatıyo diye biliyoruz eee ne olucak şimdiii :KK53: ben şoktayım keşke önceden araştırsaydımmm...:KK19:

çok aydınlattın canım Allah razı olsun ama araştırmak için ben geç kaldım çünkü yarın yerime eleman başlıyor bende işverenimde 16 haftalık rapor süresince sigorta yatıyo diye biliyoruz eee ne olucak şimdiii :KK53: ben şoktayım keşke önceden araştırsaydımmm...:KK19:

ah arkadaşım keşke ozaman konuşsaydık yada yazsaydık..üzüldüm şimdi..ama işveren hiçbirzaman hamile bayanı işten çıkarma hakkına sahip değil..maalesef genel yapı olarak bizler çok ses çıkaramadığımız için işverenlerde bizim haklarımızı doğru düzgün bilmediğimizi bildikleri içn işine geldiği gibi davranıyor..normalde çalışan hamile bir bayanın günde 7buçuk saatten fazla çalıştırılmaması gerekiyor. ve rutin doktor kontrolleri için izin vermek zorunda ama ben bile eşimin babasının yanında çalışmama rağmen sadece izin günlerime denk getiriyorum randevumu sırf laf söz olmasın diye..

Hamilelik süresince periyodik kontrol için ücretli izin verilmesini,

Kadın işçinin isteği halinde doğum sonrası izninin bittiği tarihten itibaren 6 aya kadar ücretsiz izin verilmesini,

Hekim raporu ile gerekli görüldüğü takdirde ücretlerinden herhangi bir kesinti yapılmaksızın daha hafif işlerde çalıştırılmasın,

Çocuğunun bir yaşını doldurmasına kadar kendisinin istediği bölüntüde ve saatlerde kullanmak üzere günde bir buçuk saat süreyle süt izni verilmesini,

Öngörmüştür (4857 sayılı İK md.74)
gibi gibi....

Canım benimde köşede perde bi alan vardı sonradan kayboldu belki seninki de öyle birşeydir yada azerikizi91 gibidir... Hemen sıkma canını bebek sağlıklıymış önemli olan o... önce bi ayrıntılıya gir bakalım doktor ne diyecek...
insallah oyle olur dua edin rabbim hepimize saglikli bir sekilde bebeklerimizi kucagimiza almayi nasip eder

evet seninkine benziyo yapisi ayni insallah banada oyle derler rbenimki biraz daha yukarda yukleyemiyorum gosterecegimde sana ne kadar tesekkur etsem az cok sagol cevaplarin icin icimi rahatlattin insallah pazartesi guzel sonuclar alip yazarim bende

Canim amacim seni rahatlatmakti.....
Azicik bile olsa umutlandirdi isem ne mutlu bana :KK16:
Habersiz birakma bizi hayirli haberlerle gel ins. :nazar:

tamam canım ilettim :KK34:hoşgeldi
n bu arada aramıza.. :KK3:

doğru maddiyat ve özellikle doğum parası olayı falan işin içine girince insan bi durup düşünüyo..az buz değil sonuçta,baya masraf olucak..ama ben Allah nasip ederse zaten köfteme kreş çağına gelene dek kendim bakmak istiyorum imkanlar elverirse (şimdilik veriyor gibi) o yüzden şu an çıksamda oluyo,bana bağlı..
ama ben yinede kenara atalım biraz daha diye devam ediyorum..

Hosbulduk hamis arkadaslarim umarım herkesin keyfi yerindedir.

merhaba canm nasılısnnn....

arkadaşlar biçok kişinin cinsiyet netleşti.. sayfa yöneticisi arkadaşa özel msj ile iletinde listeye eklesin,listemiz şenlensin :KK8:
hatta isimlere karar vermiş olanlarda söylesin, o kısımda dolar..
olmazsa sonradan değiştirirsiniz zaten..

Son düzenleme:
saol canımcım heyecanla beklıyordumm bebişim tombik olcak galıba kılosu baya onde boyuda ölee...:nazar:

canım aynı gün doğmalarıa rağmen bile farklı cinsiyet benimde kızım oluyo gerçi daha kimin ne gün doğucağı belli değil :KK9: kaç gram canım kilosu

kızlar geçen hafta doktor beni iç kanama geçiriyorsun demişti. bugün gittim kanama durmamış bebeğimin hayatı tehlikede böyle bişey yaşayan var mı tanıdıklarınızdan. ama üçlü test sonucum iyi çıktı çok şükür sevinsem mi üzülsem mi bilemedim

canım çok geçmiş olsun

canım tamamda zaten ben sigorta priminden bahsadiyorum ben burda çalışıyo gözükücem ama raporluyum raporlu işçiyede prim ödeniyo benim patronum ondan bahsediyo bende tamamen çıkıştan yani normal işsizlik ödeneği ve sigortadan hamileleikle ilgisi yok yani

Konu dikkatimi çekti yazmak istedim.
Raporlu olan bir çalışanın raporlu olduğu günlerin sgk primleri ödenmez.Kişi raporu bittikten sonra kendisi geçici iş göremezlik ödeneği alır sgk'dan. Eğer kişinin raporlu olduğu günlerin primleri yatırılırsa kişi raporluykende çalışmış gibi görüneceği için ödenmez.Çünkü biliyorsunuz bu yasak.
Hamile bayanlarda da bu böyle.Hamile bayan normal 32.Haftasında doğum iznine yani raporuna başlar (doktorun geçici iş göremezlik belgesi yazması gerekir) ve toplamda 16 hafta rapor kullanır ve bunun sonucunda raporu bittiğinde sgk'ya gidip evraklarını teslim ettiğinde kendisi bu 16 haftalık geçici iş göremezlik ödeneğini alır. Yani işvereni hamile bayana bu 16 haftalık süre için herhangi bir sgk primi ödemez. Bu ödemediği primi hamile bayan ki artık doğurmuş olur :) sgkdan alır :)
Başka bir arkadaşında bahsettiği gibi doğuma 3 hafta kalıncaya kadar da doktor raporuyla hamile bayan çalışabilir. Bu kullanmadığı 5 haftalık izni doğumdan sonraki iznine eklenir.Yani her şartta 6 hafta izin kullanmış olur.

X