2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

yazını okur okumaz içimden geçirdim cnm iyi dileklerle..
umarım iyi haberler alırsın..korkma..
ayrıca hasta olsamda olmasamda herşey yolunda gibi görünse bile ben her daim bu korkuyu yaşadığım için iyi anlıyorum seni..

mesela bende 2 hafta oldu görmeyeli..ve daha 2 hafta daha var öneümde,deli gibi merak ediyorum..eşim başka doktora gitmeye baktırmayada yanaşmıyo..geçmez böyle 9 ay diyo alışacaksın sonra diyo..biyandanda hak veriyorum..
öyle saçma sapan bi durumdayım yani

Canim inan bu dusunce randevuya yakin cogumuzda oluyor.....
Vesveseler birakmiyor insani iste.....
Sen gonlunu ferah tut arkadasim Allah (c.c.) in izni ile guzel haberlerle geleceksin
Ayrica senin zayiflaman bebegi pek etkilemez bak bana sabit kilodayim o kadar fazla yemiyorum son gitmemde 8 gun daha ileriye gecmisti Yasin im
Dualarimiz seninle

Tatlım tülbenti öyle uzun süre bağlı tutma bu doğru değil. tampon yaparsan başının ağrısı hafifler. 10 sn ye kadar sıkıca bağla alnını sonra hemen aç 20 sn ye kadar dur sonra tekrar bağla 10 sn... bunu 5-6 kere yap. Bu şekilde beyne kan akışı daha çok hızlanır ve rahatlama sağlar. Doktor arkadaşımın önerisiydi. Bir de bu tarz şeyleri çok yapmamak gerekir. Beyin en çok kanın akması gereken yer ve sen bağlayarak kan akışını kesiyorsun zaten başının ağrısı geçmiyor kan akışı azaldığı için beynin uyuşuyor ki bu da tehlikeli bişey. Ensene buz koymakta işe yarar.

Kızlar burda ismine aşina olduklarıma arkadaşlık isteği göndericem. En nihayetinde artık ortak bi kader biriğimiz var anne olunca da çocuklar hakkında dertleşir vs birbirimizi kaybetmeyelim diye. Uygun gören kabul etsin emi. Öperim hepinizi.

kızlar müfettiş gelecek ben çıkıyorum izin günümde bile işyerindeyim..teşekkür ederim hepinize..güzel haberler veririm inşallah...

İlk gebeliklerde 20.haftada filan hissedilmeye başlıyor bebek hareketleri. Biraz daha sabret Bir de neden bebeğe kilo aldırmaya çalışıyorsun ki kilo sağlık demek değildir. Doktorlar zayıf kilolu terimlerini sağlığı etkilemeye başlamışsa söyler ki bebein daha 18. haftada şuan kıkırdak ve kemikleri oluşuyor son 1 ayda kilo almaya başlar. Anne karnında bebeğe kilo aldırmaya çalışyıoran doğunca obeziyete çevirme sen bu çocuğu

selam kızlar nasılsınız ben ıkı gundur bebegımın hareketlerını hıssetmeye basladım cok guzel bır duygu ıcımde hep bır korku vardı bısey olucak dıye hareket edınce ıcım rahatladı cok sukur

Sağol canım :) Kız ismi hemencik akıllara geliyor da erkek ismi bulmak nekadar zormuş öyle

Biz erkek için de kız için de karar verdik hatta ona uyumlu diğer kız ve erkek için de isim bulduk ama 6 aya kadar ne olur bilinmez. Daha cazip bişey olursa belki değiştiririz. Erkek "şehzade" kız "şehrazat" düşünüyoruz

ben hala bişey hissetmiyorum :26:

canım hareketleri nasıl hissediyorsun pıt pıt şeklindemi yoksa içinde bi balık gibi yer değişmesi gibimi ben de bişeler hissediyorum ama ne olduğunu anlayamıyorum bi türlü:44:

kızlar dün malum pazardı ve biz çalışan bayanlar bilir ev temizliği günüdür bizim için ben azcık bi iş yapsam hemen belim ağrıyor ve feci şekilde yerimden doğrulamıyorum bu gece uyuyamadım resmen su içmeye dahi kalkamadım yerimden sizde durumlar nedir bu yaşadığım normalmi?:44:

ben hıc bakmadım kıloma ama bulantılardan dolayı zayıfladıgımı dusunuyorum yada aynı kılodayım ama bıraz normale dondum artık almaya baslarım ılk hamılelıgımde 9 kılo almıstım

canım hareketleri nasıl hissediyorsun pıt pıt şeklindemi yoksa içinde bi balık gibi yer değişmesi gibimi ben de bişeler hissediyorum ama ne olduğunu anlayamıyorum bi türlü:44:

dun pıt pıt gıbı bıseyler oluyodun bugunde yataga uzanmıstım tam gobegımın ustunde dalganlar oldu elımı karnıma koydum bır sure akıp ettım hafıften tekmeler gıbı boyle cok guzel ya

saol cnmm allaha sukur içim rahat bebegım iyi cünkü c.tesi 2 li test sonuclarımı gosterdik dr hıc bır rısk oyk dedı ulturosondada zıplıyodu benım mınıgım cınsıyet ıle ılgılı bısey solemedı

benımde mıde bulantılarım 10. haftada sonra basladı bırde bende kansızlık ıcın dr surup verdı sabah ac karnına ma o ney olee mıdemı fena hale sokuooorrr allahım bıze yardımcı olsun su balayı donemı denılen zaman geleydık ıyıydı

Ali Osman Koyuncuoğlu benim gittiğim hastanenin eski doktoru canım. Ben de birkaç sene önce ona muayene olmuştum. Çok iyi bir doktordur. Benim arkadaşım 2 hamileliğinde de ona gitti. Gidenlerin hepsi çok memnun :)

Benim hamileliğim ilk ayından itibaren hiç geçmeyen ve biraz yorulsam şiddetle artan bel ağrım var. Doktorla da konuştum zayıf ve uzun boylu olduğun için omuriliğin ince yapılı bu yüzden bu ağrıyı hep hissedeceksin dedi. Biraz iş yapıp yatıyorum sonra tekrar devam ediyorum her şeyi aynı anda yapma.

Günaydın kızlar dün çok garip bişey oldu görümcemlerle dışarda yemek yiyorduk birden burnuma bir yaz meyvesinin kokusu geldi dedim cok gZl kokuyor şimdi söylemyrm canınız çekmesin sonra dedim size gelmiyo mu kokusu yoo dediler sen aşeriyosn deidm bari sakızı olsn sinemaya da gircektik fırsat yoktu ama sakızı ile idare ettim sizce kendisini yemem gerekirmi içime kurt düştü

acaba belimde bişeymi var diye düşündürdü beni. Sanki yerimden kalkarsam kırılcakmış gibi şuan işyerinde zor oturuyorum koltuğumda allah yardımcımız olsun ya hamilelk hakkaten çok zormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…