2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

Canım yazdığın çok anlaşılmamış ama anladığım kadarıyla tansiyonun 13 çıkmış. Benim de tansiyonum 13/7 çıktı, tansiyonumu ölçen bayan "herhalde heyecan yaptınız" dedi. Ben de heyecandan sabaha kadar uyuyamadığımı söyledim. Ama bana bişey demedi. Yalnız şu son zamanlarda şalgam türü tuzlu şeyler içiyorum, bir de bulantılardan dolayı sadece tuzlu-ekşili-acılı şeyler yiyebiliyorum. Eskiden pişirdiğim yemekleri öyle yerdim, şimdi pişirdiğim yemekleri yerken üzerine tuz ekeleyip öyle yiyorum. Hamileliğimden beri tuzu arttırdığımı ben de farkettim. Ama bunun bebeğin gelişimini yavaşlattığını bilmiyordum.

çok sevindim güzelim Allah sağlıcakla da kucağımıza almayı nasip etsin inşallah::46

ahhh cnm ahhh evet biz anne olmuşuz(yani kucağımıza almadık ya o bakımdan diyorum.yoksa bebişler göbişlerde:)) farkında diiliz sanırım.doğmadan daha endişeler kaygılar..bendede çok var acaba kalbi atıyormu.gelişimi nasıl ne yesem ne yemesem.akşam çok afedersin lavaboya kalktım peçeteye silindiğimde normalde şeffaf aıntı gelirdi sarı bir akıntı hatta içinde sanki kahve akıntı var gibi geldi bütün gece uyuyamadımkanamamı oldu acaba olcakmı acabalarla...moralim bozuldu.şu an çok şükür bişey yok ama hep aklım ordaa...allahım evlatlarımızı korusun inşallah....bende hala hissetmiyorum hareketlerini ve sende olduğu gibi bendede hiç bulantı olmamıştı.sanki bu aralar biraz bulantım oluyor gibi..inşallah biz hiç hissetmesekte onlar içerde çok mutlu rahat huzurludurlar.ve durmadan tekmeler havalarda uçuşuyordur..:)cnm kusura bakma çok uzattım ama..

kızlar dua edin bugün öğleden sonra kontrolümüz bebeşimizi göreceğiz inşallah
bakalım cinsiyetimiz neymiş inşallah minik tospağam gösterir

mhb kızlar doktor bana ağır iş yapmayı yasakladığı için dün görümcem geldi temizliğe sağolsun bana hiçbir şey yaptırmadı ama ev sahibi olarak ayakta dolanmaktan o kadar kötü olmuşum ki belim çok ağrıdı gece sabaha kadar uyuyamadım yatakta döndüm durdum şimdiden böyleysem ilerleyen aylarda ne yapacağım bilmiyorum evde çocuklar var zaten doktor yat dediği halde yatamıyorum bütün günüm ağır birşey yapmasamda ayakta geçiyor bu durum moralimi çok bozuyor

Hayirli haberlerle gelirsin ins. Canim

Gemisi okuyorum kizlar ama inanin tek tek alip yazacak gucum yok
Iyilesicem ins. Ama ne zaman

Kizlar bizimde saat 14:00 da randevu ....
Bakalim oglum ne yaramazliklar yapiyor
En son gittigimde ayaklarini havaya dikmisti yuzuyormus gibi ellerini ayaklarini hareket ettiriyordu
Bakalim simdi hangi meslegi istiyor
Annesi yer onu

canım ben de 3.çocuğuma hamileyim ama böyle birşeyi hiç düşünmedim yıllardır spiralle korundum Allaha şükür istenmeyen bir hamilelik yaşamadım o yüzden bundan sonrası içinde aynı yöntemi düşünebilirim bence de karar senin vücut senin neyi yapmak istiyorsan onu yap ama daha yaşın çok genç sonuçta vücudun bir dengesi var ve doktorlar her ne kadar bir sakıncası yok dese de bana göre o denge bozulacak ben iyi düşün derim canım

benimde sag bacagım diz kapagından aşagı agrıyor.sanki bri yere çarmışım gibi ama hiçbir şişlik ya da morluk yok.bende bel agrısı çekmiştim 1-2 hafta önce ama onla alakası olamaz çünkü tamamen geçti.durumumuz benziyor seninle.kırık olamaz canım kırık olsa duramazsın ayrıca ayagın kırılsa büyük bi kaza ve acıdan sonra olurdu anlardın.illa bi sebep arama kemiklerimiz güçsüzleşiyor bence.vitamin eksikliği oluyor düzgün beslenemiyorz maalesef...

kesinlikle bağlatma derim.. çünkü geri dönüşü yok.düzenli korunursunuz olur biter.madem artık çocuk düşünmüyosunuz dogum kontrol hapını gönül rahatlgıyla kullanabilirsiniz.bu eşinizle ilgili bir karar değil.tamam çocuk isteme konusunda ortak karar hakkınız var ama bu senin vücudun.senin ona erkekliğinden kurtul demen gibi birşey... cenabı hakkın bize lütfettiği en büyük şeylerden biri dogurganlık annelik..kesinlikle yapma derim

canım sürekli düşünüp endişe etme.bebeğine bişey olsa zaten hissedersin çünkü annelik hissi çoktan başladı :) güzel şeyler düşün her anın tadını çıkar.haziran gelsin evet hayırlısıyla bebeklerimizi allaım kucağımıza sağ salim ama o zaman kadar da onlar için birşeyler yapalım.oturdugumuz yerden annelik olmuyor ya da sadece dogurmayla olmuyor.güzel güzel kitaplar okuyalım bilinçlenelim dualar edelim kuranlar okuyalım ki bebeğimiz duydun ruhuna işlesin hayırlı bir insan hayırlı bir evlat olsun inşaallah

https://www.mompery.com/

özellikle cinsiyetleri kesinleşmiş anneler..
burayı incelemenizi tavsiye ederim.. inanılmaz uygun fiyata, indirimler var..

site güvenirliliğini bilmiyorum ama güzele benziyor, kargo ücretide yokmuş.. kargo gelince de açıp o an bakıp kusur varsa iade edip, para geri alınabiliyormuş..

düşünün.. ayaklı şapkalı takım tulumlar 6 tl, patikler 1 tl falan yazıyor..
bugüne özelmiş..

Son düzenleme:
mide bulantılarım başladı önde gidiyoz sacımız mı çıkıyor acabaaa :26::26:

benim bulantım zaten vardı şirine.ama son zamanda öyle bir arttıki elimi yıkadıgım sabundan bile kusar oldum bebek hareketlendiğinden bulantılar artıyor sanırım.inşaallah geçer

canım çok geçmiş olsun mutlaka ortopediye git bendede şişlikler oldu farklıydı benimki ama hemen anladılar kendi kendine bişey yapma allah korusun.
çok dikkatli olmak gerekiyor düzenli olarak hergün ölçüyorum ben tansiyonu ve doktora her gidişimizdetahlil alıyor duruma bakıyor bende korkuyorum gelişimini engellicek die rabbime emanetler.
ah bu erkekler....zor geliyor korunmak acaba sorusu kalıyor akılda tabi.ben senin yerinde olsam arkadaşlarında dediği gibi spral taktırırım herşeyden önce vücut düzenimi nie bozayım bak ben pcosluyum bi aycık yumurtlayabilmek için yaptığım şeyleri bilsen.bu işlem kadının hormonları etkiliyor olabilir tam bilgim yok ama bence sen bu konuda donanım edin kocişin karşına öle çık.
ikili taramamın sonuçlarını aldım arkadaşlar. doktorum herhangi bir sorun olmadığını söyledi :) 3 hafta sonra yeniden görücez bebişimizi
maşallah gözün aydın canım çok sevindim bende 3 lün sonuçlarını haftaya alıcam ikilide sorun çıkmamıştı o yüzden bi rahatlık oluyor insanda ikilide olduğu gibi stres yapmıyosun
ayyy bendede feci bulantılar başladı geçer die bakıyorum hergün özellikle yemekten sonra çok oluyor ilk 3 ay hiç bulantım olmadı bu hafta çok fenayım. sanırım bebeğim sırma saçlı olacak
çok sevindim güzelim Allah sağlıcakla da kucağımıza almayı nasip etsin inşallah::46
amiiiiiiiiiiiiiiiin canım allah razı olsun.
güzel haberlerle gel inşallah.rabbim gönlündekini hayırlı kılsın canım

selam söyle bizden Ali Yasin bebişe..teyzeleri öpsün onu.
daha iyileşemedin herhal dikkat et kendine.
benimde kociş feci grip cumaya gitti bayılıp kalmazsa oralarda iiyi.herşeyi ayırdım bardak havlu.

canım sana bişey sorucam birde dün bana doktor dediğin gibi magnezyum yazdı.geceye kadar oturduğum yerden kalkamıyordum kalçama kramplar giriyordu ,yatarken içtim bir bardak sabah bi kalktım hiç bişeyim yok bu kadar çabuk rahatlatması normalmi yaaa... birde hergün içmesemmi acaba dedim gün aşırı içsem ,bayağa kuvvetli sanırım sen nasıl kullanıyosun.:26:

[B]Merhaba ben Melodi,

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aranıza yeni katıldım. Benim de bebeğim 26 haziran'da doğacak nasipse... Tabi erken gelir geç gelir orası meçhul.
Geçen hafta ikili tarama testimi yaptırdım. sonuçlar iyi çıktı hamdolsun. Bebeğimiz iyiymiş maaşaallah... Benim de düşük riskim var 8. haftada kanamam oldu çok miktarda, hastanede yattım bir gece... devamında da 15 gün boyunca düşük önleyici iğne ve sabah-akşam progestan hapı kullandım... 15 günün sonunda iyice toparlandığımı söyledi doktorum fakat haftada 1 düşük önleyici iğne ve her gün sabah-öğle-akşam progestan hapı kullanıyorum... Şuanda 14. haftadayız, bir aksilik yok hamdolsun... Bebişimin cinsiyeti daha belli değil, 16. haftada üçlü tarama testi yaptırmak için gittiğimde belli olacak inşaallah... Bakalım hakkımızda hayırlısı... Her gün tetikteyim aslına bakarsanız, düşük riski sözkonusu olunca böyle oluyor insan. Doktorum 27. haftaya kadar ilaçlarımı kullanmamı ve haftalık iğnemi uygulamamı önerdi. Ben de uyuyorum harfi harfine... Ayrıca Decavit adlı günde 1 adet vitamin hapı kullanıyorum.[/B]
Size bir sorum olacaktı: Magnezyum takviyesi her hamileye veriliyor mu acaba? Ne zaman veriliyor ayrıca?

hakkatten haaa güzel bir konuya değinmişsin canım madem artık çocuk istemiyormuş gitsin kendi tüplerini bağlatsın bunu bir erkeğe sölesen şaha kalkar.

aramıza hoşgeldin
magnezyum olayı hakkında bi bilgim yok canım, bile kullanan ark lar yzar sana.. ben bitek aspirin ve elevit kullanıyorum şu sıra..

öncelikle hoşgeldin canım bebeğin hayırlı olsun.sağlıklada kucağına alırsın inşallah..
ben dün çıktım doktora 16 hafta bitti dün gün 16+1 iz kramplarım başlamıştı bir kaç gündür doktora gidene kadar idare ettik, hemen magnezyum yazdı bu rahatlatır dedi gerçektende tek içimde kalçamdaki kramplar yok oldu çok rahatladım ,ama herkese veriliyormu kısmını bilemicem şikayetin varsa doktoruna telefon açıp sor bence o vermedende kendi kullanma derim ben.14.haftada magnezyum kullananlar var hatta daha erken haftalarda.

A.s. teyzesi
Tatlim birsey soyleyim mi senle ben baya bir ayni oranlarda gidiyoruz bu kadar olmaz ki....
Benimde esim hastalanmisti bir hafta once sonuc gecti banada sen cok dikkatli ol aman....
Sanada gecmesin canim ya.....

Ayrica evet hemen etki ediyor o haplar.....
Ben hergun yemekten sonra almaya dikkat ediyorum....
Ac karnina sakin icme ishale davetiye cikartiyor....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…