2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Günaydın kızlar dün çiğ köfte yiyormusunuz diye sordum.Hepiniz hakkınızı helal edin canınız çekmiş.(Nasıl olsa çoğunuz yemiş, bende:akşam yedim afiyetle.Bundan sonra haftada bir çiğ köfte partisi olacak bebişimle bana.)

Kızlar Cuma günü dörtlü test ve ayrıntılı usg var. meraktayımmm açıkçası.. :18::18::18:

oooyyyy ikili ile zamanıda ne kadar yakınmış birbirine..
stres üstüne stres yahu..
keşke doktorum gerek duymasa da yaptırmasam..

Kizlaar gunaydinnn

Temmuz anneleri bana cevap vermedi siz verin bari:26:

Bu sabah hapsurunca burnum kanadi birazz,normal bi durum bu di mi,yasayan var mi aranizda??

kızlar bademcikleriar ne tavsiye edersinizm şiş ve ağzımda yara var ne tavsiye edesiniz çok acıyorrrrr

benim bademciklerim küçükken alındı.. o yüzden hiç boğazdan hasta olmam ben çok şükür..
bi fikrim yok açıkçası ne yapılır :26:

Kizlaar gunaydinnn

Bu sabah hapsurunca burnum kanadi birazz,normal bi durum bu di mi,yasayan var mi aranizda??

ben henüz yaşamadım bu olayı ama normal canım..
hatta bikaç gündür burda da konuşuluyo bu konu..kanayan oluyo..
korkma ama tabi yinede bence her şeyi herkes kendi doktoruna söylemeli,danışmalı..riske atmamak lazım..birimizde normal olan belki diğerimizde normal olmayabilir..

Anladim canim tesekkurler cevabin icinn. Tekrarlanirsa giderim doktora zaten cumartesi de kontrolum var o zaman sorayim tabii minigimi gorunce unutmazsam heyecandan

kızlar bademcikleriar ne tavsiye edersinizm şiş ve ağzımda yara var ne tavsiye edesiniz çok acıyorrrrr

canım sana taviyem hemen doktora git.ben gebeliğimin en başında ilaç vermz nasılsa diye gitmedim.boğazımdaki iltihap kulagıma vurdu bayram günü sancıdan yerlere yattım agladım.sonra boğazım kapandı yutkunamadım bile çok çektim.en son doktora gittim sen ne yaptın böyle dedi bana ilaç yazdı.sana da hafif bi antibiyotik verir hamilelerin kullanabileceği.sonuçta vucudundaki iltihabın bebeğe bulaşması antibiyotikten çok daha zararlı.ne kendin çek ne bebeğine çektir derim ben

Kizlaar gunaydinnn

Benm de oluyo canm hatta durduk yere de oluyor haftada 2 3 kez burun kanaması yasıyorm ama normalmişş arastrdm

tatlım hamıleykende yapıla blıo ama bızım aılede kalıtsal bır rahatsızlık bu dıger 2 ablamdada vardı onlarda 9 ay boyunca iğne yaptılar

Benim daha once bi bebegim oldu 8 haftalikken. Patalojiye gonderildi sonuc temiz cikti. Tekrar hamile kalinca bi dr kan pihtilasmasi testi yaptir dedi diger iki dr hamile kaldiktan sonra yaptirmanin anlami yok dedi ve ben 3 aydir ecopirin ve progestan kullaniyorum. Belkide yok kan pihtilasmasi falan bosuna iciyorum ilaclari. Kafam yine karisti

Canım bende ilk bebeğimi 8 haftalıkken kaybettim Haziranın sonuydu.Patoloji temiz çıktı.Şimdiki hamileliğimde hemen doktorum corasprin verdi.Ben ilacı aldım ama kullanmadım.Üç gün sonra kan tahlil sonuçlarım çıktı.Kanımdaki trombosit miktarı gayet iyiydi.Doktor şimdilik kullanmana gerek yok dedi.İyiki boş yere kullanmamışım.

Umarım kanaman devam etmez de bebisine de sana da bir şey olmaz. Çok geçmiş olsun.Igneni yaptırdıktan sonra bol bol dinlen

Kızlaaaaaaaaaaaaaaaaar! Günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnn!

Çok mutluyuz, doktordan geliyoruz :)

Heyecandan sabaha kadar gözüme doğru düzgün uyku girmedi.

Bu gittiğim 5. doktordu. Çok şükür bu doktor daha ilgiliydi.

Forumda bana Hilal hanımı tavsiye eden 2 arkadaşım vardı,

onlara çok teşekkür ediyorum buradan.

Doktorum Decavit verdi. Çiğ köfte, Çig et, salam, sucuk,

sosis gibi şeyler yeme dedi.Çiğ köfteyi içinde çiğ et olduğu için

tavsiye etmediğini düşünüyorum. Etsiz çiğ köfte için bir şey demedi.

Sabahı köründe gittiğim için bebek çok hareketsizdi.

Doktorum herhalde aç geldin bebek hareket etmiyor dedi.

Ben de buyüzden bilhassa kahvaltı yapıp geldim ama yine de

uyandıramamışız bebeği dedim. Sabah tatlı türü şeyler yiyip

gelecektim ama şekerli şeyler yiyince kusuyorum dedim.

Cinsiyette biraz ısrar edince, göstermediğine göre kız gibi duruyor dedi.

Bir de bacak arası mesafesi açık bu yüzden kız olabilir dedi.

Yani net bir görüntü yakalıyamadığı için yorum yaptı herhalde :)

Bir sonraki kontrol 18 Ocak'ta, o zamana ka dar çatlarım ben :)

Sabaha kadar heyecandan uyuyamadım zaten :)

Yalnız bebeğin gelişimi 2 gün geriden gidiyormuş. Niye ki acaba diye

sormak hiç aklıma bile gelmedi. Kolları bacakları gayet güzel gelişmiş dedi.

Herhangi bir sorun yok çok şükür. Son adet tarihine göre 16 Haziran ama

bebeğin gelişimine göre 18-20 haziranda da doğabilir dedi.

Aslinda ben hic icime sindiremedim o ilaclari ama iki dr birden gebeyken o testi yaptirmanin bir anlami yok deyince elim mahkum aldim ilaclari. Benim ilk gebeligim gayet saglikli gecmisti. Madem test yapılıyor niye yaptırmadılar aklım almıyor

Eğer yanlış anlamadıysam bebek için ya 184 ya da 84 gram dedi.

Aşagıda gelişimine göre 74 gram yazıyor. Buna göre değerlendirirsek eğer

herhalde bebek 84 gram. Biraz tombul mu olacak ne :)

Annesi sağolsun Homili gırtlak Cemile gibi yiyor ancak.

78 kilo olmuşum. Özellikle akşamları öküze bağlıyorum...

Çok acıkıyorum. Akşam gece yatana kadar 3 öğün yiyebiliyorum :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…