2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ani kanamalar normal artik canim....
Vucuttaki artan kan hacmi dolayisiyla kanama olabiliyormus....
Aman fazla kanamasinda gece gece aileyi telaslandirmak istemem :KK9:
Fazla kan gorsem direkt yigilirim yere kan tutuyor maalesef :KK19:

kizlar birsey sormak istiyorum...
Hamile iken sac kestirilemez mi ???
Saclarim cabuk dolasmaya basladi....
Inanin birkac yikamadan sonra tarayamadim ani isim oldu saclarim.uzun ....
Sonra hic acilmadi bu sekilde uzerine birkac banyo daha yaptim :KK9:
Kece gibi oldu...
Yengem sac acici sprey al gel dedide biliyorum yine dolasacak en iyisi kestirmek....
Hurafeden ibaret biliyorum sizlerede sormak istedim ne dusunuyorsunuz ???
Benim saçlar belimde aynen çok dolaşıyo,bende kestiricem haftaya mecburrr yoksa Rapunzel olurum doğuma kadar

Ani kanamalar normal artik canim....
Vucuttaki artan kan hacmi dolayisiyla kanama olabiliyormus....
Aman fazla kanamasinda gece gece aileyi telaslandirmak istemem :KK9:
Fazla kan gorsem direkt yigilirim yere kan tutuyor maalesef :KK19:

kizlar birsey sormak istiyorum...
Hamile iken sac kestirilemez mi ???
Saclarim cabuk dolasmaya basladi....
Inanin birkac yikamadan sonra tarayamadim ani isim oldu saclarim.uzun ....
Sonra hic acilmadi bu sekilde uzerine birkac banyo daha yaptim :KK9:
Kece gibi oldu...
Yengem sac acici sprey al gel dedide biliyorum yine dolasacak en iyisi kestirmek....
Hurafeden ibaret biliyorum sizlerede sormak istedim ne dusunuyorsunuz ???

Tabiki hurafe. Ne olacakki kesince. Ayrica sac acici spray cok ise yariyor canim kullanmani tavsiye ederim

Telden girdigim icin alinti yapamadim
Hepinize cok tesekur ederiz teyzelerimiz..
Resime baktikca sanki erkek gibi geldi banada:KK1:

Herkese merhabalar... :KK3: Akşamımız çookkk kötü geçti yoğun baş ağrısı en son soğuk kompres yaptık bi o iyi geldi sabah da burun tıkanıklığı vs. :2: günü pek güzel karşıladık...

baş agrıları bende de başladı.akşam başlıyor sabah uyandıgımda bile hisediyorum...

Kızlar ben şimdi hazırlanmaya gidiyorum bizim bu gün kontrolümüz var inşallah güzel haberlerle gelirim dua edin

Sabah sabah bu ne enerji? Maşaallah kız

Ne güzel bir etkinlik düzenlemişsin.Ailelerle birlikte bu güzel haberi kutlamak eminim çok güzel olmuştur.Tebrik ederim

Valla iki dolandimmi nefes nefese kaliyorum tansiyonum dusuyo belim agriyo falan ama muzik duyunca dayanamiyom. Ruhumda romanlik mi var nedir a be anlamadim ki ben kapi gicirtisina oynayasim var

Merhaba ben yeni üye oldum aslında evlenmeden önceden beri sürekli takip ediyordum ancak kaydolmak düne kısmetmiş.Öncelikle herkese merhaba.Size sormak istediğim bir soru olacak ben bugün tam 14 haftalık hamileyim eşim yılbaşı için İstanbul a gitmeyi teklif etti uçakla. Doktoru aradım ama bugün en yoğun gün heralde ve acil cevap vermem gerekiyor. Siz bu konuda doktorlarınızla konuştunuz mu yada önceden annelik deneyimi olanlar da varsa bana bu konuda yardımcı olabilir mi?

baş agrıları bende de başladı.akşam başlıyor sabah uyandıgımda bile hisediyorum...

Son bi aydı vardı ama hiç dün akşamki gibi olmamıştım... Acaba sinüslerim filan tıkalı da ondan mı bilemedim işin kötü tarafı ilaçlarımı da kullanamıyorum...:KK43:

valla ne dinde nede tıpta gerçekliği var ama kuaföre gittim benim saçları kesmedi:)

Benim saçlar belimde aynen çok dolaşıyo,bende kestiricem haftaya mecburrr yoksa Rapunzel olurum doğuma kadar

Tabiki hurafe. Ne olacakki kesince. Ayrica sac acici spray cok ise yariyor canim kullanmani tavsiye ederim

Dmne canim kuaforun kesmemesi garip gercekten....
Sagolun kizlar kestiricem yoksa ileride hic basa cikamam :KK9:
Sac acici spreyi kesin aliyorum o zaman :KK34:

Kızlar ben şimdi hazırlanmaya gidiyorum bizim bu gün kontrolümüz var inşallah güzel haberlerle gelirim dua edin

Hayirli haberle gel canim ...:nazar::KK16:

Merhaba ben yeni üye oldum aslında evlenmeden önceden beri sürekli takip ediyordum ancak kaydolmak düne kısmetmiş.Öncelikle herkese merhaba.Size sormak istediğim bir soru olacak ben bugün tam 14 haftalık hamileyim eşim yılbaşı için İstanbul a gitmeyi teklif etti uçakla. Doktoru aradım ama bugün en yoğun gün heralde ve acil cevap vermem gerekiyor. Siz bu konuda doktorlarınızla konuştunuz mu yada önceden annelik deneyimi olanlar da varsa bana bu konuda yardımcı olabilir mi?

Ben bunu sorduğumda doktor bu konuda net bi bilgi yok ama ilk ve son üç tavsiye etmiyoruz demişti sen yinede doktoruna ulaş bi şekilde onunla konuş canım...

Tatlim oncelikle hosgeldin :nazar:
Rabb'im sag salim kucagina almayi nasip etsin .
Fakat bizim git dememizle hatir icin gidilmez ....
Mutlaka doktoruna danisman lazim son birkez muayene yapmasi lazim....
Bu zamanlarda genellikle pek izin verilmiyor cevremden bildigim kadariyla...
Riske atma canim....

Canım ben 2 li taramayıda yaptırmadım doktorum çıkan sonucun kesinliği yok bazen sağlıklı gebeliğide sağlıksız görebiliyoruz istersen yapalım ha kötü sonuç çıkarsa aldırırım diyorsan yaptır aldırmıycaksan boş ver sonuç kötü çıkarsa bu sefer kalan günler geçmez ben yaptırmayı düşünmüyorum

En iyisini yaparsın canım :)

bence bunu başkalarının sözüne güvenip değil,doktoruna sorarak öğrenmelisin.. çünkü anne adayının geçmişte hamilelik adına yaşadıkları, şu an yaşıyor oldukları ve durumun gidişatı önemli ve bunuda ancak dotorun bilir net ve doğru karar verir..
eğer aciliyet gerektiren bi cvp vermen lazımsa mutlaka doktora ulaş,sor..

Öncelikle hoş geldin canm ben 12 haftalık hamileyken ucak yolculugu yaptm ancak öncesinde dr um kontrol etti düşük riski ya da herhangi bir durum varmı diye ve uçağa binmeden bir gün önce iğne vuruldum ve su an 15+3üm bi durum yok iyiyz cok şükür ancak Dr una git kontrol ol öyle bin derim canm hem istanbul yakın benm ucak yolculugum 2saat sürmüştü

hoş geldin. azerikızı91 arkadaş doğru söylemiş doktora bir danış. bana izin vermemişti uçak ta basınçtan falan bahsetmişti riske ne gerek var demişti ama bebeğin haftası ve senin durumun önemli. birde uçakla Amerikalara gidenler de var ama doktora danış.

azerikizi91 , dmne22 , Feyza81, pufpuff, oetgsl umarım unuttuğum kimse yoktur.Cevaplarınız için teşekkür ederim.Öğleden sonra doktoruma ulaşabilirmişim tekrar arayacaktım ama hem farklı doktorların fikirlerini almak hem de tanışıp çene çalmak ,sizinle kaynaşmak için mesajım vesile oldu. Tekrar tesekkürler.

Kızlar merabaa bizde yarın ikili sonuçlarımızı göstercez doktora :KK66: çok heyecanlıyım :KK66: 3 gündür feci gribim c vitamini de alıyorum ama geçmedi üstüne gece öksürük de başladı ;(

Son bi aydı vardı ama hiç dün akşamki gibi olmamıştım... Acaba sinüslerim filan tıkalı da ondan mı bilemedim işin kötü tarafı ilaçlarımı da kullanamıyorum...:KK43:

sinüzit mi var canım sende ? benimde burnum tıkanıyor gibi baş agrılarımı biraz da ona baglıyorum.gerçi şu zamanda baş agrıları çok normal ama...

Kızlar merabaa bizde yarın ikili sonuçlarımızı göstercez doktora :KK66: çok heyecanlıyım :KK66: 3 gündür feci gribim c vitamini de alıyorum ama geçmedi üstüne gece öksürük de başladı ;(

çok geçmiiş olsun bende yarın ikili test sonucunu alacağım aynı duyguları paylaşıyoruz. ve bende 4 gündür gribim bel ağrısı ve mide bulantıları da eklenince kafamı zor tutuyorum valla ama burası bana iyi geliyor.

X