2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
çok geçmiş olsun umarım tekrar aynı zorlukları çekmezsin bu defa doğacak bebeğinle harika zaman geçirirsin. yanlış anlamadıysam annenide kaybetmişsin başın sağolsun allah mekanını cennet etsin.cevap için teşekkürler

Yok canim yanlis anlamissin annemi kaybetmedim. Allah uzun omur versin basimizdan eksik etmesin oteki dunyadada mekani cennet olsun o anlamda soyledim :)[/QUOTE]

sevindim yanlış anladığıma. kusura bakma ne olur allah uzun ömür versin allah başınızdan eksik etmesin.

ben 14. haftadayım canım.dert etme bu kadar bende almadım kilo verdim hatta ama hiç rahatsıoz değilm bndan.çünkü 6. aydan sonra nasılsa kilolar gelmeye başlıcak üzülme o zaman da keşke o 3 kiloyu almasaydım diceksin :KK1::KK1:

ilgin için çok teşekkür ederim cnm.şimdi rahatladım artık..:)burası çok güzel bir topik cidden herkes uzun uzun açıklamalı olarak rahatlatıyor insanı.iyiki varsınız kızlarrr:))

keçi sütü büyük marketlerde satılıyo canım bilmiyorum küçük bi yerde mi yaşıyosun ama bayaa pahalı kilosu 6-8 lira falan..
en sağlıklısı keçi sütüymüş çünkü keçiler hormon kabul etmiyolarmış..

Kucuk bi yerde degilim canim. Buyuk marketlerdeki sut gunluk mu acaba.

Su anda 13 haftalik gebeyim ve 1 kilo vermis durumdayim. Gebelikte tabiki saglikli beslenmek cok onemli. Benim ilk dogumumdan sonra kalsiyum eksikligi cikti. Bu bebegimde de ufaktan hissediyorum yine ayni agrilari druma cok endiselendigimi bebegimin yeterli kalsiyumu alamayacagindan korktugumu soyledim. Bebek ihtiyac duydugu kalsiyumu alacak senin depolarindan. Sorun cikacak olursa yine sen cekersin dedi. Yani demem o ki bebek ihtiyaci olani aliyor biz hem bize hem ona yetsin diye daha saglikli ve yeterli beslenmeliyiz. Ben 12 kg aldim bebegim 3.100gr dogdu. Gorumcem 25 kg almis bebegi 2.5 kg dogmus

valla şimdi iyice rahatladım:))kiloyla bebeğin kilosunun beslenmesinin alakasının olmadığını..ben elimden geldiğince iyi beslenmeye çalışıyorum.sadece kilo çok almıyorum normal hayatımdada bu hep böyleydi.50 kilolardayım hep:)yapıdan kaynaklı sanırım..umarım bebeişlerimiz sağlıklı ve normal ölçülerde dünyaya gelir..çok teşekkür ederim arkadaşım..

Günaydın kızlar Dr a 3 hafta önce gittiğinde gyno ferrro sanol vermişti ve ben bi kere içtim bulantı yaptı elevit içiyrm kan değerlerim de normal şimdilik ama benm gibi içmeyen var mı o ilacı ve cok önemli mi acaba siz ne yapıyosnz içiyormsnz

Bu arada eşim de eczacı bunu sorduğumu duysa baya kızar ama napayım ona kalsa bütün ilaçları içcem Dr un verdigi itiraz kabul etmiyor :18:

:KK30:
yaaaaa etmeyin arkadaşlar ben 6 kilo aldım ve kara kara düşünüyorum toplamda kaçı bulacak die doktorum bana 4 aya kadar senin kilo almanla bebeğin hiç alakası yok ne alırsan kendine alıyosun demişti dikkat et alma dedi ama ben yattığım için aldım nasıl kızıyor doktorum çok almışsın die.gebelik şekeri gebelik tansiyonu hep kilodan oluyor bence sevinmelisiniz 4 aydan sonra bebeğe gitmeye başlıyor yediklerin.ilk aylar sürekli kusanlar var.onlar netsin o yuzden üzülmeyin sevinin.üzülecek dert edecek fazla kilo alanlar.onuda bebeğim sağlıklı olduğu sürece ben dert etmiyorum korkum tansiyon şeker.:26::26:

Valla bende 4-5 kilo aldim canimm
Bulantilardan ekmek cok fazla tukettim ben
Harekette kisitli haliyle simdi biraz dikkat edeyim diyorum
Geceleri yatmadan once falan midem kaziniyor
Biseyler yiyip yatiyordum artik sadece meyve yiyicem
Yoksa vayy halime :KK1:

Kucuk bi yerde degilim canim. Buyuk marketlerdeki sut gunluk mu acaba.

ha tamam kullanmıyosun sandım ben de.. şimdi iyisin o zaman?
yok günlük değil keçi sütü ama zaten içinde diğer sütler gibi hormon yokmuş katkı maddesi var mı bilemiycem de :26:

Günaydın kızlar Dr a 3 hafta önce gittiğinde gyno ferrro sanol vermişti ve ben bi kere içtim bulantı yaptı elevit içiyrm kan değerlerim de normal şimdilik ama benm gibi içmeyen var mı o ilacı ve cok önemli mi acaba siz ne yapıyosnz içiyormsnz

bu benim 3. hamileliğim ilk ikisinde içememiştim ama kan değerleri çok önemli allaha şükür ikisindede düşmemişti. ama şimdi daha bilinçliyim riske atmamak için gece yatmadan içmeye çalışıyorum kansızlık önemliymiş hem bebek için hem anne için doğunca bebişlerede içireceğiz.

ah canım bunun için ne yapılabilir ki?
doktorunun numarası var mı bi sorsan:KK31:

Ani kanamalar normal artik canim....
Vucuttaki artan kan hacmi dolayisiyla kanama olabiliyormus....
Aman fazla kanamasinda gece gece aileyi telaslandirmak istemem :KK9:
Fazla kan gorsem direkt yigilirim yere kan tutuyor maalesef :KK19:

kizlar birsey sormak istiyorum...
Hamile iken sac kestirilemez mi ???
Saclarim cabuk dolasmaya basladi....
Inanin birkac yikamadan sonra tarayamadim ani isim oldu saclarim.uzun ....
Sonra hic acilmadi bu sekilde uzerine birkac banyo daha yaptim :KK9:
Kece gibi oldu...
Yengem sac acici sprey al gel dedide biliyorum yine dolasacak en iyisi kestirmek....
Hurafeden ibaret biliyorum sizlerede sormak istedim ne dusunuyorsunuz ???

Ani kanamalar normal artik canim....
Vucuttaki artan kan hacmi dolayisiyla kanama olabiliyormus....
Aman fazla kanamasinda gece gece aileyi telaslandirmak istemem :KK9:
Fazla kan gorsem direkt yigilirim yere kan tutuyor maalesef :KK19:

kizlar birsey sormak istiyorum...
Hamile iken sac kestirilemez mi ???
Saclarim cabuk dolasmaya basladi....
Inanin birkac yikamadan sonra tarayamadim ani isim oldu saclarim.uzun ....
Sonra hic acilmadi bu sekilde uzerine birkac banyo daha yaptim :KK9:
Kece gibi oldu...
Yengem sac acici sprey al gel dedide biliyorum yine dolasacak en iyisi kestirmek....
Hurafeden ibaret biliyorum sizlerede sormak istedim ne dusunuyorsunuz ???

valla ne dinde nede tıpta gerçekliği var ama kuaföre gittim benim saçları kesmedi:)

Herkese merhabalar... :KK3: Akşamımız çookkk kötü geçti yoğun baş ağrısı en son soğuk kompres yaptık bi o iyi geldi sabah da burun tıkanıklığı vs. :2: günü pek güzel karşıladık...

Anaaaaammm kizlar zor tutuyorum kendimi kocis oyun havasi acmis . Midemde kazi calismasi var ama elime ayagima hakim olamiyorum kalkip oynayacam dusup bayilirim diye korkuyorum
Sabah sabah bu ne enerji? Maşaallah kız
Günaydınnnn Kızlarrrrrrrrr....biz bi kaç gündür uzak kaldık sizlerden özledik hepinizi :) cuma günü suprizimizi yaptik anneanneya babaanneye dedelere yani tüm aileye hemde babamizin dogun günüydü onuda kutlamış olduk..doktorumuzuda aradi kan sonuclarimizin mukemmel oldugunu soyledi harikaydi hersey...pastamizin resmini simdi yukleyemedim sonra bi ara koymaya calisirim yine....guzel haberlerle dolu bi hafta olsun herkese...

Ne güzel bir etkinlik düzenlemişsin.Ailelerle birlikte bu güzel haberi kutlamak eminim çok güzel olmuştur.Tebrik ederim

Kızlar hızınıza yetişemiyorum.Telefondan girdigim icin zaten zor oluyor takip etmesi.Bir de maşaallah çok konuşkan anneleriz.Hepinize güzel bir gün diliyorum.

Kizlar ya bisi sorcam 3 lu veya 4 lu tarama icin ne dusunuyosunuz benim doktorum sen bilirsin dedi ben kararsizim
bi kan vercen sadece yaptir diyom bide ya kotu cikarsa ne yapican diye dusunuyom siz ne yapmAyi dusunuyosunuz

Canım ben 2 li taramayıda yaptırmadım doktorum çıkan sonucun kesinliği yok bazen sağlıklı gebeliğide sağlıksız görebiliyoruz istersen yapalım ha kötü sonuç çıkarsa aldırırım diyorsan yaptır aldırmıycaksan boş ver sonuç kötü çıkarsa bu sefer kalan günler geçmez ben yaptırmayı düşünmüyorum

X