2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Sizlere bir şey sormak istiyorum ben doktora en son 4 aralıkta 2'li tarama testi için gitmiştim doktorlar telefonda görüştük bir sonraki kontrole 8 ocakta çağırdı doktorum sürekli ayda 1 çağırıyor beni bu normal mi sizce? Sizi ne kadar sürede çağırıyor doktorlarınız

Merhaba hanımlar dünden beri moralim çok bozuk kendimi çok yordum temizlik falan yaptım ve sonrasında olan oldu dünden beri kasık ,rahim ve bel ağrısı çekiyorum umarım bebeğime bir şey olmamıştır ya
canım yaaa boşver ev işini falan bebeği düşüneceksin önce ben iyice hamladım zaten yat yat karpuz hesabı büyüdümde biraz doktor kızacak garanti gidince 6 kilo aldım kaldığımdan beri ama napayım yatacaksın dedi doktor ye iç yat doğal yani.bebeğim iyi olsunda gerisi önemli değil kilolar verilir.:KK16:

yav acaba ben niye hiç göremiyorum rüya?cinsiyet falan bi işaret?
:26:

perşembe randevu ölücem meraktan bide 2 gündür hiç hissetmedimde çok endişeleniyorum eşimde kızıyor stres yapıyosun diyo elimde steteskopla geziyorum çok daraldım hemen gitmek istiyorum:18::18::18:

Sizlere bir şey sormak istiyorum ben doktora en son 4 aralıkta 2'li tarama testi için gitmiştim doktorlar telefonda görüştük bir sonraki kontrole 8 ocakta çağırdı doktorum sürekli ayda 1 çağırıyor beni bu normal mi sizce? Sizi ne kadar sürede çağırıyor doktorlarınız

benide ayda bir çağırıyor ama ben artık o kadar bekleyemeyeceğimi anladım devletten randevu alıp 2 haftada bir görmek istiyorum bebeğimi bugun bir telaşlıyımki allahım çok merak ediyorum:26::26::26:

Canım dün akşamdan beri yatıyorum ama bana bu ders oldu bir daha mı tövbe yani ama bunu anlamakta geç kalmamışımdır umarım. Doktoruma ha deyince gidemiyorum ki şehir merkezine 2 saat uzaklıkta bir ilçede oturuyorum eğer daha kötü olursam artık ne yapayım mesafe falan demeyip gidicem çok stres yaptım umarım bir şey olmamıştır.

geçenlerde başıma daha kötüsü geldi canım, 2 hafta kendimi yedim bitirdim ve sonuçta bişi çıkmadı ama stresten çıkabilirdi yani.. o yüzden düşünmemeye çalış kanaman olmadığı sürecede korkma bana drun söylediği hep bu. ama önceliğin kafana takmamak olsun lütfen :KK43:

benide ayda bir çağırıyor ama ben artık o kadar bekleyemeyeceğimi anladım devletten randevu alıp 2 haftada bir görmek istiyorum bebeğimi bugun bir telaşlıyımki allahım çok merak ediyorum:26::26::26:

Normal o zaman yani ayda 1 çağırması iyi o zaman içim rahatladı dedim yoksa benim doktormu çok rahat davranıyor. Aman bir daha bu kadar kendimi yormak mı tövbeler tövbesi bu bana çok iyi bir ders oldu canım.

canım 25 aralıkta ikili test yapıldı bana sonuçlar için çağırdı ki muayene etmedi sadece sonuçları açıkladı ve bir ay sonra görüşelim dedi. bildiğim kadarıyla son 3 aya kadar gerekmedikçe çağırmıyorlar.çok zor geliyor ama beklemek :KK43:

Merhaba guzel annis adaylari bende bugun itibariyle 12+5 haftaligim suan ici buyuk.bir sikitim yok...bulantilarim baya azaldi en buyuk derdim gaz sancilari kabizlik sorunum hic yok ama ahh su gaz sancilari haa bide herkesde oldugu gibi kasik sancilarim.benimde oluyo ama dr ma cok guveniyorum oda ayni seyi soyluyor bebek kendine yer aciyor diyor bende hep yatiyorum hic bir is yapmiyorum yardimcim var sadece yemeklerimi yapiyorum.ben cok kilolu degilim 55.5 la hamile kaldim suan 57.5 um cok kilo almadim kusmadim ama dikkat ediyorum acikcasi kalorili seyler yemiyorum tabi canim istemedigi surece tatliyi ise agzima suremiyorum o yuzden kilo almiyorum galiba....ben en son 11+6 da dr a gittim ama bizim fasulye uyuyordu hic hareket etmedii bacak bacak ustune atti bi dahada kimildamadi once cok korktum dr herseyin normal oldugunu ve benim gibi bebegi hareket etmeyen kisaca tembel olan cok mus...aman saglikli olsunda...hareketletine gelince gun icinde cok farkli bi hareket hissediyorym ama bagirsak hareketine yoruyorum daha cok.kucuk....kizlar karniniz cikti mi yani kasiklarinizdami sisme var yoksa baris gobeknkisminda mi.benim.ilk gebeligim ne sekilde buyuyecek bilemiyorum

bi 16'lara ulaşayimde bende ufaktan hissederim belki,bilmem :KK1:
ama şu an önceliğim cinsiyet..çok merak ediyorum valla..

Orası öyle canm önce sağlıklı elleri ayakları düzgün olsn sonra da cinsiyet acayip merak ediyorm cnkü karnında ona göre sevecek insan ne bileiyim kız erkek olması önmli değil de bilsem gZl olrdu :)

Merhaba guzel annis adaylari bende bugun itibariyle 12+5 haftaligim suan ici buyuk.bir sikitim yok...bulantilarim baya azaldi en buyuk derdim gaz sancilari kabizlik sorunum hic yok ama ahh su gaz sancilari haa bide herkesde oldugu gibi kasik sancilarim.benimde oluyo ama dr ma cok guveniyorum oda ayni seyi soyluyor bebek kendine yer aciyor diyor bende hep yatiyorum hic bir is yapmiyorum yardimcim var sadece yemeklerimi yapiyorum.ben cok kilolu degilim 55.5 la hamile kaldim suan 57.5 um cok kilo almadim kusmadim ama dikkat ediyorum acikcasi kalorili seyler yemiyorum tabi canim istemedigi surece tatliyi ise agzima suremiyorum o yuzden kilo almiyorum galiba....ben en son 11+6 da dr a gittim ama bizim fasulye uyuyordu hic hareket etmedii bacak bacak ustune atti bi dahada kimildamadi once cok korktum dr herseyin normal oldugunu ve benim gibi bebegi hareket etmeyen kisaca tembel olan cok mus...aman saglikli olsunda...hareketletine gelince gun icinde cok farkli bi hareket hissediyorym ama bagirsak hareketine yoruyorum daha cok.kucuk....kizlar karniniz cikti mi yani kasiklarinizdami sisme var yoksa baris gobeknkisminda mi.benim.ilk gebeligim ne sekilde buyuyecek bilemiyorum
Canim oncelikle hosgeldin aramiza. Aldigin kilolarin az oldugunu dusunmuyorum endise etme. Ben ilk bebegimde 5. ayda basladim kilo almaya karnimda yeni yeni cikmaya basladi.
Su anda 12 kusur haftalik hamileyim bir kilo vermis durumdayim. Ama gobegim bu hafta cikti ikinci bebek oldugu icin herhalde:KK49:

Slm kızlar ne var ne yok? Nasıl geçiyor haftasonunuz? Ben dün gece 4 de kasık ağrısıyla uyandım.Bir saate yakın ağrım devam etti.Eşimi de uyandırdım birlikte bekledik ağrının geçmesini.Kanamam yok şükür ama neler oluyor çok korkuyorum. O yüzden pek keyfim yok:-(

ara ara oluyor benimde kuzum özellikle evde bir iş yaptıysam...ayaklarımı üşütüyorum sanırsam oda etkliyor ama bebiş büyüyor gaz sancıları oluyor... normal.... stres yapma canım...

Cuma 14+2ydik doktora tekrar sordum cinsiyetini söylemiycem dedi :KK19::KK20: 16 dan önce söylemiyorum dedi yine inatçı doktor :KK20:
Gerçi ikilide çıkıntı yok demişti zorlaaa ..Akşamda rüyamda bebişe bakıyoruz ultrasonla cinsiyete oğlumuz geliyo diyodu
Neyse 2 hafta kaldı tam 16+2 olucam o zamanda bebiş göstermezse yandık :18:

ben ilk gittim erkek dedi :) annem erkek kıyafeti aldı geçen hafta gittim kız gibi dedi....:))) 23ünde özelde yarında devlette randevum var...bakalım ne dicek...

ben akşam bebeğimi rüyamda gördüm enteresan bi rüyaydı 1-1,5 yaşlarında bie oğlan çocuğu elinden tutmuşum geniş merdivenli bir yerde hoplaya hoplaya merdivenleri iniyorduk beraber açık bi alandı iyi hissettim uyanınca herhalde oğlum olacak benim hep oğlan görüyorum rüyamda:KK55::KK55:

ilk defa gece bebeğimi gördüm bende rüyamda..ultrasonda doktorla bakıyoruz bacaklarının arasını gösteriyor bak kız diyor :KK70: sabah kalktım hayır olsun dedim :) oğluşunmu olacak yoksa :)

Merhaba hanımlar dünden beri moralim çok bozuk kendimi çok yordum temizlik falan yaptım ve sonrasında olan oldu dünden beri kasık ,rahim ve bel ağrısı çekiyorum umarım bebeğime bir şey olmamıştır ya

ben birgün altıüstü yemek-salata-pilav yaptım bulaşıkları topladım ve bel ağrısından kalkamadım..temizlik ütü bıraktım gitti..ayda bir sağolsun kadın geliyor ama yok ya ben çok nazlıyım ama valla çok ağrıyor bende lekelenmede oluyor arasıra korkuyorum o yüzden..bebeişin iyidir sakın korkma endişelenme...onlar daha güvende bizden :)

canımcım bende de oluyo son bikaç günde..belli bi süre oluyo sonra geçiyo..normal olduğunu düşünmekteyim,çünkü şükür kanama ya da lekelenme falan yok..

bi 16'lara ulaşayimde bende ufaktan hissederim belki,bilmem :KK1:
ama şu an önceliğim cinsiyet..çok merak ediyorum valla..

ben sana diyorum senin kızın olacak aynı annesi gibi :) kıpır kıpır..heyecanlı :)

ben 15. haftamdayım canım, 2 kg aldık daha, karnım pelvis kemiğinin üstü şiş şuanda ama kilo mu bebek mi belli olmuyo daha :) bizde eşimle merakla bekliyoruz ne zaman belli olucak göbek diye :)

Sağolun arkadaşlar valla içimi rahatlattınız şükür bende leke ya da kanama olmadı. Bundan sonra daha dikkatli olmam gerektiğine bir işaretti galiba bu. Sizlerle konuşmak iyi geldi Allah hepinizden razı olsun.

Ohh ohh kipirtilar baslamiss
Bizde basladik oynasmalara dun aksam otururken baya bi hissettim
Sol tarafimda galiba hep otarafta biseyler oluyor
Tirmaliyor gibi sanki karnimi:emir_bebek::KK1:

benimde kıpırtılar solda ve genelde herkesin solda..neden acaba? yalnız her geçen gün biraz daha güçleniyor oğlum ve çoook mutlu ediyor bunu hissetmek.. resmen mucize!

Canım benim doktorda aynı enson 28 Kasım'da gittik 4 hafta sonra kontrole gel dedi ama ben dayanamadım salı gününe başka doktora randevu aldım

benimde kıpırtılar solda ve genelde herkesin solda..neden acaba? yalnız her geçen gün biraz daha güçleniyor oğlum ve çoook mutlu ediyor bunu hissetmek.. resmen mucize!

yoksa bebek diye bagirsak hareketlerinimi hissediyoruz :KK1::KK1:
Cok gülerim halimize o zaman :KK9::KK9:
bu pitirciklar cok heyecanlandiriyor bizi :emir_bebek::nazar:

Son düzenleme:
herkesin karnı farklı büyüyor.benimki çok çabuk çıktı iç karnım darmış.bende 2 gündür hissedemiyorum bugun ne diller döktüm bi kıpırtı için cıx inatlaşıyor.sağlığı iyi olsunda kıpırtılar son aylarda uykuları bölecek o zamanda uyumak isticez ...inşallah...:KK16:
ben şöyle bişey duymuştum erkekler rahmin soluna kızlar sağına yerleşir die belkide doğrudur :21:
Dün cinsiyet öğrenmeye gittik bebişimiz kızmış :KK16:

hayırlı olsun canım.:nazar:
gelsin şu perşembeeeee bende öğrenmek istiyorum.
:18::18:

Ohh ohh kipirtilar baslamiss
Bizde basladik oynasmalara dun aksam otururken baya bi hissettim
Sol tarafimda galiba hep otarafta biseyler oluyor
Tirmaliyor gibi sanki karnimi:emir_bebek::KK1:

yoksa bebek diye bagirsak hareketlerinimi hissediyoruz :KK1::KK1:
Cok gülerim halimize o zaman :KK9::KK9:
bu pitirciklar cok heyecanlandiriyor bizi :emir_bebek::nazar:

çok güzel ya..okurken ağzım kulaklarımda oluyor resmen çok hoşuma gidiyor bu kıprtıların annelerde uyandırdıkları hisse anlatmalarına...Allahım hepinizin hepimizin bebeğine sağlık sıhhat versin...

Dün cinsiyet öğrenmeye gittik bebişimiz kızmış :KK16:

anammm :) bir kız annesi daha..hayırlı olsun canım..eli ayağı düzgün olsun sağlıklı sıhhatli olsun.. :)prensese selam..

herkesin karnı farklı büyüyor.benimki çok çabuk çıktı iç karnım darmış.bende 2 gündür hissedemiyorum bugun ne diller döktüm bi kıpırtı için cıx inatlaşıyor.sağlığı iyi olsunda kıpırtılar son aylarda uykuları bölecek o zamanda uyumak isticez ...inşallah...:KK16:

ben şöyle bişey duymuştum erkekler rahmin soluna kızlar sağına yerleşir die belkide doğrudur :21:
hayırlı olsun canım.:nazar:
gelsin şu perşembeeeee bende öğrenmek istiyorum.
:18::18:

benimde çıktı ve ben daha şimdiden çıkıyorsa son aylarda ne olacak bilemiyorum diye düşünmeye başladım..ama olsun sağlıklı olsunda..kuzum canım arkadaşım kayınvalidem ve annem yarın geliyor devlet hastanesine..bana yarenlik yapmak istediğin için çooooookkk teşekkür ederim...ama ilk devletteki randevumda buluşalım olurmu..yani istersen :)

X