2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
işe başlayalı 4 ay oldu daha ama meğerse işe girdikten 2 ay sonrası hamile kalmışım :KK1:
ben kısmet olursa bebişime 3-4 yıl kendim bakmak,büyütmek istiyorum,imkanlar el verdikçe..
o yüzden işten her halukarda ayrılıcam..
aslında şimdiden çalışasım yok hiç,zoraki geliyorum ama biyandan da mantıklı olmaya çalışıp kar kardır diyip maaşı kenara atıyorum..birikim amaçlı..

evde oturanlar sıkıntıdan,çalışanlar çalışmaktan şikayetçi..
hehehhhe :KK1: :KK37: :KK51:
Babamın kuru temizleme fabrikası var dedik bişey olmuyo şube açalım dedik. Açtığımız ay hamile kaldım. Eşim benim büyütmemi istiyor.nisanda ya şube kapanacak yada birini koyucaz ama belli bi süreden sonra büyük ihtimalle fabrikaya geçiş yapıcam.

Ben de aynıyım valla onu da yiyim şunu da yiyim diye hesap yapıp duruyorum..Benim de bacaklarıma kramp giriyo bi de uyuşuyo bazen :KK43: ama bak senin hamişlik takviminde yazıyo bacak krampları olabilirmiş :KK17:

yok canım yaa benimki kramp değil kemiklerim ağrıyor sütte içiyorum peyniri çok severim zaten hergün 1 yumurta yiyiyorum bilmiyorum neden ağrıyor bu gidişimde sorucam doktora.:KK50:

sırf siz merak edersiniz diye öğlen temizlik hastane koşuşturmacaları arasında size bebişimin durumu yazdım... gecede girip bakayım dedim..kimse yazmayınca kendimi çok kötü hissettim..hamilelikten dolayı belkide hormonlar ..bilemedim..kızdım kırıldım..oturdum ağladım ne saçmalık..yaş 33 ama hormonlar işte yaş dinlemiyor..bişiler oldu..sizi rahatsız ettiysem kırdıysamda yazdıklarımla kusura bakmayın.. inanın sizinle mutluluğumu paylaşmadan mutlu olduğumu hissedemez hale geliyorum bazen.. size yazınca hamilelikten zevk alıyorum..kusura bakmayın..birazcıkta şımarıklık oldu..çıkmak zorundayım kusura bakmayın..dün izinliydim bugün yoğun işler..görüşmek üzere..

:) hoş geldin canım , sorun değil çook öptüm

birbirimizi hep alttan almalıyız,zamnı gelicek senin bu yaşadıklarını biz yaşıcaz biz trip atıcaz..o zamanda sen bizi sakinleştiricen belki belli mi olur..
kendi adıma söyliyim özür dilencek bişey yok bence,rahat ol canım.. :KK69:
fırsat oldukça,içinden geldikçe gel yaz..herkes öyle yapıyor zaten..
burda saçmalamak,ağlamak,kızmak,trip atmak hepsi serbest..
hepsine hakkımız var :KK1:

katılıyorummmmmmm

ya interneti de çok okumamak lazım heralde. iyice paranoya yaptım çay içemez oldum. burda bir tek bir arkadaşa diyet vermiş o da günde bir fincan demiş başka doktoru söyleyen yok. bilemedim ki:26:

bana doktorum içmek istersen açık limonlu içebilirsin dedi çay vücuttaki demiri bağlar dedi limon atarsan o özelliği yok oluyormuş ben bazen 3-4 bardak içiyorum açık ve limonlu.kahve içme dedi bana kafeinsiz ancak içibilirsin dedi.

dedilerki vitamin hapları kilo yapıyo inan ben yediklerime bakıyorum kendim inanamıyorum normalde bu kadar yesem fil gibi olurdum.şuana kadar 5 kilo aldım ve hamur işi yok bunun içinde sadece düzenli beslenme.birde sigarayı bırakınca birde bende pcos var şeker hapı kullanıyordum onuda bıraktım bulantımda olmadı öle çok.son aylarda neye benzerim merak ediyorum karnım çıktı o biçim.ama hiç dert etmiyorum ben 8 sene tedavi gördükten sonra bir mucizeyle hamile kaldım.100 kilo da olsam umrumda değil.:KK49:

Allahım sağlıcakla kucağına almak nasip etsin arkadaşım...bende takmıyorum kiloyu..evlendiğimde 52 kiloydum ve hamileyim şuan 65 kg oldum ve şimdiden kendime inanamıyorum ben 55e geldimmi rejim yapanlardandım..ama ben aspirin ve decavit hamile kalmaya başlamadan neredeyse 6ay kullandım..çünkü 9 ayda 2 kere kimyasal gebelik 1 kere boş gebelik geçirdim..hormonlar altüst oldu..son 6aydır 10 kg yakın kilo aldım ilaçlar yüzünden özellikle decavit.. artık kullanmıyorum doktor verdi..mecbur kalırsak kullanıcaz dedi..bende meyveyle vs idare ediyorum ama kullanmam lazımsada kullanıcam..bebeğim için herşeye razıyım..ama inşallah doğumdan sonra kilo verebilirim..

bana doktorum içmek istersen açık limonlu içebilirsin dedi çay vücuttaki demiri bağlar dedi limon atarsan o özelliği yok oluyormuş ben bazen 3-4 bardak içiyorum açık ve limonlu.kahve içme dedi bana kafeinsiz ancak içibilirsin dedi.

bunu duyduğum iyi oldu ya. bende limonlu içeyim de en azından vicdan azabı duymamış olurum :)

Kramplara muz çok iyi geliyor her gün 1 tane yemenizi tavsiye ederim arkadaşlar

ben hergün 1 tane mutlaka yiyorum ama hala kramp giriyo bacağıma hem bebeğide güzel besliyo 1 haftada 3 gün öne geçmişti benimki hergün yediğim hafta :)

kızlar selammmm, ben çok az girebiliyorum ama ne yazıyorsanız okuyorum :)
bir konuda size danışmak istedim...
doktorum bana bu haftaki muayenede balık yağı verecek...
bir türlü kaar veremiyorum kullanıp kullanmamaya..
Türkiye'deki balık yağı hapları balığın karaciğerinden yapıldığı için A vitamini yüksekmiş ve bu da bebeğe zararlı oluyormuş. yan etki olarak da hiperaktiviteye neden olabiliyormuş. biliyorsunuz hiperaktivite de (otizm vb. Allah Korusun) bir çok hastalığın anahtarı...

sizler bu konuda neler biliyorsunuz? neler düşünüyorsunuz diye öğrenmek, fikir edinmek istiyorum.

Teşekkürler...
Sevgiler...

Benim drum hiç gerek yok omega 3 balıkyağı gereksiz bunları uyduruyorlar pazarlama olayı dedi elevit veya decavit kullanmak en iyisi omega 3 için somon vs balık yemek ve semizotu en iyisi...

elevit verdi doktorum ama eczanede olmadıgından decavit verdiler.
Zor mu yutuluyor cnm yandım o zamann:18:

elevitte domuz katkısı var arkadaşım.hep diyrum ama görmüyosunuz yazdıgımı.decavit alın onda yok.şu doktorlara da şaşırıyorum ortalık çalkalandı bile bile nasıl elevit veriyolrlar.bunun hakkını nasıl ödeyecekler bakalım

[sıze=3]işe başlayalı 4 ay oldu daha ama meğerse işe girdikten 2 ay sonrası hamile kalmışım :KK1:
Ben kısmet olursa bebişime 3-4 yıl kendim bakmak,büyütmek istiyorum,imkanlar el verdikçe..
O yüzden işten her halukarda ayrılıcam..
Aslında şimdiden çalışasım yok hiç,zoraki geliyorum ama biyandan da mantıklı olmaya çalışıp kar kardır diyip maaşı kenara atıyorum..birikim amaçlı..

Evde oturanlar sıkıntıdan,çalışanlar çalışmaktan şikayetçi..
Hehehhhe :KK1: :KK37: :KK51:
[/sıze]

bende senin gibi düşünüyorum pufpuf.gerçi kendi iş yerimiz zoranmıyorum zaten ama dediğin gibi kardı soguktu derken hasta olmaktan korkuyorum...birikim güzel işey bende işi bırakıcam son 2 ay.ondan sonrada bebeğimi kendim büyümek istiyorum çalışmaya nietim yok.ama hazır agırlaşmamışken kenarı üç beş atıp hastane masraflarını en azından biriktirmekte fayda var :KK34:

kızlar çay kahve konusunda doktorunuz bir şey dedi mi? Ben çok çay kahve içilmeyecek diye biliyorum internetten falan doktoruma da sürekli sormayı unutuyorum. çaysız da olmuyor :KK25::KK25:

günde en fazla 5-6 bardak çay içmek gerekiyor ve açık.ben tiryakiydim ama hamilelikte çaydan tiksindim çok şükür :) hamile oldugumu ögrenir ögrenmez allahım şu çaydan tşksşneyşm ne olur dşye dua ettş bikaç hafta sonra da tiksndim :KK1:

bende senin gibi düşünüyorum pufpuf.gerçi kendi iş yerimiz zoranmıyorum zaten ama dediğin gibi kardı soguktu derken hasta olmaktan korkuyorum...birikim güzel işey bende işi bırakıcam son 2 ay.ondan sonrada bebeğimi kendim büyümek istiyorum çalışmaya nietim yok.ama hazır agırlaşmamışken kenarı üç beş atıp hastane masraflarını en azından biriktirmekte fayda var :KK34:

ayneeeeeeeeeen öyleeeeeeeeeeee cnm.. bende sırf kenara para atıyorum diye devam ediyorum

[sıze=3]ayneeeeeeeeeen öyleeeeeeeeeeee cnm.. Bende sırf kenara para atıyorum diye devam ediyorum[/sıze]

ben henüz çok atamadım borç ödeyip duruyoruz.1 yıllık evliyim eşim herşeyi kendi yaptı bir yıldır borç ödüyoruzbikaç ay daha borçlar var.ondan sonra bişeyler atarım kenara inşaallah.en azından 2000 lira olsunda hastane masrafları çıksın inşallah.allah kolaylık versin canım hepimize maddi manevi :KK16:

Allahım sağlıcakla kucağına almak nasip etsin arkadaşım...bende takmıyorum kiloyu..evlendiğimde 52 kiloydum ve hamileyim şuan 65 kg oldum ve şimdiden kendime inanamıyorum ben 55e geldimmi rejim yapanlardandım..ama ben aspirin ve decavit hamile kalmaya başlamadan neredeyse 6ay kullandım..çünkü 9 ayda 2 kere kimyasal gebelik 1 kere boş gebelik geçirdim..hormonlar altüst oldu..son 6aydır 10 kg yakın kilo aldım ilaçlar yüzünden özellikle decavit.. artık kullanmıyorum doktor verdi..mecbur kalırsak kullanıcaz dedi..bende meyveyle vs idare ediyorum ama kullanmam lazımsada kullanıcam..bebeğim için herşeye razıyım..ama inşallah doğumdan sonra kilo verebilirim..
kiloları dert etme canım doğum yapınca çok hızlı veriliyor kilolar merak etme ben hamileliklerimde çok kilo almadım ilkinde dokuz ikincisinde on iki kilo aldım ama hiç dikkat etmedim herşeyi yedim ve çocuklarımda maşallah kilolu doğdu benim kardeşim hamileliğinde yirmi kilonun üstünde aldı sezeryanla doğum yaptı 7 ay oldu ve eski kilosunun altına düştü önemli olan sağlıkla dünyaya gelsinler

kızlaaaaaaarrrr ben geldimm karlı bir istanbul günü beni sefil etti.. düşüp de minik kelebeğime zarar verme fikrim beni yedi bitirdi neyseki sağsalim evdeyizz :)

bugün ne kadar muhabbet etmişsinizzzz yetişemiyorum artık sayfanın hızına :) isim konusunu konuşmaya başlamışızz :)

ben de dayanamadım söyleyeyimm bari biz kızımız olursa MİNA diyeceğiz adına....

fakat oğlumuz olursayı hiç düşünmedikkkk :) babamız çok kız istiyor ondan sanırım hep kız isimlerine yoğunlaştık :)

size bir osmanlı tarifi vereyim.osmanlılar zamanında gebe kadınlara yediriyorlarmış.
1.tarif:2 adet kuru inciri enine kesip içine 2 tane ceviz içini sıkıştırın yerken süzme bala bandırıp mideye gönderin.:KK56:
2.tarif:4 adet kuru kayısının içine bir çay kaşığı taze kaymak üzerine ister ceviz ister fındık.:KK56:
3.tarif:teşt pestilinin içine (herhangi bir pestilde olabilir) çiğ badem sarıp dürüm şeklinde bebişe gönderin.:KK56:

bunları haftada bir kere yapıcakmışız vucut alışkın değilse fazla enerjiden uykular kaçabilirmiş.tarifler bir osmanlı paşa torunundan devamı gelirse yazarım.afiyet olsun.

ya interneti de çok okumamak lazım heralde. iyice paranoya yaptım çay içemez oldum. burda bir tek bir arkadaşa diyet vermiş o da günde bir fincan demiş başka doktoru söyleyen yok. bilemedim ki:26:

ya zaten abartmamak kaydıyla ve çok zararlı olduğunu bildiğiniz şeyler dışında herşeyden yenebilir..öyle kısıtlamaya gerek olduğunu düşünmüyorum..
amaaaaan kiloyuda dert eden yok,etmeyin de..
inanın bebişin beslenmesi,sağlıklı olması çooook daha önemli..kilo bizim elimizde,doğumdan sonra veririz inş..

X