2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
ay ya herkesin derdi aynı ya!
ben ilk oğlumda şubatta hamile kaldım kasımda doğurmuştum çok güzel ve rahat bir hamilelik geçirdim işyerinin yoğun ve stresli olmasına rağmen sabah 8.30 akşam 18,30 cumartesi 14.00 kadar hiç senelik izin bile yapamadım
ama kış dolayısıyla bu sefer çok zor olacak gibi sabah kalkıp gelmek o kadar zor geliyor ki
ama bayağı bi borç var eşimin tek başına halletmesi çok zor bu yıl çok doğum ve düğünde var hepsi masraf e oğlum için her ay bakıcıya para malum kış doğalgaz filan derken eldede bişey kalmıyor o yüzden mecbur çalışıyoruz,birde iyi kötü üç beş kuruş doğum parası olayıda var biliyorsunuz
sırf bunlar için diş sıkıyorum inanın!
32 haftada rapor aldım fakat ben doğuma kadar çalışyım

Allah kolaylık versin canım..gerçekten yıpratıcı oluyormuş hamileyken çalışmak ben..liseden beri çalışıyorum hatta üni. okurkende çalıştım mezun oldum hemen işe başladım..10 sene sigortalı 3 sene sigortasız ..bu kadar bıktığımı bilmem...dersane ortamı benimki..hsonu full çalışıyoruz hiçide ptesi izinliyim..yetmiyor ki oda..hastane randevularım hep o güne alıyorum... napayım sağlıklı sıhhatli olsun bebişim onun doğumdan sonrada iyi olsun herşey diye çalışıyorum işte...

Cok guzel ve cok kullanisli bisey. Kizimda bilmiyordum ama ogluma alacagim insallah. Hem tasinabilir olmasi cok cazip geliyo bana annemlere gittigimde gotururum. Allahim o gunleri gorelim hayirlisiyla hep birlikte.

bana hediye geldi bi tane kumandalı ninni söylüyor sallanıyor.daha sonra mama sandalyesi oluyor.adı ne bilmiyorum kraftın.annem almış sağolsun :KK16:

kızlar beslenmeniz ne alemde..ben acayip taktım kafaya... ay bakliyat yemedim yok bu hafta balık yemedim yok sebze yemedim meyve azmı yiyorum ..nasıl dengeliyorsunuz yoksa canınız ne isterse onumu yiyorsunuz..
ben de dikkat etmeye çalışıyorum ama canım hamurişi falan çektiğinde de yiyorum onlardan da geri kalmıyorum kalsam iyi olucak ama

kızlar beslenmeniz ne alemde..ben acayip taktım kafaya... ay bakliyat yemedim yok bu hafta balık yemedim yok sebze yemedim meyve azmı yiyorum ..nasıl dengeliyorsunuz yoksa canınız ne isterse onumu yiyorsunuz..

aanaaaaa bende kendimi tek sanıyodum aynı durumdayım şimdi bi havuç yemeyi planlıyordum artık vitamin mineral hesaplamaktan fenalık geldi keyifle yemek yiyemiyorum.bende aynı soruyu soruyorum arkadaşım bide ben vitamin ilacı kullanmıyorum o yüzden eksik kalmasın die deli gibi hesap yapıyorum.nereye kadar gider böyle bilmem. 2 gündür bacaklarım ağrıyor ve kalçam kalsiyum eksikliğimi acaba die delirdim.:KK37:

arakadşlr aranızda nar yıyen varmı ben bıyrde okumştm duşuge yol açıyor dye yıyemıyrm ama cnm çok ıstyo

nar değilde çekirdeği düşüğe ve erken doğuma sebeb oluyormuş fakat çok canın çektiyse çekirdeklerini çıkarıp yeniyormuş. doktoruna sor bence.:26:

Kızlaarr ben de ikili teste gittim bugün. çok maceralı oldu sabahımız. doktorum baktı her yerine bir sürü fotoğraf çıkardı, ama ensesini ölçecek açıyı yakalayamadı bir türlü. çünkü minnoşum bir yayılmış yatmış kafası arkaya doğru gitmiş. kıpırdatamadık ne yaptıysak. hadi biraz dolaşıp gelin tatlı bir şeyler yiyin dedi doktor. tatlı yedim 15 dk dolaştım. bu sefer emekler pozisyondaydı. burnunu gördük orda, kaburgalarını, midesini, hatta ellerini tek tek parmaklarını bile gördük. ensesini yine ölçemedi ama doktor. hadi birasz daha dolaşın dedi.vee 3. de yine yatıyordu doktor çok iyi pozisyon dedi ve ölçebildi. çok şükür normal dedi. 2 saat uğraştırdı bizi miniğim :) iyi olsun da o bekleriz tabii. 20 ye yakın fotoğrafımız oldu. beynine falan da baktı doktor. her şey yolunda dedi. 12+5 iz bgn ama 13+1 çıktı. 7.01 cm olmuşş teyzeleri :))) kan da verdim. 5 gün sonra dediler. şifaya gittim bu arada kızlar. test fiyatı 50 tl imiş. ama ben personel olduğum için 25 tl ödedim.

oooyyy o ne öyleeee..
ama ne güzel,bisürü pozisyondan bisürü zaman görmüş oldun çocuğunu.. :nazar:
bu kadar uğraşa iyi sonuçlar alınmış,tebrikler :KK34:

kızlar çay kahve konusunda doktorunuz bir şey dedi mi? ben çok çay kahve içilmeyecek diye biliyorum internetten falan doktoruma da sürekli sormayı unutuyorum. çaysız da olmuyor :KK25::KK25:

bana öyle bişey demedi hiç hatta özellikle şunu ye bunu ye bile demedi :KK1:
bitek hazır gıdaları,salamı sucuğu sosisi pişmeden yeme dedi..her gün yoğurt,peynir veya sütten birini mutlaka tüket dedi o kadar..

geçen hafta decavit vitamin ilacını bıraktırdı doktorum bana yutmada zorluk yaşıyodum ve geri çıkarıyordum zorlama dedi tek ilacım bulantı ilacı şuan sebze meyve pekmez doğal gıdalarla devam edelim biraz dedi. ne denk gelirse onu yiyorum meyve sebze pekmez peynir ağırlıkta.çalıştığım için akşamları annelerdeyiz bazende :KK9:

bende sen gibi doğal gıdalardan alıyorum herşeyi ama bi zaman sonra iş hesaba dönüyor.ne yedim ne yemedim bide gaz problemi varki herşeyi karştırdığım için gaz oluyo sanırım:KK17:

aanaaaaa bende kendimi tek sanıyodum aynı durumdayım şimdi bi havuç yemeyi planlıyordum artık vitamin mineral hesaplamaktan fenalık geldi keyifle yemek yiyemiyorum.bende aynı soruyu soruyorum arkadaşım bide ben vitamin ilacı kullanmıyorum o yüzden eksik kalmasın die deli gibi hesap yapıyorum.nereye kadar gider böyle bilmem. 2 gündür bacaklarım ağrıyor ve kalçam kalsiyum eksikliğimi acaba die delirdim.:KK37:

hemşerim sorma..doktorum güzelce listede verdi şunu ye bunu ye vs diye yazdı 1 fincan kuruyemiş bir kase meyve vs vs yazdı hepsini hemde öğün öğün ama işyerinde uymak zor..çekmeceyi görsen bişiler var ... verid oktor hap ama bende vitamin hapı daha kullanmaya başlamadım .. doktor normal yollardan alıcaz ama baktık alamıyorsun ozaman takviye vericem dedi..verdikten sonra da kesebilirim kilo alımına bağlı dedi..:))) ay walla çok gülüyorum kendime bazen.. bukadar sorumluluk duygusunun bu denli derin olabileceği aklıma gelmezdi..annelik hakikaten daha bu aylarda başlıyor kendini göstermeye :)

Son düzenleme:
Kızlaarr ben de ikili teste gittim bugün. çok maceralı oldu sabahımız. doktorum baktı her yerine bir sürü fotoğraf çıkardı, ama ensesini ölçecek açıyı yakalayamadı bir türlü. çünkü minnoşum bir yayılmış yatmış kafası arkaya doğru gitmiş. kıpırdatamadık ne yaptıysak. hadi biraz dolaşıp gelin tatlı bir şeyler yiyin dedi doktor. tatlı yedim 15 dk dolaştım. bu sefer emekler pozisyondaydı. burnunu gördük orda, kaburgalarını, midesini, hatta ellerini tek tek parmaklarını bile gördük. ensesini yine ölçemedi ama doktor. hadi birasz daha dolaşın dedi.vee 3. de yine yatıyordu doktor çok iyi pozisyon dedi ve ölçebildi. çok şükür normal dedi. 2 saat uğraştırdı bizi miniğim :) iyi olsun da o bekleriz tabii. 20 ye yakın fotoğrafımız oldu. beynine falan da baktı doktor. her şey yolunda dedi. 12+5 iz bgn ama 13+1 çıktı. 7.01 cm olmuşş teyzeleri :))) kan da verdim. 5 gün sonra dediler. şifaya gittim bu arada kızlar. test fiyatı 50 tl imiş. ama ben personel olduğum için 25 tl ödedim.

bana ikili test yazdı sonuçlardan birini aldık birini daha alamadık sekreter eşinde gelip gösterse olur dedi :KK53: fotoğrafıda eşim için çekmişti testi verdiği gün ölçmedi hiç bişi benim doktor mu tuhaf anlayamadım şimdi senin adına sevindim ama canım ne güzel herşeye bakmışlar benim bebeğimde 11 haftalıktan birden 13e geçti bayağı bi önden gidio :KK1:

ne güzel 20 resim senin albüm dolmuş şimdiden inşallah kan sonucunda normal çıkar canım :KK16: maşallah:nazar:

Ben de aynıyım valla onu da yiyim şunu da yiyim diye hesap yapıp duruyorum..Benim de bacaklarıma kramp giriyo bi de uyuşuyo bazen :KK43: ama bak senin hamişlik takviminde yazıyo bacak krampları olabilirmiş :KK17:

hemşerim sorma..doktorum güzelce listede verdi şunu ye bunu ye vs diye yazdı 1 fincan kuruyemiş bir kase meyve vs vs yazdı hepsini hemde öğün öğün ama işyerinde uymak zor..çekmeceyi görsen bişiler var ... verid oktor hap ama bende vitamin hapı daha kullanmaya başlamadım .. doktor normal yollardan alıcaz ama baktık alamıyorsun ozaman takviye vericem dedi..verdikten sonra da kesebilirim kilo alımına bağlı dedi..:))) ay walla çok gülüyorum kendime bazen.. bukadar sorumluluk duygusunun bu denli derin olabileceği aklıma gelmezdi..annelik hakikaten daha bu aylarda başlıyor kendini göstermeye :)

dedilerki vitamin hapları kilo yapıyo inan ben yediklerime bakıyorum kendim inanamıyorum normalde bu kadar yesem fil gibi olurdum.şuana kadar 5 kilo aldım ve hamur işi yok bunun içinde sadece düzenli beslenme.birde sigarayı bırakınca birde bende pcos var şeker hapı kullanıyordum onuda bıraktım bulantımda olmadı öle çok.son aylarda neye benzerim merak ediyorum karnım çıktı o biçim.ama hiç dert etmiyorum ben 8 sene tedavi gördükten sonra bir mucizeyle hamile kaldım.100 kilo da olsam umrumda değil.:KK49:

oooyyy o ne öyleeee..
ama ne güzel,bisürü pozisyondan bisürü zaman görmüş oldun çocuğunu.. :nazar:
bu kadar uğraşa iyi sonuçlar alınmış,tebrikler :KK34:

bana öyle bişey demedi hiç hatta özellikle şunu ye bunu ye bile demedi :KK1:
bitek hazır gıdaları,salamı sucuğu sosisi pişmeden yeme dedi..her gün yoğurt,peynir veya sütten birini mutlaka tüket dedi o kadar..

ya interneti de çok okumamak lazım heralde. iyice paranoya yaptım çay içemez oldum. burda bir tek bir arkadaşa diyet vermiş o da günde bir fincan demiş başka doktoru söyleyen yok. bilemedim ki:26:

X