2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
bana hiç bişey demediler ya :KK43:

ben doktora kan uyuşmazlığımız olduğunu söyledim hatta benden normal tahlillerimi isterken kan grubuna bir daha bakalım dedi ve yeniden kan grubuma baktı sonra evet kan uyuşmazlığı var dedi onun için sonra test isteyeceğim dedi ama ben bu ayın 26 sında gideceğim doktora tekrar soracağım o zaman yazarım buraya ne söyleyeceğini ama sende mutlaka sor doktoruna atlamasın bunu önemli bir konu

hepinize ayrı ayrı tşk ediyorum kızlar:KK16::KK16:bende dediğiniz gibi biliyodum bu kadar erken olunca panik yaptım 18 de ocak ta kont söylerim o zaman :KK34:

benim de dün kont vardı dr 4 boyutlu ultrasondan baktı herşeyi o kadar netti ki küçük bişeydi :21::21:bana da kesin olmamakla beraber kız dedi ama 2 hafta sonra daha kesin konuşabilirmiş :21::21:

Canim asi icin doktoruna danis istersen....
Bazi doktorlar saglik ocagindaki asilamalari yaptirmaya karsiymis cunku....
Sen ne olur ne olmaz danis derim ben....
Ben 15+4 deyim p..si nasil belli oluyordu anlatamam :KK9:
Doktorumuz yinede %100 demedi %96 dedi....
Haydi hayirlisi bu topikte sayili kiz olacak sanirim...
Talipler fazla kizlariniza haberiniz olsun kiz anneleri :KK16:

ben doktora kan uyuşmazlığımız olduğunu söyledim hatta benden normal tahlillerimi isterken kan grubuna bir daha bakalım dedi ve yeniden kan grubuma baktı sonra evet kan uyuşmazlığı var dedi onun için sonra test isteyeceğim dedi ama ben bu ayın 26 sında gideceğim doktora tekrar soracağım o zaman yazarım buraya ne söyleyeceğini ama sende mutlaka sor doktoruna atlamasın bunu önemli bir konu

işte çok önemli ve benim ilgisiz bi doktorum var ve hatta şuan doktor araştırıyorum...

Kizlar bizde de var kan uyusmazligi ....
Bana brucella tup aglutinasyonu adli tetkik yapildi kanla....
Sonucum rose bengal negatif.....
Boyle sonuc cikan hastalarda ise tup dilusyonu ve coombs testi yapilmamaktadir yaziyor....
Bilgi vermek istedim :KK34:

ben tüp dr sormuştum canım oda aynı sizin gibi ocak demişti bi kez de sizin fikirlerinizi almak istedim :KK34::KK34:
:nazar:ayyy maşallah kuzum ya demek annesine kendini gösterdi canım rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip eder inşş :KK16:
benimkisi ayaklarını kapamış hiç bi şekil de açmadı göstermedi kendini sağlıklı olsun da kız erkek farketmez :21::21:
kızlar biraz nazlı olurlar canım taliplerde de değerlendirilir :KK9::KK9::KK9::KK9:

Kizlar birsey sormak istiyorum. Daha once dogum yapmis anneler bilirler hani ileriki donemlerde karnimiz kasilir sertlesir bi tarafa dogru egrilir ya ben onu bugunlerde bu kucucuk karnimla hissetmeye basladim ya 12. haftamdayim normal mi sizce. Var mi aranizda boyle bi durum yasayan

Kizlar google dan okuduklarim iyice endiselendirdi beni. Yok mu bilgisi olan 2. 3. gebeligi olan anneler ne dusunuyorsunuz bu konuda. Karnimin bu kadar erken sertlesip yamulmasi normal mi sizce

Kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr biz geldikkkkkkk :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:
Ağlıyorum ama ne ağlıyorum mutluluktan :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:
Cok mutluyum Rabb'ime binlerce sükürler olsunnnnnnn:KK16::KK16::KK16:
Kızlar amniyonik bant değilmiş....
Plesanta bagıymış...
Yani bir tur plesanta şekli ve zamanla kayboluyormuşşşş......:21:
Ben inanıyorum ki sizlerin duası sayesinde bu sorunumuzu atlattık :KK16:
Yaaaa hala inanamıyorum yeniden doğmuş gibiyim.....
Hepinizden Allah (c.c.) razı olsunn :KK16:
veeeee ikinci güzel haberimiz şehzadem geliyor.....:emir_bebek::nazar:
Herseyini görüm iç organlarınada bakıldı....
Ohhhhhh beee içim çokk rahat....:KK76:
Doktorun uzman olmasına çok sevindim bakar bakmaz amniyonik bant degil dedi ya ...
Dünyalar bizim oldu :KK16::KK16::KK16:

Hadi gözün aydın canım sadece seni merak ettiğim için geldim haberini görünce çok sevindim
Bundan sonra bütünnn ağlamaların sevinçten olsun
Oğlun da hayırlı olsunn

herkese güzel dilekleri için teşekkürler. evet hiç bir sorun yok maşallah kıpır kıpır dı. ikili taramamızı da yaptırdık haftaya sonuçlar çıkacak. 6,2 cm 30 gr ağırlığında. minicik birşey :KK1:

Kizlar google dan okuduklarim iyice endiselendirdi beni. Yok mu bilgisi olan 2. 3. gebeligi olan anneler ne dusunuyorsunuz bu konuda. Karnimin bu kadar erken sertlesip yamulmasi normal mi sizce

bu konuda hiçbi bilgim,hiçbi araştırmam falan yok canım ama benim karnımda sert..özellikle akşama doğru daha sert oluyo,sabah yumuşuyo..dengelerimiz değişti..
yinede için rahat etsin,doktoruna sor bence..

herkese güzel dilekleri için teşekkürler. evet hiç bir sorun yok maşallah kıpır kıpır dı. ikili taramamızı da yaptırdık haftaya sonuçlar çıkacak. 6,2 cm 30 gr ağırlığında. minicik birşey :KK1:

bu olayıda böylelikle atlatmış oldun,gözünaydın cnm :nazar:

benimde burnum tıkanıyor uyurken çift yastıkla yatıyorum... kan pıhtısı yok ama yınde arada oluyor bugun yıne oldu bebek solda olduğu ıcın soluma fazla yatamıyorum agrı yapıyo snkı arada yatarsam yastık koyup oyle yatıyorum..

Ben deeee... Kanama yok ama gece hiç nefes alamıyorum. Her sabah rahatsız bir şekilde uyanıyorum kurumuş mukozadan dolayı.. Bİr çare bilen varsa yardım etsin lütfen... Çok sıkıldım. :26:

bilemedim birine gideyim ya cinsiyeti sölemiyolar kızdır dyom bende:KK12:

İki ayrı doktora gitmek sorun olmuyor mu...

hayırlı günler bende kısmetse 2014 annesi olacağım allahım hepimize hayırlı doğumlar hayırlı evlatlar nasip etsin inşş :KK16::KK16::KK16:
size sağlık ocakların da tetanoz aşısı ne zaman vurulacak bana bu ay yapılacakmış :KK53:dr sordum bu ay erken ocakta yapılması gerektiğini söyledi yani 4. ayda :44:

Bana 20. hafta için gün verdiler...

kızlar burun kanması olan varmı benim 2.ay başladı hala içten içten kanıyor yani akmıyor kan ama burnum tıkanıyor bi bakıyorum kan pıhtıları sizdede oluyormu :26:

Hamilelikten ötürü kan hacmi artıyor hapşırık gibi sebeplerde kılcal damarların kanamasını sağlıyor yada kan sulandırıcı kullanıyorsan oda yapar...

Plesanta bagıymış...
Doktorun uzman olmasına çok sevindim bakar bakmaz amniyonik bant degil dedi ya ...

Bak bende de vardı ama kayboldu demiştim ya sana seninki de öyleymiş demek ki... İçin rahatlamıştır şimdi canım... çok sevindim paşacığın da olacakmış eee... benimde kızım olacak... :KK9: Bu ara sağlık ocağına niye karşı doktorlar... :44:

İki ayrı doktora gitmek sorun olmuyor mu...

Bana 20. hafta için gün verdiler...

Hamilelikten ötürü kan hacmi artıyor hapşırık gibi sebeplerde kılcal damarların kanamasını sağlıyor yada kan sulandırıcı kullanıyorsan oda yapar...

Bak bende de vardı ama kayboldu demiştim ya sana seninki de öyleymiş demek ki... İçin rahatlamıştır şimdi canım... çok sevindim paşacığın da olacakmış eee... benimde kızım olacak... :KK9: Bu ara sağlık ocağına niye karşı doktorlar... :44:

anladım canım cvp için çok sağol :KK34:
bende 2 dr birden gidiyorum canım hiç te zor olumuyo aksine sık sık bebeğimi görüyorum hem 2 dr değerlendirmesi de iyi oluyo :KK52::KK52::KK52::KK52:

Ben deeee... Kanama yok ama gece hiç nefes alamıyorum. Her sabah rahatsız bir şekilde uyanıyorum kurumuş mukozadan dolayı.. Bİr çare bilen varsa yardım etsin lütfen... Çok sıkıldım. :26:

Hamileleikte normalmiş canım burun tıkanıklığı benim alerji sorunum var doktor hamileyken daha kötü olacaksın demişti zaten öylede oldu... Burun yıkama kiti var hamilelikte kullanılabiliyor internetten bi bak istersen o iyi geliyor canım...:)

bu konuda hiçbi bilgim,hiçbi araştırmam falan yok canım ama benim karnımda sert..özellikle akşama doğru daha sert oluyo,sabah yumuşuyo..dengelerimiz değişti..
yinede için rahat etsin,doktoruna sor bence..

Devamli olan yada aksamlari olan bi sertlik degil canim. Bir dk bulmuyo 2-3 kez oldu simdiye kadar. Sirt ustu yattigimda hissettim hep

Plesanta bagıymış...

ne güzel canım hadi gözün aydın :KK49:

Kizlar bizde de var kan uyusmazligi ....
Bana brucella tup aglutinasyonu adli tetkik yapildi kanla....
Sonucum rose bengal negatif.....
Boyle sonuc cikan hastalarda ise tup dilusyonu ve coombs testi yapilmamaktadir yaziyor....
Bilgi vermek istedim :KK34:

Dogru canim benim malesef pozitif cikiyor negatif olaba kadar 3 haftada bir testi yaptiricam :KK43: Allahtan titresi dusuyor dr onemli olan titresi ilk bebekte bisey olmuyor dedi.

X