2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
canım sana tavsiyem yaptırma burda bikaç arkadaşa yalan yanlış sonuç çıkardılar okadar üzücü oldu ki o dönem sonra başka yerde yaptırdı ve temiz çıktı ve benim akrabamada down sendromlu dediler çocuğunu kızı doğdu sapasağlam yazındı gebeliği kanlar sıcaktan bozulduğu için yanlış sonuç vermişiz dedi laboratuvar :KK19::KK19::KK19:

saol bafım..teşekkür ederim....dediğin gibi düşük riskte yüksek riskte çıksa kesinliği yok testlerin ama işte..insan takıyor kafasına..ama ben herşeyin güzel olacağını düşünüyorum..hepimizin hakkında hayırlısı olsun bafım...

benim mesai bitti arkadaşlar...endişesiz güzel geceler akşamlar bizimle olsun...hepinizi kocaman öptüm...

Yazdiklarinizi okurken hüngür hüngür agladim yaa ben bu sozleri esimden bile duymamistim...iyiki varsiniz ya siz..bi kardes bi abla olarak yanimda oldugunuzu bilmek beni o kadar rahatlatti ki anlatamam size..esim merak edip ultrason goruntusune bile bakmiyo :KK43: canimi sikacak o kadar sey var ki bebegim ve sizler iyiki varsiniz.gercekten bi aile olmusuz biz...cok duygulandim yaaa

Yazdiklarinizi okurken hüngür hüngür agladim yaa ben bu sozleri esimden bile duymamistim...iyiki varsiniz ya siz..bi kardes bi abla olarak yanimda oldugunuzu bilmek beni o kadar rahatlatti ki anlatamam size..esim merak edip ultrason goruntusune bile bakmiyo :KK43: canimi sikacak o kadar sey var ki bebegim ve sizler iyiki varsiniz.gercekten bi aile olmusuz biz...cok duygulandim yaaa

Benimde canimi cok sikan bi durum var ama ona odaklanmamaya calisiyorum. Bu bebegimde bu sikintimi alip goturecek diye dusunuyorum iyi seyler olacagina inanmak istiyorum. Inan ki olumsuz seylere odaklaninca hersey daha kotu oluyor. Hic birsey bizden ve bebeklerimizden onemli olmamali. Hayatimizin merkezine bizi uzen seyleri koymamaliyiz. Bazi seyler degismiyorsa bu degismeyen sey icin kendimizi yiyip bitirmekten vazgecmeliyiz. Inan benimde cok onemli bi sikintim var ve suan icin elimden hic birsey gelmiyo Allaha havale etmekten baska. Hic birseyin bizi uzmesine izin vermeyelim

Aslinda yazacak o kadar cok sey var ki herkese acik bi forum oldugu icin frenliyorum kendimi. Dusunup yazdikcada stres olmak istemiyorum. Biraz sallamak lazim tabiri caizse ha ne dersin :)

33 yaşındayım...aslında hiç yaptırmak istemiyordu ama mecbur yaptırdım ailem eşim falan...umarım birsorun çıkmaz bu testlere güvenmiyorum hepsi istatistiksel ama yinede insan yaptırıyor..teşekkür ederim ...

Canım sonuçlarını çok net okuyamadım ama yaş riski önemli değil diye biliyorum. Yani senin yaşın 33 değil de 34 olsaydı bu risk daha fazla çıkacaktı düşün, çok mantıksız. Mesela diyelim ki benim şu anda yaş riskim, kan değerlerim hiç değişmeden, 27 yaşındayken 1/1000 ise bilgisayara yaşımı 27 değil de 33 olarak girseler o risk belki de 1/200 çıkacak. Bu yüzden için rahat olsun, ultrason değerlerin iyi çıktıysa, burun kemiği falan oluştuysa hiç kafana takmana gerek yok. Doktorun da sana güzel şeyler söyleyecektir inşaallah.

kızlarrrr:KK70: dun ıkılı testımı yaptırdım. aksam gec bır saatte oldugundan yazamadım. boyumuz 51mm olmus ama bacakları toplu duruyordu bana bıraz kısa gıbı geldı yorumları okuyunca:KK70: ense kalınlıgımız 12mm nazal kemıgımız de var. yanlız pek keyıfcı bızımkı doktor kıpırdatamadı bı turlu. kalbını duydum ılk kez gup gup atıyor:KK70: doktorumun esı de kızı da kadın dogum doktoru kızı pek bı ılgılendı sagolsun dondurdu dondurdu gosterdı ustten de gosterdı kafatası kemıklerıne baktı herseyımız guzel dedı:KK70: benım bıraz tansıyonum yuksek cıktı dusene kadar bırakmadılar 10dakkada bı olctuk. cınsıyet bır sonrakı aya dedı maalesef:KK19: ultrasonda bakarken 12+2sın dedı ama kagıtta 11+3 yazıyor kafam kurcalandı. ılerı cıkmasını anladım ama gerı cıkmasını anlamadım. gercı doktor da bu konuda bır sey demedı gecen ultrasonda tam cıkmıstı...var mı boyle olan resım yukleyeym ustte 12+2 yazıyor altta 11+3

tatlım benımde son adet tarıhıne göre 15+4 olması gerekıyor ama ultrasona göre 14+3 üm. geç döllenmeden dolayı bu şekilde. senınde öyledır. şükür olsun bu herhangi bir sorun yaratmıyor. sağlıklı olsun yeter :):KK52:

Uzun zamandan beri görüşememiştik kızlar, ama mumkun oldugunca geceleri geçmişi okuyarak takıp etmeye calısıyorum. Allaha şükür 2li testten de diğer testlerden de alnımızın akıyla çıktık, gayet saglıklıymış bebişim bi problem yok.. Zaten doktorum da Allaha şükür işinin uzmanı gereksiz ayrıntılarla detaylarla bidi bidi yormuyo beni, saglıklı oldugunu bı problem olmadıgını soyluyo içim rahat...

Yalnız benım bı sıkıntım var sızlerle paylasmak ıstedıgım :KK43:(

Foruma yazdıklarınızı okuyorum, herkeste bir coşku seli, bir dişi kartal edasıyla bebeğini koruyanlar şunu yemeliyim bunu içmeliyim bunu yapmalıyım diyenler... İlk kalbinin sesini duyduklarında ağlayanlar... Bebeğiyle konuşanlar!
Ben bunların 10da 1ini bile hissetmiyorum ve bu yazılanları okuyunca acaba bende mi bir problem var diyorum?:KK43:(
Benim hiç baş dönmem, mide bulantım hiç olmadı.. 15 haftalık olmama ragmen karnımda hala çıkmadı :S Ya regl olmadıgımı bilmesem, bide ultrasonda bebegı gormesem hamile degılım dicem! Tek belirtim fena uyku haliydi okadar, bide gecenlerde grip oldum eh o da gecti bitti.. Hamile degılken ne yiyip içiyosam gene onları yiyip içiyorum, ayrıca dıkkat etmıyorum. Temizliğimi de normaldeki gibi yapıyorum.. Konusu acılmadıgı muddetce karnımda bı bebek oldugu aklıma dahi gelmiyo!
Ya hiç yok mu aranızda benım gıbı olan? Yoksa ben hep bebegınden bagımsız bırı mı olucam dıye dusunmeden edemıyorum.. Bu duygular nasıl yerlestı içinize?...

Uzun zamandan beri görüşememiştik kızlar, ama mumkun oldugunca geceleri geçmişi okuyarak takıp etmeye calısıyorum. Allaha şükür 2li testten de diğer testlerden de alnımızın akıyla çıktık, gayet saglıklıymış bebişim bi problem yok.. Zaten doktorum da Allaha şükür işinin uzmanı gereksiz ayrıntılarla detaylarla bidi bidi yormuyo beni, saglıklı oldugunu bı problem olmadıgını soyluyo içim rahat...

Foruma yazdıklarınızı okuyorum, herkeste bir coşku seli, bir dişi kartal edasıyla bebeğini koruyanlar şunu yemeliyim bunu içmeliyim bunu yapmalıyım diyenler... İlk kalbinin sesini duyduklarında ağlayanlar... Bebeğiyle konuşanlar!
Ben bunların 10da 1ini bile hissetmiyorum ve bu yazılanları okuyunca acaba bende mi bir problem var diyorum?:KK43:(
Benim hiç baş dönmem, mide bulantım hiç olmadı.. 15 haftalık olmama ragmen karnımda hala çıkmadı :S Ya regl olmadıgımı bilmesem, bide ultrasonda bebegı gormesem hamile degılım dicem! Tek belirtim fena uyku haliydi okadar, bide gecenlerde grip oldum eh o da gecti bitti.. Hamile degılken ne yiyip içiyosam gene onları yiyip içiyorum, ayrıca dıkkat etmıyorum. Temizliğimi de normaldeki gibi yapıyorum.. Konusu acılmadıgı muddetce karnımda bı bebek oldugu aklıma dahi gelmiyo!
Ya hiç yok mu aranızda benım gıbı olan? Yoksa ben hep bebegınden bagımsız bırı mı olucam dıye dusunmeden edemıyorum.. Bu duygular nasıl yerlestı içinize?...

Ben ilk bebeğimde aynı sizin gibiydim doktorumda aynı sizinki gibi çok rahat ve sakin birisiydi. Halbuki 4 sene çocuğum olmadı etrafımdaki insanlar benden daha heycanlıydı eşimin karnımı ellediğinde heycanlandığı kadar ben heycanlanmıyordum bende sizin gibi durumumu dile getirdiğimde şoktasındır daha diyip güldü ablam doğana kadar böyle gitti. Ama doğduktan sonra ona öyle bi bağlandımki ona gelecek zarar bana gelsin yani demek istediğim bu dönemi herkes dolu dolu yaşamak zorunda değil karakter meselesi şimdi 2. Bebeğime hamileyim bundada aynıyım.

bende de henüz çok fazla duygusal anlamda birşey yerleşmedi. tekmelerini hissetmeye başladığımız zaman daha çok annelik duygusunu yaşayacağımızı düşünüyorum. ayrıca çok şükür mide bulantısı veya başka bir sorun yaşamamışsın, belki yaşamış olsaydın yediklerini yiyemediğin içinde dikkat etmiş olacaktın. ben et delisiydim ama mide bulantılarım geçmesine rağmen yiyemiyrum, ayrıca kafama göre de folik asiti bırakmıştım. eşim benden dha dikkatli, ceviz yediriyor zorla, ilacımı içmemi tekrarlıyor bunlar gibi. bana kalsı mide bulantım olmasaydı hiç senın gibi herşeyi yer dikkat etmezdim :)) bence biz bağımsız biri olmayacağız, evliliğimiz taze hamileliğimiz taze, annelik duygumuz daha yerleşemedi.... :KK16::KK16::KK16::KK16: bir kaç hafta sonrayı bekleyelim :KK52::KK52::KK52:

Ta ta taaaam biz geldikkkkk :KK16:
Teyzeler biz bebisiminle bugun dahada mutluyuz :21:
Ayrintili usg doluydu ama uzman radyolog ile konustum...
Sagolsun icimi ferahlatti...
Amniyonik bant bu dedi cok gordum zamanla kendiliginden kayboluyor dedi....
Yada bebegin kolunu sikistirabilirde en kotu dedi ama sen yinede ayrintili usg baktir dedi...
Icim rahat olsun diye....
Allah (c.c.) razi olsun ya icimi rahatlatti....
Ohhhh yine bebisimi gordum...5 gun ilerden gidiyoruz diger doktor iki hafta demisti :KK53:
Cok mutluyum bacilar sizlerin dualari sayesinde bebisimde bende cok cok daha iyyiz :KK16:
Ozel hastaneleri arastiriyor esim devletlerde yer yok...

Slm canım iki hafta önce banada ayrıntılı ultrasonda amniyotik band var dediler doktor takip te kalman lazım her hafta kontrole gel dedi geçen hafta tekrar gittim bu kez hiç bişe yok dediler ama doktor yinede takipte kal dedi 4 hafta sonra tekrar gel dedi inşallah bi sıkıntı çıkmaz içini ferah tut

Üzülme ilk hareketlerini hissedince orda olduğunu sık sık hatırlatır sana. Özelliklede ilk gebelikse gayet normal. Ben oğluma hamileyken ev taşıdım şehirler arası ise gidip geldim. Bütün hamilelik boyunca 6kilo aldım. Kimse doğuma gittiğime inanmadi. Onu unutman hamilelik sıkıntıları yapamaman sorun olduğunu göstermez rahat ol.

Ta ta taaaam biz geldikkkkk :KK16:
Teyzeler biz bebisiminle bugun dahada mutluyuz :21:
Ayrintili usg doluydu ama uzman radyolog ile konustum...
Sagolsun icimi ferahlatti...
Amniyonik bant bu dedi cok gordum zamanla kendiliginden kayboluyor dedi....
Yada bebegin kolunu sikistirabilirde en kotu dedi ama sen yinede ayrintili usg baktir dedi...
Icim rahat olsun diye....
Allah (c.c.) razi olsun ya icimi rahatlatti....
Ohhhh yine bebisimi gordum...5 gun ilerden gidiyoruz diger doktor iki hafta demisti :KK53:
Cok mutluyum bacilar sizlerin dualari sayesinde bebisimde bende cok cok daha iyyiz :KK16:
Ozel hastaneleri arastiriyor esim devletlerde yer yok...

Ha canım burada eğer ultrasona girersen sonucunu bana yazarmısın çünkü benim kafam çok karıştı bi amniyotik band var dediler sonra yok dediler başka doktora da gitmeyi düşünüyorum Kararsızım senden güzel haber bekliyorum senin kaçıncı haftanda amniyotik band var dediler bana 11. Haftada söylediler

kızlar iyi akşamlar.benim 2 gündür göbegimde batma oluyr bu normal mi? sizde de oldumu?

Arkdaşlar merhaba aranızda ikili test yaptıran vardır muhakkak bizde pazartesi yaptırmıştık dr. Biz sizi arıyacağız dedi ama aramadı şimdi eşim aradı labrıtuar biz yorumluyamıyra dr yorumlamalı dedi ama sonucum 1/2100 imiş ense kalınlığıda 1,97 mm çıkmıştı sizce normal mi şimdi yarını nasıl beklicem ;(

Ha canım burada eğer ultrasona girersen sonucunu bana yazarmısın çünkü benim kafam çok karıştı bi amniyotik band var dediler sonra yok dediler başka doktora da gitmeyi düşünüyorum Kararsızım senden güzel haber bekliyorum senin kaçıncı haftanda amniyotik band var dediler bana 11. Haftada söylediler

Canim benimki ya yeni olustu yada yeni teshis edildi...
Cinsiyeti ogreneyim diye doktorumu degistirdim meder bunu ogrenecekmisim....
7 cm kalinliginda amniyonik bant....
Sen sanslisin cunku ilk doneminde atlatmissin....
Ben biraz arastirdimda benimki riskliymis bebegin gelisim donemleri ikinci donemde olmamasi gerekiyormus....
Offf offf detayli usg icin hastane bakiyor esim yarin yada cuma gunu gidecegim haber veririm...
%80 bebeklerde sorun olabilirmis ...
Ama bana radyolog normal birseymis gibi anlatti sadece takipte ol dedi....
Neyse hayirlisiyla bu sorunu atlatacagiz bebisimle birlikte....
Uzulmek yok bebis icin moral sart :KK16:

iyi geceler haziran anneleri başlığı görünce yazmak istedim rabbim hepinizin bebişini sağlıklı bi şekilde kucağınıza almayı nasip etsin (amin)
bende bir haziran annesiyim 8 haziran 2012.de oğlumu kucağıma aldım.. şöyle biraz yazılanları okudum anılarım canlandı çok güzel bir dönemdesiniz bu günlerin tadını çıkarın şimdi o kadar çok özlüyorum ki o günleri anlatmam mümkün değil oğlum 3 gün sonra 1.5 yaşında olacak nasıl büyüdü zaman nasıl geçti anlamıyorum...
neyse lafı fazla uzatmayayım sorunsuz bir hamilelik geçirirsiniz inş hepiniz bebişlerinizle allaha emanet olun

günaydınlaarrrr bursa çok soğuk kendimi kasa kasa işe geldim aman hasta olmayalım..bu arada kızlar bu ay safer ayı biliyosunuz yani belaların kazaların dağıtıldığı bir ay..bol bol Allah'a sığınıp dua etmemiz lazım..bol bol özellikle günde 100 kere la havle çekelim..Rabbim izi bebişlerimizi eşimizi ve tüm sevdiklerimizi korusun inşallah

gününüz aydın olsun hanımlar.. :) havalar çok soğuk lütfen kendimize iyi bakalım..ıhlamurlar çorbalar meyveler dolap beklemesin :)

X