2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
işlh canım eminimki burdaki her anne harika anneler olacaklar. ortak bi paydamız var ve hepimiz bildiklerimizi,üzüntümüzü,sevincimizi paylaşarak rahatlamaya çalışırken aslında yavrularımızı düşüyoruz hep. bi gün bi günü tutmuyo ama çok şükür iki gündür bulantım ağrım hiç yok. annem sürekli onunla konuş onun farkında olduğunu hissettir ve güzel şeyler söyle diyor gerçekten de denedim faydasını görüyorum tüm olumsuzluklara rağmen bebeklerimizle konuşalım bence :KK49:
not: yusuf suresini sık okumaya çalışın tavsiyedir güzel ahlaklı ve güzel yüzlü olmasına vesiledir diyorlar :KK16:

aynen okuyamadığınız zaman dinleyin diyolar..
ben tlf na at dedim kardeşime yusuf suresini atcana yunus u atmış..
Allah ım yaa hep karıştırıyo zaten..

Canım aynı ilaç mı bilmiyorum ama eğeraynısıysa diye söyllüyorum; bana da o sebepten suda eriyen bi ilaç yazdı, magnezyum var içeriğinde ama yazarken dedi ki bu bazı kişilerde ishal yapabiliyor, ishal yaparsa hemen beni ara değiştirelim. Bende gerçekten de ishal ve acaip karın ağrısı yaptı, ikinci kullandığım günün akşamına karnım ağrımaya ve böyle acaip şekilde guruldamaya falan başladı, bıraktım hemen kullanmayı. Bu sefer suda erimeyen hap olarak içilen bir magnezyum yazdı. Sende de aynı durum olursa bilgin olsun diye söylüyorum çünkü doktorum ilaç yapabilir demeseydi hiç aklıma bile gelmezdi ve kullanmaya devam ettikçe halimi düşünemiyorum.

Ayyyyy cok sagol canim ya :KK19:
Buyuk ihtimal magnezyumdur diye dusunuyorum ama bakalim...
Aklimda bulunsun cok sagol bilgilendirdigin icin :KK16:

kızlar arkadaşım kasım annelerindeydi şimdi tlf açtım diyoki suyum geldi doktardayım şimdi sezeryana alınıyomuş cok kötü oldum yaaa içim titriyo bizdemi böle olacaz

ben kasım annesi olacaktım bebeğimi kaybetmeseydim :KK43: şimdi sen söyleyince içim sızladı :KK43:

bakın kızlar,bi yazı buldum..
bi arkadaş anne olmak ile ilgili yazmış..çok içten geldi bana..

alıntıdır..

Dişlerimi fırçalar saçlarımı uzun uzun tarayabilirdim... Kesintisiz düşüncesiz uyuyabilmenin kıymetini bilmezdim. Evimi her gün temizlerdim. Hatta süsler püsler küçük dekorasyon oyunları yapardım. Evimi dağıtacak şeylerin küçük oyuncaklar yırtık kağıtlar olacağı aklıma bi...le gelmezdi... Saksılarımın zehirli olup olmadığını düşünmemiştim bile. Ya da... banyoda duran el sabununun bir içecek gözüyle görülebileceğini... Anne olmadan önce... Üzerime bu kadar işeneceğini kusulacağını ve daha da ilginci bundan rahatsız olmayacağımı bilemezdim. Gaz çıkartmanın eğlenceli tarafını göremezdim. Anne olmadan önce... Ağlayan bir bebeği aşısı yapılsın ya da test için kan alınacak diye böğüre böğüre kucağımda sıkabileceğimi bilmezdim. Ağlamaklı gözlere bakıp ağlayabileceğimi minik bir tebessümden büyük mutluluklar yaşayabileceğimi düşünemezdim. Saatlerce uyuyan bir bebeği seyretmek için uyanık kalabileceğimi... Anne olmadan önce... Kalbimin vücudumun dışında bir yerlerde olabileceğini... Aç bir bebeği doyurmanın insanın ruhunu nasıl doyurabildiğini.. Bir anne ile çocuğunun arasındaki bağın göbek bağından çok daha sağlam olduğunu... Bu kadar küçük bir bedenin bu kadar büyük bir huzur verebileceğini... Düşünemezdim. Anne olmadan önce... Bütün bir gece boyunca hatta geceler boyunca her şeyin yolunda gidip gitmediğini kontrol etmek için 10 dakikada bir uyanacağıma... Kapılardan nefes sesi dinleyeceğime... Başkasının öksürüklerinin ciğerimi parçalayabileceğine... Bir insan öpücüğünün kesilen parmağımın acısını dindirebileceğine... İnanamazdım...

Son düzenleme:

alıntıdır..

Dişlerimi fırçalar saçlarımı uzun uzun tarayabilirdim... Kesintisiz düşüncesiz uyuyabilmenin kıymetini bilmezdim. Evimi her gün temizlerdim. Hatta süsler püsler küçük dekorasyon oyunları yapardım. Evimi dağıtacak şeylerin küçük oyuncaklar yırtık kağıtlar olacağı aklıma bi...le gelmezdi... Saksılarımın zehirli olup olmadığını düşünmemiştim bile. Ya da... banyoda duran el sabununun bir içecek gözüyle görülebileceğini... Anne olmadan önce... Üzerime bu kadar işeneceğini kusulacağını ve daha da ilginci bundan rahatsız olmayacağımı bilemezdim. Gaz çıkartmanın eğlenceli tarafını göremezdim. Anne olmadan önce... Ağlayan bir bebeği aşısı yapılsın ya da test için kan alınacak diye böğüre böğüre kucağımda sıkabileceğimi bilmezdim. Ağlamaklı gözlere bakıp ağlayabileceğimi minik bir tebessümden büyük mutluluklar yaşayabileceğimi düşünemezdim. Saatlerce uyuyan bir bebeği seyretmek için uyanık kalabileceğimi... Anne olmadan önce... Kalbimin vücudumun dışında bir yerlerde olabileceğini... Aç bir bebeği doyurmanın insanın ruhunu nasıl doyurabildiğini.. Bir anne ile çocuğunun arasındaki bağın göbek bağından çok daha sağlam olduğunu... Bu kadar küçük bir bedenin bu kadar büyük bir huzur verebileceğini... Düşünemezdim. Anne olmadan önce... Bütün bir gece boyunca hatta geceler boyunca her şeyin yolunda gidip gitmediğini kontrol etmek için 10 dakikada bir uyanacağıma... Kapılardan nefes sesi dinleyeceğime... Başkasının öksürüklerinin ciğerimi parçalayabileceğine... Bir insan öpücüğünün kesilen parmağımın acısını dindirebileceğine... İnanamazdım...

Ayyyy çok teşekkürler paylaşım için

alıntıdır..

Cok guzel ifade etmis duygularini. Kizim dogdugunda ameliyat gecirmis olmama ragmen yorgun olmama ragmen tam karsisina yaptim yatagimi ve 3 gun gozumu kirpmadan onu izledim usuyomu nefes aliyomu rahatmi bu benim bebegim mi diye cook cook guzel duygular. Ve esim ilk hastalanip oksurmeye basladiginda oturup aglamisti. Bizim bebegimiz tedaviyle oldu cok titriyoruz ustune. Allah hem benim kizimi hem butun annelerin yavrularini bagislasin onlara.

Cok guzel ifade etmis duygularini. Kizim dogdugunda ameliyat gecirmis olmama ragmen yorgun olmama ragmen tam karsisina yaptim yatagimi ve 3 gun gozumu kirpmadan onu izledim usuyomu nefes aliyomu rahatmi bu benim bebegim mi diye cook cook guzel duygular. Ve esim ilk hastalanip oksurmeye basladiginda oturup aglamisti. Bizim bebegimiz tedaviyle oldu cok titriyoruz ustune. Allah hem benim kizimi hem butun annelerin yavrularini bagislasin onlara.

amiiiiiinnnnnnnnnnnnnnn
tedaviyle olanlar,zor sahip olanlar ve çok bekleyenler daha çok titriyo üstüne sanırım,daha bi şımartılıyo tabir-i caizse..olsun hakları ama :KK34: şımartalım gitsin..

Ta ta taaaam biz geldikkkkk :KK16:
Teyzeler biz bebisiminle bugun dahada mutluyuz :21:
Ayrintili usg doluydu ama uzman radyolog ile konustum...
Sagolsun icimi ferahlatti...
Amniyonik bant bu dedi cok gordum zamanla kendiliginden kayboluyor dedi....
Yada bebegin kolunu sikistirabilirde en kotu dedi ama sen yinede ayrintili usg baktir dedi...
Icim rahat olsun diye....
Allah (c.c.) razi olsun ya icimi rahatlatti....
Ohhhh yine bebisimi gordum...5 gun ilerden gidiyoruz diger doktor iki hafta demisti :KK53:
Cok mutluyum bacilar sizlerin dualari sayesinde bebisimde bende cok cok daha iyyiz :KK16:
Ozel hastaneleri arastiriyor esim devletlerde yer yok...

ayyyy nasıl iyi geldi bak bu haber.kız ben çok düşündümya seni çok dua ettim.gördünmü bak hiç üzülme ayrıntılıda dahada için rahatlayacak inşallah.sen bebişini ve kendini hep rabbime emanet et ondan daha iyi bir sığınak yok.çoooook sevindim dahada güzel haberlerini bekliyoruz inşallah.

Canım neden korkuyorsun korkma, foto çekip ekleyebiliyorsan ekle biz de bakalım. Bizimkiler gibi yazdılarsa anlarız.

yüksek çıkmış yaş riskim...ona üzüldüm..doktorumda hastane dışında..internetten baktım yaş riski sanki biraz yüksek

$ikili tarama 001.jpg

Eklentiler

• $ikili tarama.jpg
    $ikili tarama.jpg
    31,1 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
amiiiiiinnnnnnnnnnnnnnn
tedaviyle olanlar,zor sahip olanlar ve çok bekleyenler daha çok titriyo üstüne sanırım,daha bi şımartılıyo tabir-i caizse..olsun hakları ama :KK34: şımartalım gitsin..

Ben cok sikintili gunler gecirdim bir yandan hastalikla bogusurken bir yandan bebek ozlemi cektim bir yandan esimle problemlerimiz vardi iletisim sikintimiz vardi. Hastaligim dolayisiyla operasyonlar gecirdim dunyanin ilacini ictim yan etkileriyle baska sorunlar cektim grlinlikmis genclikmis hic bise anlamadim kendimden psikolojim bozuldu hepsinin ustune bide sinir bozucu bi gorumcem vardi aglamadigim gun bilmezdim. Hep cok guvenecegim bir arkadadim olsun isterdim herseyimi anlatayim icimi bosaltayim isterdim anneme ankatmak istemezdim uzulmesin diye hep icime attim.
Iki asilama yaptik 0 sansla yapilmis ikiside, normal yollarla bebeginizin olmasi cok zor dendi tup bebek dendi. Kesinlikle bir doktora bagli kalmamak lazim boyle durumlarda. Baska bi doktorun yazdigi tek bir hapla ve Allahin izniyle bir kac ay icinde hamile kaldim ve butun dunyamiz degisti. Kizima adindan cok can diye hitap ediyorum nur diyorum. Allah kimsenin kucagini bos birakmasin cok zordur bilirim

yüksek çıkmış yaş riskim...ona üzüldüm..doktorumda hastane dışında..internetten baktım yaş riski sanki biraz yüksek

Eki Görüntüle 883631

takma böyle şeyleri yaşın kaç ki
ben 36 yaşında doğurdum oğlumu çok şükür aslan gibi
şu an 2 ciye hamileyim , 39 yaşındayım sırf bu yüzden yaptırmıyorum kesin banada aynısı söyleyeceklerdi ne gereği var ben hafta sonu gördüm bebişimi kol,bacak,ağız,burun :nazar:çok şükür geriside allaha emanet olcakla öleceğin önüne geçilmez
kötü bişeyde deseler asla aldırmazdım:emir_bebek:

takma böyle şeyleri yaşın kaç ki
ben 36 yaşında doğurdum oğlumu çok şükür aslan gibi
şu an 2 ciye hamileyim , 39 yaşındayım sırf bu yüzden yaptırmıyorum kesin banada aynısı söyleyeceklerdi ne gereği var ben hafta sonu gördüm bebişimi kol,bacak,ağız,burun :nazar:çok şükür geriside allaha emanet olcakla öleceğin önüne geçilmez
kötü bişeyde deseler asla aldırmazdım:emir_bebek:

33 yaşındayım...aslında hiç yaptırmak istemiyordu ama mecbur yaptırdım ailem eşim falan...umarım birsorun çıkmaz bu testlere güvenmiyorum hepsi istatistiksel ama yinede insan yaptırıyor..teşekkür ederim ...

ayyyy nasıl iyi geldi bak bu haber.kız ben çok düşündümya seni çok dua ettim.gördünmü bak hiç üzülme ayrıntılıda dahada için rahatlayacak inşallah.sen bebişini ve kendini hep rabbime emanet et ondan daha iyi bir sığınak yok.çoooook sevindim dahada güzel haberlerini bekliyoruz inşallah.

Canim ben inaniyorum ki sizlerin dualari sayesinde boyle guzel yorumlar aldim...:KK16:
Bebislerinizide sizleride seviyorum iyi ki varsiniz :KK19::emir_bebek::nazar:

Bu arada yorgunluklarim ve agrilarim icin magnorm adli suda eriyen tablet vermis kizlar...
Kullananlariniz var mi ?

yaş riski dışında hepsi cut off değerinin altında çıkmış trisomi değerinde 10000 de 1 bence iyi canım kalbini bozma

saol canım cvp verdiğin için tşk ederim...içime su serpildi ..yaptırmıcam başka test artık...sonuç beklemekten endişe etmekten hamileliğimin keyfini çıkaramıyorum...mecbur demediği sürece doktor 3lü falan yaptırmıcam.. çok yoruluyorum maneven...

saol canım cvp verdiğin için tşk ederim...içime su serpildi ..yaptırmıcam başka test artık...sonuç beklemekten endişe etmekten hamileliğimin keyfini çıkaramıyorum...mecbur demediği sürece doktor 3lü falan yaptırmıcam.. çok yoruluyorum maneven...

Evet sonuç beklemek çok zor insan meraktan gebeliğinden bile keyif alamıyor ama down riski 10 da 1 çıkan birisini okumuştum forumda onun oğluşu çok sağlıklı maaşallahh bu testler sadece yüzde hesabı veriyor zaten kesin bişey yok benmki de yarın çıkıcak ne kadar olsada bende heycanlıyım

canım sana tavsiyem yaptırma burda bikaç arkadaşa yalan yanlış sonuç çıkardılar okadar üzücü oldu ki o dönem sonra başka yerde yaptırdı ve temiz çıktı ve benim akrabamada down sendromlu dediler çocuğunu kızı doğdu sapasağlam yazındı gebeliği kanlar sıcaktan bozulduğu için yanlış sonuç vermişiz dedi laboratuvar :KK19::KK19::KK19:

X