2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ta ta taaaam biz geldikkkkk :KK16:
Teyzeler biz bebisiminle bugun dahada mutluyuz :21:
Ayrintili usg doluydu ama uzman radyolog ile konustum...
Sagolsun icimi ferahlatti...
Amniyonik bant bu dedi cok gordum zamanla kendiliginden kayboluyor dedi....
Yada bebegin kolunu sikistirabilirde en kotu dedi ama sen yinede ayrintili usg baktir dedi...
Icim rahat olsun diye....
Allah (c.c.) razi olsun ya icimi rahatlatti....
Ohhhh yine bebisimi gordum...5 gun ilerden gidiyoruz diger doktor iki hafta demisti :KK53:
Cok mutluyum bacilar sizlerin dualari sayesinde bebisimde bende cok cok daha iyyiz :KK16:
Ozel hastaneleri arastiriyor esim devletlerde yer yok...

ne güzel bir haber. gözün aydın canım. içini ferah tut bak doktor açıklamış ayrıntılı olarak.

Yada bebegin kolunu sikistirabilirde en kotu dedi ama sen yinede ayrintili usg baktir dedi...
Ohhhh yine bebisimi gordum...5 gun ilerden gidiyoruz diger doktor iki hafta demisti :KK53:
Cok mutluyum bacilar sizlerin dualari sayesinde bebisimde bende cok cok daha iyyiz :KK16:

Tatlım gözünaydın.. çok sevindim senin adına :)
:KK49:

Gözün aydın canım, çok sevindim, Rabbim kucağımıza alıp böyle sevindiğimiz günleri de göstersin hepimize inşaallah.

Tatlım gözünaydın.. çok sevindim senin adına :)
:KK49:

Daha henuz bir bucuk senelik evliyiz ilk çocuğumuz olacak hemde tedaviyle...oyle olmasina ragmen cok ilgisiz.ben kendisinden bile midem bulandigi halde beni yanlis anlar korkusuyla hicbisey belli etmiyorum bile.zorla yemek yapiyorum belim yanim agriya agriya temizlik yapiyorum her sekilde kadinlik yapiyorum ama yinede yaranamiyorum bazen kendi kendime oturup agliyorum ben bu kadar ilgi gosterirken o neden vurdumduymaz oluyor diye..konusurken cok agir konusuyor bide.onlarda zoruma gidiyor onada agliyorum.hicbir sekilde bi anlayis yok.zaten ailesiylede evlendim evleneli gorusmuyorum.kendimi cok yanliz hissediyorum...

canım hasta olduğunu belli et güçlü görünmeye çalışma. İnanmıyosan doktora gidelim de. Bu ikinizin de bebeği bunu anlaması için doktora gelmesi şart görmeden anlamıyorlar çünkü. Üstelik ilk bebeğiniz garip doğrusu.. yorma kendini bırak yavaş yavaş anlayacak hatasını.

kuzum uzme canını..Allah sana oyle bır evlat verır kı butun sıkıntılarını alır ınsallah. belkı agrılarını bulantılarını bellı etsen bır degısıklık olur? bazı erkekler cok anlayıssız olabılıyor:KK20: kendını yanlız hıssetme bız varız burada.

arkadaşlarıma katılıyorum canım... doktora seninle beraber gelsin gerekirse doktorunla önceden konuş o yanında yokken.. yardımı olabilir doktorun...eşinin yanında üstüne basa basa gebeliğin zorlu süreçlerinden bahsedebilir...biz yanındayız.. kendine iyi davran bebişinede..

inşallah canım ya :KK43: evet canım sana katılıyorum belli et ki senden beklentisi azalsın.

Dayanamadık Dr a gittik belki bizim velet gösterir diye pipisini gösterdi bize:))

ayyy yesinler onu :)))

Kızlar bi yazı buldum iş yerinde okudum bi de dayanamadım ağladım üstelik anne olmayı öyle deli gibi istemediğim halde. Siz de okuyun istedim

Annelik Nedir?

Doğduğu gün daha önce hiç yaşamadığınızı hissetmektir annelik. Aynaya bakıp benden bu kadar güzel bir melek nasıl doğdu diyebilmektir annelik. Ne güzel bir yavrumuz var diye eşinizin üzerine titremektir annelik. Topuğundan kan alınırken kendi topuğuna da iğne batırmaktır annelik. O her ağladığında kendi gözyaşlarını içine akıtmaktır annelik. Yavrusunun tırnaklarını keserken üşür mü diye tırnak makasını ısıtmaktır annelik. Uyuduğunda yanına alıp, yavrum uyanmasın diye yattığın gibi kalkmaktır annelik. Emerken ısırdığında ona kızdığını sanmasın diye ciğerinize çöken acıyı yutmaktır annelik. Onun parmağına kıymık batsa sizin elinizin kanamasıdır annelik. Kesilen tırnakları yüzünü çizmesin diye parmaklarına bebe yağı sürmektir annelik. Yavrusunun kaç damla sütle doyduğunu sayabilmektir annelik. Gece uyurken yavrusunun kirpiğinin kıpırdadığını hissedebilmektir annelik. Yavrusu henüz uyanmadan, şimdi uyanır diye yanına koşmaktır annelik. Yavrusunu doyurmadan yemek yiyememek, su içememektir annelik. Kokusu sinmiş diye bütün gün elin burnunda dolaşmaktır annelik. Hic uyumadığınız bir gece bile ağladığı an "geliyorum meleğim" diye yanına koşabilmektir annelik. Gördüğünüz her bebeği kendi evladınız gibi sevebilmektir annelik. Hayata komplekslerinden arınmış olarak gülümseyebilmektir annelik. Koşulsuz ve karşılıksız tek sevginin evlat sevgisi olduğunu fark etmektir annelik. Her ne şartta olursa olsun, onun için inadına yaşamaya çalışmaktır annelik. Ve her gece tanrıya yavrumdan beş dakika fazla ömrüm olmasın diye yalvarmaktır.

ben de çok duygulandım ya çok güzelmiş :

biraz sonra dr a gidicez çok heyecanlıyım bakalım ne söyleyecek. dua edin bize :)

hadi güzel haberlerle dön inşallah...

Kizlar sizleri gercekten cok seviyoruz bebisimle ben :KK16:
Sizlerin duasina bagliyorum...
Icinizdeki masumlarla birlikte bana dua ettiniz hepinizden Allah (c.c.) razi olsun :nazar:
Benim icim zaten rahatti dahada rahatladi :21:
Cinsiyeti sormak aklimin ucundan bile gecmedi...
Kizlar birde bel agrilarim ve kasilmalar icin suda eriyen vitamin yazdi...
Ne ilaci oldugunu bilmiyorum ama alinca soylerim :KK19:

Daha henuz bir bucuk senelik evliyiz ilk çocuğumuz olacak hemde tedaviyle...oyle olmasina ragmen cok ilgisiz.ben kendisinden bile midem bulandigi halde beni yanlis anlar korkusuyla hicbisey belli etmiyorum bile.zorla yemek yapiyorum belim yanim agriya agriya temizlik yapiyorum her sekilde kadinlik yapiyorum ama yinede yaranamiyorum bazen kendi kendime oturup agliyorum ben bu kadar ilgi gosterirken o neden vurdumduymaz oluyor diye..konusurken cok agir konusuyor bide.onlarda zoruma gidiyor onada agliyorum.hicbir sekilde bi anlayis yok.zaten ailesiylede evlendim evleneli gorusmuyorum.kendimi cok yanliz hissediyorum...

yalnız değilsin senin gibi bir sürü kadın var bu dünyada. haziran annelerinde bile kaç kişi var eşinden ilgi göremeyen. biz bekliyoruz ki onların bebeğini taşıyoruz bize daha da fazla ilgi göstersinler ama nerdeeee. inan ben 5 yıldır evliyim ağlamadığım gün yok ama unutma mutlu olan insanlarda çok bebek karnında biraz hareketlendikçe baba olduklarını hisseden bazende doğduktan sonra fark eden eşler de çok. umarım senin eşin de onlardan olur senin değerini anlar biran önce. hem yalnız değildin artık bebeğin var:)

maşallah maşallah canım çok güzeeel..
ben de devlette ölçtürdüğümde 1+1 önde görmüştü, ertesi hafta özeldeki sadece 2 gün önde oldunu söyledi..
makinadan makinaya farkediyo demek ki..
inşallah böyle mussmutlu haberler alırsın hep tatlım :))

Kizlar sizleri gercekten cok seviyoruz bebisimle ben :KK16:
Sizlerin duasina bagliyorum...
Icinizdeki masumlarla birlikte bana dua ettiniz hepinizden Allah (c.c.) razi olsun :nazar:
Benim icim zaten rahatti dahada rahatladi :21:
Cinsiyeti sormak aklimin ucundan bile gecmedi...
Kizlar birde bel agrilarim ve kasilmalar icin suda eriyen vitamin yazdi...
Ne ilaci oldugunu bilmiyorum ama alinca soylerim :KK19:

Canım aynı ilaç mı bilmiyorum ama eğeraynısıysa diye söyllüyorum; bana da o sebepten suda eriyen bi ilaç yazdı, magnezyum var içeriğinde ama yazarken dedi ki bu bazı kişilerde ishal yapabiliyor, ishal yaparsa hemen beni ara değiştirelim. Bende gerçekten de ishal ve acaip karın ağrısı yaptı, ikinci kullandığım günün akşamına karnım ağrımaya ve böyle acaip şekilde guruldamaya falan başladı, bıraktım hemen kullanmayı. Bu sefer suda erimeyen hap olarak içilen bir magnezyum yazdı. Sende de aynı durum olursa bilgin olsun diye söylüyorum çünkü doktorum ilaç yapabilir demeseydi hiç aklıma bile gelmezdi ve kullanmaya devam ettikçe halimi düşünemiyorum.

kızlar arkadaşım kasım annelerindeydi şimdi tlf açtım diyoki suyum geldi doktardayım şimdi sezeryana alınıyomuş cok kötü oldum yaaa içim titriyo bizdemi böle olacaz

kızlar merhaba benm 1 hafta sonra ıkılı testım var nasıl yapılıyo acaba cınstynı söylermı çok merklndm :emir_bebek:

kızlar merhaba benm 1 hafta sonra ıkılı testım var nasıl yapılıyo acaba cınstynı söylermı çok merklndm :emir_bebek:

ikili test kan tahlili ile yapılıyor. cinsiyetini çoğunlukl görüyorlar ama söylemiyorlar. bu dönemde yanılma payı yüksek çünkü

ikili test kan tahlili ile yapılıyor. cinsiyetini çoğunlukl görüyorlar ama söylemiyorlar. bu dönemde yanılma payı yüksek çünkü

ınşl söylerrlerr ya ben çok merak edıyrm çok ıstdm bu bebegı allah nasıp ettı onun ıçın bşyler yapmak ıstyrm :KK9::KK9::KK9:

ınşl söylerrlerr ya ben çok merak edıyrm çok ıstdm bu bebegı allah nasıp ettı onun ıçın bşyler yapmak ıstyrm :KK9::KK9::KK9:

yapacaklarını söyleyim. sağlıklı beslen ve herzaman huzurlu ortamlarda bulun. mutlu olki mutlu bir bebek doğurasın. hem ilk bebeğin cinsiyetin önemi varmı?

kızlar arkadaşım kasım annelerindeydi şimdi tlf açtım diyoki suyum geldi doktardayım şimdi sezeryana alınıyomuş cok kötü oldum yaaa içim titriyo bizdemi böle olacaz

Ne güzel ağrısız sızısız bi doğum olsun da sağ salim bebeşini alsın kucağına... :) Günler çabuk geçiyor aslında daha dün hamilemiyiz acaba diye düşünüyorduk şimdi 3. 4. aylardayız... :)

vallahi harikasın muhteşem bir anne olacaksın eminim.şimdiden sohbet güzelmiş:) umarım benim ve diğer anne adaylarınında bulantıları geçer.

işlh canım eminimki burdaki her anne harika anneler olacaklar. ortak bi paydamız var ve hepimiz bildiklerimizi,üzüntümüzü,sevincimizi paylaşarak rahatlamaya çalışırken aslında yavrularımızı düşüyoruz hep. bi gün bi günü tutmuyo ama çok şükür iki gündür bulantım ağrım hiç yok. annem sürekli onunla konuş onun farkında olduğunu hissettir ve güzel şeyler söyle diyor gerçekten de denedim faydasını görüyorum tüm olumsuzluklara rağmen bebeklerimizle konuşalım bence :KK49:
not: yusuf suresini sık okumaya çalışın tavsiyedir güzel ahlaklı ve güzel yüzlü olmasına vesiledir diyorlar :KK16:

yapacaklarını söyleyim. sağlıklı beslen ve herzaman huzurlu ortamlarda bulun. mutlu olki mutlu bir bebek doğurasın. hem ilk bebeğin cinsiyetin önemi varmı?

aslaa yok bnm demek ıstdgm şu kı ona bışley almak ıstyrm erken blyrm ama olmyrm kendmıe

X