2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlaaaarr herkese merhabalar:)

Ben bu gece ömrümde ilk defa bir ağrı yüzünden uykumdan uyandım. KArnımda inanılmaz bir ağrı vardı kasıklarımdan başlayan.. O kadarki kalkıp oturamadım bile. Beş dakika sürdü. geçmesini beklerken uyuyakalmışım. sanırım geçti ki uyudum. uyandığımda ağrı kalmamıştı akıntım falanda olmadı bu saate kadar.

normaldır diye doktorumu aramadım ama çok korktum açıkcası. Gün içinde ağrılarım oluyor evet ama o kadar değil. Birde ağrı eşiğim çok kuvvetlidir. öyle herşeye mızmızlanmam yani..

Sizin bu tarz ağrılarınız oluyor mu? yoksa bende anormal bir durum mu var?

Artık bulantılarımda kalmadı.. Bebeğime bişey olacakta hissedemeyeceğim diye çok korkuyorum :KK49::KK50::KK14:

Ben 10. haftamda druma kasik agrilarimin eskisi kadar sik olmamakla birlikte daha siddetlendigini agri girdiginde bir iki dk yerimden kalkamadigimi soyledim. Rahim buyudugu icin gerilmeler oluyormus normal dedi

benim ilk bebekte de oluyordu böyle şeyler çok fazla bir fark yoksa sorun olmuyor diğer aylarda kapatıyor bazen öne geçiyorlar bazen geri kalıyorlar. sanırım kötü bir şey olsa doktor bilgilendirirdi. içini rahat tut

masallah cok guzel yan gelıp yatmıs bence bu bır kız...onemlı bısey olsaydı doktor soylerdı bence bosuna endıse yapma

organıksekerr deme:KK70: valla kız ıstıyorum ya ıcıme oyle doguyor:KK70: saolun kızlar doktoru arıcaktım aramayım o zaman zırt pırt aramak da ıstemıyorum

bende az önce doktordaydım... bebışimi gördum... baya buyumuş... annesı kuban olsun... cinsiyetini öğrenemedik daha...

çokkkkkkkkkkk iyi bir anne olacağına eminim:) muhteşem bir şey bence çocuğunla dertleşebilmek. bunu yapmasan bile sen sıkıntı yaptıkça kendiini kasacaksın ve bebek hissedecek üzülecek:KK43:
kayınvaliden için de böyle düşünme sen yap büyüklüğünü anlayan anlar anlamasada allah görüyor ona havale et

Büyüklük yapmıcam yeter yaptığım büyüklük. Sevmiyorum onu. Eşimle aramı bozmaya çalışıyor. Kıskanıyor bizi.

Kayinvalideni kafana takma bence. Baksana esini doldurma cabalarina ragmen esin ilgili biriymis, ne guzel. Ben henuz bebegimle konusmaya baslamadim ama canimin sikildigi zamanlarda kizimi yanima cagiriyorum opuyorum kokluyorum ohh mis. O da beni opmeye basliyo sonra gulmeye basliyoruz butun sikintim stresim ucup gidiyo.

Eşimden Allah razı olsun onun ilgisi sevgisi olmasa zaten yapamam. Ama o da karşılığını alır elbet bir gün. Ama onu sevmiyorum istemiyorum. Çocuğumdan da bende de uzak dursun, istemiyorum onu hayatımızda. Maalesef alt katımda oturuyor. Ne kadar uzak durmaya çalışsam da olmuyo işte.

Kızlaaaarr herkese merhabalar:)

Ben bu gece ömrümde ilk defa bir ağrı yüzünden uykumdan uyandım. KArnımda inanılmaz bir ağrı vardı kasıklarımdan başlayan.. O kadarki kalkıp oturamadım bile. Beş dakika sürdü. geçmesini beklerken uyuyakalmışım. sanırım geçti ki uyudum. uyandığımda ağrı kalmamıştı akıntım falanda olmadı bu saate kadar.

normaldır diye doktorumu aramadım ama çok korktum açıkcası. Gün içinde ağrılarım oluyor evet ama o kadar değil. Birde ağrı eşiğim çok kuvvetlidir. öyle herşeye mızmızlanmam yani..

Sizin bu tarz ağrılarınız oluyor mu? yoksa bende anormal bir durum mu var?

Artık bulantılarımda kalmadı.. Bebeğime bişey olacakta hissedemeyeceğim diye çok korkuyorum :KK49::KK50::KK14:

Canım rahim büyümeye çalışıyo bebeğin kendine yer açıyo ondan olur bazen böyle ağrılar :) korkma :)

bende az önce doktordaydım... bebışimi gördum... baya buyumuş... annesı kuban olsun... cinsiyetini öğrenemedik daha...

Ay yesinler onu yaa :) Maşallah :):nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Büyüklük yapmıcam yeter yaptığım büyüklük. Sevmiyorum onu. Eşimle aramı bozmaya çalışıyor. Kıskanıyor bizi.

Eşimden Allah razı olsun onun ilgisi sevgisi olmasa zaten yapamam. Ama o da karşılığını alır elbet bir gün. Ama onu sevmiyorum istemiyorum. Çocuğumdan da bende de uzak dursun, istemiyorum onu hayatımızda. Maalesef alt katımda oturuyor. Ne kadar uzak durmaya çalışsam da olmuyo işte.

Canım rahim büyümeye çalışıyo bebeğin kendine yer açıyo ondan olur bazen böyle ağrılar :) korkma :)

Ay yesinler onu yaa :) Maşallah :):nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Ben 10. haftamda druma kasik agrilarimin eskisi kadar sik olmamakla birlikte daha siddetlendigini agri girdiginde bir iki dk yerimden kalkamadigimi soyledim. Rahim buyudugu icin gerilmeler oluyormus normal dedi

Saolun kızlar yaa içim rahatladı hiç böyle ağrımamıştı korktum bian ama içim rahatladı :):KK49:

Bebislerini gormeye giden guzel anneler :KK16:
Guzel haberlerle donmussunuz ne guzel....
Hep boyle guzel haberlerle donmeniz dilegiyle :KK19:
Masaallah sizlerle bebislerinize :nazar::emir_bebek:::nazar:

slm kızlar
bugün kontrolü olupda gelen kimse yok mu
ya insanın canı güzel şeyler duymak istiyor :emir_bebek:

merhaba kızlar;
uzun zamandır giremiyordum.Biraz takip ettim geçmişi baya ilerlemiş sohbetler ne güzel.Bende en son 12. haftamda gitmiştim 10 gün önce ultrason olarak doktor 10 haftalık diyor dollenme tarihi olarak kabul ediyor.Yani geriden geliyor diye kimse çok problem etmesin önemli olan hala atan bir kalbinin olması:KK16:Bazıları cinsiyetini öğrenmiş benim doktorum 14.haftadan önce kimseye bişey söylemiyorum diyor yanılma payı çok oluyomuş:bizim burda bazı doktorlar var 10.haftada git nüfus cüzdanını çıkarttır diyo:KK1:Ama geçen gün rüyamda bi kızım daha olmuş gördüm hayırlısı. eşim 3.ye gözünü dikiyor ozman:KK43:

Günaydın melek anneleri :)

Gününüz hayırlı,sağlıklı ve musmutlu olması dileğiyle.. :)

Yarın bizim için büyük gün doktoraaa gidiyoruzzz :):) SUSAMIMI göreceğimmmmm :)

güzel haberlerle gelirsin inşallah..selam söyle teyzelerinden :)

günaydın haziran anneleri.

günaydın herkese bugün ikili test sonucumu almaya gideceğim inşallah iyidir sonuçlar

günaydınnnnn güzel anneler ve güzel melekleri.... benimde bugün yarın belli olacak netten bakıyorum ama daha belli olmamış heyecan hat safhada..inşallah güzel haberlerle gelirsin arkadaşım sende...

Merhaba arkadaslar...esleriniz hakkinda yazdiklarinizi okuyunca size nasil imreniyorum anlatamam...ne kadar guzel herseyinizle ilgileniyorlarmis.benim esim birak ev ile ilgilenmeyi benimle bile ilgilenmiyor.hamileligimi cok siradan birsey olarak goruyor.birakin bana yardimci olmayi herseyi benden bekliyor.cok uzuluyorum böyle olmasına ama bu boyle..degismiyor...siz siz olun kocalarinizin kiymetini bilin en azindan size degerli oldugunuzu ve icinde bulundugunuz durumun kutsal oldugunu hissettiriyor...

belki bebiş doğduğunda değişir..maalesef erkekler çok geç olgunlaştıkları gibi bazen bizim kadar hassas olamıyabiliyorlar... sen yavruna sarıl ama kocanı unutma fazla..çocuklar işte..kimi kayınvalidelerde hala öyle hissettiriyor...bilseler eski doğumla şimdikiler arasında ne zorluklar var..yediğimiz içtiğimiz herşey hormonlu gdo lu ... kökümüz yeterince sağlam değilki..sen meleğine sarıl duanı et..stres yapmamaya çalış..

merak etme yalnız değilsin:) benim kasık ve sırt ağrılarım var diye doktor geçen ay riskli yatıp dinlenmelisin dedi. sanki kocam yanımda değildi doktoru duymadı. zaten kalkamayacak kadar halsizim ve ağrım var adam da titiz hemde aşırı. birde hizmet bekleyenlerden. evi temizlemek için uğraştığım günlerde lekelenmeler oluyor. yinede herşeyi benden bekliyor. çevreden de 'canım bizde hamileydik ne işler yapardık da düşürmezdik şimdikiler nazlı' diyenleri duydukça sanki numara yapıyorum gibi düşünüyor herhalde

sorma o diyenlere cımbızla tek tek tüylerini yolcam... bizde istermiyiz bu kadar endişe etmek diken üstünde günleri geçirmek.. yok lekelenmeler yok şu bu derken kolay değilki bir can taşıyoruz ve kendi canımızdan daha çok onun için yaşıyor gibiyiz...Allah hepimizin yardımcısı olsun..

bi günaydında bendenn güzel annişler:KK16: :KK16: :KK16:

benim kontrollerime çook var daha bi haft oldu gideli ama bi ay olmuş gibi hep görmek istiyorum yaaa :KK9: bugün ikili test sonucum belli olaucaktı bi aksilik çıkmazsa telefonla görüşücez doktorumla biraz heyecan var :44: kontrolleri olanlara sonuç alıcaklara heepsinden iyi heber bekliyoruz

günaydınnnnnn..iyi haberlerini bekliyoruz arkadaşım..

Günaydın herkeseee. nasılsınız kızlar. benim 2 gündür midemde ne bulantı ne de yanma var. sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. ama baş ağrım var. hele dün mahvetti beni. bugün ilk kez yataktan iyi kalktım. eşime sürekli "iyidir minnoşumuz de miii" diyorum. "iyidir tabii" diyor o da. ikili test için haftaya gideceğiz doktora 11 aralıkta. bir hafta nasıl bekliycem :KK43:

sizin belirtiniz olmadığında bebeğin iyi olduğunu hissedebiliyor musunuz arkadaşlar. ben mesela tam bebeğin olduğu yerde bir hassasiyet hissediyorum sanki. bi de ara ara gaz sancısı gibi anlık sancılar hissediyorum. bunlar bebeğin orda olduğunu gösterir en azından heralde. keşke her an bilebilmenin bir yolu olsa.

belirtiler olmadığında bende elimi karnıma koyuyorum artık gaz kıpırtılarıysa bile sanki bebişimmiş gibi mutlu olmaya çalışıyorum..az kaldı hareketlerini hissedeceğimiz günlere...ben diyorum isviçreli bilim adamları tablet gibi ultrason cihazı geliştirselerde bizde evde istediğimzide bakabilsek.. gidip saçma sapan buluş yapacaklarına :)

muz mu? gerçekten mi? ay ne güzel olur geçirir mi ki. bir kez parol aldım ama bana mısın demedi. benim dişlerimde de sorun var. 20 liklerle başım dertte. onlar da ağrıyı arttırıyor. ben bir yerim ağrıyınca apranax içerim. parolu kaale bile almadı bünyem o yüzden :KK70: ama akşama muz yiyorum hemen. teşekkürler arkadaşım.

20lik dişler bendede büyük sıkıntı ara ara tutuyor tuttuğundada karanfil koyuyorum karanfil yağı bazen geçirmeye çalışıyorum 1 kere parol içmek zorunda kaldım ..ama etki etti herhalde ben hiç ilaç kullanmazdım ondan olabilir..geçmiş olsun arkadaşım..

kızlarrrr:KK70: dun ıkılı testımı yaptırdım. aksam gec bır saatte oldugundan yazamadım. boyumuz 51mm olmus ama bacakları toplu duruyordu bana bıraz kısa gıbı geldı yorumları okuyunca:KK70: ense kalınlıgımız 12mm nazal kemıgımız de var. yanlız pek keyıfcı bızımkı doktor kıpırdatamadı bı turlu. kalbını duydum ılk kez gup gup atıyor:KK70: doktorumun esı de kızı da kadın dogum doktoru kızı pek bı ılgılendı sagolsun dondurdu dondurdu gosterdı ustten de gosterdı kafatası kemıklerıne baktı herseyımız guzel dedı:KK70: benım bıraz tansıyonum yuksek cıktı dusene kadar bırakmadılar 10dakkada bı olctuk. cınsıyet bır sonrakı aya dedı maalesef:KK19: ultrasonda bakarken 12+2sın dedı ama kagıtta 11+3 yazıyor kafam kurcalandı. ılerı cıkmasını anladım ama gerı cıkmasını anlamadım. gercı doktor da bu konuda bır sey demedı gecen ultrasonda tam cıkmıstı...var mı boyle olan resım yukleyeym ustte 12+2 yazıyor altta 11+3

kuzum güzel haberlerle geldin..doktor iyi dediği sürece sen kafayı takma hiç.. ben bir devlette yaptırıyorum bir özelde ikisinde de farklı biri önde biri geride..benim kağıttada bebiş 58.65 mm yazıyordu doktor 6,5 cm olmuş dedi..fazla araştırmakta endişelendiriyor maşallah meleğimize...Allah bağışlasın...

merhaba kızlar;
uzun zamandır giremiyordum.Biraz takip ettim geçmişi baya ilerlemiş sohbetler ne güzel.Bende en son 12. haftamda gitmiştim 10 gün önce ultrason olarak doktor 10 haftalık diyor dollenme tarihi olarak kabul ediyor.Yani geriden geliyor diye kimse çok problem etmesin önemli olan hala atan bir kalbinin olması:KK16:Bazıları cinsiyetini öğrenmiş benim doktorum 14.haftadan önce kimseye bişey söylemiyorum diyor yanılma payı çok oluyomuş:bizim burda bazı doktorlar var 10.haftada git nüfus cüzdanını çıkarttır diyo:KK1:Ama geçen gün rüyamda bi kızım daha olmuş gördüm hayırlısı. eşim 3.ye gözünü dikiyor ozman:KK43:

sağlıklı olsunlar napalım
bende rüyamda erkek gördüm hafta sonu şansa dr erkeğe benziyor dedi:2:
benimde 1 oğlum var:nazar:
ama ben 3 düşünmüyorum:KK17:
ha eşime kalsa kız-erkek farketmez çocuk olsun yeter :KK52:
10 tane olsun ister:KK36:

canım ya allah gönlüne göre verir inşallah:KK52:
bak başlarda bu yaşayacaklarını bile hayal etmek okadar uzak geliyodu ki sana o hayal kırıklarından sonra
bak allah neler nasip ediyo:nazar:

o kadar doğru bişey söyledin ki cnm,çok haklısın valla..
hiç isyan etmedim,hiç neden ben diye düşünmedim..hep bi sebebi vardır bu benim sınavımdır dedim..
ama diğer yandan hep içim gitti özendim çok istedim..
belkide zamanı gelmiştir,bilmem ki..
Allah'ım hayırlısıyla sağlıklısıyla sonunu daim kılsın bu defa :nazar:

Cok tatlisin pufpuffcum

aaaaay tatlım..çok sağol,teşekkür ederim :KK17:

o kadar doğru bişey söyledin ki cnm,çok haklısın valla..
hiç isyan etmedim,hiç neden ben diye düşünmedim..hep bi sebebi vardır bu benim sınavımdır dedim..
ama diğer yandan hep içim gitti özendim çok istedim..
belkide zamanı gelmiştir,bilmem ki..
Allah'ım hayırlısıyla sağlıklısıyla sonunu daim kılsın bu defa :nazar:

aaaaay tatlım..çok sağol,teşekkür ederim :KK17:

Sikintin neydi canim ben kacirmisimda

Kızlar facebookta 2014 haziran anneleri diye bir grup var mı? Varsa nasıl bulabilirim? Yazdım çıkmadı.

Daha henuz bir bucuk senelik evliyiz ilk çocuğumuz olacak hemde tedaviyle...oyle olmasina ragmen cok ilgisiz.ben kendisinden bile midem bulandigi halde beni yanlis anlar korkusuyla hicbisey belli etmiyorum bile.zorla yemek yapiyorum belim yanim agriya agriya temizlik yapiyorum her sekilde kadinlik yapiyorum ama yinede yaranamiyorum bazen kendi kendime oturup agliyorum ben bu kadar ilgi gosterirken o neden vurdumduymaz oluyor diye..konusurken cok agir konusuyor bide.onlarda zoruma gidiyor onada agliyorum.hicbir sekilde bi anlayis yok.zaten ailesiylede evlendim evleneli gorusmuyorum.kendimi cok yanliz hissediyorum...

SOhbetleriniz çok güzel arkadaşlar.
Bende dahil olmak istiyorum ama yazacak pek birşey yok.
Son günlerde kendime nazar değdirdim galiba bulantılarım ve kokuya hassasiyetim arttı.
Tadım yok pek,bebeği görmeyince mutsuz oluyorum galiba.
17 aralıkta ikili testim var ve tam 13 kocaman gün var.
Zaman geçmiyor sanki.. Herşeyin yolunda olduğunu görmek istiyorum Allah'ın izniye.
Bir daha geldiğinde bebek çok değişmiş olacak demişti büyüyecek hareketlenecek onu da görmek istiyorum.
Zaten biraz önden gidiyor gebeliğim cidden büyümüş olacak oldukça
Ben sanırım bebeği görene kadar bu ruh halini devam ettireceğim.
Hepinize güzel haberler diliyorum.
Moralinizi hiç kimsenin bozmasına izin vermeyin..

X