2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
günaydın güzel haziran anneleriiii dün pek iyiydim bulantılar geçio gibi sanki ama yinede bi taraftan korkuyorum yine başlar mı diye :)
bide iş yaparken sürekli bebeğimle konuşuyorum güzel şeylerden bahsediyorum ağrılarım hafifler gibi oluo kendimizce çözümler işte :KK9:

Merhaba arkadaslar...esleriniz hakkinda yazdiklarinizi okuyunca size nasil imreniyorum anlatamam...ne kadar guzel herseyinizle ilgileniyorlarmis.benim esim birak ev ile ilgilenmeyi benimle bile ilgilenmiyor.hamileligimi cok siradan birsey olarak goruyor.birakin bana yardimci olmayi herseyi benden bekliyor.cok uzuluyorum böyle olmasına ama bu boyle..degismiyor...siz siz olun kocalarinizin kiymetini bilin en azindan size degerli oldugunuzu ve icinde bulundugunuz durumun kutsal oldugunu hissettiriyor...

Doktora giden ve gidecek olan tün annelerimiz güzel haberlerle döner inşallah. Hepiniz Allah'a emanetsiniz :) kendinize ve bebeklerinize çok dikkat edin :) :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Merhaba arkadaslar...esleriniz hakkinda yazdiklarinizi okuyunca size nasil imreniyorum anlatamam...ne kadar guzel herseyinizle ilgileniyorlarmis.benim esim birak ev ile ilgilenmeyi benimle bile ilgilenmiyor.hamileligimi cok siradan birsey olarak goruyor.birakin bana yardimci olmayi herseyi benden bekliyor.cok uzuluyorum böyle olmasına ama bu boyle..degismiyor...siz siz olun kocalarinizin kiymetini bilin en azindan size degerli oldugunuzu ve icinde bulundugunuz durumun kutsal oldugunu hissettiriyor...

merak etme yalnız değilsin:) benim kasık ve sırt ağrılarım var diye doktor geçen ay riskli yatıp dinlenmelisin dedi. sanki kocam yanımda değildi doktoru duymadı. zaten kalkamayacak kadar halsizim ve ağrım var adam da titiz hemde aşırı. birde hizmet bekleyenlerden. evi temizlemek için uğraştığım günlerde lekelenmeler oluyor. yinede herşeyi benden bekliyor. çevreden de 'canım bizde hamileydik ne işler yapardık da düşürmezdik şimdikiler nazlı' diyenleri duydukça sanki numara yapıyorum gibi düşünüyor herhalde

Canım benim kıyamam sana. Üzülme nolur :KK43:
Çevrendeki insanlar etkiliyor olabilir mi? Yani birileri ne var bunda hepimiz hamile kaldık abartmasın gibi yorumlar yapıyorsa ondan etkileniyordur belki.
Bunu onunla konuşup hassas bir dönemden geçtiğini anlattın mı? Ne yaptın mesela anlaması için?

merhaba arkadaslar...esleriniz hakkinda yazdiklarinizi okuyunca size nasil imreniyorum anlatamam...ne kadar guzel herseyinizle ilgileniyorlarmis.benim esim birak ev ile ilgilenmeyi benimle bile ilgilenmiyor.hamileligimi cok siradan birsey olarak goruyor.birakin bana yardimci olmayi herseyi benden bekliyor.cok uzuluyorum böyle olmasına ama bu boyle..degismiyor...siz siz olun kocalarinizin kiymetini bilin en azindan size degerli oldugunuzu ve icinde bulundugunuz durumun kutsal oldugunu hissettiriyor...

merhaba ilk bebeğinizmi, böyle düşünmeyin beniş eşimde bir iş yapmaz , yapamaz çünkü elinden gelmez . Sadece oturup yemeyi, sigarasını eline alıp gece yarısına kadar tv izlemeyi bilir. 3 ayu oldu işten ayrılalı inşallah yeni bir işe girecek, neden söylüyorum işten ayrıldığını yani çalışmadığı halde tüm gün evde olduğu halde bana hiç yardımcı olmuyor. Işten geliyorumki yaptığı kahvaltıyı bile öylece bırakmış. Ama ben bunu bana değer vermiyo olarak düşünmüyorum. Sizde öyle düşünüp üzmeyin kendinizi . Biz onlar gibi şanslı değiliz, olsun aman çoçuklarımız hayırlısı ile sağlıklı bir şekilde doğsun da . Gerisini takmalayım.

bi günaydında bendenn güzel annişler:KK16: :KK16: :KK16:

benim kontrollerime çook var daha bi haft oldu gideli ama bi ay olmuş gibi hep görmek istiyorum yaaa :KK9: bugün ikili test sonucum belli olaucaktı bi aksilik çıkmazsa telefonla görüşücez doktorumla biraz heyecan var :44: kontrolleri olanlara sonuç alıcaklara heepsinden iyi heber bekliyoruz

Günaydın herkeseee. nasılsınız kızlar. benim 2 gündür midemde ne bulantı ne de yanma var. sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. ama baş ağrım var. hele dün mahvetti beni. bugün ilk kez yataktan iyi kalktım. eşime sürekli "iyidir minnoşumuz de miii" diyorum. "iyidir tabii" diyor o da. ikili test için haftaya gideceğiz doktora 11 aralıkta. bir hafta nasıl bekliycem :KK43:

sizin belirtiniz olmadığında bebeğin iyi olduğunu hissedebiliyor musunuz arkadaşlar. ben mesela tam bebeğin olduğu yerde bir hassasiyet hissediyorum sanki. bi de ara ara gaz sancısı gibi anlık sancılar hissediyorum. bunlar bebeğin orda olduğunu gösterir en azından heralde. keşke her an bilebilmenin bir yolu olsa.

günaydın güzel haziran anneleriiii dün pek iyiydim bulantılar geçio gibi sanki ama yinede bi taraftan korkuyorum yine başlar mı diye :)
bide iş yaparken sürekli bebeğimle konuşuyorum güzel şeylerden bahsediyorum ağrılarım hafifler gibi oluo kendimizce çözümler işte :KK9:

vallahi harikasın muhteşem bir anne olacaksın eminim.şimdiden sohbet güzelmiş:) umarım benim ve diğer anne adaylarınında bulantıları geçer.

eşinin yardımcı olması,en azından ne yapılıyosa senle beraber yapması çok fazla moral kaynağı..ayrıca her türlü nazına,isteğine katlanması da cabası..bende bu yönden çok şanslı olanlardanım,Allah razı olsun bir dediğimi iki etmez ve her konuda istisnasız yardım eder..

ama canım senin eşin neden böyle davranıyor var mı bi bildiğin sebebi?
arkadaşların dediği gibi,dış etken falanda olabilir belki..

Günaydın herkeseee. nasılsınız kızlar. benim 2 gündür midemde ne bulantı ne de yanma var. sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. ama baş ağrım var. hele dün mahvetti beni. bugün ilk kez yataktan iyi kalktım. eşime sürekli "iyidir minnoşumuz de miii" diyorum. "iyidir tabii" diyor o da. ikili test için haftaya gideceğiz doktora 11 aralıkta. bir hata nasıl bekliycem :KK43:

sizin belirtiniz olmadığında bebeğin iyi olduğunu hissedebiliyor musunuz arkadaşlar. ben mesela tam bebeğin olduğu yerde bir hassasiyet hissediyorum sanki. bi de ara ara gaz sancısı gibi anlık sancılar hissediyorum. bunlar bebeğin orda olduğunu gösterir en azından heralde. keşke her an bilebilmenin bir yolu olsa.

baş ağrısı için muz yemeyi dene ilginç ama ağrı kesici özelliği varmış birçok hamilede var baş ağrısı bende ılık duş ve karanlıkta uyumak da işe yarıyor. bebeklerimizi keşke her an hissedebilsek ama olmuyor işte:)

vallahi harikasın muhteşem bir anne olacaksın eminim.şimdiden sohbet güzelmiş:) umarım benim ve diğer anne adaylarınında bulantıları geçer.

ya ben de kötü bir anne olucam galiba mutluyken de sohbet ediyorum ama en çok üzgün olduğumda ağladığımda konuşuyorum bebeğimle. Onu çok sevdiğimi söylüyorum, sanıyorum ki hisseder o da üzülür , üzülmesin korkmasın diye onunla konuşuyorum .Bir de herşeyim o benim tek tesellim o oluyor bazen. Sonra yaptığım şeye şaşırıyorum tabi. Daha minicik kuzum ne anlar ki anlattıklarımdan diyorum. Eşim anlayışlı ama kayınvalide mağduruyum ben de maalesef. Üstelik eşimi de doldurmaya çalışıyor yardım etmesin diye gözü hep üstümüzde. Eşim bana yardım edince zoruna gidiyo sanki benim oğlum yapmaz iş falan diyo. Bebeğim doğsun sevdirmicem o cadıya. :KK47::KK47::KK47: Şimdi yaptıklarına saysın gıcık. Sevmiyorum onu... :KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK4::KK4::KK4::KK4::KK4::KK4:

baş ağrısı için muz yemeyi dene ilginç ama ağrı kesici özelliği varmış birçok hamilede var baş ağrısı bende ılık duş ve karanlıkta uyumak da işe yarıyor. bebeklerimizi keşke her an hissedebilsek ama olmuyor işte:)

muz mu? gerçekten mi? ay ne güzel olur geçirir mi ki. bir kez parol aldım ama bana mısın demedi. benim dişlerimde de sorun var. 20 liklerle başım dertte. onlar da ağrıyı arttırıyor. ben bir yerim ağrıyınca apranax içerim. parolu kaale bile almadı bünyem o yüzden :KK70: ama akşama muz yiyorum hemen. teşekkürler arkadaşım.

ya ben de kötü bir anne olucam galiba mutluyken de sohbet ediyorum ama en çok üzgün olduğumda ağladığımda konuşuyorum bebeğimle. Onu çok sevdiğimi söylüyorum, sanıyorum ki hisseder o da üzülür , üzülmesin korkmasın diye onunla konuşuyorum .Bir de herşeyim o benim tek tesellim o oluyor bazen. Sonra yaptığım şeye şaşırıyorum tabi. Daha minicik kuzum ne anlar ki anlattıklarımdan diyorum. Eşim anlayışlı ama kayınvalide mağduruyum ben de maalesef. Üstelik eşimi de doldurmaya çalışıyor yardım etmesin diye gözü hep üstümüzde. Eşim bana yardım edince zoruna gidiyo sanki benim oğlum yapmaz iş falan diyo. Bebeğim doğsun sevdirmicem o cadıya. :KK47::KK47::KK47: Şimdi yaptıklarına saysın gıcık. Sevmiyorum onu... :KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK4::KK4::KK4::KK4::KK4::KK4:

çokkkkkkkkkkk iyi bir anne olacağına eminim:) muhteşem bir şey bence çocuğunla dertleşebilmek. bunu yapmasan bile sen sıkıntı yaptıkça kendiini kasacaksın ve bebek hissedecek üzülecek:KK43:
kayınvaliden için de böyle düşünme sen yap büyüklüğünü anlayan anlar anlamasada allah görüyor ona havale et

kızlarrrr:KK70: dun ıkılı testımı yaptırdım. aksam gec bır saatte oldugundan yazamadım. boyumuz 51mm olmus ama bacakları toplu duruyordu bana bıraz kısa gıbı geldı yorumları okuyunca:KK70: ense kalınlıgımız 12mm nazal kemıgımız de var. yanlız pek keyıfcı bızımkı doktor kıpırdatamadı bı turlu. kalbını duydum ılk kez gup gup atıyor:KK70: doktorumun esı de kızı da kadın dogum doktoru kızı pek bı ılgılendı sagolsun dondurdu dondurdu gosterdı ustten de gosterdı kafatası kemıklerıne baktı herseyımız guzel dedı:KK70: benım bıraz tansıyonum yuksek cıktı dusene kadar bırakmadılar 10dakkada bı olctuk. cınsıyet bır sonrakı aya dedı maalesef:KK19: ultrasonda bakarken 12+2sın dedı ama kagıtta 11+3 yazıyor kafam kurcalandı. ılerı cıkmasını anladım ama gerı cıkmasını anlamadım. gercı doktor da bu konuda bır sey demedı gecen ultrasonda tam cıkmıstı...var mı boyle olan resım yukleyeym ustte 12+2 yazıyor altta 11+3

muz mu? gerçekten mi? ay ne güzel olur geçirir mi ki. bir kez parol aldım ama bana mısın demedi. benim dişlerimde de sorun var. 20 liklerle başım dertte. onlar da ağrıyı arttırıyor. ben bir yerim ağrıyınca apranax içerim. parolu kaale bile almadı bünyem o yüzden :KK70: ama akşama muz yiyorum hemen. teşekkürler arkadaşım.

ben evlenmeden önce çok ağrı kesici içerdim bende de artık parollar etki etmiyordu ama ağrı kesici içmeyi bırakırsan bünye bir müddet sonra normale dönüyor. muz ve kahvenin ağrı kestiğini eşim bir yerde okumuş umarım gerek kalmaz ağrımaz bir daha başın:)

Kayinvalideni kafana takma bence. Baksana esini doldurma cabalarina ragmen esin ilgili biriymis, ne guzel. Ben henuz bebegimle konusmaya baslamadim ama canimin sikildigi zamanlarda kizimi yanima cagiriyorum opuyorum kokluyorum ohh mis. O da beni opmeye basliyo sonra gulmeye basliyoruz butun sikintim stresim ucup gidiyo.

Kızlaaaarr herkese merhabalar:)

Ben bu gece ömrümde ilk defa bir ağrı yüzünden uykumdan uyandım. KArnımda inanılmaz bir ağrı vardı kasıklarımdan başlayan.. O kadarki kalkıp oturamadım bile. Beş dakika sürdü. geçmesini beklerken uyuyakalmışım. sanırım geçti ki uyudum. uyandığımda ağrı kalmamıştı akıntım falanda olmadı bu saate kadar.

normaldır diye doktorumu aramadım ama çok korktum açıkcası. Gün içinde ağrılarım oluyor evet ama o kadar değil. Birde ağrı eşiğim çok kuvvetlidir. öyle herşeye mızmızlanmam yani..

Sizin bu tarz ağrılarınız oluyor mu? yoksa bende anormal bir durum mu var?

Artık bulantılarımda kalmadı.. Bebeğime bişey olacakta hissedemeyeceğim diye çok korkuyorum :KK49::KK50::KK14:

$image (1).jpg

kızlar ıste boyle ya tedırgın oldum gelısımı gerı mı kaldı dıye bır oncekınde tam waktınde gıdıyorduk

Eki Görüntüle 883053

kızlar ıste boyle ya tedırgın oldum gelısımı gerı mı kaldı dıye bır oncekınde tam waktınde gıdıyorduk

benim ilk bebekte de oluyordu böyle şeyler çok fazla bir fark yoksa sorun olmuyor diğer aylarda kapatıyor bazen öne geçiyorlar bazen geri kalıyorlar. sanırım kötü bir şey olsa doktor bilgilendirirdi. içini rahat tut

X