2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Hanımlar Merhaba,

Bir şey fark ettim faydası olursa diye sizlerle de paylaşmak istiyorum. Benim doktorum Bana erkenden Decavit vermişti. 21 gün kullanmıştım ve tam 17 gün başım ağrımıştı! Daha sonra gerek kalmadı kilo aldın diyerek Decavit'i kesti ve demir hapı verdi sadece. O günden beri hiç başım ağrımadı. Nedenini bilmiyorum ama sanırım Decavit baş ağrısı yapıyor. Çünkü ben onu içerken henüz bursa kimse başlamamıştı ve kimse baş ağrısından söz etmiyordu. Daha sonra sizlerinde Decavite başladığınızı okudum. Şimdi çok sık başım ağrıyor diyen görüyorum. Sebebi bu olabilir bence değerlendirmekte fayda var. Hepimize kolay hamilelikler diliyorum. İşte olduğum için yazamasamda sürekli okuyup takip etmeye çalışıyorum.

Nickin Hikayesi güzeLmiş =) Gerçekten yaklaşımın güzedi , kurallara bakıcak kadar incesin çok mutlu oldum Teşekkür ederim arkadaşım. artık yeşermiş hormonlu çileklerle geçiştircem özentimi :))

dün gece nette okudum bende ama bağlantıyı çözemedim ama gece sol tarafıma yatıp uyudum :) vardır bir bildiği :)

Rahime giden kan akışı arttığı için sol tarafa yatmak daha iyi canım...

Benim de 10 haftalıkken filan kesenin içinde perde gibi bişey gördü doktor septum mu acaba diyede tereddüt etti sonra ayrıntılı da başka bir doktor baktı hiç bir şey yok kesenin katmanları arasında kava kesesi oluşmuş olabilir dedi... İnşallah senin durumunda geçici bir şeydir bi daha gittiğin de görmezsin...

Canımmm yarın çok ama çok güzel haberlerle gelirsin inşallah.
Rabbim meleğini size bağışlasın
Dualarımızdasın canım

Keske canim ama nerde remi attim baksana gorunmeyecek gibi degil...
Ki bunun bitisik olmasi gerekirmis...
7.4 mmlik bir duvar benimkisi...
2-3 hafta daha beklemek zorundayim ayrintili usg icin ...
Nasipte var ise her turlu engellere ragmen olur yapacak birseyim var ise oda uzulmemek...
Bebegimde annesi gibi endiselendin istemiyorum...
Bebisimde bende cok iyiyiz teyzeleri
Dahada iyi olacagiz

Decavit durumunu tetiklemişmidir bilmiyorum ama en azından geçmiş...Benim vitaminden çok önce başlamıştı doktorada sordum oda hormonlar artan kan miktarı gibi şeyler söyledi anlayacağın her gün baş ağrısı bi temiz hava iyi geliyor bende onu fark ettim...:)

Kizlar Rabb'im hepinizden razi olsun sizlerin sayesinde cok cok iiyiyim...
Rabb'im bebeklerinizide sizleride korusun
Endiselenmemek elde degil resmimizi atiyorum...Eki Görüntüle 881869

Canım çok değişik bir görüntü, diğer doktorun nasıl farketmemiş ona şaşırdım. Belki de farketmiştir ama seni endişelendirmemek için bir şey söylememiştir, önemli bir şey değilse söylemiyor bazen doktorlar endişelendirmemek için. Hemen kendini bırakma, inşaallah bebişinin ve senin sağlığını etkileyecek bir şey değildir.

Canım yaa... üzme canını bi ayrıntılıya gir bakalım doktor ne diyecek bol bol dua et ben hep öyle yaptım inanıyorum ki daha iyi şeyler duyacaksın...

Kızlar tahmini doğum tarihim 1 haziran. Ilk hamileliğim. Oğlum olcak. 15. Haftaya girdik bugün. Ama çok endişeliyim. 2 kez üç günlük aralıklarla bir iki damla kanamam oldu. Doktorumu aradım. Bu haftalarda önem arzetmediğini söyledi. Kontrolume daha 2 hafta var. Annelik ne zormuş.. Kendim psikologum , hastalarıma hep sakinlik telkini verirken simdi kendim daha beterim. 30 yaşındayım ve bu bebegimin benle olmasını çok istiyorum. Zaten normaldede karamsar bir yapım var. Hep kendimi en kötüye hazırlamaktan bıktım. Bebeğine ciciler alanlar var mı ben cesaret edemiyorum şuan (

yok tatlım ilaçla ilgisi yok baş ağrısının ben folik asitte olmak üzere hiç ilaç kullanmadım ama son bir haftaır şiddetli baş ağrım var. göz çukurlarıma kadar iniyor ağrı uyuyamıyorum oturamıyorum hiç böyle ağrım olmamıştı. baş ağrısı hamilelikte sık görülen bi durum ilaçla ilintili değil

Eğer doktorun önem arzetmiyor diyorsa çok takılma bence yinede rahat etmek isterim dersen git bi doktora.. ama endişelenipde moralini bozma bisey yoktur inşallah :)
bende senin gibi hep en kötüsünü düşünürüm hep.. ama hamilelikte aksine hep iyi seyler düşünmeye başladım :):):)
Birde ben bebeğime dayanamayıp bi ayakkabı aldım bile :) bizim doğum tarihimizde 2 haziran :)

arkadaşım hepimiz birşeyler yaşıyoruz strese giriyoruz...ama en iyi anladığım şey stresin kesinlikle bebeğide çok strese soktuğu...bizzat ctesi gördüm ultrasonda bebeğim öyle kasılmıştı.. çok kolay değil ama sonu güzel biten filmler seyret sözsüz müzikler dinle..bende bakıyorum bebişime giysiler ama alamıyorum son aylara doğru alayım diyorum..iyi düşünelim iyi olsun söylemek kolay ama birazcık çaba sarfedelim küçücük meleğimiz büyümeye çalışıyor ona yardımcı olalım.. Allah hepimizin bebişini korusun..

kanamalar normal dıye bılıyorum canım 15 haftalıkken dusuk tehlıkesı buyuk oranda kalkmıs olması lazım. aynen bende karamsar olup da psıkolog bır ınsanım. anaokulunda calısıyorum sıkıntılı cocuklarım var annelerın bır gun bana ah etmesınden cok korkuyorum. kotu haber vermek oyle kotu kı

sende ki kelin merhemi olsa durumu

şekerim eğer bişey olmuyorsa olmaması daha hayırlı olduğu içindir. Bunu yaşam felsefesi edinin nolur.

Ben 6.haftada kontrole gittim 13.haftaya kadar da gitmiyorum. İçerde ne olup bittiğini bilmediğim halde burdaki bi çok kişiden daha rahatım.

tedbir kuldan taktir Allah'tan...

Doğuracağımız varlıklar fani varlıklardır. Lütfen bunun farkında olun. Allah'a sırtımızı dayarsak bizde dert kalmazki...

Kizlar Rabb'im hepinizden razi olsun sizlerin sayesinde cok cok iiyiyim...
Rabb'im bebeklerinizide sizleride korusun
Endiselenmemek elde degil resmimizi atiyorum...Eki Görüntüle 881869

benimde hiç şahit olmadığım bi görüntü..
anlayamadım ki,bebek nerde onu bile göremedim :26:
ama banada ilk bakışta ikiz gebelik görüntüsü gibi geldi..2 ayrı kese ama alt tarafta kese gibi diğerlerinden daha ufak bi yuvarlak yer daha var..Allah Allah çok ilginç..
bence bu durumda tek bi doktorla sınırlı kalma..

Guzel anneler merhaba,

Dun guzel haberlerle dondum, sizlerle paylasmak istedim😊 bebegim gayet iyi saglikli cok sukur rahimde kanama yok, lekelenmeler kan uyusmazligindan oluyor 😔 dusuk tehlikesi yok ama yinede her ihtimale karsi prolutan depot igne yapildi. lekenmede olsa onlem icin yapalim dedi. Ve bol, bol dinleniceksin is yapmayacaksin dedi. Sagolsun isten gelince esim yapiyor butun isleri. Gunduzde annem geliyor. Kendimi Hurrem gibi hissediyorum :)İndirekt coobs testide yaptirdim bugun sonucu cikacak insallah negatif cikar. Demir ilacimida degistirdi, bitkisel verdi basimda agrimiyor sukur. Artik hamileligimin tadini cikarabilirim. Cinsiyeti icinde bebegim popisini donmustu ☺️ Genelde gostermeyenlere kiz diyorlar ama, zor guc dondurmeye calistiginda %80 erkek oldugunu soyledi. Saglikli olsunda 🐣 Allahim butun annelerin bebislerini saglikla kucaklarina almayi nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…