2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Sagolun kizlar ama elimde degil aglamamak icin zor tutuyorum kendimi...
Basta ikiz gebelik mi dedi ben tabi sok...
Yok dedim...
Baya bastirarak muayene etti arkali onlu...
Kurtaj olanlarda olurmus genelde boyle...
Su ana kadar birlesmesi gerekirmis aradaki duvarin olmamasi gerekirmis....
Sende kurtajda yok neden birlesmemis dedi :KK14:
Sorun olabilir dedigi an yikildim :KK5:
Yarina aldik yine randevu dualariniza ihtiyacim var :KK14:
Offff uzulmek yok hersey guzel olacak :KK5:

evet canım üzülmek yok herşey güzel olucak dediğin gibi morelini iyi tutda bebiş te rahat dursun güzel güzel görünsün :KK16:

Yok dedim...

umarım herşey normaldir yarın iyi haberlerle dönersin.seninde dediğin gibi herşey güzel olacak

Yok dedim...

kuzum yarın ola hayrola. ıyı barı hemen randevu alabılmssın ınsan cok bekleyemıyor boyle seylerde. kendını mesgul etmeye calıs dusunme. bebısınde bır sıkıntı yoksa gerısını onemseme. neler neler dıyorlar doktorlar

Yok dedim...

canımsın..inşallah bi sorun çıkmayacak,inşallah yarın güzel haberleri eğlenerek yazacaksın..
doğrusu ben sorun ne,ya da nasıl bi durum olabilir anlayamadım tam..
iki kese falan nedir bilmiyorum (aklıma ikizden başka bişey gelmiyo)
Allah yardımcın olsun,yanında olsun dilerim ki..

ayy canım maşallah :nazar:
bu mutluluk seni zaten 1 hafta idare eder soraki 3 hafta nasıl geçer bilmiyorum :)
ben de videosunu izleyip duruyorum benim görmeme 11 gün kaldı..:KK16:

valla hiç bukadar çok yeni yıl gelsin istememiştim :KK70: öyle böyle geçircez bişekilde zamanı , iyi haberler motive ediyor insanı :)

Yok dedim...

Canim benimmm... insallah yarin cok cok guzel haberlerle doneceksin uzlme bitanemmm.. dualarimdasin.. allah'im sizi korusun..

Biz geldik bacilar :KK50:
Ya cinsiyeti yine ogrenemedik...
Pozisyon musait degil....
Neyse onda degilimde ya ayri ayri kese vardi karnima bastirarak inceledi baya...
Birlesmesi gereken yer birlesmemis....
Erken dogum tehdidin var dedi...
Baska sorun olmaz degil mi dedim...
Daha erken dedi birsey demek icin....
Cok korktum detayli ultrasona mutlaka gir dedi...:KK5:
Offffff icim icimi yine yiyicek ...
Ozel doktormus pehhh....
Devlet gibisi var mi :KK14:
Birde ileriden gidiyormusuz o konulara hic girmiyom bile :KK50:

DetayLı ultrasona giriceksin , herşeyin yolunda olduğunu göreceksin Allahın izniyle , sakın üzme kendini de bebeğini de.. Dualarımız sizinle canım, yeterki sakin ol.. Benim anneannem 100 yaşında , 6 aylıkken doğmuş :) taş gibi maşallah.. erken doğmuş ama benden daha sağlıklı, Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin

Yok dedim...

tatlım üzülme yaa.. Sıkma sakın canını inşallah hayırlı haberler alırsın. peki en son ne zaman gitmiştin doktora? yani 15 haftalık olmuş daha erken farketmesi gerekmezmiydi ? Birde hangi doktora gittin ki? belki doktor değiştirsen? ayy ne çok soru sordum yaa özür dilerim tatlım..

Ama sakın moralini bozma inşallah senin ve bebişinin hakkında hayırlı haberler alacaksınız.

Kızlar bir önemli nokta daha. Bazı hastanelerde doktorların doğum anlaşmaları var. Eğer doğumunuz doktorun mesai saati içinde değilse özel olarak sizin doğumunuza gelmiyor. 9 ay boyunca gidip kontrol olduğunuz tanıdığınız doktor yerine başka bir doktorun ellerine bırakıyorlar sizi. Hamilelik sürecinde doktora güvenmek çok önemli diye düşünüyorum. Bu konuyuda mutlaka sorun derim. Doktorunuzun doğumunuza geleceğinden emin olun.

Neyse onda degilimde ya ayri ayri kese vardi karnima bastirarak inceledi baya...
Ozel doktormus pehhh....

Benim gorumceme ikizlerine hamileyken rahminde perde var ve bi kac sey daha soylemis doktoru o da cok uzulmustu ama daha sonra oyle bisey olmadigini ogrendi ikizlerinide dogurdu sag salim. Ama yengem ameliyat oldu rahmindeki perdeden dolayi ama o da ilk bebeginden sonra oldu bu ameliyati 3 tane cocugu var simdi. Ayni durum mu bilmiyorum ama paylasmak istedim. Insallah yarin ayrintili ultrasonda seninde hicbir sorunun olmadigi soylenir. Uzme kendini dualarimiz seninle

tatlım üzülme yaa.. Sıkma sakın canını inşallah hayırlı haberler alırsın. peki en son ne zaman gitmiştin doktora? yani 15 haftalık olmuş daha erken farketmesi gerekmezmiydi ? Birde hangi doktora gittin ki? belki doktor değiştirsen? ayy ne çok soru sordum yaa özür dilerim tatlım..

Ama sakın moralini bozma inşallah senin ve bebişinin hakkında hayırlı haberler alacaksınız.

Canim ozellere gittim oyle boyle bakiyorlardi....
Ya ben cinsiyet icin gitmistim ama nelerle karsilastim ya sabir :KK14:
Bu doktor baya inceledi karnima bastirarak arka tarafida gordu....
Duvar var 7.4 mm lik olmamasi gerek dedi....
Ayrica ayrintili icin zeynep kamilde yer kalmamisti...
Bende baska hastaneye gidecegim..
Detayli icin gun almaya hemen almayacaklar hafta itibariyle :KK14:

Kızlar bir önemli nokta daha. Bazı hastanelerde doktorların doğum anlaşmaları var. Eğer doğumunuz doktorun mesai saati içinde değilse özel olarak sizin doğumunuza gelmiyor. 9 ay boyunca gidip kontrol olduğunuz tanıdığınız doktor yerine başka bir doktorun ellerine bırakıyorlar sizi. Hamilelik sürecinde doktora güvenmek çok önemli diye düşünüyorum. Bu konuyuda mutlaka sorun derim. Doktorunuzun doğumunuza geleceğinden emin olun.

Doğum anında doktorum hastanede değilse yada geceye denk gelipte nöbeti yoksa +400 TL civarı extra bi rakam ödeyerek çağırabiliyormuşuz .. tamamen duygusall :KK17:

Yok dedim...
canım benim dualrımız seninle ama üzme kendini bebeiş üzülmesin ama bu ne ya gittğimiz her ay farklı bişe öğreniyoruz başta görmüyolar mı

teşekkür ederiz..inşallah bizde meleklerimizi haziranda kucağımıza alırız...o günler çok uzak geliyor...

Canım konuyla hiç ilgisi yok ama Nick değiştirme imkanımız var mı site de ? varsa Lütfen değiştirir misin :KK70: Seni her gördüğümde çilek diye ağlayasım geliyo resmen =) :KK3: keşke yaz olaydı ^^

ayy benim bundan haberim yoktuuuuuuu:KK53::KK53:

yaa off yaa o kadar ay doktor ara bul sonra boşa gitsin.. ne kötü yaa.:KK49:

Sagolun kizlar ama elimde degil aglamamak icin zor tutuyorum kendimi...Basta ikiz gebelik mi dedi ben tabi sok...Yok dedim...Baya bastirarak muayene etti arkali onlu...Kurtaj olanlarda olurmus genelde boyle...Su ana kadar birlesmesi gerekirmis aradaki duvarin olmamasi gerekirmis....Sende kurtajda yok neden birlesmemis dedi :KK14:Sorun olabilir dedigi an yikildim :KK5:Yarina aldik yine randevu dualariniza ihtiyacim var :KK14:Offff uzulmek yok hersey guzel olacak :KK5:
canim nasil birseymis dedigin pek anlamadim aceba ikiz olupta digeri gelismedigi icin kese kalmis olabilirmiki uzulme insallah bir sorun olmaz kalbini ferah tut bu gebelikte neler neler duyuyoruz basimiza geliyor rabbim cumlemize sorunsuz bir sekilde dogum nasip etsin annelik korumasiyla ufacik bir seye bile stres yapiyoruz bebeklerimiz aslinda cok sanslilar boyle dusunceli bilincli annelere sahip olduklari icin insalllaahh hicbir sorun cikmayacak sana bol bol dua ediyorum yarin sorunsuz bi sekilde geleceksin.o minik bebisin allah a emanet canimben bu arada tiroid icin sordugum sorulara cevap veren arkaaslarima cok cok tesekkur edecektim senin yazini gorunce hemen yazdim kusura bakmayin telden giriyorum gecmisteki yazilanlardan alinti yapamiyorum hepsini opuyorum yanaktan pek pc basina gecemiyorum bulanti devam ediyor malesef...

Yok dedim...

omega 3 marincap mı önerdi doktorun cnm?
ben avicenna nın kini kullanıyodum doktor marincap önerdi

canım evde aksam bakayım yazarım sana ne zamandır ben kullanıyorum

Yok dedim...

$kaybolan-ikiz.jpg

KAYBOLAN İKİZ (VANISHING TWIN) SENDROMU

Hamileliklerin bir kısmı çok erken dönemde birden fazla bebek içerecek şekilde yani ikiz veya üçüz olarak başlamakta ancak daha sonraki kontrollerde bu bebeklerden ya da daha doğru bir deyişle gebelik keselerinden biri hiçbir iz bırakmadan kaybolmaktadır. Bu durum "kaybolan ikiz" (vanishing twin) sendromu olarak adlandırılır. (Üstteki Resim. 7 haftalık ikiz bir gebelikte kaybolan ikiz sendromunun ultrasonografik tespiti. Sağdaki canlı bebeğin gebelik kesesinin ne kadar büyük iken solda öleninkinin ne kadar küçülmüş ve adeta yok olmak üzere olduğuna dikkat edin)
Özellikle tüp bebek uygulamalarında veya da daha fazla sayıda bebek tutunduğunda dünyaya canlı ve sorunsuz bir bebek getirme şansını arttırmak için bebek sayısının gebeliğin ilk trimesteri içinde 2'ye indirilmesi "multifetal redüksiyon" olarak adlandırılır.

Kaybolan ikiz sendromu ise büyük bir olasılıkla kendiliğinden olan redüksiyondur ve doğanın mükemmel canlı yaratma yolunda attığı bir adım olarak değerlendirilebilir. Gerçekten de tüp bebek uygulamalarında çoğul başlayan gebeliklerin daha sonra tek olarak devam ettiğine pek çok kez rastlamaktayız.

Tanı
Genelde ultrasonla en eken 5.-6. haftalarda veya daha sonralarında rastlanılan ve hatta kalpleri bile görülen birden çok (çoğul) bebeklerden bir veya birden fazlasının ilerleyen gebelik haftalarında yok olması ile tanı konulabilmektedir. O yüzden ultrasonda erken dönemde ikiz gebelik görülen durumlarda çiftler ikiz bebek sahibi olma düşüncesine kendilerini hemen kaptırmamalıdır.

Tedavi ve Önlemler
Kaybolan ikiz sendromunda ne anne adayında ne de geride kalan ikiz eşinde herhangi bir tıbbi tedaviye gerek yoktur ve genelde hiç bir problem ortaya çıkarmaz., takip yeterlidir.

Alıntıdır...

Son düzenleme:
Yok dedim...

canım arkadaşım üzülme .herşey güzel olacak...inşallah güzle haberlerle gelirsin..netten bayağı araştırdım ama konu ile ilgili birşey bulamadım genelde ikizlerle ilgili bir ikizin fazla gelişmeyip zamanla kaybolmasından bahsediyor ki arkadaşımız ayrıntılı olarak yazmış... içini ferah tut bebiş bak gelişiyorda hemde ileride ki kötü birşey değil okuduğum kadarıyla..dualarımız seninle bizi habersiz bırakma...
bu arada doktorum 6.haftamda bir yoğunluk var kesenin ucunda dedi..ikiz gebelikmiş gelişmemiş sanırsam dedi..şimdi kayboldu gitti..

Canım konuyla hiç ilgisi yok ama Nick değiştirme imkanımız var mı site de ? varsa Lütfen değiştirir misin :KK70: Seni her gördüğümde çilek diye ağlayasım geliyo resmen =) :KK3: keşke yaz olaydı ^^

:)))) maalesef canım çok özür :).. üniversiteden beri arkadaşlarımın taktığı bir lakap :) sabah uyandığımda yastık izi olurdu yüzüm ve dalga geçerlerdi çileksurat derlerdi genelde tüm sitelerde çileksurat :) sadece özel kendi ismini kullanıldığında değiştire biliyormuşsun baktımda..kurallarda..

Üyelik sildirme veya üye ismi değiştirmek mümkün değildir.

Sitemizi belirli özel ve gizli alanlar dışında okuyabilmek için üye olma zorunluluğu yoktur.

Siteye kayıt olurken kabul etmiş bulunduğunuz site kayıt sözleşmesi ve site kuralları gereğince üye adını değiştirmek* veya silmek mümkün değildir. (Uygunsuz fiilleri nedeniyle üyeliği askıya alma yetkisi sadece yönetiminindir)

* Üye adı değişiklikleri sadece kullanıcı adı olarak ADISOYADI olarak belirliyen kullanıcılarımız için kabul edilmektedir.

Üye adının değişmemesi ve silinmemesi hakkında Özet bilgi ve gerekçelerimiz:

1- Bu konuda gerek kayıt sözleşmesinde, gerek forumlarda ve gerekse kayıt sınavı formunda çeşitli uyarılar tarafınıza yapılmıştır. Üyelik iptali veya değişiklik istememe kuralını bu yolların bir veya birden fazlası ile kabul ederek üye oldunuz.

2- Sitemize kayıt olurken üye adı seçiminde serbest bırakıldınız. Herkese açık alanlarda kullanacağınız üye adınız dışında özel olarak verilen hiçbir kimlik bilgisi yayınlanmamaktadır. (Kontrol panelinde gizlemekten vazgeçtiğiniz diğer bilgilerin sorumluluğu tamamen size aittir.)

3- İsim benzerliklerinden sitemiz sorumlu olmadığı gibi, üye isminiz ile yazdığınız bilgiler kamuya açık hale gelir ve üyenin sorumluluğunu gerektirir.

4- Sitenin bütünlüğünü ve güvenilirliğini korumak. (Üyenin Herhangi bir yasa dışı eylemi halinde IP adresleri ilgili makama verilmektedir.)

Son düzenleme:
Ozel doktormus pehhh....
canım keşke bi de devlete gitsen bugün ne demekmiş 2 ayrı kese?
Allah korusun canım bebişlerimizi hiç bişe olmaz inşallah

X