2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
senin de gozun aydin olsun cnm masallah bebisimize..vayy 5 dk cekti seninkini hee:))
ayy keske soleseymis en azindan gordugunu 1 ay nasi geccek :))

ooohhh sende atlattın çok şükür ki..
sırası gelen atlatıyo,rahatlıyo ne güzel..
darısı benimde başımaaa yaaaa,çok hevesleniyorum sizleri duydukça böyle..

Biz de geldikk
Burun kemiğimiz oluşmuş şükür,ense kalınlığımızda 1.2cm çıktı boyumuzda 60mm olmuş 12+3 çıktık,kan verdik
Cinsiyet için çok sıkıştırdım bacak arasını gördüm 16 hhaftadan önce söylemiyorum,söylediğim çok çok nadir amaa bi çıkıntı yok dedi yani büyük ihtimall kızçemiz geliyorr :)
Folbiol bıraktık decavit,kan hapı bi de coraspin aldık geldik

Son düzenleme:
senin de gozun aydin olsun cnm masallah bebisimize..vayy 5 dk cekti seninkini hee:))
ayy keske soleseymis en azindan gordugunu 1 ay nasi geccek :))

darısı başınıza inşallah :)) teşekkür ederizzz... doktorum çok ilgili maşallah 7-8 dakika baktı da eşim 5 dksını kayda almış... cinsiyetini hiç merak etmiyorum desem, yani en çok alışveriş yapasım olduğu için öğrenmek istiyorum, bir de "kızım" ya da "oğlum" diye hitap edebilmek için...

ooohhh sende atlattın çok şükür ki..
sırası gelen atlatıyo,rahatlıyo ne güzel..
darısı benimde başımaaa yaaaa,çok hevesleniyorum sizleri duydukça böyle..

az kalmış canım sıra sana da geliyor artık, Allah hayırlı haberler duymayı nasip etsin inşallah... sağlıkla haziranı-temmuzu görelim

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım satım 11 eylül ve ben 7. haftamda şiddetli kanama geçirdim doktor tvalet dışında ayaga kalmayacaksın dedi ve bu güne kadar neredeyse hergün yattım dün doktora kontrole gittiğimde 11+2 hafta oldugum halde bebeğin 10+2 olduğunu söyledi ve 2 hafta sonra ikili taramayı istersem yaptırabilecegimi söyledi. bu arada mide bulantılarım ve kusmam o kadar fazla ki 3 kilo verdim. acaba 1 hafta geri olması bundan mıdır ya da bir sıkıntı oluşturur mu bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi.

Gözümüz aydın kizlar bizde bugun ikili tarama testi yaptirdik.pazartesi alicaz sonuclari nasipse 11+5 gunlugum bugun boyun olcumuz 0.88 cikti.gayet iyi dedi doktorumuz. Catlak kremi ve vitamin ekledi listemize birde bol proteinli besinler.

Oh oh ne güzel ikili testlerden güzel haberler varrr herkesin gözü aydınn bu arada bu hafta iyi beslendim bebek 2 gün öne geçmiş yemeye devam :) ama beennn 45 kilodan 41 e düşmüşümmm doktor çok kızdı :)

Tebrikederim canım...:) Doktorun hangi kan hapını verdi acaba...

Canim sende bendensin desene
Benim kiloda 42 lerde
Boy 1.65..

slm kızlar bir kaç gündür giremedim nete maşallah herkesin olumlu haberleri var bizde dün gittik kontrole bebişimizi gördük herşey yolunda dedi doktor kıpır kıpırdı bu arada normalde 10+6 diye biliyorduk ultrasonda 11+4 günlük dedi ve cinsiyeti kesin olmamakla birlikte kız dedi boyumuz 5.5 olmuş folik asiti bıraktık balık hapı verdi sadece ......

Ne guzel canim gozun aydin
Ya bir benim doktor tahmin etmedi sanirim
7cm boyumuz ama hala erkenmis tahmin icin

sağol tatlım inşallah en kısa zamanda öğrenirsin hayırlısı bazen bebek te göstermiyormuş belki o yüzden söylememiştir.Benim bir arkadaşımın öyle oldu tam 7.ayında öğrendiler

sağol tatlım inşallah en kısa zamanda öğrenirsin hayırlısı bazen bebek te göstermiyormuş belki o yüzden söylememiştir.Benim bir arkadaşımın öyle oldu tam 7.ayında öğrendiler

Canim gostermediginden degil bakmiyor hic....
4,5 ayliktan once kimseye soylemem diyor....
Hazirlik yapacaksiniz sonra cinsiyeti farkli cikacak bana yukleneceksiniz dedi...
Demek ki basina gelmis cok tepki gormus diye dusunuyorum....
Sali ola hayirola zeynep kamile gidecegim ...
Belki soylerler :18:

Kızlar meraba ben de Allah nasip ederse haziran annesi olucam die bekliodum ama ikizler erken geliyolarmış bakalım hayırlısıyla gelsinlerde )
Kızlar ben hiç su içemiyorum naapsamki??

Son düzenleme:

benim de sat 30 ağustos ama 10 gün gerideydik, bugün 12+1 çıktı, yani her durumda bir hafta geriden geliyoruz sat a göre... pko vardı ben de ve sürekli adet düzensizliğim olurdu, dr. o nedenle sat tan hesaplayamayacağını söylemişti. senin de benzer bir durum olabilir.

benim doktorum da gördüğü halde söylemedi ama merak da etmiyorum şapşal bir rahatlık var üzerimde...

Son düzenleme:
Kızlar meraba ben de Allah nasip ederse haziran annesi olucam die bekliodum ama ikizler erken geliyolarmış bakalım hayırlısıyla gelsinlerde )
Kızlar ben hiç su içemiyorum naapsamki??

aynı sorun bende de var, bulantımı tetikliyor diye içemiyorum... çözümü annem buldu, ayva ve erik hoşafı yaptı oldukça az şekerli, deli gibi içiyorum onları...

Slmlar herkese bugün tüm gün Mustela ve medicalpark sponsorluğunda doğum koçu Ayşe öner 'in doğuma hazırlık seminerlerinden sonuncusundaydım arkadaşlar birçok faydalı ihtiyacımız olacak dr hamilelik takip bilgileri nefes egzersiz eğitimi bebek bakım için bilgi öneri bakım tavsiyesi görsel uygulamalı eğitim aldık sonunda becerikli anne sertifikası sahibi oldum :))bu da çok eğlenceli bir anı oldu bana .Ayşe hemşire süper bir insan kitaplarından ve medyadan tanıyordum çok ilgili bilgili ve doğumun doğru nefesle karşılanırsa çok korkulmadan geçileceğini ve her aşamada insana soğukkanlı mantıklı makul davranmayı aşılayan biri kendi doğum kursunda da gayrettepe de (istanbul )16.haftadan sonra gebelere yardımcı koçluk kurslar veriyormuş kitabında da nefes egzersizlerini anlatıyor normal doğum istiyorsanız veya doğum bebek bakımı için edinebilirsiniz diğer illerdede seminerleri oluyormuş sitesinden de takip edebilirsiniz aslında şu an kolay bir vaziyetteyiz bebek doğduktan sonra bol bol işlerimizi de anlattı:)) tabi çıkışda yemeğimi yediğim gibi bir saat sürmeden geri çıkardım bu bende 3 günde bir akşamları otomatik oldu ancak bir muz yiyebildim onla duruyorum bir başağrısı sıkıntıyla geliyor bana hormonlarımın oyunu sanırım herkesi çok öptüm haftaya yeni maceralar ikili test tarihimiz 5 Aralık herşeyin hayırlısını diliyorum tüm güzellikler bizim olsun hep olumlu düşünmeliymişiz o zaman bebekler içeride mutlu ve takla atıyormuş :) bir de hayat çok basit aslında dedi biz çok düşünerek karmaşıklaştırıyoruz diye de ekledi sevgiler

çok keyifli bir deneyim, ben de istiyorum böyle bir eğitim...
pilatese başlayacağım zaten ama şöyle bir de doğum kursu olsa Denizli'de...

Ayşe öner Kitabında da anlatıyor çoğu tekniğini ben de alıcam sanırım başucumuz olacak gibi gözüküyor ayrıca nefes egzersizleri için üst nefes ve alt nefes için hergün 5 er 5 er başlamamız gerekiyormuş 3-4 aydan sonra yani ilk kez anne olacaklar için diyelim daha önce yaşayan bilir zaten ama profesyonel yardım almak isteyenler hem eskinin hem yeni çağın bilgilerini harmanlamakta bence hamilelik kitapları karıştırmaya başlama zamanı sanırım hem kafamız dağılır hem de test sonuç hormonel patlamalar vs stresimizi alır bence. Böyle diyorum tabi ama midem kasırmış vaziyette kendime sebzeli bir omlet hazırlama vakti sanırım umarım bunu sever bizim haylaz da çıkarttırmaz bana Birkaç blog da takip ediyorum bir ara onları da yazarım sizlere araştıralım konuşalım grşrz :))

çok keyifli bir deneyim, ben de istiyorum böyle bir eğitim...
pilatese başlayacağım zaten ama şöyle bir de doğum kursu olsa Denizli'de...

Haftaya 2'li teste gidicem, hastanelerden fiyat bilgisi alıyorum. Bir hastaneyi aradım kız diyorki telefonda fiyat bilgisi veremiyoruz sır sanki. 100'un üstünde onu bilin diyor.

Ya bende özel hastanede yaptırdım ikili testi ama devletle anlaşması var tabi. 20 tl ödedim fazladan başka vermedim sizin gittiğiniz yerlerin devletle anlaşmasımı yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…