2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
o konuyu hiç sorma benimki dışarda hem maddi hem manevi olarak çok kızar yemek işine
bende aksine çok severim ama
ama mecbursun sen napcan yapacak bişey yok
allah yardımcın olsun öncekindede mi böyleydin ki

Benim ilk bebişim olcak canım Allahın izniyle , Eşim farkında kötü olduğumun hiç ses etmiyo ama maddi açıdan zorlanıcağımız kesin , Biran önce geçsin diye dua ediyorum

Günaydın annişler ve kuzucuklari :)) biz 20 gün izinliyiz ve evde olmanın tadını çıkarıyoruz minik fasulyemle beraber :)

Hepinize kocaman günaydın canlar...yarin saat 10:40da randevum var ikili tarama için...benimle birlikte gidecek arkadaşlara hayırlı haberlerle gelmelerini dilerim tabiki bende insallah.. :) sizde dualarinizi eksik etmeyin bizden

Buralarda yeniyim bende 2010 haziran annesiyim buradan bilgi almak isteyenlere seve seve yardımcı olurum 3,5 yıllık tecrübeli bir anneyim arkadaşlar

Bide herkes hastane ücretlerinden bahsetmiş de benim kadar pahalısını görmedim....bizden her muayenede 200 lira aliyorlardi.acibadem ankara hastanesinde...tedavimiz orada oldu.ama bebegim bana tutunur tutunmaz hemen biraktim orayi..ANK. UNV. tip fakultesine basladim.özel gibi olmuyor tabiki ama ne yapalım....taramayida burda yaptircam sizce bi sorun olur mu

Hepinize kocaman günaydın canlar...yarin saat 10:40da randevum var ikili tarama için...benimle birlikte gidecek arkadaşlara hayırlı haberlerle gelmelerini dilerim tabiki bende insallah.. :) sizde dualarinizi eksik etmeyin bizden

hadi hayırlısı bakalım öncelikle sağlıklı olsun allahın izniyle
cinsiyeti hakkında yorum yaparlar umarım merak işte napcan

günümüz aynı sayılır
bugünde 12 sinde olan bi arkadaş gidicekti noldu acaba
:18:

Ayni merak bndede hat safhada ama benimki devlet hastanesi oldugu icin yorum yapacagindan pek umutlu değilim.ben 11+6 da gidecem sen kacinci haftandasin

Bende ne zaman geçecek diyodum ama geçiyor canım. Şimdilik yiğeninin ultrason görüntüleriyle idare ediver :))

canımcım sana ikili testle ilgili bikaç şey sormak istiyorum...
malum,tecrübelisin

• hem kan testi,hem ultrason incelemesi olarak 2 şekilde mi yapılıyor?
  • ultrason karından mı ölçülüyor?
  • kan ücreti ile ultrason ücreti ayrı mı oluyor yoksa ultrason ölçümü muayeneye mi giriyor?
  • sonuç ne zaman çıkıyor?

gibi sorularım var
tabi diğer arkadaşlardan yaptırmış olanlarda cvp verebilir...

:2:
Ben grip aşısı olmştm canm hamilelikten önce olmama rağmen bu haldeyim bünyem zayıfladı iyice herhalde.

İki şekilde bakılıyor canım. Önce karından ultrasonda bakılıyor. Bebeğin haftası, Boyu, organları vs. hepsini inceliyor doktor. Bu bilgileri bir kağıda yazıyor. Sonrasında sen o bilgilerle laboratuvara kan vermeye gidiyorsun. ( Ama kan ultrasona girdiğin gün verilmeli. Hepsi aynı gün yapılacak. ) Sonrasında ultrason ölçümleri, kan değerleri ve anne yaşı hepsi hesaplanarak bir risk haritası çıkarılıyor.

3 farklı bölüm çıkıyor haritada. Yeşil, sarı ve kırmızı. Yeşil alan risk yok. Sarı risk olabilir. Kırmızı riskli bölge olarak adlandırılıyor.

Ben 12+6 da gitmiştim ikili test için. Cumartesi kan verdim salı günü çıkmıştı sonuçlarım. Genellikle 1 hafta içinde çıkıyor sonuçlar.

Benim doktorum muayeneye dahil etti ultrason ölçümlerimi, bir kaç arkadaşın doktoru da öyle yapmış. Ama ultrason için ayrı ücret alan yerlerde var. Sanırım her hastanede farklı bunlar.

Son düzenleme:

oooyyyy çok açıklayıcı bilgiler,teşekkür ederim canım sağol
senin sonucun hangi renk çıktı?bide risk var olabilir diye çıkarsa (sarı renk) napılıyo biliyo musun?

oooyyyy çok açıklayıcı bilgiler,teşekkür ederim canım sağol
senin sonucun hangi renk çıktı?bide risk var olabilir diye çıkarsa (sarı renk) napılıyo biliyo musun?

Riskli çıkarsa 16-20. haftalar arası üçlü testte tekrar bakılıyor sonrasında yine risk görülüyorsa amniyosentez yapılıyor diye biliyorum canım. Benimki yeşil bölgede çıkmıştı.

Tabi üçlü testte bakılıyor yazdım diye hemen arkadaşlar telaşlanmasın. Bazen herşey risksiz diye çıksa bile bazı doktorlar yinede üçlü testi yaptırıyorlar. Hiçbir testi atlamıyorlar. Doktorunuz ikiliden sonra üçlüyüde yapalım derse acaba bir sorunmu var diye korkmayın hemen.

Oetgsl canim doktora gitcem demistin ama onla ilgili bi mesajina rastlamadim.canim nasil gittinmi acaba???

Yarın gideceğim canım ikili test için 10 da randevum... Perinatalog doktor her zaman gittiğim doktor değil acayip geriliyorum en son aynı doktora gittiğimde hiç hoş şeyler öğrenmemiştim İnşaallah bu sefer güzel geçecek...

Kizlar grip degilim ama hani grip olunca kaslarimiz sizim sizim sizliyo ya benim kaslarim oyle agriyo.sizdede oluyormu.2. 3 ayimdauim ama hala rahatsizliklarim devam ediyo

Geçmiş olsun canım... Annem astımı yüzünden olur ondan bildiğim kadarıyla belirtilerin normal Aslında benimde olmam gerekiyordu alerjik rinitim olduğu için ama aklıma bile gelmedi burda tamamen tercih meselesi...

Son düzenleme:

cok guzel bi bilgilendirme
cok tesekkurler.
bende 11+2 de gideceğim meraktayımm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…