2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
aaaay 37 tl'ler 50 tl'ler kulağıma ne hoş geliyor..
ben 100 tl ödeyince :KK19:
ama hastaneyide,doktoruda çok seviyorum kopamıyorum yahu..
o değilde,doğumu mümkün değil orda yapamam çok uçuk rakamlar söz konusu..sanırım 2-3 seçenek var aklımda,onlardan birinde yapmayı planlıyoruz eşimle..

o zamana bi erelim de hayırlısıyla... :nazar:

ben de 125 tl veriyorum :KK14: doktorumu hayatta bırakmam ama doğumu ben de orda yapamam sanırım en aşağı 4-5 bine patlar :)

Bugün kalp doktoruna gittim bakalım 5 yaşında delikten bi ameliyatım var gebelikte kontrol amaçlı diyodum belki zorunlu sezeryan der diye ama normal doğuma bi engeli yok dedi :KK1: sevindim açıkçası,yarında bebiş muaynesi var sağlıklıysak 2li testimiz var heyecanla bekliyoruz

ben de 125 tl veriyorum :KK14: doktorumu hayatta bırakmam ama doğumu ben de orda yapamam sanırım en aşağı 4-5 bine patlar :)

Bugün kalp doktoruna gittim bakalım 5 yaşında delikten bi ameliyatım var gebelikte kontrol amaçlı diyodum belki zorunlu sezeryan der diye ama normal doğuma bi engeli yok dedi :KK1: sevindim açıkçası,yarında bebiş muaynesi var sağlıklıysak 2li testimiz var heyecanla bekliyoruz

inşallah güzel haberlerle gelirsin canım doktor konusunda rekor ben de sanırım ben de 170 veriyorum ama çok sık çağırmıyor ben de senin gibi doktorumu değiştirmeyi düşünmüyorum doğumu benim doktorum da 4-5 bin civarı yaptırıyor daha önce iki doğum yaptım doktor konusunda şanssızdım bu kez doktoruma güvenmek istiyorum

Kızlar Bugün ilk defa hamilemisnz diye sordu biri cok garipseidm aslında hiç kilo almadm hatta bir kilo verdim ancak zayıf olnca direkt cıkan çıkıntı daha fark ediliyor sanırım hastamın annesi sordu kalakaldm hadi ya o kadar belli mi yok canm kıyafettendir dedim sanrm cok belli olmasını istemyrm sanırm :)

Kızlar ben hiç kahve falan içmiyorum ama arasıra bir bardak kola içiyorum :KK43: Sizler ne durumdasınız? Kola babek için çok zararlı mıymış, doktorlarınız bir şey söyledi mi size içmeyin falan diye?

Kızlar ben hiç kahve falan içmiyorum ama arasıra bir bardak kola içiyorum :KK43: Sizler ne durumdasınız? Kola babek için çok zararlı mıymış, doktorlarınız bir şey söyledi mi size içmeyin falan diye?

Bana doktorum günde bir bardak acık çay ve kahve içebilirsn demişti canm

arkadaslar bogazim yutkununca cok fena agriyor yara dokmus gibi.ilac haric ne iyi gelir?onerilerinizi bekliyorum

Kızlar günaydın.

Dün midemdeki gaz mahfetti beni. Resmen reflü sancısı çektim. Gündüz maden suyu içtim diye akşam da içemedim. Bugün eczacıya sorayım da eğer sakıncası yoksa rennie kullanıcam. Sizde de var mı mide sıkıntısı ?

Dr bana rennie verdi. Memnun kaldim aslinda ama o da midemi bulandiriyor. Neyse ki yanmaya iyi geliyor idare ediyorum.

Kizlar zaten gitmeme deger bebegimi gormemdi :KK16:
Gayet saglikli dedi doktor....:nazar:
12+3 uz kesinlesmis kizlar....
Onceki deger aralkkmis dogum tarihimiz 03.06-06.06 aasi olabilir dedi....
Doktoru degistirecegim tabi ki...
Camlica Erdem Hastanesi....
Ayse Katranci doktorumdu...
Asiri yogun....
Adalet diye biri varmis....
Esimin arkadasinin karisi gidiyor cokta memnun birde ona gideyim diyorum...
Ikili testi yaptirmayacagim sanirim kizlar esim istemedi:KK19:
Devletede gidecegim...
Belki o cinsiyeti soyler :KK9:

Bende ilk aylarda erdeme gittim. Erdeme gitmemeye karar verdm. Erdemde 3 doktor denedm olmadi. Esimin 5 ablasi var hepsi beykozda nurdan hanima gitms ve onunla dogum yapmis. bende ona basladim cmm. Ikili test icin ise medistate gittim. Ordaki doktorda gayet iyiydi. Uzun uzun bebegimi gosterdi. Ufak oldugu icin yapamadi testi. Yarin tekrar ona gidip yaptiricm randevum var sabah . Ins sende iyi bir doktr bulursn cnm

Bende ilk aylarda erdeme gittim. Erdeme gitmemeye karar verdm. Erdemde 3 doktor denedm olmadi. Esimin 5 ablasi var hepsi beykozda nurdan hanima gitms ve onunla dogum yapmis. bende ona basladim cmm. Ikili test icin ise medistate gittim. Ordaki doktorda gayet iyiydi. Uzun uzun bebegimi gosterdi. Ufak oldugu icin yapamadi testi. Yarin tekrar ona gidip yaptiricm randevum var sabah . Ins sende iyi bir doktr bulursn cnm

Bu arada nurdan hanimin muayane ucreti 22 lira. Medistatte muayane 110 lira tatlim.

slm kızlar ben 10 haftalık hamileyim
yalnız şöyle bi sorunum var,eskiden k.hidrat az tüketirdim,mesela bulgur pilav ekmek filan hiç yemezdim
şuan hamurişi tüketmiyorum ama artık az yemiyorum,hamile oldugumdan beri hamilelikte önerilen sekilde beslenmeye çalışıyorum
61 kilodan 64 çıktım,çok korkuyorum,şuan 1kilo almış olmam gerekirken ben 3 kilo aldım :KK43: öneriniz var mı
bu arada cok acıkıyorum,ne görsem canım cekiyor

yakınmışız
inşallah elimizden gelen bişeyler olursa yardımcı olmaya çalışırız tabiki
3 ayı bi atlatsan ondan sonra iskler azalıyor
çok dikkat et kendine
sen niye bekledin bu zamana kadar ben geç evlendim hadi
sen kariyer yüzünden mi yoksa olmadı mı
ya da sen de mi geç evlendin
malum geç öğreniliyor ama maalesef çocuk işi yaşla çok alakalı

27 yaşında evlendim. Evlendikten sonra hem çalıştım hem ikinci bir üniversite okudum. Devletten istifa, yeniden KPSS, yeni bir iş derken çocuk düşünemedim ama Allah kısmet etse olurdu dedim. Çünkü çalışmak ve okumak bana göre engel değildi. Sadece eşimle gezmeyi, konserlere gitmeyi falan çok seviyoruz, o nedenle rahat hayata da alıştık. Sonra istedik, doktorlar 1 sene bekleyin dedi, olmadı, sonra sıkıntılar çıktı, en son ikinci tüp bebek denememizde hamile kaldım. İnşallah Allah bana ve tüm hamilelere sağlıklı, hayırlı, vakitli doğumlar nasip eder.
Sen avicennanın kartal şubesine mi gidiyorsun. Bana yakın Küçükbakkalköy şubeside var. Oraya gitmeyide düşünmüştüm. Ben şuan hem tüp bebek doktoruma hem de Kozyatağı Central hospitala devam ediyorum. Kanamam olunca acilde kadın doğumcu olunca oraya gittim ve devam ettim. Doktorumdan çok memnunum ama onun ultrason makinesiyle hala bebeklerimi göremiyoruz.

Bende 3 gün iyi gibiydim dedim geçiyo ama maalesef dün hem sabah hem akşam kustum hiç bişeyde yiyemedim :KK43: aksi gibi bu elevittide domuz katkısı var diye duydum onuda içemiyorum alternatif ilaçta vermedi doktorum vitaminsiz kalacak diye üzülüyorum..sizler elevit içiyormusunuz

Eleviti hazirandan beri içiyorum ve ilk defa böyle bişey duydum.

eşimlede tartıştık geç girdikdiye odaya oda benim morelimi çok bozdu zaten gecık bu benim koca gıcık sorcaklarımıda unuttum offff ruhum daraldı canım saçma sapan bebeğimi strese sokuyorum

Bende doktorun yanına gidince soruların bir kısmı aklıma gelmiyor. Son gittiğimde eşim kağıda soruları yazdı ve elime verdi :)

Bana kola, kahve, aşırı yağlı ve baharatlı ürünler yasak dedi. 4 bardak açık çay izni var. Onu da sevmediğim için içmiyorum. Ayrıca yanında sigara içilmesine izin verme dedi.

Canim bildigim kadariyla bebek dogunca bebekte asiri gaz oluyormus....
Yengem ve halam yakin zamanlarda dogurdu yengem hic icmezdi sikinti yasamadi ...
Fakat halam az kacamak yapip icmis ve yigenimin gaz sikintisi var su an :KK31:
Icmemen en iyisi tabi ki...

bu arada spor yapıyormusunuz
yapıyorsanı ne yapıyorsunuz

Ben yapıyorum canım çok değil ama haftada 1-2 kere yüzmeye gidiyorum. Ama dün gittiğimde çok yoruldum, 100 metre ancak yüzebildim. Böyle giderse ne yapcam bilmiyorum.

Canim bildigim kadariyla bebek dogunca bebekte asiri gaz oluyormus....
Yengem ve halam yakin zamanlarda dogurdu yengem hic icmezdi sikinti yasamadi ...
Fakat halam az kacamak yapip icmis ve yigenimin gaz sikintisi var su an :KK31:
Icmemen en iyisi tabi ki...

Hadi ya gaz sorunu da büyük sorun gerçekten. Kola da içemicem artık desenize... Hepiniz sağolun kızlar cevaplarınız için.

Kizlar su amniyonik sivisinin azalmasi ile baya bir yazi okudumda cok onemliymis :18:
Offffff normal su icerek sivinin artmasida kesin degil....
Bebegin gelisimini oldukca etkiliyormus...
Ins. Bir sorun olmaz :KK14:

X