2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
kızlar geçmiş okuyamadım evdeyim iş çok :) size geçen hafta gönderdiğim dolapların odanın bitmiş bir kısmını göndereyim dedim..bakalım becerebilmişmiyiz..kitaplıktan dönme Asya Meleğimin dolabı :) odasının rengi ve stickerlarla süslenmiş yüklüğümüz :)

Çok güzel olmuş canım beğendim güle güle büyüt Asya Melek kızımızı odasında.

canım nası bı dıyet lısstesı uyguluyosun, elinde yazılı olarak varsa paylasabılmen mumkun mu acaba :21:

Tabiki paylaşırım fakat sende gebelik şekeri mi var canım?Kendi kafama göre yaptığım bir diyet değil diyetisyen kontrolünde yapıyorum.Benim kilo,boy,yeme alışkanlıklarıma göre 2000 kalorlik bir diyet.

SABAH(07:00-8:00) Şekersiz çay yada ıhlamur,1 kibrit kutusu kadar peynir(suda bekletilmiş),1 yumurta,2 dilim tam buğday ekmeği,3 adet zeytin,domates,salatalık vs.yeşillik sınırsız.
ARA(10:00-10:30) 1 porsiyon meyve ve 1 su bardağı süt
ÖĞLEN(12:00-13:00) 60 gr et(tavuk,hindi,balık 2 kibrit kutusu kadar olacak),2 yemek kaşığı yoğurt,1 dilim tam buğday ekmeği,1 kase çorba,sebze yemeği 1 porsiyondan az olacak ve salata.
ARA(15:00-16:00)1 porsiyon meyve ve 1 su bardağı ayran(2 yemek kaşığı sulandırılmış yoğurttan olacak)
AKŞAM(18:30-19:30) 30 gr et,2 yemek kaşığı yoğurt,1 kase çorba,1 dilim ekmek,sebze yemeği ve salata.
ARA(21:30) 1 porsiyon meyve ve 1 su bardağı süt.

kara lahana cıkmadı ki onume canım, eşime dedım karadenız lokantası var iş yerine yakın olmadı oğle yemegını orda yıyelım, orda hep lahana corbası fılan oluyo dedı, olmadı gıdıp orda içicem :KK31:

doktor duphalacı bırak magnorm içmeye basla dedı, o da magnezyummuş sanırım, ishal fılan olurum dıye beklemiş olabılır ama oyle bı etkısı olmadı ben de:26: aç karnına da ıcıyorum etki gostersın dıe ama tık yok :KK31:

bebeğin aşağıda olması da soyle bı durum, gecen hafta oncesıne kadar gobegımın o şiş kısmı daha yukarıdaydı, gogsumun altına dogru sonra gecen hafta o şiş kısım daha gobek delıgımın oraya dogru gıttı, hatta ben cok da farkında degıldım sonra otururken bacak bacak ustune atacakken elımle tutup gobegımı kaldırıp bacak bacak ustune attıgımı fark ettım bırden, sonra bı baktım daha asagıda gobegım, aksam kremlenırken de fark ettım sonrasında doktoru aradım hanı kabızlık şikayetımde var ya acaba kendımı zorlarken ben mı bısı yaptım dıe endıselendım:26: yerı genıs daha oynar, bu aralar hareketlı olur bol bol dedi :KK31:

sonra etraftan da bı kac kısı senin karnın asagıda, zamanını beklemez bu fılan gıbı bısıler soyleyınce yıne sardı benı korkular :KK52: haftasonuna dogru randevum var, olmadı arayıp one cekeyım dıyorum dayanamıycam sanırım o kadar zaman :26: bir de hemoroıdım de fenalarda :26: bebeğin hareketlerini hıssedıyorum canım, hatta anasının oğlu olcak gıbı hiç ortası yok ya duruo ya dans edıyo :KK49:

aah ah bir dokun bin ah işit oldu benım durumum da kusura bakma :26:

aradaki sayfalari okumadan yazmak istedim.demir haplari kabızlık yapiyor ama magnorm ve vitamun haplari ise ishale ceviriyor.bu uclu bir arada birbirini dengeliyor.ben ne zaman vitamini icemesem yada magnirmu biraksam hafif kabizliga dönüyor. Belki isine yarar bu bilgi

Son düzenleme:
Tabiki paylaşırım fakat sende gebelik şekeri mi var canım?Kendi kafama göre yaptığım bir diyet değil diyetisyen kontrolünde yapıyorum.Benim kilo,boy,yeme alışkanlıklarıma göre 2000 kalorlik bir diyet.

SABAH(07:00-8:00) Şekersiz çay yada ıhlamur,1 kibrit kutusu kadar peynir(suda bekletilmiş),1 yumurta,2 dilim tam buğday ekmeği,3 adet zeytin,domates,salatalık vs.yeşillik sınırsız.
ARA(10:00-10:30) 1 porsiyon meyve ve 1 su bardağı süt
ÖĞLEN(12:00-13:00) 60 gr et(tavuk,hindi,balık 2 kibrit kutusu kadar olacak),2 yemek kaşığı yoğurt,1 dilim tam buğday ekmeği,1 kase çorba,sebze yemeği 1 porsiyondan az olacak ve salata.
ARA(15:00-16:00)1 porsiyon meyve ve 1 su bardağı ayran(2 yemek kaşığı sulandırılmış yoğurttan olacak)
AKŞAM(18:30-19:30) 30 gr et,2 yemek kaşığı yoğurt,1 kase çorba,1 dilim ekmek,sebze yemeği ve salata.
ARA(21:30) 1 porsiyon meyve ve 1 su bardağı süt.

gebelik şekeri cıkmadı canım bende ama gebelik esnasında dıyet şeklini merak ettim, yordum seni de kusura bakma :KK16: anladıgım kadarıyla sınırları dahilinde herseyden alıyo vucut, aslında hepımız boyle beslenebılsek ne guzel olur :KK31:

gebelik şekeri cıkmadı canım bende ama gebelik esnasında dıyet şeklini merak ettim, yordum seni de kusura bakma :KK16: anladıgım kadarıyla sınırları dahilinde herseyden alıyo vucut, aslında hepımız boyle beslenebılsek ne guzel olur :KK31:

Canım tamamen şekersiz bir diyet bu zor aslında.Şeker herşeyde var ve sınırlı yiyebiliyorum ve yiyemediğim çok şey var.Kedinin ciğere baktığı gibi bakıyorum herşeye.Çikolata ve dondurma reklamlarında resmen transa geçiyorum.

aradaki sayfalari okumadan yazmak istedim.demir haplari kabızlık yapiyor ama magnorm ve vitamun haplari ise ishale ceviriyor.bu uclu bir arada birbirini dengeliyor.ben ne zaman vitamini icemesem yada magnirmu biraksam hafif kabizliga dönüyor. Belki isine yarar bu bilgi

canım doktorumda sanırım aynı işlevi gorsün bagırsaklarım calıssın diye magnezyumu verdı bana, cunku kabızlık sorunum devam edıyo, demır hapına basladıktan sonra daha da fena oldu dedım, o zmn magnezyuma baslattrdı ancak ben de fayda etmedi :26: herkes yazıyo ishal yapıyo dıye ama:26: hemde prospektusunde ac karnına almamaya calısın ıshal yapar, kahvaltıyla ya da sonrasında alın yazıyo, ben bı haftadır sırf yapsın diye sabah gozum acılmadan kafaya dikiyorum bana mısın demıyo :KK52: tuvaletım gelıo gelmıyo değıl ama o noktada tıkanıyorum :KK30: kendımı zorluyorum bu defa da korkuyorum :26: oof neyse daha fazla iğrencleşmiyim, kötü bı durum yani hiçbiriniz yaşamazsınız umarım :KK31: insanın hayat kalıtedı kalmıyo yemın ederım :KK50:

Canım tamamen şekersiz bir diyet bu zor aslında.Şeker herşeyde var ve sınırlı yiyebiliyorum ve yiyemediğim çok şey var.Kedinin ciğere baktığı gibi bakıyorum herşeye.Çikolata ve dondurma reklamlarında resmen transa geçiyorum.

saglıkla bebişini kucagına almaya odaklan canım, geçici gunler doya doya bebişinle yersin dondurmaları ilerde:KK31: işte insanın saglıksız durumu neredeyse canıda orada oluyo, inş kolayca atlatırız bu günleri :KK31:

canımcım ben bu şablonu zaten çok beğenmiştim biliyosun :KK34: veeeeee hemen yaptırdım :KK1: ufaltılmış ve kartona bastırdım 100 adet.. Ben bunları dağıtacağım şeker ve süslerin kenarlarına zımba ile tutturacağım.. Canım arkadaşım tekrar eline sağlık çooook teşekkürler :KK69:

$image.jpg

Son düzenleme:
Pufpuffcum Cnm tac yapimi icin sekilleri ne ile cizdin off bn ciziyorum begenmiyorum yaptigimi:KK14:

Son düzenleme:
Kizlar artik otuzlu haftalari gördük ama kimse catlaklarindan bahsetmemis. Benim ikinci gebelik oldugu icin eski catlaklarim koyulasmaya basladi tekrardan sizde durum nedir? Birde catlagi olanlar ve olmayanlar kullandiklari (krem yag vs) urunleri yazarsa en azindan bizden sonrakiler icin yol gosterici olur.

çok şükür şu an için bnm de çatlağım yok. ama çatlayacağım die korkuyorum her banyodan sonra vazelin sürüyorum. bnm annem maşallah harita gb çok fena. bana sordu çatladın mı die ben daha çatlamadım deyince ben senin zamanına geldiğimde acaip çatlamıştım dedi. ama o hiç bişey sürmemiş. bakalım bnm ki nasıl olacak çok korkuyorum çok çatlayacam die

Pufpuffcum Cnm tac yapimi icin sekilleri ne ile cizdin off bn ciziyorum begenmiyorum yaptigimi:KK14:

tamamen göz kararı ile A4 kağıdına çizerek yaptım canım..hazır şablona gerek yok aslında,direk elle çiz gitsin..Ama tabi içine sinsin bi yandan da :KK34:

Hayirli aksamlar bacilarimmmmm :KK16:
Sayfayi tekrar tekrar yeniledim inanamadim :KK53:
Son yazisma 19.49 :KK53:
Nirdesiniz he nirdeeeee :KK22::KK54:

Cilegimmmm bacim Asyamizin dolaplari vok sirin olmus....
Eski halini de biliyoruz ama super bir fikirle dolaba cevirtmissin muhtesemmmmm :KK9:
Guzel gunlerde kullanmayi nasip etsin Rabb'im ♥♥♥

Kizlar bn gldm kontrolumuz vardi bugun cok sukur bobregim buyumemis genisleme varmis ama gecenki ile ayni duruyor dedi doktor kizimda ii cok sukur 1300 :nazar: kilo olmus ole iste
Pearly bacim cok sevindim senin adina :KK19:
Ins. Bobreklerin buyumeyecekte bundan sonra ....
Kizina da kocaman bir masaallah bacim :nazar:

Hayirli aksamlar bacilarimmmmm :KK16:
Sayfayi tekrar tekrar yeniledim inanamadim :KK53:
Son yazisma 19.49 :KK53:
Nirdesiniz he nirdeeeee :KK22::KK54:

Cilegimmmm bacim Asyamizin dolaplari vok sirin olmus....
Eski halini de biliyoruz ama super bir fikirle dolaba cevirtmissin muhtesemmmmm :KK9:
Guzel gunlerde kullanmayi nasip etsin Rabb'im ♥♥♥

Pearly bacim cok sevindim senin adina :KK19:
Ins. Bobreklerin buyumeyecekte bundan sonra ....
Kizina da kocaman bir masaallah bacim :nazar:

Kimsenin yazasi yok bu aksam galiba. En son senin yazdiginla kalmis

Kizcekler iyi gecelerrrrrr :-) iki gun aradan sonra ancak girebildim. gecmisi sadece birkac sayfa olarak okuyabildim kusura bakmayin. insaallah herkesin super otesi geciyordur gunleri. Ben surekli yeme halindeyim dediginiz gibi annemler surekli agzima birseyler tepiyorlar :-) iki gun icinde gobisim kocaman oldu sanki buyudu mu yavrusum Duru' m :-) simdi biz yatiyoruz artik sizleri cok seviyoruz teyzoslar ve onlarin minik yavruslari opuyoruz hepinizi

Son düzenleme:
Günaydın...

Kızlar iki gündür ateşle cebelleşiyorum, sanırım üşüttüm ve önceki gece çok üşüdüm ve dün sabah kalktığımda ateşim vardı, önce önemsemedim sonra ölçtüğümde 38 derece ateşim vardı yine önemsemedim ve 15 e kadar kanepede pinekledim sonra tekrar ölçtüğümde 38.1 di internette baktığımda hamilelikte hiçte iyi bişey olmadığını gördüm
Sonra doktorumu aradım bu ateşle nasıl beklersin kalk gel dedi, bebişi muayne ettiler gayet iyiydi çok şükür bebeğe bir etkisi olmamış ama olabiliyormus
Sonra bana acilde ateş düşürücü ve vitamin serumu verildi tabi o anda düştü ama yine bugün biraz var, sabah 37.5 ölçtüm, ilaçlarımı aldım düşsün diye bekliyorum :KK43:

Kısaca diyeceğim odur ki ateşlenirseniz ihmal etmeyin, meğerse önemli bir durummuş

günaydın anneler

Gunaydinnnnn bacilarim ve yegenlerimmmm :KK19::KK54:

Günaydın...

Kızlar iki gündür ateşle cebelleşiyorum, sanırım üşüttüm ve önceki gece çok üşüdüm ve dün sabah kalktığımda ateşim vardı, önce önemsemedim sonra ölçtüğümde 38 derece ateşim vardı yine önemsemedim ve 15 e kadar kanepede pinekledim sonra tekrar ölçtüğümde 38.1 di internette baktığımda hamilelikte hiçte iyi bişey olmadığını gördüm
Sonra doktorumu aradım bu ateşle nasıl beklersin kalk gel dedi, bebişi muayne ettiler gayet iyiydi çok şükür bebeğe bir etkisi olmamış ama olabiliyormus
Sonra bana acilde ateş düşürücü ve vitamin serumu verildi tabi o anda düştü ama yine bugün biraz var, sabah 37.5 ölçtüm, ilaçlarımı aldım düşsün diye bekliyorum :KK43:

Kısaca diyeceğim odur ki ateşlenirseniz ihmal etmeyin, meğerse önemli bir durummuş

günaydınlar... dacanka geçmiş olsun canım.. inşallah en kısa sürede atlatırsın.. ilaçlarını ihmal etme güzelim ve ateşini sürekli takip et...

Günaydın...

Bacim gecmis olsun....
Sahsen ben 38 ve uzeri atesin bu kadar onem arzettigini bilmiyordum....
Amannnn ben duzenli ateste olcmeye baslayayim...
Bak sukur bebeginde iyi ama senin yine tam dusmemis ki bacim...
Soguk pansuman uygula eklem yerlerine....:KK34:

X