2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Amin canim insallah Rabbim en guzel gunlerde kullanmayi nasip etsin. Besik evin havasini bu kadar degistirirken bir de bebisi düşün. Rabbim saglicakla kucagimiza almayi nasip etsin

Ozledik seni unutur muyuz. Gecmis olsun canim. Kizin vardi senin bir de. Sag salim atlatiriz su iki ayi da hep birlikte insallah. Kendine cok dikkat et canim.

Dogum gunun kutlu olsun betul bebeginle esinle saglikli huzurlu nice yillara insallah

Insallah sorun yoktur ama yine de ihmale gelmez canim sen git doktoruna. Gecmis olsun.

Hadi artık gözün aydın canım. Nihayet dinlenme vakti geldi. Bol bol dinlen, yavaş yavaş hazırlıkları tamamla. Darısı bizlerin başına

Aaa aşk olsun. Asıl kızın oğlumu öpsün kız:-)
Bakalım bir dahaki kontrolde kızının kilosu nasıl olacak? Ben geçen haftadan beri öğün ve porsiyon artırdım. Ben de meraktayım.

Deterjanım görünmüyorsun yine. Iyisindir umarım. Güzel bebegini hayırlı günlerde büyütürsün inşallah o beşikte. Çok heyecan verici şeyler bunlar.

Ahh canım çok geçmiş olsun. En azından 30. Hafta dolmuş. Bebegin de sağlıklıdır eminim. Kendini yorma çok dikkat et olur mu?

Evet tatlım çok gezince ya da ayakta durunca gobegim aşağı çekiyor gibi oluyor. Elimle tutup yukarı kaldırıyorum hatta:-) Bana göre değil gezmek iş yapmak diyorum ben de

Ne güzel bir sürpriz yapmış eşin. Hep böyle güzelliklerle karşılaştırsın Allah seni. Yeni yaşın kutlu olsun tatlım

Geçmiş olsun tatlım. Ictigimiz ilaçlardan oluyor öyle bazen. Magnezyum ishal yapıyor beni de. Umarım iyi haber getirirsin bizlere yarın.

Kıyamam ben ona. Hem anne olup, hem hamile olmak ne kadar zordur. Kızın da ilgi bekliyor tabi. Allah acil şifalar versin canım.

Saolun kızlar.Ben o ilaçları bayadır kullanıyorum hiç olmamaıştı.sancıda çok olunca korktum baya.gece de baya bi çektim sonra uyuyakalmışım şükür kalktığımdan beri bişey yok.Aile hekimliğine gittim sabah b12 iğnemi vurulmaya onada söyledim idrarımda enfeksiyon çıkmıştı o yüzden olabilir dedi rahmin çok sert falan dedi.kan idrar tahlilleri istedi.Tahlil sonuçlarım çıksın doktorumu arıcam artık.Ama oğluşum inadına kıpır kıpır hiç durmuyor :KK16: :KK16: :nazar:

haftaya pztesi gitcem doktora ozaman söyliyeyim ozaman ama diğer seferde tahlil yapmadan bu fitili verdi bana direk ama çok fena bişe çok rahasız edici bi durum şu akıntı olayı:KK50:

Canım benim doktorum tahlil yapmadan kesinlikle ilaç vermiyor.akıntı olayı baya sıkıntı bendede ya o kadar dikkat ediyorum çamaşırlarımı 90 derecede yıkıyorum ütülüyorum sık değiştiriyorum.Günlük ped bile kullanmıyorum iyi gelmez die.Sürekli çamaşır değiştiriorum ama işte yine var.Yalnız son içtiğim antibiyotikten sonra durdu 3,4 gündür bakalım inşallah bidaha çıkmaz..

saolun kızlar.ben o ilaçları bayadır kullanıyorum hiç olmamaıştı.sancıda çok olunca korktum baya.gece de baya bi çektim sonra uyuyakalmışım şükür kalktığımdan beri bişey yok.aile hekimliğine gittim sabah b12 iğnemi vurulmaya onada söyledim idrarımda enfeksiyon çıkmıştı o yüzden olabilir dedi rahmin çok sert falan dedi.kan idrar tahlilleri istedi.tahlil sonuçlarım çıksın doktorumu arıcam artık.ama oğluşum inadına kıpır kıpır hiç durmuyor :KK16: :KK16: :nazar:

Canım benim doktorum tahlil yapmadan kesinlikle ilaç vermiyor.akıntı olayı baya sıkıntı bendede ya o kadar dikkat ediyorum çamaşırlarımı 90 derecede yıkıyorum ütülüyorum sık değiştiriyorum.günlük ped bile kullanmıyorum iyi gelmez die.sürekli çamaşır değiştiriorum ama işte yine var.yalnız son içtiğim antibiyotikten sonra durdu 3,4 gündür bakalım inşallah bidaha çıkmaz..

benimki akıntımın yeşile dönük oldunu söyeyince ben direk yaz yazdı gynomax fitil geçirdi fakat şuan yine başladı canım bir ay oldu sadece etkisi:KK50:

Ayy cok ozlemisim yazmayi buralara ama hep takip edip okudum.nasip olmadi.beni unutmadiniz dimi?oncelikle dogum yapan arkadaslar allah anali babali buyutsun,benim gibi erken dogum riski olanlara allah yardim etsin.normal devam edenler de hamileligin tadini cikarsin malum az kaldi.hepinizin bebislerine toptan masallah hepsi tombik oldu.kizlar gecen hafta 2gun karnim aridi bende usuttum diye dusundum ama agrilar siklasmaya basladi hemenn doktora gittik dogum sancisi cikti nstde sonra serumlar igneler bir hafta hastane tedavisinin ardindan cok sukur evdeyim.suan nidilat kullaniyorum ayakta cok durmak yok artik boyle idare edicem.annemlerde kalicam.bu arada plesantam arka duvara yerlesmis.oglumun cigeri gelissin diye igneleride vurdular.birazzda ufakti ari sutu ve balik yagi kullaniyoruz.sonumuz hayirli olur insallah.resmen dogum sancilarini yasadim ama engellediler cok sukur.tam 30 haftam doldu bugun oglum 3 gun once 1.350 ydi.kizlar sonra yine gorusuruz benden haberler bukadar simdilik.tek tek hepiniz opuldunuz

Gecmis olsun zor gunlerden sonra guzel gunler gelmis.Aman Allah korusun , boyle guzel olsun hersey.
Sagol teyzesi insallah hemen iyilesir ve istahi açılır. Birsey yemedigi zaman resmen strese giriyorum ya.. onemli olan saglikli olmasi ama ana yuregi dayanmiyo iste..

Gecmis olsun canim cabucak iyilessin minik kizin.Nadil da kucagini istemis hala ana kuzusu o

Gunaydin arkadaslaar guzel bir hafta ve hafta sonu dileriim.@@

Hayirli aksamlar bacilarrrr :KK16:
Yahu bugun yengemin demesi uzerine farkettim benim karnim baya bir asagiya inmis...
Oglumun tekmelerini artik daha ic kismimda hissediyorum...
Acaba yerlesti mi artik :18:
Baya baya gogsumun hemen altinda olan cocuk gobegimin orada....
Yengem dikkatli ol dedi dogumun yaklasmis falan korkuttu beni :KK14:

Beni görende aynı şöylüyor da bence bebek baş aşağı durduğu için canım... Daha yeni doktora gittim çok şükür herşey normal...

benimki başından beri aşağıda ...hiç bi zaman göbek deliğimin üstüne geçmedi hareketleri kızımın ,zaten karnım da aşağıda duruyo yapısal olarak mıdır nedir bilmiyorum.plasenta da aşağıda.dr bişi demiyo ama bakalım pazartesi randevum var inş.plasentam yukarı çıkmıştır.ama korkma canım endişelenme bence

yok ya oyle bişeymi varmış ben degilde bugun eczacı bayan dedi erkek oldugu belli karnın asagıda dedi suphelendim şimdi ....

Karni dusun oldugunu dusunen kizlar hic korkmayin doguma yakin olmasiyla alakasi yok hatta avantaj. Benim ilk gebeligimde okadar assagida tasidim ki karnimi abartisiz 10/15 cm vardi gogus ve karnimin arasinda. Bunda da diger bayanlara gore assagida karnim ama ilk gebeligimle kiyaslarsam yukarda bu da beni biraz korkutuyor cunku ilk gebelikte karnim cok assagida oldugundan dolayi dogumum cok kolay olmustu 3 dk surdu surmemisti. Ha erken dogum olur diye de korkmayin 40 hafta sonrasinda sunni sanci ile dogum yapmistim ki kimsenin karni benim o zaman ki karnimdan dusuk olamaz anormal sekli vardi yani :)))))

haftasonu gobek aşağıda olması durumu konusulmuş, benım de bu haftasonu doktor randevum var ama sırf bu olay yuzunden arayıp öne cekmeyı dusunuyorum :26: benı gorenlerde gobegın asagı ınmıs fılan dedıler, zaten gecen hafta bana da oyle geldıgı ıcın doktorumu arayıp sormustum, o da bebegın yerı geniş yer degıstırıyordur evham yapma bosuna kendıne fılan dedı, ama etraftan boyle tepkıler gelınce tedırgın oluyorum elımde degıl :26: sanırım randevuyu one cekıp bebegımı görmem ancak içimi rahatlatacak..

insanın boyle tereddutlerde kalması, belirsizlikler fılan ne kotu bıseymış ya :KK31: bi de sürekli bı kabızlık halınde oldugum ıcın kendımı zorladıgımda mı boyle oldu fılan dıyorum, kafama takıyorum, kabızlıgın duzelmesı ıcın ugrasıyorum onlarda bı ıse yaramıyo, sonrada oturup aglıyorum :KK43:

ah o ağrılar...afedersin böyle çok tuvalete sıkışmışım gibi baskı oluo yürüyünce..dinlene dinelene gezicez artık...

Evet tatlım çok gezince ya da ayakta durunca gobegim aşağı çekiyor gibi oluyor. Elimle tutup yukarı kaldırıyorum hatta:-) Bana göre değil gezmek iş yapmak diyorum ben de

Geçmiş olsun tatlım. Ictigimiz ilaçlardan oluyor öyle bazen. Magnezyum ishal yapıyor beni de. Umarım iyi haber getirirsin bizlere yarın.

ben de ayaktafazlaca durunca ya da kendimi iyi hıssedıp gereksız yorunca benzer durumlar yasıyorum, bazen tuvalete sıkısmısım gıbı oluyor bazen belıme bısıler saplanıyo gıbı oluyo degısıyo hıssettıklerım :26:

aah ah o magnezyum bı de ben de ıshal yapsa yaaa, prospektusunu okudum aç karnına ıcmeyın ıshal yapabılır, kahvaltı sonrası için dıyodu.. yapsın dıye sabah gozum acılmadan ıcıyorum hala tık yok :KK31:

haftasonu gobek aşağıda olması durumu konusulmuş, benım de bu haftasonu doktor randevum var ama sırf bu olay yuzunden arayıp öne cekmeyı dusunuyorum :26: benı gorenlerde gobegın asagı ınmıs fılan dedıler, zaten gecen hafta bana da oyle geldıgı ıcın doktorumu arayıp sormustum, o da bebegın yerı geniş yer degıstırıyordur evham yapma bosuna kendıne fılan dedı, ama etraftan boyle tepkıler gelınce tedırgın oluyorum elımde degıl :26: sanırım randevuyu one cekıp bebegımı görmem ancak içimi rahatlatacak..

insanın boyle tereddutlerde kalması, belirsizlikler fılan ne kotu bıseymış ya :KK31: bi de sürekli bı kabızlık halınde oldugum ıcın kendımı zorladıgımda mı boyle oldu fılan dıyorum, kafama takıyorum, kabızlıgın duzelmesı ıcın ugrasıyorum onlarda bı ıse yaramıyo, sonrada oturup aglıyorum :KK43:

ben de ayaktafazlaca durunca ya da kendimi iyi hıssedıp gereksız yorunca benzer durumlar yasıyorum, bazen tuvalete sıkısmısım gıbı oluyor bazen belıme bısıler saplanıyo gıbı oluyo degısıyo hıssettıklerım :26:

aah ah o magnezyum bı de ben de ıshal yapsa yaaa, prospektusunu okudum aç karnına ıcmeyın ıshal yapabılır, kahvaltı sonrası için dıyodu.. yapsın dıye sabah gozum acılmadan ıcıyorum hala tık yok :KK31:

günaydınlar... canım merhaba tam seni düşünüyordum sana yazacaktım düzeldi mi kabızlığın diye ama okudum ki maalesef geçmemiş.. kara lahanayı denedin mi merak ettim..birde bebişin aşağıda olduğunu yazmışsın oynamıyor mu hiç?

Son düzenleyen: Moderatör:
günaydınlar... canım merhaba tam seni düşünüyordum sana yazacaktım düzeldi mi kabızlığın diye ama okudum ki maalesef geçmemiş.. kara lahanayı denedin mi merak ettim..birde bebişin aşağıda olduğunu yazmışsın oynamıyor mu hiç?

kara lahana cıkmadı ki onume canım, eşime dedım karadenız lokantası var iş yerine yakın olmadı oğle yemegını orda yıyelım, orda hep lahana corbası fılan oluyo dedı, olmadı gıdıp orda içicem :KK31:

doktor duphalacı bırak magnorm içmeye basla dedı, o da magnezyummuş sanırım, ishal fılan olurum dıye beklemiş olabılır ama oyle bı etkısı olmadı ben de:26: aç karnına da ıcıyorum etki gostersın dıe ama tık yok :KK31:

bebeğin aşağıda olması da soyle bı durum, gecen hafta oncesıne kadar gobegımın o şiş kısmı daha yukarıdaydı, gogsumun altına dogru sonra gecen hafta o şiş kısım daha gobek delıgımın oraya dogru gıttı, hatta ben cok da farkında degıldım sonra otururken bacak bacak ustune atacakken elımle tutup gobegımı kaldırıp bacak bacak ustune attıgımı fark ettım bırden, sonra bı baktım daha asagıda gobegım, aksam kremlenırken de fark ettım sonrasında doktoru aradım hanı kabızlık şikayetımde var ya acaba kendımı zorlarken ben mı bısı yaptım dıe endıselendım:26: yerı genıs daha oynar, bu aralar hareketlı olur bol bol dedi :KK31:

sonra etraftan da bı kac kısı senin karnın asagıda, zamanını beklemez bu fılan gıbı bısıler soyleyınce yıne sardı benı korkular :KK52: haftasonuna dogru randevum var, olmadı arayıp one cekeyım dıyorum dayanamıycam sanırım o kadar zaman :26: bir de hemoroıdım de fenalarda :26: bebeğin hareketlerini hıssedıyorum canım, hatta anasının oğlu olcak gıbı hiç ortası yok ya duruo ya dans edıyo :KK49:

aah ah bir dokun bin ah işit oldu benım durumum da kusura bakma :26:

Gunaydinnnnn guzellerrrr :KK16:

Bacilat ben hani karnimin asagida olmasindan tedirginlesmistim ya....
O zamanlar oglumun hareketlerini baya baya ic kismimda hissediyordum....
Yani distan eskisi gibi belli olmuyordu bariz bir sekilde ters yondeydi tekmeleri.....
Ve sukur ki dunki gezmemden sonra buyuk ihtimal pozisyon degistirdi .....
Basladik guclu tekmelere :KK52:
Sagol teyzesi insallah hemen iyilesir ve istahi açılır. Birsey yemedigi zaman resmen strese giriyorum ya.. onemli olan saglikli olmasi ama ana yuregi dayanmiyo iste..
Ahhh bacim ahhhh biz 5 kiz kardesiz ve hepimiz zayifiz....
Zavalli annem yemiyorduk diye ne cekiyordu bizden...
Ama inada degil istahsix cocuklardik...
Annemde hep derdi ileride cocugunuz olsun anlarsiniz diye....
Anammmm simdi dusunuyorumda canim annemde hicbirsey yiyemezdi....
Ki bende yiyemem ki dusunmek bile anlamaya yeterli sanirim....
Canim annem benim ya ne cekti bizden :KK14:

yeni kalktık bugün köftemle..ooohhh uyumuşuz bi güzel valla :KK9:
şimdi kahvaltı zamanı,karnımda orkestralarla şarkı söyleyen bi minnak var çünkü + bende çok açım
:KK56:

kara lahana cıkmadı ki onume canım, eşime dedım karadenız lokantası var iş yerine yakın olmadı oğle yemegını orda yıyelım, orda hep lahana corbası fılan oluyo dedı, olmadı gıdıp orda içicem :KK31:

doktor duphalacı bırak magnorm içmeye basla dedı, o da magnezyummuş sanırım, ishal fılan olurum dıye beklemiş olabılır ama oyle bı etkısı olmadı ben de:26: aç karnına da ıcıyorum etki gostersın dıe ama tık yok :KK31:

bebeğin aşağıda olması da soyle bı durum, gecen hafta oncesıne kadar gobegımın o şiş kısmı daha yukarıdaydı, gogsumun altına dogru sonra gecen hafta o şiş kısım daha gobek delıgımın oraya dogru gıttı, hatta ben cok da farkında degıldım sonra otururken bacak bacak ustune atacakken elımle tutup gobegımı kaldırıp bacak bacak ustune attıgımı fark ettım bırden, sonra bı baktım daha asagıda gobegım, aksam kremlenırken de fark ettım sonrasında doktoru aradım hanı kabızlık şikayetımde var ya acaba kendımı zorlarken ben mı bısı yaptım dıe endıselendım:26: yerı genıs daha oynar, bu aralar hareketlı olur bol bol dedi :KK31:

sonra etraftan da bı kac kısı senin karnın asagıda, zamanını beklemez bu fılan gıbı bısıler soyleyınce yıne sardı benı korkular :KK52: haftasonuna dogru randevum var, olmadı arayıp one cekeyım dıyorum dayanamıycam sanırım o kadar zaman :26: bir de hemoroıdım de fenalarda :26: bebeğin hareketlerini hıssedıyorum canım, hatta anasının oğlu olcak gıbı hiç ortası yok ya duruo ya dans edıyo :KK49:

olur mu öyle şey canım yaa.. birbirimizin sorunlarına cevaplar vermeye çalışıyoruz elimizden geldiğince.. ben hemoroidden 2 defa ameliyat olunca ve şuanda aynı şeyleri yaşadığımızdan seni çok iyi anlıyorum.. bol bol çiğ sebze, ıspanak ve bende balık bile bazen işe yarıyor canım... lahanaya acı koymayı unutma olur mu? lahananın önüne çıkmaması da tuhaf sizin oralarda demek ki fazla karadenizli yok :KK1::KK1:

bebişin aşağıda olma konusu benimde bazen aşağıda duruyor bazen tam ortada bazen de tam tersi göğüs altında... artık ayaklar midede çalışıyor ve o zaman davul gibi oluyorum. ama çok fazla ıkınmayla alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum... dr gittiğinde inşallah güzel haberlerle dönersin canım..

Haydi gözünaydın canım. Da ne o öyle, ha 1467 ha 1500 :KK9: Bence çok iyi. Sonra doğurması problem :KK53: Ben 28 nisanda gittiğimde 2 kilonun üstünde bi kiloyla karşılaşmaktan korkuyorum valla. 3 ü geçer öyle olursa, nasıl doğururum :KK52:

Aynen canım ben de doğuma 3 le gitmek istiyorum ama hayırlısı tabii az da olsa çok da olsa kolay bi doğum olur hepimizinki inşallah

aynen cnm bnde çalışabilir raporu alıp son 3 haftaya kadar çalışmayı çok isterdım ama maalesef benim iş buna imkan vermedi..bende bebeğiminn ve benm sağlığımdan daha önemli değil dedim ve çıktım (= 6 ay ücrtesiz iznimide kullanıcağım için bebeğimle bol bol vakit geçiricem inşallah..seninde yazını okudum cnm bebeğinin kilosunu hiç takma kafana..heleki doktor sorun yok diyosa..çok kilolu bebişte iyi değil..daha son haftalarda alıcak onlar kilo

Canım senin iş koşulların buradaki herkesin sinir olduğu koşullarda zaten:KK1: benim masa başı olmasa ben de senin gibi yapardım herhalde. Senin ve bebeğinin sağlığı daha önemli canım. Doktor bizim kızın kilosuna sorun yok diyor. Aslında annemin dediğine göre ben de çok minik doğmuşum. Bir de süt ve meyveye ağırlık verdim bakalım haftasını yakalayacak mı prenses yoksa formuna dikkat mi edecek:KK1:

Ayy cok ozlemisim yazmayi buralara ama hep takip edip okudum.nasip olmadi.beni unutmadiniz dimi?oncelikle dogum yapan arkadaslar allah anali babali buyutsun,benim gibi erken dogum riski olanlara allah yardim etsin.normal devam edenler de hamileligin tadini cikarsin malum az kaldi.hepinizin bebislerine toptan masallah hepsi tombik oldu.kizlar gecen hafta 2gun karnim aridi bende usuttum diye dusundum ama agrilar siklasmaya basladi hemenn doktora gittik dogum sancisi cikti nstde sonra serumlar igneler bir hafta hastane tedavisinin ardindan cok sukur evdeyim.suan nidilat kullaniyorum ayakta cok durmak yok artik boyle idare edicem.annemlerde kalicam.bu arada plesantam arka duvara yerlesmis.oglumun cigeri gelissin diye igneleride vurdular.birazzda ufakti ari sutu ve balik yagi kullaniyoruz.sonumuz hayirli olur insallah.resmen dogum sancilarini yasadim ama engellediler cok sukur.tam 30 haftam doldu bugun oglum 3 gun once 1.350 ydi.kizlar sonra yine gorusuruz benden haberler bukadar simdilik.tek tek hepiniz opuldunuz

Canım çok geçmiş olsun. Okuduğum kadarıyla atlatmışsın ama değil mi? Daha çok erken oğluşun acele etmesin. O da sen de iyi olun inşallah

Benim melegim hasta kizlar cuma gunu ateslendi acildeydik gece ikiye kadar serum taktilar. Oksurdukce cigerim parcalaniyor dogru duzgun birsey yemiyor sinirlerim bozuluyor üzülüyorum. Bu aksam da bana hep senin kucaginda olmak istiyorum her yere kucaginda gitmek istiyorum dedi :KK43: yavrum benim. Hamile kaldigimdan beri cok nadir aldim kucagima.

Geçmiş olsun kuzucuğa canım yaa... Anneyi özlemiş bir de belli ki :KK43: canım sen yine de gaza gelip kucağına alma nolur nolmaz inşallah bir an önce atlatır da ana kız acısını çıkarırsınız bu hastalık günlerinin. Öperim o kuzuyu ben

Hadi artık gözün aydın canım. Nihayet dinlenme vakti geldi. Bol bol dinlen, yavaş yavaş hazırlıkları tamamla. Darısı bizlerin başına

Aaa aşk olsun. Asıl kızın oğlumu öpsün kız:-)
Bakalım bir dahaki kontrolde kızının kilosu nasıl olacak? Ben geçen haftadan beri öğün ve porsiyon artırdım. Ben de meraktayım

:KK52::KK33::KK52:
ben de bu hafta raporluyum ve yumurta süt meyve ağırlık verdim hafta içi pek yumurta yiyemiyordum. Bakalım konsept değişikliği işe yarayacak mı:KK56:

sanırım benden daha canı tatlı olanınız yoktur.
Çok örnek vermiştim bu konuda kendimden :KK1: acaip değişiğim ve ufacık bi acı bile benim için ölüm..
Hatta sen ilk ağda yaptırdığım günü bi göreydin anlardın,ya gülmekten ya şok olmaktan kal gelirdi sana inan :KK34: mesela işlem yarım saat sürüyosa,benimki o gün 1.5 saate yaklaşmıştı süreç artık kadın bayılcaktı zor dayandı..bağırmaktan,ağlamaktan helak olmuştum aaay hâlâ hatırlar tırsarım o ilk günden..

Ama şimdi toplamda 5 sene falan oldu başlayalı iyi artık ve aksatmadan düzenli gidiyorum.. Alışmışken hayatta jilete falan dönmem artık çoooook zorda kalmadıkça.. Hâlâ daha kasıyorum biraz kendimi ama doktorum gidebilirsin dedi,sorun yok.. Hatta tahmini doğum sezeryanla 17 haziran görünüyor benim,2 gün kala bile gideceğim :KK1:

bide hamile kalana dek emla keem ile gittim ben her ay,ilk kullandığım zamanlar değil ama sonradan kremin etkisini gördüm..şimdi tabi kullanamıyorum 7 aydır ama kremsizde alıştım artık bu sayede

Benim de Çocukluk arkadaşım kuaför canım, cesaretimi toplayıp ilk ağdaya gittiğimde müşteriler sesimi duymasın diye ağzıma yastık dayamıştı kız . o derece canım yanmıştı, yıllardır yaptırmama rağmen her ay o sıkıntıyı atlatana kadar huzur yok bana :) lazere de gittim , en fazla 2 seans dayanabildim acısına.. millet güle oynaya epilasyon yaptırıyor ben neden böyleyim anlayamıyorum. BU arada ağda olayını KK arşivden baya bi araştırdım , Son aylarda enfeksiyon ve açılma riski olabileceğini söylüyorlarmış bazı doktorlar. Muayneye gittiğimde Doktoruma danışayım en güzeli :KK17:

saol cnm dinlenicem inşallah (=

günayydıın kızlarr çook güzel bi gün olsun inşallah mis gibi bi kahvaltı yaptım şimdide ev işi zamanı (=

cnm çook geçmiş olsun ikinci bebeğimize hamiş kalınca nalıcaz senin yaşadığın zorlukları..Allah yardımcın olsun cnm bnm ya
Sagol neslihancim. Evet yorucu oluyor soz dinlemedigi zamanlarda sinirleniyorum bunaliyorum falan ama inan onun icin yaptigim hic birsey gozume gelmiyor. Tek dusundugum onun rahati sagligi mutlulugu. Hele uykudayken onu izledigim zamanlar.. tarifi imkansiz birsey. Minnoslarinizi sag salim alinda kucaginiza iste o zaman anlarsiniz bu aşkı

Gecmis olsun zor gunlerden sonra guzel gunler gelmis.Aman Allah korusun , boyle guzel olsun hersey.

Gecmis olsun canim cabucak iyilessin minik kizin.Nadil da kucagini istemis hala ana kuzusu o

Gunaydin arkadaslaar guzel bir hafta ve hafta sonu dileriim.@@

Sagol tatlim :KK54:

olur mu öyle şey canım yaa.. birbirimizin sorunlarına cevaplar vermeye çalışıyoruz elimizden geldiğince.. ben hemoroidden 2 defa ameliyat olunca ve şuanda aynı şeyleri yaşadığımızdan seni çok iyi anlıyorum.. bol bol çiğ sebze, ıspanak ve bende balık bile bazen işe yarıyor canım... lahanaya acı koymayı unutma olur mu? lahananın önüne çıkmaması da tuhaf sizin oralarda demek ki fazla karadenizli yok :KK1::KK1:

bebişin aşağıda olma konusu benimde bazen aşağıda duruyor bazen tam ortada bazen de tam tersi göğüs altında... artık ayaklar midede çalışıyor ve o zaman davul gibi oluyorum. ama çok fazla ıkınmayla alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum... dr gittiğinde inşallah güzel haberlerle dönersin canım..

benım yıllar once hemoroıd problemım olmuştu ama amelıyat olmadan atlatmıstım, sonrasında meydana gelen kabızlık durumlarını şu form caylarıyla fılan atlatabılıyodum şimdi onları da içemiyorum :26: işe yarayan bısı bulsam 3 öğün onunla beslenmeye baslıycam valla :KK31: bu sabah yogurt suyu ıctım onu ıyı gelıyo dedıler, az oncede 3-4 kuru kayısı yedım :KK31: dünden fenayım zaten, canım yanıo sımıt yastıkta oturuyorum şu anda :26:

benım de bugun hareketleri gogsumun altında, tepiği geçip ittirio artık bı de :KK49: az öncede yıne asagıdan bı darbe aldım, gercekten dans edıyo sanırım :KK52:

Gecen gun yazmistim arkadaslar ben de iflah olmaz kendimi bildim bileli kabizlik ceken biriyim ve hic denemedigim seyler kalmadi taaaki ananasi kesfedene kadar gunde bir dilim ananas derdine deva insallah. Migroslarda bulabilirsiniz dilimliyorlarda.

Gunaydinnnnn guzellerrrr :KK16:

Bacilat ben hani karnimin asagida olmasindan tedirginlesmistim ya....
O zamanlar oglumun hareketlerini baya baya ic kismimda hissediyordum....
Yani distan eskisi gibi belli olmuyordu bariz bir sekilde ters yondeydi tekmeleri.....
Ve sukur ki dunki gezmemden sonra buyuk ihtimal pozisyon degistirdi .....
Basladik guclu tekmelere :KK52:

Ahhh bacim ahhhh biz 5 kiz kardesiz ve hepimiz zayifiz....
Zavalli annem yemiyorduk diye ne cekiyordu bizden...
Ama inada degil istahsix cocuklardik...
Annemde hep derdi ileride cocugunuz olsun anlarsiniz diye....
Anammmm simdi dusunuyorumda canim annemde hicbirsey yiyemezdi....
Ki bende yiyemem ki dusunmek bile anlamaya yeterli sanirim....
Canim annem benim ya ne cekti bizden :KK14:
Azerim dur hic acma yarami.. bende istahsizin tekiydim. Bizde bes kardesiz ama neyseki tek istahsiz benim :KK1::KK1: guzel annem hâlâ yedirmeye calisir

yeni kalktık bugün köftemle..ooohhh uyumuşuz bi güzel valla :KK9:
şimdi kahvaltı zamanı,karnımda orkestralarla şarkı söyleyen bi minnak var çünkü + bende çok açım
:KK56:
Gunaydin pufpufcum ve Efe bey :KK16:

Aynen canım ben de doğuma 3 le gitmek istiyorum ama hayırlısı tabii az da olsa çok da olsa kolay bi doğum olur hepimizinki inşallah

Canım senin iş koşulların buradaki herkesin sinir olduğu koşullarda zaten:KK1: benim masa başı olmasa ben de senin gibi yapardım herhalde. Senin ve bebeğinin sağlığı daha önemli canım. Doktor bizim kızın kilosuna sorun yok diyor. Aslında annemin dediğine göre ben de çok minik doğmuşum. Bir de süt ve meyveye ağırlık verdim bakalım haftasını yakalayacak mı prenses yoksa formuna dikkat mi edecek:KK1:

Canım çok geçmiş olsun. Okuduğum kadarıyla atlatmışsın ama değil mi? Daha çok erken oğluşun acele etmesin. O da sen de iyi olun inşallah

Geçmiş olsun kuzucuğa canım yaa... Anneyi özlemiş bir de belli ki :KK43: canım sen yine de gaza gelip kucağına alma nolur nolmaz inşallah bir an önce atlatır da ana kız acısını çıkarırsınız bu hastalık günlerinin. Öperim o kuzuyu ben

:KK52::KK33::KK52:
ben de bu hafta raporluyum ve yumurta süt meyve ağırlık verdim hafta içi pek yumurta yiyemiyordum. Bakalım konsept değişikliği işe yarayacak mı:KK56:

Sagol teyzos :KK9: bizde seni ve bebisini opuyoruz.

Kizlar artik otuzlu haftalari gördük ama kimse catlaklarindan bahsetmemis. Benim ikinci gebelik oldugu icin eski catlaklarim koyulasmaya basladi tekrardan sizde durum nedir? Birde catlagi olanlar ve olmayanlar kullandiklari (krem yag vs) urunleri yazarsa en azindan bizden sonrakiler icin yol gosterici olur.

Kizlar artik otuzlu haftalari gördük ama kimse catlaklarindan bahsetmemis. Benim ikinci gebelik oldugu icin eski catlaklarim koyulasmaya basladi tekrardan sizde durum nedir? Birde catlagi olanlar ve olmayanlar kullandiklari (krem yag vs) urunleri yazarsa en azindan bizden sonrakiler icin yol gosterici olur.

ben hiçbişey kullamıyorum ve doktorlarında söylediği gibi bu işin genetik olduğunu düşünüyorum :KK34: o yüzden Allah'a emanet devam :KK1:

Kızlar dün gece baya sıkıntılı geçti, yemek yedikten sonra uyku bastırdı , yarım saat uyudum ve uyandığımda miğdemden dolayı boğazımda acı bir tat vardı. nefesim kesilir gibi oldu, sabaha kadar uyuyamadım.. Artık yemek yemeye de korkar oldumm :KK5:

X