2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Cümbür cemaat herkese günaydınlar... :KK3: uykusuuzzuummmm en son baktığımda saat 3.30 idi ben hala yarasalar gibi tavanı izliyordum... :KK53: bu aralar hep böyleyim herhalde normaldir.... Neysem bu gün bizim görüş günümüz doktor doguma girmiş beklemedeyiz yani... :KK31:

heyecan dorukta desene oy oyyy kuzum yaaa pufpuff teyzesinden selam söyle annesi :emir_bebek:

Arkadaşlar başka bir sosyal platformdan (facebook gibi) alenen bahsetmek falan yasak.. Uyarı ya da ceza alabiliyorsunuz site yönetiminden.. Ben söyliyim dedim :KK34:

vuuuuuu çileğim 2 aydır doktora gitmiyor musun..aneeeey nasıl dayandın kız?

oooooo gerçekten o zaman bomba olur ama :KK1: olmaz öyle bişey inşallah..

aaaah deterjanım hoşgeldin canım
:KK19:
bu arada bikaç olumsuzluk yaşamışsın ama yoluna koymuşsun şükür..maşallah
:nazar:
buralarda ol artık ama...

yok canım gidiyorum doktorada sıpacık göstermiyor annesine güzel yüzünü.....hep saklıyor..yüzüstü yatıyor bazen...:) anasına çekmiş bende çok severdim yüzüstü yatmayı...

canım artık eskisi gibi ölçmüyorum saldım bayagı.çaya şeker atmıyorum kepekli yemeye çalışıyorum akşamları artıyor benim 160 170 oluyor.çok kafaya takmıyorum aslında bişey olmaz inşallah.senin nasılçok mu yüksek. bir de heyet raporunu nasıl aldın yanılmıyorsam sen aldın

Canım kepekli ekmeği önermiyor doktorlar bizim için bebek beslenemiyormuş illa tam tahıllı deniyor.Ben nerdeyse hergün ölçüyorum 1. saat tokluk genelde 140-147 sabahları,öğlen 130 ve akşamları 110 larda geziyor.2. saat tokluklarım ve açlık kan şekerimde sorun yok şimdilik.Doktor 150-160 ları görürsem insüline başlayacağız dedi.Aman canım dikkat et kendine etmezsen bebeğinin o küçük bedeni senin şekerini düşürmek için pankreası fazla çalışıp insülin üretiyor.
Heyet raporunu ben istemedim doktor öyle uygun gördü.Tek doktor 10 günlük yazabiliyormuş sana 15 günlük heyet raporu çıkartalım ki 32.haftana denk gelsin seni izne ayırabilelim dedi.

benim iki düşüncem...durumum farklı tabi benim..

1. 32.haftada direk izne ayrılmak...doktor ayrılman gerekiyor derse..

2.Patron kayınpeder olduğu için anlaşmalı çalışmak..iznimi 32.haftada başlatsın...(.benim çalışma saatlerim çok kötü...sabah 8 akşam 19:30....ptesi izin hsonu full çalışma! evimde yakın olmadığı için sabah erkenden kalk otobüslerde sürün akşam eve gidene kadar 20:00-20:30 ol..bana şimdi psikolojiken ve fiziken ağır geliyor hele ki bundan sonra nasıl olur bilemem.).konuşup haftada 3 gün izin yapayım 4 gün geleyim dicem.....çalıştığım günlerin parasını versin sadece...tabiiki doktor çalışabilirsin derse..

şimdi kayınpeder kimseyi almak istemiyor yerime..ama mecbur almak zorunda...bende idare edeyim onu oda beni idare etsin ....

ayy ne güzel yavrunu göreceksin...selam söyle teyzelerinden...öpüyoruz kocamanından...güzel haberlerle gelirisn inşallah :) yarasa women:)

canım senin çalışma koşulun çok zormuş benim evim işyerimin tam karşısında 08:30 17:00 arası çalışıyorum. normalde 8 de hamileler 7,5 saatten çalışamaz kanunu gereği 8,5 da geliyorum işe he hee:KK1: yarım saat yarım saattir. bence sen de bu hakkını kullan artık. bi de kayınpederin şakayla karışık söyle canım

vuuuuuu çileğim 2 aydır doktora gitmiyor musun..aneeeey nasıl dayandın kız?

oooooo gerçekten o zaman bomba olur ama :KK1: olmaz öyle bişey inşallah..

aaaah deterjanım hoşgeldin canım
:KK19:
bu arada bikaç olumsuzluk yaşamışsın ama yoluna koymuşsun şükür..maşallah
:nazar:
buralarda ol artık ama...

Buralardayım canım merak etme.

Gunaydiiiin minnoşlar ve tatlı anneleriii gününüz mis gecsin insallah..sonunda eve internet baglatabildik artik bende burdayiiim ♡

benim iki düşüncem...durumum farklı tabi benim..

1. 32.haftada direk izne ayrılmak...doktor ayrılman gerekiyor derse..

2.Patron kayınpeder olduğu için anlaşmalı çalışmak..iznimi 32.haftada başlatsın...(.benim çalışma saatlerim çok kötü...sabah 8 akşam 19:30....ptesi izin hsonu full çalışma! evimde yakın olmadığı için sabah erkenden kalk otobüslerde sürün akşam eve gidene kadar 20:00-20:30 ol..bana şimdi psikolojiken ve fiziken ağır geliyor hele ki bundan sonra nasıl olur bilemem.).konuşup haftada 3 gün izin yapayım 4 gün geleyim dicem.....çalıştığım günlerin parasını versin sadece...tabiiki doktor çalışabilirsin derse..

şimdi kayınpeder kimseyi almak istemiyor yerime..ama mecbur almak zorunda...bende idare edeyim onu oda beni idare etsin ....

ayy ne güzel yavrunu göreceksin...selam söyle teyzelerinden...öpüyoruz kocamanından...güzel haberlerle gelirisn inşallah :) yarasa women:)

heyecan dorukta desene oy oyyy kuzum yaaa pufpuff teyzesinden selam söyle annesi :emir_bebek:

Söylememmiii....:) tabi doktor gelirse inşaallah... dogum uzadı herhalde hala gelmexi bende şarjımı yedim iyice eve gidince yazarım kızlar...

Gunaydin guzel bayanlsr ve onlari tepikleyen kuzucuklari :-) kizlar dun 2013 haziran annelerinin dogum hikayelerine baktimda yarisindan fazlassi mayis ayinda dogum yapmis :18: acayip stres oldum desem yeridir.

valla canım stress olcak bişey değil bu gerçeğin tam kendisi :KK34: dogumlar %88 oranla 2 hafta erken gerçekleşiyor.bana doktorum 10 haziran dedi ama ben mayısın son haftas her an olabilir gözüyle bakıyorum.sende kendini buna alıştır ona göre hazırlığını yap:KK34:

Nihayet günaydın, ben geldim :)

Geçen hafta işlerin yoğunluğundan ara ara bağlanabildim anca, cuma günüde iznimi başlattım çok şükür evdeyim :)
Raporumu 14. de başlatacağım inşallah

Evdeyim ama oraya buraya gitmekten bi turlu yine baglanamadım :) bugün evde tembellik yapmaya karar verdim rahat rahat yazabilirim :)

Umarım görüşmeyeli herkes iyidir...

Bende son bir kaç haftadır sakarlık var, elimden sürekli bişeyleri düşürüyorum :) şimdi haftalık yorumumda okudum rahmin genişlemesinden sakarlıklar normalmiş meğerse, sizde de oluyor mu?

Bu arada zaman yaklaştıkça tedirginliklerim artmaya nasladı, aslında gayet iyiyim ama sürekli bişey olacakmış gibi takılıyorum :KK43:
İnsallah saglıkla zamanında gelirler...

kuzum kusura bakma hsonu sınav var..onlarla uğraşıyordum...yeni gördüm...ben Mark-ha.com dan aldım canım..müşiteri ilişkilerini aradım kaç beden almam lazım dedim onlarda hamile olmadan önce bedeniniz neyse ona göre alın dedi..onlar o bedenlere özgü hamileliklerine göre yapılıyor büyük almayın dedi..ben 38 aldım.geldi kalitesi çok iyi..renkleri vs oldukça kaliteli çok sevdim.....beli hamile pantolonları gibi pijamanın..üstüde rahat açılıyor emzirmek için ideal.. :)

saol çileğim verdiğin bilgiler için ürünlerden memnun olman beni ayrıca mutlu etti güzel günlerde giy pijamalarını geceliklerini sabahlıklarını:KK16: rengi krem gibi ama aralarda pembişler var değil mi? kızımızla uyumlu olcak yani:)
yaa ama ben de hamilelikten önce 38dim de şimdi 38 alsam gelir mi ki? çünkü ben çok kilo aldım:KK14: riske atmamak içn 40 mı alsam? diğer taraftan da düşünüyorum çok büyük almazsam doğumdan sonra da giyerim kullanışlı olur diye... offff bendeki bu kararsızlık beni öldürecek bigün...:KK14:

Herkese günaydın ve iki ay aradan sonra merhabalar güzel anneler ve bebişleri.
İş yerimde nete girmem kısıtlıydı laptop ta gidince giremez olmuştum.Eve akşamları çok yorgun geliyordum ve masaüstüne ancak 10 dak bakabiliyordum ve yazışacak durumda değildim çok afedersiniz popo ağrısından.Ama hepinizi takip etmeye çalıştım bugüne kadar.Bugünden itibaren daha çok zamanım olacak inşallah.Çünkü bugünden itibaren evdeyim artık.15 günlük heyet raparum ve sonrası doğum iznine ayrılıyorum.
İki ayda neler oldu diye sorarsanız.İdrar yollarımda enfeksiyon ve gebelik şekerim çıktı.Şekerim 4-5 gündür düzene girdi çok mücadele ettim.3 hafta hiç kilo almadım.Gece uykusuzluklarım arttı.Kalça ve bacaklarımdaki kramplar,sırt ve bel ağrıları ve kaburga batması yüzünden.Hergün işe uykusuz ve halsiz gidiyordum.Dün doktor kontrolüm vardı çok şükür Elif Ada şekerimden atkilenmemiş,sağlıklıymış buna çok sevindim.Ayrıca plasentam aşağı yerleşimliydi oda biraz yukarı çıkmış dahada çıkar dedi doktor buna da sevindim.Çünkü 2 aydır hareketlerim kısıtlıydı.Doktorum muayenesini yaptıktan sonra beni çok bitkin gördü ve artık çalışamazsın dedi.Bizden haberler bukadar kızlar.Hepinizi özledim ve ayrı ayrı öpüyorum.:KK16:

canım bir kaç kötü haber dışında iyi gördüm seni. onlar da nazar boncuğu olsun maşallah diyelim sana da bebişine de:KK9: zaten söylediğin sıkıntılar genel olarak hamiş sıkıntısı diyebiliriz. ben de sırt ağrısından uyuyamamaya başladım. iş yerinde koltuğumda uzun süre oturamıyorum. sırtım kopuyor resmen. kramplarım osteocare kullanalı beri bıraktı peşimi canım. sana da tavsiye ederim hiç çekme boşuna. arkadaşlar başka bir ilaç ismi de söylüyrolardı istersen onu da araştırabilirsin bu konuda. magnezyumla alakalı bir ilaçtı. şimdi güzel güzel evde dinlen bebişine de kendine de güzel bir tatil ver. uzuuuun kahvaltılar seni bekliyor:KK9::KK9:

arık çalışmak çok zor geliyor 32. haftada ayrılsam mı acaba .37. haftaya kadar çalışacak olan var mı.

bana da çok zor geliyor işe gelmek ama ben sabredicem bir aksilik olmazsa. bakalım 37ye kadar rabbim dayanma gücü verir inşallah. sonrasında bebişimle geçireceğim günleri düşününce daha çok motive oluyorum canım belki sana da yardımcı olur

:KK3:merhaba güzel hamişler takipteyim alerjik sorunlar dışında herkes ii gözüküyor bizde hazırlıkların sonuna yaklaştık ama arık doğum korkusu sarmaya başladı normal istiyorum ama nasıl doğuracam onuda bilmiom:26:yapabilecekmiyim acaba videolar izleyip atlatmaya çalışıorum korkumu ama sanki daha bi korkum :18:nasip bakalım sağsağlim allah kucağımıza almayı nasip etsin:KK49:

valla canım stress olcak bişey değil bu gerçeğin tam kendisi :KK34: dogumlar %88 oranla 2 hafta erken gerçekleşiyor.bana doktorum 10 haziran dedi ama ben mayısın son haftas her an olabilir gözüyle bakıyorum.sende kendini buna alıştır ona göre hazırlığını yap:KK34:

Hazirliklar yapiliyorda yetisecek mi bilmiyorum :-(

Wuuuhhuuuuu :KK52: benden kacarmi ayol :KK51::KK51:
Oglusun resmini yukleyemiyordum ya tlfdan girdigim icin bende avatar resmi yaptim. Ters oldu ama olsun. Bu arada bende ogluma masallah istiyorum teyzoslar:nazar::nazar::nazar::nazar:

Maşallah subhanallah yakışıklı oğluşuna canımmm :nazar:

Günaydın anneler ve degerli minikler...
Yine işe gitmeye halim yok hastayım hala, bogazlarım çok kötü. Alternatif tıp recetelerinizi bekliyorum. Ne yapmalıyım?

Çokkk geçmiş olsun canımmmm.İnşallah bir an önce atlatırsın

Gunaydin guzel bayanlsr ve onlari tepikleyen kuzucuklari :-) kizlar dun 2013 haziran annelerinin dogum hikayelerine baktimda yarisindan fazlassi mayis ayinda dogum yapmis :18: acayip stres oldum desem yeridir.

Doğumlar yaklaştıkça stres artıyor Allah'ım hepimizi kolay kurtarsın inşallah canım.

bugün 30 haftalık olduk inşallah. canım ben bebeğimin yüzünü hiç göremedim. renkli ultrasonda göstermedi diğerlerindinde de anlaşılmıyor zaten.

Bende bebeğin yüzünü göremeyenlerdenim çok merak ediyorum ama.

Günaydın kızlar :KK16: musmutlu bir gün olsun hepimiz için :KK16: benim boğazım yanıyor bugün sanırım bahar nezlesi denen şeyden olacak neise artıkın ıhlamurumu koydum bile dinlenmece yapıcaz bugün oğlumla :emir_bebek:

Geçmiş olsun canımmm.
Güzel güzel dinlen de hemen geçsin ağrıların inşallah.

Herkese günaydın ve iki ay aradan sonra merhabalar güzel anneler ve bebişleri.
İş yerimde nete girmem kısıtlıydı laptop ta gidince giremez olmuştum.Eve akşamları çok yorgun geliyordum ve masaüstüne ancak 10 dak bakabiliyordum ve yazışacak durumda değildim çok afedersiniz popo ağrısından.Ama hepinizi takip etmeye çalıştım bugüne kadar.Bugünden itibaren daha çok zamanım olacak inşallah.Çünkü bugünden itibaren evdeyim artık.15 günlük heyet raparum ve sonrası doğum iznine ayrılıyorum.
İki ayda neler oldu diye sorarsanız.İdrar yollarımda enfeksiyon ve gebelik şekerim çıktı.Şekerim 4-5 gündür düzene girdi çok mücadele ettim.3 hafta hiç kilo almadım.Gece uykusuzluklarım arttı.Kalça ve bacaklarımdaki kramplar,sırt ve bel ağrıları ve kaburga batması yüzünden.Hergün işe uykusuz ve halsiz gidiyordum.Dün doktor kontrolüm vardı çok şükür Elif Ada şekerimden atkilenmemiş,sağlıklıymış buna çok sevindim.Ayrıca plasentam aşağı yerleşimliydi oda biraz yukarı çıkmış dahada çıkar dedi doktor buna da sevindim.Çünkü 2 aydır hareketlerim kısıtlıydı.Doktorum muayenesini yaptıktan sonra beni çok bitkin gördü ve artık çalışamazsın dedi.Bizden haberler bukadar kızlar.Hepinizi özledim ve ayrı ayrı öpüyorum.:KK16:

Hoşgeldin canımmm.Senin ve bebeğinin iyi olmanıza çok sevindim.

Ayy bnde giriyorumo depresyona arada:26:

Bende hiç çıkamıyorum bu ara depresyondan canım

günaydınn canım..kahvaltı etmeye çalışıyorum işyerinde :KK56::KK56::KK56: iyiyiz çok şükür ..iyi diyelim iyi olalım dimi...

ben normalde ilgiyi çok seven biri olarak hamilelikte eşiminde ameliyat olmasından dolayı böyle bir ilgisiz kalınca kendimi kötü hissetmiştim.birde her işe ben bakıyorum yalnız hallediyorum ayağına basamadığı için o daha bir zor oluyor..ama kızım bana güç veriyor onun için mümkün olduğunca depresyondan uzak kalayım diyorum..çünkü geçen haftalarda berbattım...ağlamalar sinirlenmeler vs vs..benide Asyamıda üzdü..

Oyyy kıyamam size.Bir daha hiçççç üzülmezsiniz analı kızlı :) inşallah canım

Cümbür cemaat herkese günaydınlar... :KK3: uykusuuzzuummmm en son baktığımda saat 3.30 idi ben hala yarasalar gibi tavanı izliyordum... :KK53: bu aralar hep böyleyim herhalde normaldir.... Neysem bu gün bizim görüş günümüz doktor doguma girmiş beklemedeyiz yani... :KK31:

Güzel haberlerinizi bekliyoruz canımmm

Gunaydiiiin minnoşlar ve tatlı anneleriii gününüz mis gecsin insallah..sonunda eve internet baglatabildik artik bende burdayiiim ♡

Gözün aydın canım hayırlı olsun netiniz

günaydın hatunlar fıkır fıkır oynayan oğlumda ellerinizde öper :emir_bebek:

Bizde tatlı yanaklarından öperiz oğluşunun canımmm

X