2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar dun ogleye dogru yogun kanamayla hastaneye geldım.rahımde 1 cm acıklık var. Kanamam az da olsa devam edıyor nst de sancı cıkmadı cıger gelıstırıcı ıgne olduk dualarınızı beklıyoruz oglumla teyzelerı

Canım geçmiş olsun. İnşallah bebeğin de sen de iyisinizdir ve inşallah sağlıkla ve vakitlice gelir. Daha önceki kontrollerde doktorun farketmemişmiydi, yoksa aniden mi gelişti acaba.

günaydın kızlar;

4-5 gündür giremedim. geçmiş te bir hayli birikmiş okuyamadım. umarım herkes iyidir.. :)

beni sorarsanız sanırım depresyona girdim. bir kaç gündür canım ne yemek yemek istiyor ne bişey . :KK43: :KK43: bazen nefes alamıyormuşum gibi hissediyorum ve kendi kendimi endişelendiriyorum . bu şekilde çocuğuma da zarar verirsem diye korkuyorum . hamilelikte 7 buçuk ayı doldurdum bu arada . bir kaç gündür karnıma sancı gibi bir şeyler de giriyor hafif hafif . belki de ben gerildiğim zaman sıkıldığım zaman onu da geriyorum . kayınvalidem ve eltime de sinir oluyorum . özellikle eltim sürekli bana gıcıklık yapmaya çalışıyor . yaşadığım yerde de tek başımayım yani ne akrabam var ne arkadaşım . bunları paylaşacağım hiç kimsem yok . eşimin iş yeri Allahtan buraya çok çok yakın mesafede tek tesellim o şuanda . :)

kendini böyle kötü hissedenler var mı, bu normal mi . hiç bilmiyorum . bir iki gün içinde doktor randevum olacak ona da belirteceğim zaten bu duygu durumumu . gerekirse ilaç yazsın . napayım .

hiç kolay değilmiş bir bebişin sorumluluğunu içinde taşımak . :)

Canım hamilelikte hormonlar değişiyor sanırım, daha çok hassaslaşıyoruz. Ben de hüzünlü haberlerde hemen ağlıyorum, duygusallaşıyorum. Ama bebeğimi kucağıma aldıktan sonra herşeyin çok güzel olacağını ve yolunda gideceğini şimdiden beynime yerleştiriyorum. Çünkü biliyorsundur bir de lohusalık sendromu var. Hele ki yanında kayınvaliden ve eltin varmış. Kimsenin lafından sözünden etkilenmemeye dikkat et.

kaç gündür foruma giremiyorum nedense şifrelerim iptal olmuş deli oldum :KK4: neyseki bugün hallettim.
baş dönemlerim hala devam ediyor canım ara ara.
bir de cuma günü kontrolümüz vardı kasıklarıma regl sancısı gibi sancılar girmeye başladı bazen onu sordum dr. yalanacı doğum sancıları hafiften başlamış dedi korkmadım değil. bu oğlan zamanından öncemi gelecek ne bilmiyorum.
1350 gr olmuş bide 35 cm bu,oyu :) 35 lik rakı kadar :KK1::KK1::KK1:
en enterasanıda 1,5 ay öncesine kadar eşimin kopyasısıydı ağız burun gözler. ama şimdi öyle bir değişmişki kuzucum aynı ben olmuş. doktorum bile şaşırdı bu kadarda değişilmezki arkadaş :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

birde arkadaşım baan yusuf suresini okumamı yada dinlememi söyledi. güzel ahlaklı sakin bir çocuk olmasına yardımcı oluyormuş. yer gök duayla vallahi okuyun bence:emir_bebek::emir_bebek:

Ben de bebeğimin yüzünü son gördüğümde eşime çok benziyordu ama yaklaşık 2 aydır her gidişimizde yüzü dönük ve göremiyoruz. Üstüne üstlük herkese babasına benziyor diye yaydım. Doğduğunda benzemezse bu bebek kimin derlerse diye çekiniyorum :KK53:

Haaaaaa bu arada bugun yeni bir ay ve 1Nisaaaaaaannnnn sakalara dikkat edin.Hepimiz icin güzel bir ay olsun

1 nisanlar öğrenciyken ne güzeldi. Şimdi şaka yapmaya çekiniyorum. Malum hamile olunca yapacak oldukça şaka var ama kimseyi korkutmayayım :KK53:

valla pamuk seker gıbı yegenım var herşeyden cok sevıorum hatta laf aramızda bazen nısan-nlıma bıle valla onnun sevgısıne ne sen ne annem yetişemezsınız dıorum bozuluo :KK16:

annelık kım bılır nasıl otesındedır dusun ıste evlenınce 1 yıl doldurup hemen cocuk yapıcam bu gıdısle yaş geldi geçio :KK15:

Ben de ilk yeğenim doğduğunda demiştim ki o kadar çok seviyorum ki acaba kendi çocuğumu bu kadar sever miyim. Bi arkadaşım da önce kendi çocuğun doğup sonra yeğen doğunca öyle olmuyor demişti. Kendi çocuğumuzun sevgisini merak ediyorum.
Ben de yaştan dolayı Allah kısmet ederse ikinciyi 1-1.5 yaştan sonra düşünüyorum.

Arkadaşlar dün akşam bilgisayar başında internette bişeyler bakınıyordum. Bebişim tekmelerini ya da boks çalışmalarını tam çıkışa doğru yapmaya başladı. Önce çok önemsemedim, sonra artınca ahaa çıkacak bu diye bilgisayarı kapattığım gibi hemen uzandım. Tabi biraz sonra geçti. Bilgisayar başında çok oturmamıştım. Sizde de o bölgeye doğru tekme, hareket vs. oluyor mu?

şu an pc açamıyorum da eğer uğraştırmıyorsa ve müsaitsen ismi "Ahmet Efe" olarak banada yapar mısın bi öncekinden? Çok beğendim onu
:KK17:

Onu bulabilirsem yaparım tabi senin için. İsmini biliyorum canım :) Ama sayfada binlerce örnek varki o kaçıncı sayfadaydı unuttum bir bakayım yinede.

Geçmiş olsun canım bu havalara aldanmamak lazım...
Allah (c.c.) razi olsun bacim ...
Maalesef aldandik ama sukur ki atlattik :KK16:

Ayıp ediyosun canım ya madem ikisi de tescilli güzel hehe vermem kimselere :)))

Amannn be sendeee ver gitsin ne yapacan :KK52:
Kızlar dun ogleye dogru yogun kanamayla hastaneye geldım.rahımde 1 cm acıklık var. Kanamam az da olsa devam edıyor nst de sancı cıkmadı cıger gelıstırıcı ıgne olduk dualarınızı beklıyoruz oglumla teyzelerı
EMA mm ne diyorsun bacim...
Cok sasirdim inan....
Dogum baslamis yani Rabb'im saglicakla kucagina almani nasip etsin bacim...
Ins. Olabildigince gec gelir yavrun....
Ne kadar gec gelse o kadar iyi....
Dualarim seninle bacim :KK19:
Habersiz birakma bizi....

Dün dr a gittik, şükür alınan ilaçlar onu etkilememiş :)
1500 gr olmuş sıpam :) suyu iyiymiş vs. Dikişimin incelmesi durumunu da çok önemsemedi, sadece dikiş yerlerinde ani ve geçmeyen bir ağrı olduğunda hemen en yakın hastaneye gitmelisin dedi, inşallah olmaz...
Bu arada da bu benim çok sık hastalanmam konusunda dr um allerjik olabileceği konusunda uyardı. Allerji dr una gideceğim ilk fırsatta. Dedi ki allerjik geniz akıntıları boğaz enfeksiyonunu tetikleyebilirmiş.
Bakalım, gidelim görelim...
Herkese sağlıklı sıhhatli günler diliyorum :)

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
O halde size kocaman bir masaallah bacim...:nazar:
Allah (c.c.) ima sukurler olsun sonlara dogru yaklasiyoruz...
Rabb'im saglicakla kucaklarimiza almamizi nasip etsin :KK16:

geçmiş olsun canım grip falan mı oldun ben de baya fena soğuk almışım burnum tıklalı bugünlerde beni çok zorluyor .

bu arada çok teşekkür ederim bu güzel yazılar bile çok moral veriyor bana . zaten bir tesellim eşim . bir de burayı takip ediyorum . benimle aynı dönemde doğum yapacak olan arkadaşlarla paylaşımda bulunmak bile rahatlatıyor. o yüzden buraya yazdım kısaca . ama bazen dayanamayacak gibi oluyorum . kendi kendimi kaygılandırıyorum . :KK43: :KK43: papatya çayı demliyorum kendime o biraz iyi geliyor.. aslında eşimle yoğun bir hayatımız var baya gezeriz biz. o yüzden genelde böyle değilim sadece yalnız kaldığım zamanlarda kaygı geliyor bazen . :KK43: :KK43: ve bu durumu hiç sevmiyorum . bazen ağlıyorum . :KK43: :KK43: doğuma da daha 1 buçuk 2 ay var :)
Gecmis olsun bacim...:KK19:
Bu aralar duygularda karmasiklik yasaman gayet normal....
Ahhh ahhh su hormonlar kendini anca bu kadar belli ettirtir :KK19:

kaç gündür foruma giremiyorum nedense şifrelerim iptal olmuş deli oldum :KK4: neyseki bugün hallettim.
baş dönemlerim hala devam ediyor canım ara ara.
bir de cuma günü kontrolümüz vardı kasıklarıma regl sancısı gibi sancılar girmeye başladı bazen onu sordum dr. yalanacı doğum sancıları hafiften başlamış dedi korkmadım değil. bu oğlan zamanından öncemi gelecek ne bilmiyorum.
1350 gr olmuş bide 35 cm bu,oyu :) 35 lik rakı kadar :KK1::KK1::KK1:
en enterasanıda 1,5 ay öncesine kadar eşimin kopyasısıydı ağız burun gözler. ama şimdi öyle bir değişmişki kuzucum aynı ben olmuş. doktorum bile şaşırdı bu kadarda değişilmezki arkadaş :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

birde arkadaşım baan yusuf suresini okumamı yada dinlememi söyledi. güzel ahlaklı sakin bir çocuk olmasına yardımcı oluyormuş. yer gök duayla vallahi okuyun bence:emir_bebek::emir_bebek:
Oglun delikanli olmus desene bacim :KK16:
Masaallah :nazar:
Son ana kadar kime benzeyecegi belli olmuyor sanirim....
Dogduktan sonra bile degisim icerisinde oluyorlar :KK16:
Dualarin etkisi oldukca buyuk haklisin ....
Surekli dinlemek yada okumak lazim :KK34:

Günaydın güzel annecikler. :KK16:

Benim de dün kontrolüm vardı. Benim net adet tarihim olmadığı için haftamız biraz karışık. Belirlediğimiz tarihe göre dün tam 28 haftalıktık, ama bebiş 29 haftaya daha uygun duruyor vs... Son gittiğimde yüzünü göstermediği için o kadar özlemiştimki... Maşallah kocaman olmuş. Kilomuz 1300 gr olmuş. Uzun saçları var ensesinde :KK9:, ayağı kocaman olmuş çok şaşırdım 5,7 cm çıktı ayağı. Anası gibi koca ayak mı olacak yoksa yavruşum :KK52: Zaten doktorum 4d ultrasonda göstermedi, oysaki yüzü de dönüktü. O yüzden hiç doyamadım yavruma :84: 4 hafta sonra tekrar kontrolümüz var. Ondan sonra 2 hafta arayla gidecekmişiz artık.

ttet, maşallah canım bebişine yuvarlacık suratlı :KK16: Benimki Oval suratlı gidiyo, babasına mı benzeyecek nedir :KK9:
Oyyyyy ne guzel bacilar cogunuz gitmissiniz gormeye...:KK16:
Masaallah bacim....:nazar:
Ne guzel artik kilolardan bahseder olduk :KK76:
O uzun bacaklardan kim bilir nasil tekmeler yiyorsundur :KK52:

Merhaba kızlAr Dr randevum vardı NST ye girdim ilk defa ama o yatakta yatmak yok mu sırtüstü cok fena bsey Dr artık her geldiginde nst çekileceksin dedi bZm tosun için de annesinin yapısına göre braz cüsseli bi bebek dedi aman iri olsn da maşallah :)bu arada cok tatlı olcak öpmelere doyamıcaksnz dedi iyice sabırsızlandırdı bizi:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Maşallah ne güzel benim dr. hiç böyle şeyler söylemiyor :KK43:

senin için bunu buldum buda güzel. Ama biraz daha bakayım sayfalar arasında belki rastlarım canım. $AHMET EFE.png

Canım geçmiş olsun. İnşallah bebeğin de sen de iyisinizdir ve inşallah sağlıkla ve vakitlice gelir. Daha önceki kontrollerde doktorun farketmemişmiydi, yoksa aniden mi gelişti acaba.

Canım hamilelikte hormonlar değişiyor sanırım, daha çok hassaslaşıyoruz. Ben de hüzünlü haberlerde hemen ağlıyorum, duygusallaşıyorum. Ama bebeğimi kucağıma aldıktan sonra herşeyin çok güzel olacağını ve yolunda gideceğini şimdiden beynime yerleştiriyorum. Çünkü biliyorsundur bir de lohusalık sendromu var. Hele ki yanında kayınvaliden ve eltin varmış. Kimsenin lafından sözünden etkilenmemeye dikkat et.

Ben de bebeğimin yüzünü son gördüğümde eşime çok benziyordu ama yaklaşık 2 aydır her gidişimizde yüzü dönük ve göremiyoruz. Üstüne üstlük herkese babasına benziyor diye yaydım. Doğduğunda benzemezse bu bebek kimin derlerse diye çekiniyorum :KK53:

1 nisanlar öğrenciyken ne güzeldi. Şimdi şaka yapmaya çekiniyorum. Malum hamile olunca yapacak oldukça şaka var ama kimseyi korkutmayayım :KK53:

Ben de ilk yeğenim doğduğunda demiştim ki o kadar çok seviyorum ki acaba kendi çocuğumu bu kadar sever miyim. Bi arkadaşım da önce kendi çocuğun doğup sonra yeğen doğunca öyle olmuyor demişti. Kendi çocuğumuzun sevgisini merak ediyorum.
Ben de yaştan dolayı Allah kısmet ederse ikinciyi 1-1.5 yaştan sonra düşünüyorum.
Evet benim de aklima gelmedi degil.ams milleti soka sokmayayim diye vazgectim:) kocami sinir etcek bidiy yapmayi düşünüyorum Hahahaha
Merhaba kızlAr Dr randevum vardı NST ye girdim ilk defa ama o yatakta yatmak yok mu sırtüstü cok fena bsey Dr artık her geldiginde nst çekileceksin dedi bZm tosun için de annesinin yapısına göre braz cüsseli bi bebek dedi aman iri olsn da maşallah :)bu arada cok tatlı olcak öpmelere doyamıcaksnz dedi iyice sabırsızlandırdı bizi:)

Aaa bunu duymak ne guzel birsry insan sabirsizlanmaz mi tabi.:)
Doktordan çıktık az önce teyzelerrr :)) oglumm poyrazim cok iyiymiş..42 cm vee 1400 gr olmusuz :)) tahmini doğum tarihimiz 25 Mayıs :) simdilik bu kadar biraz gezelimm babayla minigimizin arabasını almaya gidiyoruz şimdi :KK66: aksama görüşürüz opuyoreeee :))) hee bu arada oglusun kilosu haftasiyla ayni ama 31 hhaftalık gorunuo masallah neyle besliosun hormon mu veriosun dedi dr. Nie ole dedi anlamadim ??
Bilmem belji boyu uzun dur normale gore doktorun hoşuna gitmiştir.

Arkadaşlar dün akşam bilgisayar başında internette bişeyler bakınıyordum. Bebişim tekmelerini ya da boks çalışmalarını tam çıkışa doğru yapmaya başladı. Önce çok önemsemedim, sonra artınca ahaa çıkacak bu diye bilgisayarı kapattığım gibi hemen uzandım. Tabi biraz sonra geçti. Bilgisayar başında çok oturmamıştım. Sizde de o bölgeye doğru tekme, hareket vs. oluyor mu?
Evet cikis yolunu tekmeledigi cok oluyor bazen tuvaletimi uaprken de vsjinama dogru tekmeliyor.Gce sag kaburgamin altina dogru kayi tekmeliyor bazen o kafar cok donuyor ki karnim inip cikiyor.Hala hareket edebilec3gi alan varken sanirim dolu dolu kullaniyorlar .iclerinde de kesfetme istegi yumruk ayak kafa Allah ne verdiyse girisiyorlar

cıkmaz canım merak etme benımkıde oyle bı vuruyorkı cıktı cıkacak dıyorum,ustelık benım rahım agzında dıkıs var,bu dıkıs nerde dıye dusunuyorum,dıger oglumda aynı seylerı yapıyordu normal bısey

günaydın güzel anneler yine nezle ve grip arası bir dertle boğuşuyorum ben yaaaaa :KK43::KK43:
ağzımın ve burnumun heryeri uçuk oldu dudaklarımdaki çatlak hamileliğin başından beri hiç geçmiyo zaten sesim de boru gibi kendimi çok çirkin hissediyorum bu aralar :KK37::KK37:
arada tlfdan takip etsem de tek tek okumaya vakit bulamadım inşallah herkes iyidir hepinizi öpüyoruz kızımla
Gecmis olsun bacim :nazar:
Kendini cirkin hissetmeye basladi isen kizin senin guzelligini almaya baslamis demektir :KK52:

slm annişlerimmm işten çıkmama son 3 gün:KK36::KK36:
Hadi gozun aydin neslihanim :KK19:
İlk denemem nasıl sizde kızlar??Eki Görüntüle 1047380

Yapayım canım sana da Efe olanın dan :KK70::KK70: bak birtane daha yaptım şimdi. Eki Görüntüle 1047400
Bunlar cok tatliiiiiii :KK16:

Masallah bebisine :KK16:
Nst ye erken alinanlardansin desene bacim ...
Acaba 3 hafta sonra gittigimde benide mi alacaklar mi :KK52:

Doktordan çıktık az önce teyzelerrr :)) oglumm poyrazim cok iyiymiş..42 cm vee 1400 gr olmusuz :)) tahmini doğum tarihimiz 25 Mayıs :) simdilik bu kadar biraz gezelimm babayla minigimizin arabasını almaya gidiyoruz şimdi :KK66: aksama görüşürüz opuyoreeee :))) hee bu arada oglusun kilosu haftasiyla ayni ama 31 hhaftalık gorunuo masallah neyle besliosun hormon mu veriosun dedi dr. Nie ole dedi anlamadim ??
Ogluna masaallah bacim:nazar:
Uzun boylu mu olacaktir nedir....
Benim oglum 42 cm iken 1650 idi kilosu....
Yada benimki tosun olacak :KK9:
Ayrica doktorun demesine takilma ileriden gitmesi cok guzelmis....
Benim oglanda iki hafta ileriden gidiyor doktorum cok memnun :KK8:

Bacim misal benimki su an disari firlayacak gibi ....
Karnim yamulup duruyor....:KK52:
Yaaaa hep icimde kalsin istiyorum :KK52:

Zeynep Duru diyorum ben de. Adıyla büyüsün inşallah bebeğin.

Nasılsın canım? Bu aralar seni de pek göremiyoruz buralarda. Neler yapıyorsun?

Ben de normal doğum istiyorum doğaya ayak uydurmak icin, vücudun daha kolay toparlanması için. Sütümün vaktinde gelmesi icin. Herseyin hayırlısı tabi ama öncelikle normal ve dogal olandan yana istegim.

Hadi bakalım neler toplayıp geleceksin oralardan. Beklemedeyiz:-)

Canım çok geçmiş olsun. Facede yazdım zaten. Hiç canını sıkma bebeklerimiz daha dayanıklı artık. Yediklerine zaten dikkat ediyormuşsun gerisi nasip.. Hazırlıklar da bir iki günde bitiyor inan. Önemli olan çarşıya çıkabilmek;-)

Neee cam silmek mi? Ben yerleri bile süpürmedim hamileliğin boyunca. Canım çocuğundan senden kıymetli değil hiçbir şey. Bırak tozlu kalsın.
Ogluna da maşallah kilo boy gayet güzel. Bir de yüzünü gösterse bu veletler fena olmayacak degil mi

Gecmis olsun bacim :nazar:
Kendini cirkin hissetmeye basladi isen kizin senin guzelligini almaya baslamis demektir :KK52:

Hadi gozun aydin neslihanim :KK19:

Bunlar cok tatliiiiiii :KK16:

Masallah bebisine :KK16:
Acaba 3 hafta sonra gittigimde benide mi alacaklar mi :KK52:

Ogluna masaallah bacim:nazar:
Uzun boylu mu olacaktir nedir....
Benim oglum 42 cm iken 1650 idi kilosu....
Yada benimki tosun olacak :KK9:
Ayrica doktorun demesine takilma ileriden gitmesi cok guzelmis....
Benim oglanda iki hafta ileriden gidiyor doktorum cok memnun :KK8:

Bacim misal benimki su an disari firlayacak gibi ....
Karnim yamulup duruyor....:KK52:
Yaaaa hep icimde kalsin istiyorum :KK52:

hihihihi evet bu sıralar pek sık giremiorum işlerden dolayı son zamanlar işyeri yogun oluor ve ben çok yoruluorum 32. haftada bırakıcam sanırım işi ne güzel 32 haftada olanlar onlar dahada sabırsızdır :KK53: ayy benım bır kuzenım var oda ben gibi şişkolardan 100ün üstündeydi 37 de sezeryanla aldılar :KK52: belkim benide alırlar :KK49:

Acaba 3 hafta sonra gittigimde benide mi alacaklar mi :KK52:[/COLOR][/B]

Aynen canm bende alerji sebeb ile öksürük vardı cok ,,gerci şimdi iyim de bZm Dr da braz garantici erken doğum riskini öğrenmek amacı ile aldı beni nst ye normlade 32.haftada giriliyor sen de grersn bi dahaki gidişine ..bu arada benmki 1970gr olms sennki de iriydi yanlış hatrlamıyosam bu kadar iri olmasında normal mi deil mi onu arastryrm şimdi de herseyi kafasına takıyor insan

slm annişlerimmm işten çıkmama son 3 gün:KK36::KK36:
ayy canım çok sevindim ne güzel artık bebeğine daha çok vakit ayırabileceksin ve o doğmadan yorgunluğunu da yeterince atarsın:) darısı başıma inşallah benim şafağa daha çok var

İlk denemem nasıl sizde kızlar??Eki Görüntüle 1047380
canım bence çok güzel olmuş gayet başarılı:KK9: ama altta 2014 yazmasa mı? ya tam doğum tarhi yazsa ya da hiç yazmasa daha mı iyi olur acaba?

maşallah canım oğluşuna. diğer yazında gördüm neredeyse 2 kg olmuş sıpacık:KK1: yaşasın büyüyüorlar. ben de cuma günü gideceğim bakalım nts neyse ben de girecek miyim merak ediyorum.

boyuna posuna maşallah. benim bebişin de tahmini doğum tarihi 25 mayıs olsun istiyorum yaaa eşime bebişimizi doğum günü hediyesi niyetine vermek istiyorum:KK52::KK52:

pufpuff ve karadenizki
kızlar bu stikerları nasıl kullanmayı planlıyorsunuz? nedir ne değildir tam olarak?

canım dilediğin gibi kullanabilirsin..
mesela mantar tıpalı şişeler var ya onların üstüne yapışabiliyo..
çubuklarq takılı şekerler oluyo ya,jelatinleniyo onların üstüne yapışabiliyo..
veya bambaşka bi tasarımı kendin üretenilirsin,örneğin ufak su şişelerin üstüne baskı olur yada saksı tarzı kullanacağın süslerin üstüne olur..

hatta google'da "sticker lı bebek şekerleri süsleme" yaz görsellerde bisürü örnek çıkıyor

X