2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ablam sezaryen yapalı iki sene olacak neredeyse ama hala uyusuklugun oldugunu söyler, ameliyatı cok iyi gecmesine ve hemen ayaga kalkmasına ragmen. Belki kisiden kişiye degisiyordur yine de
Canım geçmiş olsun benim göbeğe girmiyor ama bacaklarima sık sık gitiyor kramp. Özellikle yataktan zor kalkıyorum, sağdan sola ağrıyla dönüyorum.
Canım bizim kıyafet dışında hiç bir hazırlığız yoktu. Bu haftasonu geri kalanları da aldık. Uugub fiyatlı olanları da internetten alacagim birazdan. Geriye sadece lohusa pijamalarım kaldı. Gerçekten zor geliyor bikaç saat dışarda dolaşmak artık. Bir ay sonrasını düşünemiyorum
Tatlım çok geçmiş olsun. Inşallah bebeğine bir etkisi olmamıştır. Ama artık bebeklerimiz bize tutunmak icin uğraşmıyor ilk başlardaki gibi. O zaman bilmeden bir sürü ilaçlar içtik. Allahın izniyle birsey olmadı. Simdi bebeklerimiz cok daha güçlü annesi. Sen hic merak etme, içini ferah tut. Bol bol dua et. Iyi haberlerini bekliyoruz

Zeynep Duru diyorum ben de. Adıyla büyüsün inşallah bebeğin.

herkee iyi haftasonları kızlar bir selam vermeye geldim
Nasılsın canım? Bu aralar seni de pek göremiyoruz buralarda. Neler yapıyorsun?
Ben de normal doğum istiyorum doğaya ayak uydurmak icin, vücudun daha kolay toparlanması için. Sütümün vaktinde gelmesi icin. Herseyin hayırlısı tabi ama öncelikle normal ve dogal olandan yana istegim.

gece 4'ü geçiyordu yattığımızda uuuuyyy uykum vaaaar a dostlar..
amaaaaaa bugün Eminönü zamanı..köfteye alışverişe devam süsleme şeker için vs o yüzden erkenciyim..
hadi bakalım..
Hadi bakalım neler toplayıp geleceksin oralardan. Beklemedeyiz
Canım çok geçmiş olsun. Facede yazdım zaten. Hiç canını sıkma bebeklerimiz daha dayanıklı artık. Yediklerine zaten dikkat ediyormuşsun gerisi nasip.. Hazırlıklar da bir iki günde bitiyor inan. Önemli olan çarşıya çıkabilmek;-)

Neee cam silmek mi? Ben yerleri bile süpürmedim hamileliğin boyunca. Canım çocuğundan senden kıymetli değil hiçbir şey. Bırak tozlu kalsın.
Ogluna da maşallah kilo boy gayet güzel. Bir de yüzünü gösterse bu veletler fena olmayacak degil mi

Neyseki sonucun iyi çıkmış bundan sonra dikkat edersin gecmiş olsun

Valla içime sinmiyor işte pis olması dedim kendimi zorlamadan uzanamabildiğim yere kadar sileyim , eşime çok yükleniyorum evin temizliğini o yapıyor sağolsun , kıyameti kopardı zaten cam olayını duyunca , Bidaha asla yapmam.. Oğluşumun elleri ya yüzünde yada arkası dönük :) 21 nisana kadar beklemeye devam..

Anladıysam arap olim Eşinin doktor olmasıyla ne alakası var onunla ilgili bir bağlantı henüz kuramadım yazdıklarından canım :44::44::44:

Çok üzüldüm canım allah sabrını versin gerçekten çok zor şeyler yaşamışsın, ben de normal doğumun komplikasyonlarından korkuyorum, ablam normal doğum taraftarı olduğu için saatlerce sancı çekti, tam doğuracağı esnada çocuğun kalp atışları zayıflayınca acilen sezeryana aldılar, her iki durumu da yaşamak zorunda kaldı neyseki bebek sağsalim doğdu...Normal doğumun diğer bir riski ise bebeğin oksijensiz kalması, beyne oksijen gitmeyince biliyorsunuz zihinsel özürlü ya da biraz saf oluyorlar diyelim... Rabbim hepimizi bir avazda kurtarsın inşallah...
[/QUOTE]

Canım çok önemli bişey değil zaten ya salla gitsin ))

anladım canım bendensin sende bende aynıyım ağrı eşiğim çok düşük bünyem çok zayıf o yüzden o çocuğu normal şekilde doğuracağıma inanamıyorum güvenim yok kendime

Çok şükür hiç bir problemim yok da canım, benim de ağrı eşiğim çok düşük yıllarca çok şiddetli adet sancısı çeken biri olarak her adet döneminde babam gelir beni okuldan alır hastaneye götürürdü...Saatlerce adet sancısı çekerek kıvranır, içtiğim ağrı kesicilerin sayısı 5 i bulurdu da bana mısın demezdi...O kadar sancıdan sonra yorgunluktan uyuya kalırdım. Normal doğum sancısının da aynı adet sancısına benzediğini söyledi arkadaşlarım...Korkuyorum açıkçası... Epidural normal doğumdan da korkuyorum çünkü daha önce spinalden apandis ameliyatı olmuştum, bel fıtığından dolayı mahvolmuştum ancak biyoenerji tedavisiyle düzelmiştim...

Amanınnnn arkadaşım bunu okuyunca eski günlerim aklıma geldi.Resmen 3 gün yataktan çıkamayıp ağrıdan ağlıyordum...Kabus gibiydi kocaman et parçası gibi geliyordu benim reglim onlar gelirken doğum sancısı çekiyordum resmen...Benimkiler miyomlar yüzündenmiş,aldırdımda kurtuldum umarım birdaha olmaz Benim ameliyatımda spinal anestezi ile oldu ama şükür hiç sorun yaşamadım.doğumumu da öyle düşünüyorum.. Sanada çok geçmiş olsun canım.hakkında hayırlısı olsun..

Yok kız benim sezeryan olacak yani 8 hafta falan var ayy yarın kontrolümüz var,doktor aşağı yukarı bir tarih verir heralde :18: :18:

Hayırlısı olur inşallah cnm, tarihin belli olur bu aralar artık :) Bende normal istiyorum inşallah kolay olur :18:

merhaba güzel annişler
ben de daha üstünden bir kaç hafta geçmeden tekrar hasta oldum. baharda nezle hiç çekilmiyor doğrusu. insan gözünü açamıyor yaşarmasından...
ben yandım siz yanmayın kendinize iyi bakın havalara aldanmayın sakın. sıkı sıkı giyinin. bir de çok yorgun düşmeyin. bünye dinlenmek için direk kendini hasta ediyor...

keşke bana da tatil olsa ve vakit geçmese :)

ahh canımmm benim duygularıma da tercüman oldun gelsin artık şu 16 mayıs diyorum...

bu arada bizim doktor randevumuz cuma günü. ben de en son ayrıntılı ultrasonda görmüştüm kızımı. hep yüzünü saklıyor. busefer hasret giderebilirim umarım...

Canım çok önemli bişey değil zaten ya salla gitsin ))[/QUOTE]
Olur mu öyle şey, biz de bilelim doktorlar, doktor eşlerini niye normal doğum yaptırmak istemiyorlar, oluşabilecek komplikasyonlardan dolayı dava açmasından mı korkuyorlar eşinin...

anladım canım bendensin sende bende aynıyım ağrı eşiğim çok düşük bünyem çok zayıf o yüzden o çocuğu normal şekilde doğuracağıma inanamıyorum güvenim yok kendime
Aslında bel fıtığım olmasa epidural normal yapmaya çalışırım ama epiduralin bünyeme nsıl bir etki yapacağını bilmiyorum. Bel fıtığı olan kuzenim epidural normal yaptı ve hiç bir sorun yaşamadı ama yine bel fıtığı olan bir arkadaşım epidural sezeryan yaptı ve aylarca bel ağrısından çocuğuyla doğru düzgün ilgilenemedi, hiç bir sorunu olmayan yani bel fıtığı olmayan bir arkadaşım da epidural normal doğum yaptı, eşi iş arkadaşımdı ve şunu söyledi, hastane bize epidural normal doğumun prenses doğum olduğunu söyledi ama eşim 1-2 ay boyunca hep ağrı kesicilerle ayakta kaldı hep beli ağrıdı dedi...

Benim hiç bir şikayetim yoktu, miyom felan gibi ama adet dönemlerim çok kötü geçerdi, her ay başı babam beni okuldan alıp hastaneye götürürdü...Bende bel fıtığı olduğu için canım spinal düşünmüyorum, spinal belimi mahvetti...

Canım çok önemli bişey değil zaten ya salla gitsin ))
Olur mu öyle şey, biz de bilelim doktorlar, doktor eşlerini niye normal doğum yaptırmak istemiyorlar, oluşabilecek komplikasyonlardan dolayı dava açmasından mı korkuyorlar eşinin...

Aslında bel fıtığım olmasa epidural normal yapmaya çalışırım ama epiduralin bünyeme nsıl bir etki yapacağını bilmiyorum. Bel fıtığı olan kuzenim epidural normal yaptı ve hiç bir sorun yaşamadı ama yine bel fıtığı olan bir arkadaşım epidural sezeryan yaptı ve aylarca bel ağrısından çocuğuyla doğru düzgün ilgilenemedi, hiç bir sorunu olmayan yani bel fıtığı olmayan bir arkadaşım da epidural normal doğum yaptı, eşi iş arkadaşımdı ve şunu söyledi, hastane bize epidural normal doğumun prenses doğum olduğunu söyledi ama eşim 1-2 ay boyunca hep ağrı kesicilerle ayakta kaldı hep beli ağrıdı dedi...

Benim hiç bir şikayetim yoktu, miyom felan gibi ama adet dönemlerim çok kötü geçerdi, her ay başı babam beni okuldan alıp hastaneye götürürdü...Bende bel fıtığı olduğu için canım spinal düşünmüyorum, spinal belimi mahvetti...
[/QUOTE]

Bahsettigim şeyin davayla ilgisi yok. Senin kendi meslektaşına o hizmeti verdiğini düşün ve istemeden hiç başkasının başına gelmeyen şeylerin o işin ehli meslektaşınin başına gelmesi gibi birsey. Mesela doktor bir arkadaşım normal doğum yaptı pnomotoraks oldu ki bu çok çok nadir görülür. Vs vs. Öyle bir algı var kimsenin başına gelmez doktor ve doktorların başına gelir gibi.

bende yarın gideceğim kısmetse doktora kızımı görmeye :) özledim bebeğimi :) muhtemelen yarın bana 5 hafta daha çalışabilir raporu yazar son 5 hafta yani :)

herkese merhabalar

aksama ne yapsam dıye bıraz tarıf gezeyım dedım, canım bı dünya sey cektı aah kafam aaah neyıne senın yemek sıtelerı

Bahsettigim şeyin davayla ilgisi yok. Senin kendi meslektaşına o hizmeti verdiğini düşün ve istemeden hiç başkasının başına gelmeyen şeylerin o işin ehli meslektaşınin başına gelmesi gibi birsey. Mesela doktor bir arkadaşım normal doğum yaptı pnomotoraks oldu ki bu çok çok nadir görülür. Vs vs. Öyle bir algı var kimsenin başına gelmez doktor ve doktorların başına gelir gibi.[/QUOTE]

Hımm, demek istediğini anladım ama bu herkesin başına gelebilir de demek ki meslektaşların başına gelince çekince konusu oluyormuş :106::106::106:

Hadi bakalım neler toplayıp geleceksin oralardan. Beklemedeyiz

o kadar yoruldum öyle bitkinim ki şu an anlatamam..belim ayaklarım sırtım karnım heryerim ağrıyor..aaaay hiçbişeyi son ana bırakmamış olmama rağmen çok feci yoruluyorum..ama bi kısımı daha bitirdim bugün..

yatak odasına koyulacak beşiği aldım bugün bi büyükbaş cici daha halloldu (ciciler topiğimize yükledim)
bide hastane ve eve gelicek olanlara verilecek hediyeydi süslemeydi falan onlarında büyük bi kısmını hallettim..ama onların resmini daha yükleyemedim dinlenmedeyim şu anda..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…