2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Canım esimde doktor benim. O yüzden doktor cocuklarinda risk daha fazla diye bir laf vardır tip camiasında. Kimse yanasmak istemez kolay kolay bir sebeple sezeryan a gidersin.
Doktor çocuklarında risk daha fazladırdan kastın ne canım?[/QUOTE]

Ilımlı imtihan gibi düşünülebilir canım. Hiç olmayacak gibi görünen şeylerin başa gelmesi. Komplikasyonları n daha fazla olması gibi şeyler. Iki doktor net şekilde stres oluyoruz dedi. Biri bişey demedi ama bişeekilde kesecek onu belli etti. En son artık Prof a gitmek zorunda kaldık ben çok pimpiriklenmeden anlatmaya calisiyordum ama stres e döktüler yani. Yine normal istiyorum inş :))

Sağol Canım araştırdığın için 😊😊

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Sağol Canım araştırdığın için 😊😊

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Yazım gitmiş neyse ki :) bana hata verip durmuştu :)

Ne demek cnm, belirsizlik insanı mahveder... Güzel günleriniz, haftalarınız olsun kızlar ))

veeeee yarın annemle bir kez daha Eminönü günü
bu defa köfteme hastane ve ev için şeker,süsleme için
bakalım neler alıcaz...

gece 4'ü geçiyordu yattığımızda uuuuyyy uykum vaaaar a dostlar..
amaaaaaa bugün Eminönü zamanı..köfteye alışverişe devam süsleme şeker için vs o yüzden erkenciyim..
hadi bakalım..

günaydın güzel haftalar olsun hepimize haftasonu bi çılgınlık yapıp konyaya gittim eşimle :) şuan perişan bi vaziyette işe geldim gezmek bize göre deil hamiş hatunlar

her ıkı dogumunda etkısı kısıye gore degısiyor kımı normalı kolay yaparken sezaryanda zorlanırkimine sezaryana kolay gelıken normal dogumda zorlanır,ben mesela ılk bebegımı normal dogum seklınde kaybettım cektıgım acıları hala unutamam,bana kımse normaldogum tavsıye etmesın demıstım benım ıcın zordu,daha sonra ogluma hamıle kaldım korkudan normal dogum ıstemedım sezaryan oldum hos ıstesemde normal doguramzmısım canıma minnet oldu,hıc zorlanmadım ne agrı hısettım ne sızı ertesı gun ayaktaydım eve geldım bebegımede baktım evın ısınıde yaptım ben gunlerce yatarım sanıyordum cunku kıme sorsam oyle soyluyordu

Canım çok sıkkın kızlar.

bende gebelik ilk aylarında troid hastalığı çıktı bunun sonucu her ay kadın doğumla birlikte endokrine gidip takiplerimi yaptırıyorum. İlacımı düzenli kullanıyorum. Ama son 10 gündür ilacımı karıştırıp dr. ilk aylarda verdiği bulantı ilacımı içiyormuşum bu sabah fark ettim. Ama ilaçlar ve kutusu o kadar çok birbirine benziyorduki. en son geçen hafta cuma kan vermiştim sonuçlar allahtan ii çıktı. Ama yinede vicdan yaptım kendime : nasıl böyle bir hata yapabiliirim yaaa

uzme kendini canim yaa en azindan degerlerin iyi cikmis ve yine sukur ki kullanmaman gereken zararli bi hap degilmis

üzülme dalgınlık ve dikkatsizlik gebelikte en sık görülen problem. Testlerin iyiymiş şükret. Kutunun üzerine kocaman yaz da karışmasın bir daha

Herkese mutlu, huzurlu, sağlık dolu haftalar kızlar benim cumartesi kontrolüm vardı haberler çokta iyi değil allah'a şükür bebeğimde bir sıkıntı yok 960 gr maşallah boy 34 gelişimi haftasından 1 hafta önde suyum iyi duruşu dönmek üzereymiş çok iyi dedi ama benim tansiyon sıkıntım var başlardan beri 12-8 sınırdaydı ilaçlık değildi ama randevuda 15-10 çıktı heyecan bile yapmış olsan şuan böyle çıkmamalı dedi doktorun gözleri yuvasından fırladı ve beni kardiyolojiye sevk etti. ( gerçi eve geldim 12-7 çıktı ama) alfamet var hamilelerin kullandığı tansiyon ilacı ona başlayabilir dedi işin kötü kısmı şeker yüklememde sınırda çıkmış 146 çok dikkat ediceksin dedi tuzu yemeklere hiç atma dedi bende öyle yapıyom sıfır tuz ayaklarımda da hafif hafif şişlikler başlayınca hiç de iyi olmadı stres yapmıyorum ama korkuyorum ilk oğlum albüm rahatsızlığından 37 de suyum gelmişti bunda daha erken olur diye korkuyorum. çalışıyorum 23 nisan da 32. Haftamı doldurcam allahım o gün gelirmi hiç bir hazırlığım yok haftaya başlıcaz bizde hazırlıklara çalışınca bi hafta sonun kalıyo ne yapcanı şaşırıyosun anlıcanız sıkı diyetteyim zaten ıvır zıvır yemem iştahımda çok açık değil kilolu hamile kaldım ve şuana kadar 6 kilo aldım ama bunlar yetmemiş sanırım çok üzgünüm...

uzme kendini canim yaa en azindan degerlerin iyi cikmis ve yine sukur ki kullanmaman gereken zararli bi hap degilmis

Ayy evet ya zararlı br ilaç içmiş olsaydım. aman allahım nasıl yaşardım bu vicdan azabıla. ama allahtan hamilelikte kulandığım ilaçlarımı ayrı br yerde saklıyorum.

üzülme dalgınlık ve dikkatsizlik gebelikte en sık görülen problem. Testlerin iyiymiş şükret. Kutunun üzerine kocaman yaz da karışmasın bir daha

Evet bu iyi fikir hemen eve gidince ilk işim işaretlemek olacak. Aslında bu hatayı yapmam kolay kolay ama o ilaı sabah kalkakr kalkmaz aç karnına alıyorum. E uyku sermliği falan heralde dalgınlığıma geldi. ayyy bende 2 gündür diyorumki bu ilaç neden acı dedğil. çünkü normalde kullandığım ilaç muhakkak buğazımda bir acılık bırakırdı.

günaydın güzel anneler ve melekleri dün gece bi korku atlattımki:18: sormayın idrar için sürekli wc ye gidiorum bir bardak su bile içsem artık sıkıştırıo tam yaparken bi boşalma hissettim eyvah dedim suyum gelio herhalde gözlerim karardı allahımmmm dedim gittim geldim öbür tarafa ayy allah korusun meğersem yokmuş bişe ama bütün gece doğum korkusundan uyuyamadım meleğim tekmecikler atıo şükürler olsun zamanında gelsin bebişlerimiz inşallahh

Günaydın Güzellerr,

2 gün önce randevumuz vardı kavuştuk oğlumuza ama yüzünü yine göremedik malesef :) Özlem gititkçe artıyorr.. Sağlığından haberdar olduk ya fazlasıyla yetiyor, 1.250 gr. olmuş bebişimm, boyu da 38 cm . Şimdilik herşey yolunda gözüküyor, Dr. göğüslerime sürmem için lansinoh diye bir krem önerdi. şimdiden kullanmaya başlayabilirsin dedi, bitkisel olduğu için emzirdikten sonra temizlemene gerek kalmaz dedi. Bu arada kızlar benim gibi deli olmayın Cam silmeye kalkışmayın dün bütüngün yattım bel ağrısından. wc bile ağlayarak gittim o derece tutuldu belimm. Şimdi biraz daha iyiyim sanki..

istisnasız kesinlikle ve net : sezeryan (heralde benim sezeryancı olduğumu bilmeyeniniz kalmadı)
Niye sezeryan düşünüdüğünüzü de merak etmiştim hatta niye sezeryan düşündüğünüzü daha çok merak etmiştim:44:
Doktor çocuklarında risk daha fazladırdan kastın ne canım?

Ilımlı imtihan gibi düşünülebilir canım. Hiç olmayacak gibi görünen şeylerin başa gelmesi. Komplikasyonları n daha fazla olması gibi şeyler. Iki doktor net şekilde stres oluyoruz dedi. Biri bişey demedi ama bişeekilde kesecek onu belli etti. En son artık Prof a gitmek zorunda kaldık ben çok pimpiriklenmeden anlatmaya calisiyordum ama stres e döktüler yani. Yine normal istiyorum inş :))[/QUOTE]
Anladıysam arap olim Eşinin doktor olmasıyla ne alakası var onunla ilgili bir bağlantı henüz kuramadım yazdıklarından canım :44::44::44:

Çok üzüldüm canım allah sabrını versin gerçekten çok zor şeyler yaşamışsın, ben de normal doğumun komplikasyonlarından korkuyorum, ablam normal doğum taraftarı olduğu için saatlerce sancı çekti, tam doğuracağı esnada çocuğun kalp atışları zayıflayınca acilen sezeryana aldılar, her iki durumu da yaşamak zorunda kaldı neyseki bebek sağsalim doğdu...Normal doğumun diğer bir riski ise bebeğin oksijensiz kalması, beyne oksijen gitmeyince biliyorsunuz zihinsel özürlü ya da biraz saf oluyorlar diyelim... Rabbim hepimizi bir avazda kurtarsın inşallah...

canım neyse ki tahliller iyi çıkmış üzme kendini doktoruna da söyle bilgisi olsun.. allah a emenat içini ferah tut..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…