2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

ahh canım napim bende ufak ufak hazırlıklara başladım ama dün gece sabaha kadar sancıdan uyuyamadım belime kasıklarıma karnıma sancılar saplandı doğum sancısı sandım e hafta sonu da olunca dedim eyvah ne yapacam daha 29.haftadayım bi de yarın pazar seçim olayıydı bilmem neydi doktoru nerden bulucam diye.ama Allahtan sabaha kalktığımda geçmişti bi saat falan uyuyabildim ancak. bi de ağrılar çok düzensizdi düzenli olsa kesin doğum sancısı dicektim o derece yani.başka böle sancı çeken var mı acaba aranızda bacılar??
korkudan ödüm patladı yaa acaba doktoru arayıp söylesem mi şimdi bişeyim yok bebeğin hareketleri de gayet iyi.ama yine de kıllanıyor insan.napsam ki

hayalimdeki doktor tercihi bana bırakcak ohhhh ne güzelllll

maşallah bebişineee senin bi problemmi vardı canım sezeryan olcam demişssinde :26:

[COLOR="#A52A2A"]Doktor illa sezeryan olacaksa spinalden yana olduğunu söyledi ama ben genel anestezi istediğimi belirttim çünkü apandisten ameliyat olmuştum ve spinal yöntemle sanki felçlik geçirdim haftalarca belimden yürüyemedim, bel fıtığı var bende dedim.

Kızlar doğumu nasıl düşünüyorsunuz ve niye? Bu konuyu biraz tartışalım mı hem bu arada baya araştırmış oluruz.
Ben de sezeryancıyım, kimisi kesinlikle sezeryan düşün diyor kimisi de normal diyor. Kimisi normal doğumu zor geçmiş ve
tövbe etmiş şimdiki aklım olsa sezeryan yapardım diyor. sezeryan olanların kimisi 2-3 yıl geçmesine rağmen hala sezeryan
olan yer kesilen bölgenin hala ağrıdığını söylüyor. Demet Akalının bile geçmeyen ağrılarından dolayı doktoruna dava aça-
cağını izledim paparazzide...
Kafam çok karışık sizler ne düşünüyorsunz?
[/COLOR]

canım ben başından beri normal istiyordum ama benim plasentam aşağıdaymış toparlanmazsa mecburen sezeryan olacak bir dahaki gidişimde kesin konuşacağım bu konuyu doktorla.aslında normal dğumdan tırsıyorum biraz dün gece sancılandım baya korktum ve sancılar o kadar şiddetli değildi geçici bir şeydi doğum sancısı gözümü korkutuyr.ayrıca normal doğumdaki belirsizlik hali beni ürkütüyor.hani ne zaman olacağı belli değil ya...büyük ihtimalle sezeryan olacağım gibi geliyor.hayırlısı olsun

bizim kizimizinda adi da betul olaacak gorunce mutlu oldum en kisa zamanda rahatlarsin insallah canim yaa stres altinda zor gercekten
öylemii bende çook mutlu oldum..eskiden beri çok severim betül ismini..bi kızım olsun adı betül olucak inşallah diyodum Rabbimde nasip etti çok şükür..
nesli şu işten bi çık kurtul valla ben bile bi oohhh çekicem bu arada senin minik miniklikten çıkıyo ufak ufak maşallah
hahaha pufpufum halay çekicez kk'da çıktığım gün benimki miniklikten çıktı maşallah..hepimizinkiler kocaman oldular gramlardan cmdlerden bahsederken
Oh oh maşallah Betül'e. Dur durak bilmiyorlar artık bizim ufaklıklar

Hiiiiç düşünmedim sünneti daha. Önce bi dogurayım Ama yakın zamanda yaptırmayı düşünmüyorum açıkçası.
saol erikimm hepimizinkine kocamaaan maşallah

ahh ne güzel az kaldı darısı biz diğer çalışanların başına canım...büyütmüşsün valla meleğini ... bizde seni seviyore

inşallah çileğim zaman akıp geçsin sizde bi an önce evde bekleyin inşallah bebişlerinizi

Nasilsiniz kizlar
Gecmise donup alinti yapamadim ama bir arkadas karninin bir tarafa toplanip sivrildiginden bahsetmis. Tecrubelerime dayanarak cevap vermek istedim. Ilk gebeligimde de bu gebeligimde de bu durumla karsilastim. Doktora sordum normal bir durummus. Hatta iliskiye girdikten sonra da bu durumla karsilasabilirsiniz korkmayin
Bu durumun arada bir olmasi sorun teskil etmiyo ama sik sik ve duzenli olursa dikkate alin

canım mumkun olduğu sürece ben en doğalından istiyorum herşeyi. ayrıca sezeryan bildiğin batın ameliyatı aslında basit bir işlem değil. karnımın açılması sancıdan daha çok korkutuyor beni. ikinci doğumda normal istesen bile sansın çok çok azalıyor. tıbbı olarak da bebek kanaldan geçerken beyin, akciğer, psikolojık ve ruhi açıdan maturasyon geçiriyor yeni hayatına hazırlanıyor. sezeryanda pat diye bebeği çıkardığında onların psikolojik dünyası açısından travma oluyor. birde ben o heyecanı yaşamak istiyorum suyum gelsin, ne zaman olacağı belli olmasın yani cantamı alıp tıktak gitmek istemiyorum herkes bi heycanlansın istiyorum bu bazı arkadaslara çok tuhaf gelebilir ama o anlar ayrı bir heyecan ve sonrası için mukemmel bir anı,... sezeryanda süt daha geç geliyor oyle de bir korkum var mama vermek istemiyorum inş mecbur kalmayız hiçbirimiz. veee her aklıma geldiğinde dua ediyorum inş en kolaylarından en az ağrı ve sancıyla kısacık süren bebeğim içinde benimde için sağlıklı sıhhatlı kazasız bir doğum olsun diye :)) ve inanıyorum inş. öyle olacağına.. ben sağlıkçıyım kimse normal doğum yaptırmak istemedi korktu doktorlar. şimdi sırf normal doğum yapabilmek için prof a gidiyorum ve baya bir para vericem.. ama şu bir gerçek ki risk normal doğumda çok daha fazla ve çok kötü deneyimi olan insanlar var. o yüzden hayırlısını istemek lazım...

Bakın ben pufpufun yazdığını görmüyorum. Alıntıla dediğimde cvp yazarken görüorum?? İphone'lular ne diosunuz?Eki Görüntüle 1044385
benimde iphone ama böyle bi sorunum yok

Zeynep Duru diyorum

ne güzel yazmışsın bende normal istiyorum o heyecanı yaşamak o sancıyı çekmek istiyorum..ama dediğin gibi herzaman hayırlısı demek lazım..sezeryan bana göre doğum şekli değil müdahale şekli..ve eğer gerek olursa müdahale ile doğum yaparım..hayırlısı Rabbimden

cnmm olsunnn senın beyaz degılmıs benım bembeyaz o yuzden faydalı ama senınde eger zamanla beyaza donerse akmamsı ıcın bısey dusunmelısın
Bilgilendirdigin icin cok sagol bacim....
Artik ne yaparsam yapayim bos akacak sut goguste durmuyor maalesef

ahhhh ahhh keskkeeeeee ne mumkun bendekı koca saolsun anacı bacım evet ıyıdır hostur bana karsı ama ana dıyınce akan sular duruo :26:
O zaman senin isin is zeynelim....
Allah (c.c.) yardimcin olsun...
Sanirim kv siz bir yere gidemiyorsun

Yok bacim ben tahinde pekmezde tuketmiyorum....
Dogal bal ve koy yagi genellikle tuketiyorum...
Birde hurma olmazsa olmazlarimdandir....
Ama hurmayi doktorum iki adetten fazla yeme diye uyardi....
Ins. Sutumun cok olacaginin isaretidir bakalim gorecegiz
Hala oldugum gibiyim erkek bebis oldugu icin sadece top gibi karnim cikti... birde yuzum dolgunlasti....
Keske bende cok kilo alabilsem
-------

Valla bacim ben gittigimde 3-4 kisi vardi ....
Hemen baktilar karnima hamile misin diye sordular ilk beni aldilar....
Almasalardi uyaricaktim ki gerek kalmadi iceri girer girmez beni aldilar
Bu haklarimiz bir daha gecmez elimize sonuna kadar kullanalim bence

Gecmis olsun bacim...
Bende de cok oluyor o agrilar...
Esimi kac kere acile goturtmekten cevirdim hatta....
Doktorum bundan sonra bu tarz agrilar cekeceksin dedi...
Fakat yarim saatte bir 10 dakkada bir duzenli gelmeye baslarsa hemen yanima geliyorsun dedi...
Birde yalanci dogum agrilari dus aldiktan sonra dururmus...
Cok agrin oldugunca ilik bir dus almayi dene bacim iyi gelir ins.

Her gece 3 4 defa bende kalkıyorum ve uykular haram resmen

Âmin...
Zaten bol bol meyve yiyor su içiyorum, bakalım yarın gidelim de dr ne diyecek...

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Âmin...
Antibiyotiğin adı da "reklamsa" kusura bakmayın, reklam mı emin olamadım ama... ; aksef

Âmin...
Antibiyotiğin adı da "reklamsa" kusura bakmayın, reklam mı emin olamadım ama... ; aksef

Cnm için ÇOOOOOOK RAHAT OLSUNNNN!!! Hamilelerde kullanılabilir bir antibiyotik, 20 küsür yıllık etkin madde. Hayvanlarda (gebelikte) hiçbir olumsuz etki gözlenmemiş yavrularda, deneylerde hiçbir olumsuz etki gözlenmemiş!!!
Sadece 'yine de ilk 3 ay ilaç kullanırken doktorunuza danışın' fln dio ki biz artık son 3 aydayız :)

Çok içten söylüyorum, çok rahat ol! Bişi olmaz bebikine Allahın izniyle :)))
Hastalığın daha büyük tehlike bundan..

Geçmiş olsun

Canım ne anlattılar merak ettim. Her iki doğum şeklinden memnun olan da var, pişman olan da var. Bu doğum işi kişiye özel anladığım kadarıyla. Yaşayınca göreceğiz.

[COLOR="#EE82EE"]Ben de artık öyle düşünmeye başladım, bence doğum kişiye özel bir durum çok şahsi bir olay herkeste benzerlik göstermez artık yaşayıp göreceğiz...[/COLOR]

İnşallah ciddi bir durum yoktur ve düzelir canım...Rabbim şifanızı versin inşallah...

maşallah bebişineee senin bi problemmi vardı canım sezeryan olcam demişssinde :26:

Çok şükür hiç bir problemim yok da canım, benim de ağrı eşiğim çok düşük yıllarca çok şiddetli adet sancısı çeken biri olarak her adet döneminde babam gelir beni okuldan alır hastaneye götürürdü...Saatlerce adet sancısı çekerek kıvranır, içtiğim ağrı kesicilerin sayısı 5 i bulurdu da bana mısın demezdi...O kadar sancıdan sonra yorgunluktan uyuya kalırdım. Normal doğum sancısının da aynı adet sancısına benzediğini söyledi arkadaşlarım...Korkuyorum açıkçası... Epidural normal doğumdan da korkuyorum çünkü daha önce spinalden apandis ameliyatı olmuştum, bel fıtığından dolayı mahvolmuştum ancak biyoenerji tedavisiyle düzelmiştim...

veeeee yarın annemle bir kez daha Eminönü günü
bu defa köfteme hastane ve ev için şeker,süsleme için
bakalım neler alıcaz...

Neden kimse normal doğum yaptırmak istemedi canım? [/QUOTE]

Canım esimde doktor benim. O yüzden doktor cocuklarinda risk daha fazla diye bir laf vardır tip camiasında. Kimse yanasmak istemez kolay kolay bir sebeple sezeryan a gidersin.

[QUOTnbursa;34662148]ne güzel yazmışsın bende normal istiyorum o heyecanı yaşamak o sancıyı çekmek istiyorum..ama dediğin gibi herzaman hayırlısı demek lazım..sezeryan bana göre doğum şekli değil müdahale şekli..ve eğer gerek olursa müdahale ile doğum yaparım..hayırlısı Rabbimden [/QUOTE]

Teşekkür ediyorum canım :)) kesinlikle kuru kuru inatlasmamak lazım normal doğum diye doktora güvenmek doğum anında kendini ona bırakmak lazım. Gerekirse tabiki sezeryan dönebilir. Ins en güzel hatırlacagimiz şekilde Olur doğumlarimiz

Neden kimse normal doğum yaptırmak istemedi canım?

Canım esimde doktor benim. O yüzden doktor cocuklarinda risk daha fazla diye bir laf vardır tip camiasında. Kimse yanasmak istemez kolay kolay bir sebeple sezeryan a gidersin.[/QUOTE]
Doktor çocuklarında risk daha fazladırdan kastın ne canım?

istisnasız kesinlikle ve net : sezeryan (heralde benim sezeryancı olduğumu bilmeyeniniz kalmadı)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…