2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

Kamu da olduğunu biliyordum bu soruyu cevaplarken ben özelde çalışıyorum. Özelde böyle bir uygulama olduğu için evet dedim. Sonradan öğrendim ki soruyu soran kişi kamu da çalışıyormuş.

canım cevap verdiğin ilk kişi bendim bu soruyu soran başka arkadaş karışıklık olmasın

Öncelikle herkese merhaba uzun zamandır takip ediyorum ama ilk defa yazıyorum. 29+4 deyim 9 kg aldım

hoşgeldinnnnn...öyle okuyup okuyup kaçmak yok :)) bekliyoruz paylaşımlarını arkadaşım :) bebeğimizin cinsiyeti nedir canım :) hazırlıkalrın ne alemde..nerelisin :)) ay ne çok soru sordum ..pişman oldun dimi

bu konu yoruma açık. bizim ofiste bir arkadaş 5-6 sene evvel topluca bir ayda kullanmış. ama o zaman devlet personel başkanlığının aksi görüşü yoktu. orada açıkça toplu olarak kullanılamayacağı yazıyor. ben arkadaşı emsal gösterip topluca bir ayda kullanamadım örneğin. hatta ücretsiz izne geçiş yaptığımdan haftalık toplucada kullanamadım. Devlet Personel Başkanlığı KAMU PERSONELİ GENEL TEBLİĞİ(SERİ NO: 2)'nin süt izni bölümünde "...b) Süt izninin, kadın memurun çocuğunu emzirmesi için günlük olarak kullandırılması gereken bir izin hakkı olması sebebiyle bu iznin birleştirilerek sonraki günlerde kullandırılmasına imkan bulunmamaktadır." diyor. ama çoğu amir bu tebliği ya bilmiyor ya uygulamıyor ve haftalık topluca kullanılmasına izin veriliyor. misalen bizim dairede haftalık topluca kullandırıyorlar. fakat personel dairesinde haftalık da kullandırmıyorlar. amirin insiyatifine kalmış bir konu.

Son düzenleme:

yürü be çileğim bastırrrrr

Meraba kızlar hepiniz bebeklerinizi sağlıcakla tam zamanında kucağınıza alırsınız inşaallah. Ben de temmuz annesi olacam inşaallah. İlk bebeğim 10 sene sonra gelen mucizem. Sizlerin tecrübenize dayanarak bi soru soracaktım. 24. Haftamdayım bebeğimin hareketlerini çok aşağıda hissediyorum. Yani göbek deliğimin üzerinde hiç hissetmedim. Sizlerindemi bu haftalarda böyleydi acaba kaçıncı haftada göbeğimin üzerinde hissederim. Bide göbüşüm çok küçük bende üzülüyorum büyümediği için sizlerde nasıldı bu haftalarda cevap verirseniz çok sevinirim.

Allah arkadaşının yardımcısı olsun. Bizim dogumlara da az kaldı. Heyecanlanmamak elde değil

Fikirlerini ben de beğendim tatlım. Oda çok sıcak ve şirin olacak bence. Mobilyacı da haftasonu gelince sana başka fikirler verir. Dolabın birkaç rafını da kapaksız bırakıp oyuncak ve fotograf çerçevesi sıralarsan çok şık olur.
Canım aralarında bir ay olması gerekiyor iki aşının. Ama yine de ebeye bir sorman lazım. Ben zamanında yaptırdım aşımı, bilemedim o yüzden
Oncelikle hastane çantasını hazır et tatlım. Nisan başına az kaldı ama zaten birkaç parca sey yıkanıp utulenecek onları bu ara almaya çalış. Bir de besigini dönünce alırsan diğerleri yetişir.
Kac haftaliksiniz ve kac kg aldiniz kizlar ben de bu ara buna baya takmis durumdayim
Ben 27+3 teyim. 8 kilo aldım. Bu ara bunalıma girmiş durumdayım.
Öncelikle herkese merhaba uzun zamandır takip ediyorum ama ilk defa yazıyorum. 29+4 deyim 9 kg aldım

Hoşgeldin aramıza. Keşke daha önceden yazsaydın da tanışsaydık.

canım benim bebeğimin kimi zaman ayakları aşağıda kafası mideme yakın olurdu..kimi zaman tam tersi....hatt abazen tekmelerini çok aşağıda hissediyordum bir garip oluyordu...değişiyor canım hareketleri..nasıl rahatsa öyle dönüyor..doktorumla görüştüğümdede herhangi bir sakıncası olmadığını söyledi..sende istersen kontrolün yakınsa doktorunla görüş bebeğinin pozisyonu ama endişe edilecek bir durum olduğunu düşünmüyorum..meleğini Allah bağışlasın canım....sağlıkla kucağına alırsın mucizeni inşallah......

ben 28.haftadayım ve hâlâ zaman zaman aşağıda hissediyorum..bazende göbek deliği hizalarında..ve doktor bunun normal olduğunu söyledi..korkma yani,önemli olan hareketlerini hissediyor olman göbeğini hele hiç dert etme,bizim topiktede kimisi ufacık göbişli kimisi kocaman..iç karın denen olay var ya demek o geniş sende..

Bende 27. haftadayım toplamda 11 kilo aldım ve 4 kilosu son 1 ayda olmuş. Doktor biraz kulağımı çekti ne yiyorsan yarısını yiyceksin hızlı gidiyoruz dedi
Ekmeği kestim bende ama öğlen ekmek yemezsem doymuyorum da akşam hiç ekmek yemiyorum

sizin yazılarınızı çok beğenmişim sistem artık beğenmeme bile izin vermiyor... offf ya ne sıkıcı belki ben yazdıklarınızı hep ebğenip yorum yapmayacağım dimi ama ne saçma!!! hııh yönetime:13:!!

ben de çok ileri haftalara kadar aşağıda hissettim. kaçıncı haftam olduğunu hatırlamıyorum ama. hala göbek hizası ve aşağısında daha çok hissediyorum. bebeğin kafası yukarda ayakları aşağıda diye tahmin ediyorum. bir tek dün kaburgalarımda hissettim artık elimiydi kolumuydu ayırdedemiyorum ben.

bende hem seni hem yazılarını beğendimmmm :) çok beğendim :)

Ben de akdeniz şifa varşak şubesine gidiyorum. Doktorum bade ılgın valla ilk hamileliğim olduğundan iyidir heralde daha tam konuşmadım doğumla ilgili şimdilik bi sıkıntımda olmadı ama bi kaç konuda ben sormadıkdan sonra bilgi vermediğini fark ettim ben soruyorum aklımda olanları gerçi söylediğide oluyo muhim konularda:) holiday plan a.ş.de çalışıyorum çalışıyordum :/ doğum parası için konuştum cvp bekliyorum 1 hafta daha bekleyebilirmiyiz diye sorcak personel müdürü :) inşallah kabul eder üst müdür amin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kayinvalidemlerde olacak yanimizda. Gelenimiz gidenimizde eksik olmaz ama olsun. Bu sene cok zor, kafama yatmiyor hic.. kalacak yani.

Isin enteresan tarafi benim doktorum henuz birsey demedi o demese de ben bidahaki kontrolde siyetisyene de gidecem sanirsam

Canım vallahi çok güzel düşünmüşsün. beğendim ben de hele stickerlarla renklendirdiğin anda çok güzel olacak bence...

canım sifayı da iyi diye duydum ama orası bana baya baya uzak OFM yakındı benim de ilk inşallah alnımızın akıyla sağ salim bebişleri alırız kucağımıza.. inşallah iş yerinde de insafa gelirler şunun şurasında ufacıkcık bişi kaldı izne. bir de onlar sigorta yatırmak ya da herhangi bir şey yapmak durumunda değiller.. ayrıca şikayet edersen beni doğumdan önce çıkarıyorlar dersen haklısın yasaya göre. inşallah en azından doğum parası için anlayışlı olurlar.. amin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…