2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
sevgili can arkadaşlarımmmmm...

bebek odası olarakkullanmak istediğim odada mevcut bir kitaplığım birde yüklük derler bizim burda gardrobım var...evleneli 2,5 sene oldu..evlendiğimizde yaptırmıştım ikisinide..yeni oldukları için onlara kıyamadım ve kitaplığı bebek dolabına dönüştermeye karar verdim..duvara monteli..sabit yani..şimdi aşağıda resmini görmüş olduğunuz dolabın birkaç rafına kapak yaptırayım diyorum..şeker pembesi , süt mavisi , beyaz , lila , açık sarı gibi soft renklerde ...birkaç rafınıda açık bırakmak istiyorum oyuncaklarını koymak için...bunları atamam ben kıyamam..hem yeni hem iyi para vermiştik ozaman..sizce komikmi olur..

Eki Görüntüle 1039603

beyaz bir beşik almak istiyorum sadece...kitaplıkta beyaz zaten..şunun gibi

Eki Görüntüle 1039604

birde yüklüğümüz var oda beyaz ama gri metal çerçeveli..dolabın içinde ceket asma boyunda iki tane askılık var..orayada bebeğimin asıalcak kıyafetlerini asarım diyorum..üstünede stickerlar var nette çok güzel sade.stickerla sade düz stickerlarla renklendiririm diyorum..

Eki Görüntüle 1039605

birde yine beyaza boyattığım tek kişilik bir yatağım var..eşim vardiyalı çalıştığı için bebeğimin yanında uyurum diye düşünüyorum kaldırmayım onuda diyorum...gece eşim işteyken ben bebişle uyurum hem hep beşiğinde odasında büyümüş olur diyorum..yatağın üstünede odanın renklerine uyacak güzel bir yatak örtüsü alırım diyorum..oda orta boyutta ölçümleri yaptım beşiğide gelince dolanmak için çok çok rahat yerler kalıyor...duvarlarıda kağıttan vazgeçtim güzel bir renge boyatırım diyorum belki pembenin tonları olabilir...

Eki Görüntüle 1039606

kitaplığın böyle de çok güzelmiş ama fikirlerini çok begendim çok güzel düşünmüşsün o beyaz beşiğe bayıldım. ben de o tarz bişey almayı düşünüyorum. her detayı çok güzel düşünmüşsün bence mantıklı

Neden sezeryan sonrası... Aslında kum torbası konuyorsa korse de giyilebilir herhalde...

karın inmesi için yapılıyormuş korse onun yerini tutmuyor çünkü ameliyattan 5 ay filan sonra yapılıyor. Kum torbasını her hastane ve her doktor uygulamıyor sezeryan olacaksan bunu doktorunla önceden konuşursun.

saol canım teşekkür ederim off ozman şu iki haftam daha hemencik geçsinde gideyim yaaaa çok bunaldım burdannn:KK14::KK14:

neden erken alıyorsun doğum sonrası bebeğinle az vakit kalacak ama :KK43:

arkadaşlarım hepinize selamlar...
ben tetanoz aşısının ilk dozunu 20. hafta da yaptırmıştım. ilki çok ateş yaptığından ikinci dozu yaptırmaya gitmemiştim. şimdi a.s.m den aradılar. 2. dozu hala yapabiliriz dediler. ilk dozun üstünden 1 ay geçeli çok oldu. 31. haftadayım şimdi.

sizlerden 2. dozu benim gibi hala yaptırmayan var mı? yaptıracak mısınız, yoksa geç mi kaldık?
çünkü şimdi garanti olsun diye 2. dozu da yaptırsam mı diye düşünüyorum, kararsızım... :44:

öpüyorum sizi canlarım... :KK54:

allahım bebeğini ona bağışlasın inş bi durum oladan iyileşir ve bu günleri atlatır rabbim yardımcısı olsun

Çok üzüldüm, Allah acil şifalar versin:KK14:

Devlet hastanesi düşünmedim hiç. Doğum yapmış tanıdığımda yok. Zeynep Kamilde gebe eğitimi varmış, henüz aramadım ama ona katılmak istiyorum. Senin kesin normal doğumsa eğitime katılmanı tavsiye ederim. Mutlaka yararı olur.

Yeditepede kime gidiyorsun. Bi de muayene ve doğum ücretleri ne kadar acaba.

Allah acil şifalar versin. İnşallah sağlıklı bir şekilde küvezden çıkar. Allah hayırlı, sağlıklı, analı-babalı uzun ömürler versin inşallah...

Canim demeee...
Su an basimdan asagi kaynar sular dokulmus gibi hissettim inan...
Rabb'im annesine bagislasin ....

Ayyy...:KK43: Allah anasına babasına bağışlasın çok zor bi durum...

Amin kızlar inşallah iyi olur miniğimiz :KK43:(

bebek odası olarakkullanmak istediğim odada mevcut bir kitaplığım birde yüklük derler bizim burda gardrobım var...evleneli 2,5 sene oldu..evlendiğimizde yaptırmıştım ikisinide..yeni oldukları için onlara kıyamadım ve kitaplığı bebek dolabına dönüştermeye karar verdim..duvara monteli..sabit yani..şimdi aşağıda resmini görmüş olduğunuz dolabın birkaç rafına kapak yaptırayım diyorum..şeker pembesi , süt mavisi , beyaz , lila , açık sarı gibi soft renklerde ...birkaç rafınıda açık bırakmak istiyorum oyuncaklarını koymak için...bunları atamam ben kıyamam..hem yeni hem iyi para vermiştik ozaman..sizce komikmi olur..

Eki Görüntüle 1039603

Eki Görüntüle 1039604

birde yüklüğümüz var oda beyaz ama gri metal çerçeveli..dolabın içinde ceket asma boyunda iki tane askılık var..orayada bebeğimin asıalcak kıyafetlerini asarım diyorum..üstünede stickerlar var nette çok güzel sade.stickerla sade düz stickerlarla renklendiririm diyorum..

Eki Görüntüle 1039605

birde yine beyaza boyattığım tek kişilik bir yatağım var..eşim vardiyalı çalıştığı için bebeğimin yanında uyurum diye düşünüyorum kaldırmayım onuda diyorum...gece eşim işteyken ben bebişle uyurum hem hep beşiğinde odasında büyümüş olur diyorum..yatağın üstünede odanın renklerine uyacak güzel bir yatak örtüsü alırım diyorum..oda orta boyutta ölçümleri yaptım beşiğide gelince dolanmak için çok çok rahat yerler kalıyor...duvarlarıda kağıttan vazgeçtim güzel bir renge boyatırım diyorum belki pembenin tonları olabilir...

Eki Görüntüle 1039606

Çileğimm süper olur canımm sen yaparsın da olmaz mı :KK16:

ne güzel yaaa ben de görmek istiyorum ama rüyalarıma hiç girmiyo :KK37::KK37: yedi aydır ne doğum yaptım ne de yeni doğmuş bebek gördüm rüyamda
kızım da hiç bi ultrasonda yüzünü net göstermedi sürpriiizzzz dicek heralde bize

Valla bacim ben cinsiyetini ogrenmeden once bile ruyamda erkek oldugunu kendim ultrason cihazindan bakarak ogrenmistim ....
Bazen oyle oluuor ki kalkar kalkmaz gozum oglumu ariyo emzirmem gerekli diye :KK9:
Cok mu hayal kuruyorumda goruyorum ne :KK52:

Cilegim....
Bende park yatak dusunuyordum ama bu yatak daha mantikli geldi...
Benim bebisin odasi yok haliyle cekmeceli falan daha kullanisli sanki....
Ayrica cok mantikli olur o kitapligi dolaba cevirmen :KK34:

Gunaydin bacilarimmmm :KK16:
Gune super basladim ben cunku ruyamda Yasin im kollarimdaydi :KK52:
Cok ilginc ama kordonu hala bende bagliydi....
Cok merak ediyorum oglum ruyamdaki gibi olacak mi acaba :21:
Eger oyle ise yari tosun bir bebis beni bekliyor :KK16:
Ayy ne guzel azerim goruyosun sen oglusunu ruyanda. Bende tik yok :KK1:

Cevaplarınız için teşekkürederim...:) Kumaşla sarınca daha mı iyi oluyor ki acaba bilemedim doğrusu ama rahim sarkabiliyor diye bende duydum... Teyzemden hatırlıyorum doğumdan sonra karnına kum torbası koymuşlardı... :44:
Ben sezaryenden hemen sonra saramadim dikislerimden dolayi. Ama kendimi ilk defa o kadar kilolu ve gobekli gorunce taktim kafaya ve gobegimi icime cekmeye basladim taaaa ki tekrar hamile kalana kadar :KK1: alistim oyle kaslar guclendi zamanla ve gobek falan kalmadi

Eki Görüntüle 1039603

Eki Görüntüle 1039604

Eki Görüntüle 1039605

Eki Görüntüle 1039606

kum torbasını sezeryanda koyuyorlar tatlım hemde doğumda çıakr çıkmaz doktorlar hemen koyuyor. Uyandığında o torba oluyor karnında.

yanmıyor doğum sonrasına devrediyor şekerim

Cok mantikli bence cilegim. Ufak tefek degisikliklerle cok guzel bir oda cikarabilirsin bu esyalardan

Seni alintiladim ama yazmayi unutmusum :KK1:
Kum torbasi olayini anlamadim ben nereye takiliyo niye takiliyo

Seni alintiladim ama yazmayi unutmusum :KK1:
Kum torbasi olayini anlamadim ben nereye takiliyo niye takiliyo

olsun şekerim mühim deeğil :KK1:
Sezeryan doğumdan hemen sonra dikişin üstüne koyuluyor. 2 saat kadar kalıyor orda sıcak kum torbası, her hastane yapmıyormuş ama çevremdekilerin hepsinde gördüm

karın inmesi için yapılıyormuş korse onun yerini tutmuyor çünkü ameliyattan 5 ay filan sonra yapılıyor. Kum torbasını her hastane ve her doktor uygulamıyor sezeryan olacaksan bunu doktorunla önceden konuşursun.

neden erken alıyorsun doğum sonrası bebeğinle az vakit kalacak ama :KK43:

Canım bulunduğum şehir ve işyerimden ötürü artık bi an önce gitmek istiyorum 6 aydır ailemi görmedim ve iznim yok işyerim facia insanlar bi değişik işe gelmek dahi istemiyorum yani açıkçası piskolojim el vermiyor artık çalışmaya iznim bitince raporlarla filan idare etmeye çalışcam açıkçası yoksa çok yıprancam burda :KK14::KK14::KK14:

tabiki senin rahatlığın herşeyden önemli. hatta 2 hafta rapor alabilirsen onu da bekleme. ne gereği var :KK34:

yukardada dediim gibi rapor hakkımı doğum iznimin sonrasına almak istiyorum yıllık iznimde olcak hepsini ard arda kullanmayı planlıyorum canım şu 2 hafta dişimi sıkcam artık

ben tetanoz aşısının ilk dozunu 20. hafta da yaptırmıştım. ilki çok ateş yaptığından ikinci dozu yaptırmaya gitmemiştim. şimdi a.s.m den aradılar. 2. dozu hala yapabiliriz dediler. ilk dozun üstünden 1 ay geçeli çok oldu. 31. haftadayım şimdi.

sizlerden 2. dozu benim gibi hala yaptırmayan var mı? yaptıracak mısınız, yoksa geç mi kaldık?
çünkü şimdi garanti olsun diye 2. dozu da yaptırsam mı diye düşünüyorum, kararsızım... :44:

Tatanoz aşısı önemli önceden bu sebeple doğum sonrası bebek ölümleri olabiliyormuş ama şimdi her gebeye yapılıyor bence ihmal etme... Ateşin çok yükselirse doktorunla görüşürsün canım...

anladım canım saol ben burdan tamemen tayin isticem açıkçası oyüzden toplu kullanıp tayinim çıkana kadar buraya dönmemeyi düşünüyorum bi personel müdürümle konuşayım en iyisi buarada bişey daha kafama takıldı mesela ben 32. haftamda izne çıkmayı düşünüyorum ama diyelimki doğumum 38. haftada oldu ozaman o doğum öncesi iznimden 6 hafta kullanmış oluyorum o kalan 2 hafta yanarmı bi bilgin varmı bu konuda?

yanmaz canım erken doğumda kalan süre sona eklenir..

Bu arada kızlar gerçekten elinizin altında internet var kanunları okuyun haklarınızı bilin başkasının iki dudağı arasında yaşamayın devlet memuru iseniz 657 yi sürekli takip edin ve hakkınızı arayın çünkü hala eskiyi uygulamaya çalışan müdürler amirler var.

Canım bulunduğum şehir ve işyerimden ötürü artık bi an önce gitmek istiyorum 6 aydır ailemi görmedim ve iznim yok işyerim facia insanlar bi değişik işe gelmek dahi istemiyorum yani açıkçası piskolojim el vermiyor artık çalışmaya iznim bitince raporlarla filan idare etmeye çalışcam açıkçası yoksa çok yıprancam burda :KK14::KK14::KK14:
yukardada dediim gibi rapor hakkımı doğum iznimin sonrasına almak istiyorum yıllık iznimde olcak hepsini ard arda kullanmayı planlıyorum canım şu 2 hafta dişimi sıkcam artık

Allahım yardımcın olsun canım...zaten hem evli hem çalışmak çok kolay değildi..üstüne birde hamilelik olunca banada fazla gelmeye başladı..inşallah gönlünce olur canım herşey..tüm çalışan annelere ve çalışmayan annelere Allah sabır versin ne diyim...

Yayla isi benim kafama yatmiyo pek git gel yapmak zorunda kalacagiz. Bu durumda bebegin hasta olma olasiligi daha fazla.

Niye git gel yapacaksın canım, ben 2 ay yayla evinde kalacağım, 2 ay da gayet uzun bir zaman, bi aksilik olmazsa eğer yayla dönüşü de annemde kalacağım sınavım olduğu için...Tekir ' e mi gidiyorsunuz yayla olarak...Adana sıcağı hiç çekilmez yazın...

Canım ben de 2. dozu olmadım. Karaciğer enzimlerin yükselmişti bi dönem. Doktorum ve aile hekimim yapmaya gerek yok, o kadar da etkili değil zaten dediler. 24. haftada gidip yaptırmak istemiyorum diye dilekçe verdim. Ama hemşire istersem sanırım 32 ye kadar tekrar yapabileceğimi söyledi.

Eki Görüntüle 1039603

Eki Görüntüle 1039604

Eki Görüntüle 1039605

Eki Görüntüle 1039606

oohh bu dolaplar bebise fazla bile gelebilir.Masallah guzel dusunmussun .Kutuphane cok buyuk .onu ikiye ayirip yine b.sayar masası kismini calisma masasi olarak da saklayabilirsin başka bir odada.Tum dusundugun detaylar cok guzel beyaz sallanan sandalye ustune kusuk cicekli yada duz bir minder de cok tatli olur

X