2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
sevgili can arkadaşlarımmmmm...

bebek odası olarakkullanmak istediğim odada mevcut bir kitaplığım birde yüklük derler bizim burda gardrobım var...evleneli 2,5 sene oldu..evlendiğimizde yaptırmıştım ikisinide..yeni oldukları için onlara kıyamadım ve kitaplığı bebek dolabına dönüştermeye karar verdim..duvara monteli..sabit yani..şimdi aşağıda resmini görmüş olduğunuz dolabın birkaç rafına kapak yaptırayım diyorum..şeker pembesi , süt mavisi , beyaz , lila , açık sarı gibi soft renklerde ...birkaç rafınıda açık bırakmak istiyorum oyuncaklarını koymak için...bunları atamam ben kıyamam..hem yeni hem iyi para vermiştik ozaman..sizce komikmi olur..

Eki Görüntüle 1039603

beyaz bir beşik almak istiyorum sadece...kitaplıkta beyaz zaten..şunun gibi

Eki Görüntüle 1039604

birde yüklüğümüz var oda beyaz ama gri metal çerçeveli..dolabın içinde ceket asma boyunda iki tane askılık var..orayada bebeğimin asıalcak kıyafetlerini asarım diyorum..üstünede stickerlar var nette çok güzel sade.stickerla sade düz stickerlarla renklendiririm diyorum..

Eki Görüntüle 1039605

birde yine beyaza boyattığım tek kişilik bir yatağım var..eşim vardiyalı çalıştığı için bebeğimin yanında uyurum diye düşünüyorum kaldırmayım onuda diyorum...gece eşim işteyken ben bebişle uyurum hem hep beşiğinde odasında büyümüş olur diyorum..yatağın üstünede odanın renklerine uyacak güzel bir yatak örtüsü alırım diyorum..oda orta boyutta ölçümleri yaptım beşiğide gelince dolanmak için çok çok rahat yerler kalıyor...duvarlarıda kağıttan vazgeçtim güzel bir renge boyatırım diyorum belki pembenin tonları olabilir...

Eki Görüntüle 1039606

çileğiimmm cmnm bence süper olur kitaplığa birkaç kapak yaptır.belirlediğin tonlarda, yüklüğe ise içine raf ve gizli çekmece yaptır çok rahat işini görür 2. bir masraf çıkarma canm bence çok güzel olur. dolabın üzerine çok güzel tahtadan bile süsler var ..yapışır herşey gönlünce olur umarum

yanmaz canım erken doğumda kalan süre sona eklenir..

Bu arada kızlar gerçekten elinizin altında internet var kanunları okuyun haklarınızı bilin başkasının iki dudağı arasında yaşamayın devlet memuru iseniz 657 yi sürekli takip edin ve hakkınızı arayın çünkü hala eskiyi uygulamaya çalışan müdürler amirler var.

canım öyle bişey ki sabahtan beri netten araştırıp okuyorum ama her yerde farklı şeyler yazıyo yok torba yasaya göre yok kuruma göre burda birebir yaşayan kişilerede bi danışmak istiyorum o yüzden

Allahım yardımcın olsun canım...zaten hem evli hem çalışmak çok kolay değildi..üstüne birde hamilelik olunca banada fazla gelmeye başladı..inşallah gönlünce olur canım herşey..tüm çalışan annelere ve çalışmayan annelere Allah sabır versin ne diyim...

sorma canım piskolojikmen çökmüş durumdayım memleketimden çok uzak bi ile atandım ve evlendim hemen üstüne daha ilk aydan hamile kaldım bi anda işim oldu çalışma hayatı vs derken evlilikte bambaşkaymış baya sorunlar yaşadım zaten evliliğimdede alışma süreci filan bu yüzden bi nefes almak istiyorum artık toparlanmak istiyorum çocuğum için enerji depolamak istiyorum artık:KK31:

selam güzel anneler.
parça parça okumaya çalıştım yazdıklarınızı.
ya size bişey soracağım. sizdede sürekli bişeyleer yeme isteği var mı.
ooof kendimi kötü hissetmeye başladım artık kilo da alıyorum malum.
doğumdan sonra verememekten korkuyorum. :KK50:
allaha şüğkürler olsun aratmadı oğluşumuzu bize bazen kızıyorum kendime:KK20: insanlar bu hala gelmek için nasıl uğraşıyor delimsin kendini beğenememezlikten vazgeç diyorum ama giydiğklerim yakışmayıncada sinirlerim fena bozuluyor.
:26:

oohh bu dolaplar bebise fazla bile gelebilir.Masallah guzel dusunmussun .Kutuphane cok buyuk .onu ikiye ayirip yine b.sayar masası kismini calisma masasi olarak da saklayabilirsin başka bir odada.Tum dusundugun detaylar cok guzel beyaz sallanan sandalye ustune kusuk cicekli yada duz bir minder de cok tatli olur

canım düşüncelerin gayet güzel ben olsam bende kıyamazdım mobilyalarıma.
renkti vs değişikliklerle değerlendirebilirsin.

selammmmmm arkadaşlar nasılsınız ne var ne yok bakalım ben bugün kendimi yiyice şişmiş hisseder oldum niyeyse :26:

selam güzel anneler.
allaha şüğkürler olsun aratmadı oğluşumuzu bize bazen kızıyorum kendime:KK20: insanlar bu hala gelmek için nasıl uğraşıyor delimsin kendini beğenememezlikten vazgeç diyorum ama giydiğklerim yakışmayıncada sinirlerim fena bozuluyor.

çok haklısın canım bak benim tüp bebiş allaha şükür ilk denememde hamile kaldım senelerce uğraşan insanlar var sen kilolara takma kafanı hem yaz ayında doğum yapmış olcaz bol meyve, meyve suyu, su derken hooop kilolar gitmiş olacak inşallah sürekli yeme isteği bende de var dr en başından beri az az sık ye demişti zaten meyveyle filan geçiştirebilirsin öğün aralarını belki bi de kellogg's un krakerleri var onlardan atıştırıyorum tok tutuyo :KK1:

Kızlar mrb...

Sultanbeyli de oturup keçe satan bildiğiniz bir mağaza var mı? $nazar boncuklu anahtarlýk keçeden.jpg

Canım ben de 2. dozu olmadım. Karaciğer enzimlerin yükselmişti bi dönem. Doktorum ve aile hekimim yapmaya gerek yok, o kadar da etkili değil zaten dediler. 24. haftada gidip yaptırmak istemiyorum diye dilekçe verdim. Ama hemşire istersem sanırım 32 ye kadar tekrar yapabileceğimi söyledi.

hmm. çok teşekkürler canım. o zaman 32. haftaya kadar gidilebiliyor. iyi o zaman. :KK16:

Niye git gel yapacaksın canım, ben 2 ay yayla evinde kalacağım, 2 ay da gayet uzun bir zaman, bi aksilik olmazsa eğer yayla dönüşü de annemde kalacağım sınavım olduğu için...Tekir ' e mi gidiyorsunuz yayla olarak...Adana sıcağı hiç çekilmez yazın...

Canim biz ev almayi dusunuyoruz ama henuz kafamiza yatan birsey olmadi. Tekir'i istemiyoruz daha sakin bir yer bakiyoruz malum Tekir sehirlesti artik.
Simdi ben kabul edersem bu sene kiralik ev bakacagiz. Esim sadece pazar gunleri gelecek yanimiza. E cocuk yeni dogmus hastane isleri kontrolleri topuk kani asisi isitme testi gibi bir suru git gel isi olacak. Benim dogum zaten haziran sonu bebek gormeye gelmek isteyenler olacak falan filan derken temmuzda gececek. Kaldimi geriye agustos. Bir ay icinde bu kadar bas agritmaya gerek yok otururum evimde diye düşünüyorum.
Bilmiyorum yanlis mi düşünüyorum.

fikirlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim...içime dahada sinecek şimdi...cuma dolapçım gelecek bakalım onunla paylaşacağım fikirleirmi inşallah teknik açıdan bir sıkıntı olmaz..iyiki varsınız..en kocamanından öpüyorum sizi..meleklerinizinde poposunu ısırıyorum en hafifiinden ...

Gozunaydin ema.. cok sevindim guzel haberlerle gelmene. Darisi erken dogum riski olan diger arkadaslarimizin basina

Gecmis olsun canim. Benim de dun aksam karin agrim vardi.. kafamda kurup durdum:KK6: dayanamadim gittim bugun doktora :KK52::KK52: neyseki sorun yok benim yaramaz ters donmus yine ayaklari dayamis kasiklarima ondan olmus agrim :KK1::KK1:

Çok sağol canım Allah razı olsun.Rabbim hepimize hayırlı sağlıklı kolay ve zamanında doğumlar nasip etsin inşallah.

Çok sevindim canım senin adına, kendini çok yormadan alışverişlerini yapmaya çalış, yorgunluk rahim ağzı uzunluğunu direk etkiliyor...
Hilal hanımdan ben de çok memnunum canım, tekrar teşekkür ederim tavsiye ettiğin için:KK42: :KK42::KK42:

Yavaş yavaş çantayı hazırlamaya başladım canım ne olur ne olmaz hazır dursun çantalar.
Hilal hanımdan memnun kaldığına çok sevindim canımmm.Doğum için henüz erken ama hiç konuştun mu ?
Bende bel fıtığı var sezeryan olacak.

ücretsiz olduğuna sevindim bndede kan uyuşmazlığı var..hiç bi şekilde uyuşmuyoruz adamla :KK53: bnmde kontrolüm yarın bu tahlili yapıcaz bakalım..

maşallah cnm oğluşuna kocaman oldular artık milimlerden gramlardan bahsederken şimdi cm kilo yarıştırıyoruz ne güzel :KK16:

hayırlı olsun cnm en yakın zamanda bitmiş halini resimlerle bekliyoruz..bende heyecanla odanın gelmesini bekliyorum ama daha deeerriiin bir temizlik olucak eve:44:

Çok şükür canımmmm bugünleri de gördük darısı hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza aldığımız günleri görmeye inşallah :KK16:

Canlarimmm merhaba. sizi ve bebislerinizi opuyorum oncelikle :-) kizlar yaa ben hazirlik namina birsey yapmadim annemler ablamlar falan birseyler yapiyorlar ama benim yaptigim herhangi birsey yok. nisanin basinda memlekete gidecegim. eee sonrasi essimin kardesinin dugunu var mayista onunla ilgilenelim vs derken ne yapacam bilmiyorum. herkes agirdan aliyor. yatagimiz dolabimiz bebek arabasi canyasi vs henuz hic birsey yok ortada. ve ben haxirliksiz yakalanmaktan cok korkuyorum. millet agirdan alirkende bende istek kalmiyor alisveris aadina :-( ne yapacam bilmiyorum

Canlarimmm merhaba. sizi ve bebislerinizi opuyorum oncelikle :-) kizlar yaa ben hazirlik namina birsey yapmadim annemler ablamlar falan birseyler yapiyorlar ama benim yaptigim herhangi birsey yok. nisanin basinda memlekete gidecegim. eee sonrasi essimin kardesinin dugunu var mayista onunla ilgilenelim vs derken ne yapacam bilmiyorum. herkes agirdan aliyor. yatagimiz dolabimiz bebek arabasi canyasi vs henuz hic birsey yok ortada. ve ben haxirliksiz yakalanmaktan cok korkuyorum. millet agirdan alirkende bende istek kalmiyor alisveris aadina :-( ne yapacam bilmiyorum

bizde öpüyoruz Asya Melek ile seni ve bebişini....nisanın başıda çok yaklaşmış canım..gitmeden halletme şansında yok anladığım kadarıyla...gitmeden çantanı hazırlasaydın...hastane için...en azından gittiğin yere götürürsün canım..hani zamanında doğumlar olsun ama evden uzakta olacaksın enazından çantan yanında olsun canım....beşiğine yada yatağına karar verip sipariş verebilseniz diğer hazırlıklar bebek varkende yapılır canım...dolapmış vs..ama bence gitmeden yatağını ve hastane çantanı hazırlaman iyi olur gibime geliyor canım...yanında hastane raporlarını yada tahlil vs bir dosya yap en azından hani gittiğin yerde bir durumla karşılşırsan tedbirli olmuş olursun canım..korkutmak endişelendirmek için demedim sadece tedbir açısından canım..annem ahriç herkes bana hazırlıklar içn erken diyordu ama forumda doğuran arkadaşlarımı anlatınca onlarda başladı yavaştan...eşinle konuş güzelim..

evet cnm kullanılabiliyor toplu şekilde

Süt izni hangi kamu kurumunda toplu yani aylık olarak kullanılabiliyormuş merak ettim?
Emsal olması açısından bizim kurumda öğleden sonra işe gelmiyorsun bu şekilde kullanılıyor.Birleştirilemiyor.
Birleştirebilen bir kurum da duymadım henüz.
Hangi kurum acaba ?

sevgili can arkadaşlarımmmmm...

bebek odası olarakkullanmak istediğim odada mevcut bir kitaplığım birde yüklük derler bizim burda gardrobım var...evleneli 2,5 sene oldu..evlendiğimizde yaptırmıştım ikisinide..yeni oldukları için onlara kıyamadım ve kitaplığı bebek dolabına dönüştermeye karar verdim..duvara monteli..sabit yani..şimdi aşağıda resmini görmüş olduğunuz dolabın birkaç rafına kapak yaptırayım diyorum..şeker pembesi , süt mavisi , beyaz , lila , açık sarı gibi soft renklerde ...birkaç rafınıda açık bırakmak istiyorum oyuncaklarını koymak için...bunları atamam ben kıyamam..hem yeni hem iyi para vermiştik ozaman..sizce komikmi olur..

Eki Görüntüle 1039603

beyaz bir beşik almak istiyorum sadece...kitaplıkta beyaz zaten..şunun gibi

Eki Görüntüle 1039604

birde yüklüğümüz var oda beyaz ama gri metal çerçeveli..dolabın içinde ceket asma boyunda iki tane askılık var..orayada bebeğimin asıalcak kıyafetlerini asarım diyorum..üstünede stickerlar var nette çok güzel sade.stickerla sade düz stickerlarla renklendiririm diyorum..

Eki Görüntüle 1039605

birde yine beyaza boyattığım tek kişilik bir yatağım var..eşim vardiyalı çalıştığı için bebeğimin yanında uyurum diye düşünüyorum kaldırmayım onuda diyorum...gece eşim işteyken ben bebişle uyurum hem hep beşiğinde odasında büyümüş olur diyorum..yatağın üstünede odanın renklerine uyacak güzel bir yatak örtüsü alırım diyorum..oda orta boyutta ölçümleri yaptım beşiğide gelince dolanmak için çok çok rahat yerler kalıyor...duvarlarıda kağıttan vazgeçtim güzel bir renge boyatırım diyorum belki pembenin tonları olabilir...

Eki Görüntüle 1039606

canımmmm anlattığın gibi hayal edince güzel oluyor.. bence de birbirleri arasında uyum yakalayabilirsen ve düzenlersen güzel olur gibi geliyo banada.. :KK34: ayrıca son hâlinide çok merak ediyorum :KK34: :KK48:

selam güzel anneler.

benim akşamları oluyor..akşam yemeği yiyorum ama sanki doymadım gibime geliyor hep birşeyler atıştırayım istiyorum ama frenliyorum daha çok gündüz kaçamak yapmaya çalışıyorum..çünkü ben bayağı kilo alanlardanım..ama annelik başka bir güzellik takma cnaım ..doğsunalrda sağlıklı onalrın peşinde koşarken emzirirken vericez kiloları..

X