2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Anaaa yine o peruklu kedi :18::18:
Gunaydin ohepguzel :KK16::KK16::KK16: Nasilsin canim

Size de gunaydin guzel anneler:KK16::KK16:

Sistem sağ olsun güncelleme yüzünden değiştirmedim de kaldı öyle... :KK9: bi bakarım...
İyiyim canım... Uyku tutmadı canım yoksa ben şimdi koyunlarımla çitten atlıyordum ama... :KK9: :KK9:
Bu ara battaniyeler kışa kalır artık...:) Alış veriş için nisanı geçirmeyin bari malum sezeryandan mı bilmem ama diğer topiklere bakıyorum da herkes bi ay öncesinden başlıyor doğuma... :18:

Sistem sağ olsun güncelleme yüzünden değiştirmedim de kaldı öyle... :KK9: bi bakarım...
İyiyim canım... Uyku tutmadı canım yoksa ben şimdi koyunlarımla çitten atlıyordum ama... :KK9: :KK9:
Bu ara battaniyeler kışa kalır artık...:) Alış veriş için nisanı geçirmeyin bari malum sezeryandan mı bilmem ama diğer topiklere bakıyorum da herkes bi ay öncesinden başlıyor doğuma... :18:

Canim bende sezaryen oldum. Hemde tam 9 ay 3 gunlukken. Doktorum anne karnindaki bir gunun bile cok onemli oldugunu soylerdi hep. Bu da sezaryenle olacak buyuk ihtimalle ve insallah zamaninda saglikli olur.
Yinede nisani gecirmemek lazim haklisin :KK54: ne olur ne olmaz. Hem cok agirlasirsam belimin agrisindan gezemem diye dusunuyorum.

Doğum sonrası için korse almayı düşünüyormusunuz yada doktor bişey dedi mi bu konuda...?

kızlar gunaydınn. arada sizin topiğinize de bakıyorum az önce gördüm de merak ettim. hazıran annelerinden doğum yapan mı var :26::KK43:
Evet canım. 2 kişi doğum yaptı. Topiğide var ordan takip edebilirsin.

arkadaşlar bişe sorcam bilgisi olan varsa cevap verirse sevinirim şu süt iznini toplu olarak kullanabiliyormuyuz yani günlük değilde aylık olarak?:26::26::26:
Aylık olanını bilmiyorum ama bizde haftada bir tam gün olarak kullanılabiliyor.

Evet canım. 2 kişi doğum yaptı. Topiğide var ordan takip edebilirsin.

Aylık olanını bilmiyorum ama bizde haftada bir tam gün olarak kullanılabiliyor.

evet öyle yapılıyormuş ama ben açıkçası toplu kullanmak istiyorum mesela bir yıl içinde toplam 35 günse süt iznim birden kullanmak istiyorum

günaydın hatunlaaaarrrr

şu an bi arkadaşım hastanede doğum yapıyo suyu gelmiş ama sancısı olmadığı için suni sancı vermişler aramızda 9 hafta vardı o kadar heyecanlandım ki kendi doğumumda napıcam acaba:44:

Daha öncede bahsetmiştim sizlere hatunlar hastanemi değiştirmek istiyorum diye
15 nisanda acılısı yapılacak olan sancaktepe via hospital ile görüşmelere basladım
normal dogum sgk anlasmalı 1,000 tl simdilik anlastıkları bir doktor ismide aldım ama baska doktorlarda gelebilir dediler
ve diger subelerindeki hizmetleri cok güzel gidenler memnun kalmıs bende arastırdım hastanenin anlasmalı dogum fotografcıları varmıs burdakı subelerindede olacakmış ama net bir anlaşma henüz yapılmamış,
şimdi bana akıl verin bakalım siz
ben gittiğim hastaneden memnun degılım 750 tl normal dogum ıcın ıstıyorlar ve hıcbır lukslerıde yok doktor bıle cok alakasız ılgısız bence
gidenler memnun ama ben memnun kalmadım yani o hastaneye o kadar para vermek ıstemıyorum
şimdi bi karar vermem lazım ya 1,000 tl verıp yenı acılan hastaneye gıdıcem doguma yada zeynep kamil hastanesine gidicem araştırmaya
sizce ne yapayım ?

Eskişehirde olduğum için hiçbir bilgim yokk ..ama inşallah içinin sindiği bir hastane olur...seni takip eden doktorunun yanında olmasını istemiyorsan yeni açılanada bakabilirsin cnaım..ama ordada bir doktor edinsen iyi olur gibi..

Slm kızlar nasılsınız durumlar nasıl. :KK1:

cipsss iyiyiz de sen bir görünüyorsun bir kayboluyorsun :) sen nasılsın ..

hayırdır ne yoruldun o kadar ne atlattın.. :)

Merhaba güzel anneler sayfalar çoktu okuyamadım umarım hepiniz iyisinizdir
Bugun kontrolümüz vardı kızımızı gördükk ama elleriyle yüzünü kapatmıştı göremedik güzel yüzünü 28. Hafta 32 cm 1200 gram olmuş miniğimiz doktor herşey yolunda dedi çok şükür.
iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

maşallah annesi ne güzel bakmışsın bebişine büyümüş ...maşallah maşallah...:nazar::nazar::nazar:

günaydın güzel anneler

Herkese günaydın.... :KK3:

Günaydın güzel göbekli anneler..Hepimizin günü güzel ve çabucak geçsin

kızlar gunaydınn. arada sizin topiğinize de bakıyorum az önce gördüm de merak ettim. hazıran annelerinden doğum yapan mı var :26::KK43:

günaydınnnnnnnn...çok günaydın olsun :) evlimutlu ..iki tane bebişimiz var..kızımızın sağlık durumu iyi ama oğluşumuzda sanırsam ufak bir beyin kanaması avrmış..İnşallah Allahın izniyle atlatacak onuda yavru...

Gunaydin gunaydin gunaydin guzel anneler :KK16::KK16:
Gunler yaklastikca beni bir heyecan sariyor. Dun annemle, kizimin esyalarini kaldirdigim buyuk bir hurc vardi onu actik baktik ne var ne yok diye. Birde ne goreyim :KK53::KK53: 5 tane battaniye :KK52::KK52: yanliz penye pazen vs. onlari saymadan. Kis bebegi diye ne cok battaniye almisiz oyle. Onu gectim oglusa da gecenlerde bir tane annem bir tane kayinvalidem aldi :KK1::KK1: Yani anlayacaginiz paso battaniyeden baska hic bir hazirligimiz yok Adananin sicagina dogacak bebege :KK52::KK52:
Cok agirlasmadan gidip butun herseyini alasim var ama kayinvalidem yanasmiyor. Herhalde bi 20 gun daha sabretmeliyim :KK53::KK53::KK53:

cancanımmm..aynen bende iyice hareketlerimde sıkıntı yaşamadan bitirmek istiyorum hazırlıkları.acayip ağrım var....ayağıma bastığımda vajinam mı diyim işt e anladınız o kısım ağrıyor...ama zaman zaman sürekli değil..ben o ağrının buldumtam adını

GEBELİKTE ÇATI KEMİĞİ AĞRISI (PUBİK - PELVİK AĞRI)

günaydın hatunlar ve yavruşlar mutlu sağlıklı güzel günlerimiz olsun :KK16:

Güzel bir günden herkese günaydın bugün randevumuz var inşallah iyi haberlerle döneriz

günaydınnnn günaydınnnn :) hepimize güzel günler olsun... huzursokağım hayırlı güzel haberlerini bekliyoruz canım...

Ooooh cilegimde gelmis senlensin topik :KK76::KK76::KK76:

ne güzel karşılama öyle...geldim geldimde bugün başınızı çok ağrıtıcam sizlerden yeni fikirler almam lazım..biraz sonra bebeğimin odası ile ilgili birkaç resim ve yorum isticem sizden..daha hiçbirşey hazır değil..ama odada bulunan mevcut dolapların resmini yükleyip sizlerden bir fikir almak istiyorum..

Gunaydin bacilarimmmm :KK16:
Gune super basladim ben cunku ruyamda Yasin im kollarimdaydi :KK52:
Cok ilginc ama kordonu hala bende bagliydi....
Cok merak ediyorum oglum ruyamdaki gibi olacak mi acaba :21:
Eger oyle ise yari tosun bir bebis beni bekliyor :KK16:

günaydın hatunlaaaarrrr

şu an bi arkadaşım hastanede doğum yapıyo suyu gelmiş ama sancısı olmadığı için suni sancı vermişler aramızda 9 hafta vardı o kadar heyecanlandım ki kendi doğumumda napıcam acaba:44:

ayy Allahım ...sağlıklı doğumlar versin...Annesi kuzusunu kucağında görsün sağlıkla... günaydın bu arada canım....

Doğum sonrası için korse almayı düşünüyormusunuz yada doktor bişey dedi mi bu konuda...?

gunaydin canim ablam iki tane sezeryan yapti 4 yil arayla doguma girmeden once dr en ince amerikan bezler var onlardan almasini soylemis 2 metre kadar dogumdan sonra onunla karninin iyice sarildigini hatirliyorum simdi gorsen ablamin hic göbeği yok ve sezeryanda dikis oldugu icin sarilinca cok rahat hareket edebiliyosun diyo bana simdi bende ayni dr a gidiyorum sanirim ayni seyi bana da soyler soylemesede yapcam zaten ama korse de iyi fikirmis belki o cok sikabilir diye bezle sarinda demis olabilir doktor.

ilk doğumda sadece çok üşüdüğüm için annemin 3 beden büyük yün korsesini kullanmıştım ama sadece üşüdüğüm için. oğlumun kalp grafisini çeken bi görevli arkadaş korseyi farkedince tamamen iyi niyetli, çok kullanma kendiliğinden toparlansın karnın, korseyle rahmin sarkabilir falan demişti ne derece doğru bilmiyorum :44: doktora sorup kullanmakta fayda var :KK34:

evet öyle yapılıyormuş ama ben açıkçası toplu kullanmak istiyorum mesela bir yıl içinde toplam 35 günse süt iznim birden kullanmak istiyorum

aylık olarak da haftalık olarak da topluca kullananlar oldu eskiden. ama mesela şuan bizim dairede haftalık topluca kullanmaya müsaade var, hepsini topluca kullandırmıyorlar. personel dairesinde haftalık topluca kullanmaya da müsaade etmiyorlar illa günlük hakkını günlük kullanıyorsun maalesef. bir nevi kurumun ve üst amirin insiyatifine kalmış bir durum. çünkü Devlet Personel Başkanlığının KAMU PERSONELİ GENEL TEBLİĞİ (SERİ NO: 2)'de açıkça süt izni birleştirilip sonraki günler topluca kullandırılamaz diyor. yani bunu dayanak tutabilirler. ama çoğu amir bu tebliği bilmiyor veya kanun yoruma açık olduğu için topluca kullandırabilirler. inşallah şansınız vardır kullanabilirsiniz :KK34:

Son düzenleme:
Gunaydin bacilarimmmm :KK16:
Gune super basladim ben cunku ruyamda Yasin im kollarimdaydi :KK52:
Cok ilginc ama kordonu hala bende bagliydi....
Cok merak ediyorum oglum ruyamdaki gibi olacak mi acaba :21:
Eger oyle ise yari tosun bir bebis beni bekliyor :KK16:

ne güzel yaaa ben de görmek istiyorum ama rüyalarıma hiç girmiyo :KK37::KK37: yedi aydır ne doğum yaptım ne de yeni doğmuş bebek gördüm rüyamda
kızım da hiç bi ultrasonda yüzünü net göstermedi sürpriiizzzz dicek heralde bize

Almak istiyrm ama nasıl bişey olack almam gerekli bilemiyrm

gunaydin canim ablam iki tane sezeryan yapti 4 yil arayla doguma girmeden once dr en ince amerikan bezler var onlardan almasini soylemis 2 metre kadar dogumdan sonra onunla karninin iyice sarildigini hatirliyorum simdi gorsen ablamin hic göbeği yok ve sezeryanda dikis oldugu icin sarilinca cok rahat hareket edebiliyosun diyo bana simdi bende ayni dr a gidiyorum sanirim ayni seyi bana da soyler soylemesede yapcam zaten ama korse de iyi fikirmis belki o cok sikabilir diye bezle sarinda demis olabilir doktor.

ilk doğumda sadece çok üşüdüğüm için annemin 3 beden büyük yün korsesini kullanmıştım ama sadece üşüdüğüm için. oğlumun kalp grafisini çeken bi görevli arkadaş korseyi farkedince tamamen iyi niyetli, çok kullanma kendiliğinden toparlansın karnın, korseyle rahmin sarkabilir falan demişti ne derece doğru bilmiyorum :44: doktora sorup kullanmakta fayda var :KK34:

Cevaplarınız için teşekkürederim...:) Kumaşla sarınca daha mı iyi oluyor ki acaba bilemedim doğrusu ama rahim sarkabiliyor diye bende duydum... Teyzemden hatırlıyorum doğumdan sonra karnına kum torbası koymuşlardı... :44:

Cevaplarınız için teşekkürederim...:) Kumaşla sarınca daha mı iyi oluyor ki acaba bilemedim doğrusu ama rahim sarkabiliyor diye bende duydum... Teyzemden hatırlıyorum doğumdan sonra karnına kum torbası koymuşlardı... :44:

en iyisi yine doktora sormak cumaryesi randevum var insallah unutmamda sorarim canim yine yazarim ne dedigini

X