2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
bu konu tartışıldı mı yada tartışıldıysa bana linkini verirseniz bende bakayım..çok kararsızım...CİCİLER bölümünde kimsecikler yok ...o yüzden buraya sorayım dedim...

bebeği dışarı çıkartmak istediğimizde ne kullanacaksınız..ilk aylarında ...taşıma çantalarımı bebek arabasını mı yoksa bu kumaştan baby slingler var onlardan mı almayı düşünüyorsunuz...

Eki Görüntüle 1038053 Eki Görüntüle 1038054 Eki Görüntüle 1038055

birde evde evtipi anakucağı ne kadar gerekli...15 kgya kadar... 0-9 ay arası genelde anakucakları...çok yüksek fiyatlı olanlarda var normal olanlarda..alayım mı almayım mı bilemedim...

alırsam aşağıda resmi olanı alayım diyorum diğerleri çok pahalı ve gereksiz geldi bana sadece 9 ay için ki oda bebeğin kilosu ile ilgili...en fazla taşıyan 15 kg taşıyor..

Eki Görüntüle 1038056
şahsen ben sling almayı düşünüyorum. ama daha çok evde taşırken rahat etmek için. ilk oğlumda portbebe yani taşıma çantası almıştık. dışarı çıkarken o olabilir. bebek arabası ilk aylar zor oluyor, ayrıca zaten arabanın içine ana kucağı gibi car seati koyuyorduk biz. yoksa rahat edemiyor. evde de ana kucağı yerine yine car seatini kullandık. yani arabada kullanılan şeyi hem evde hem de dışarda kullandık. bi taşla 3 kuş gibi oldu :KK51: yalnız car seat çok ağırdı bir süre sonra elde taşımak zorlaştı ama onla büyüdü gitti çocuk 1 yaşına kadar falan.

bu konu tartışıldı mı yada tartışıldıysa bana linkini verirseniz bende bakayım..çok kararsızım...CİCİLER bölümünde kimsecikler yok ...o yüzden buraya sorayım dedim...

bebeği dışarı çıkartmak istediğimizde ne kullanacaksınız..ilk aylarında ...taşıma çantalarımı bebek arabasını mı yoksa bu kumaştan baby slingler var onlardan mı almayı düşünüyorsunuz...

birde evde evtipi anakucağı ne kadar gerekli...15 kgya kadar... 0-9 ay arası genelde anakucakları...çok yüksek fiyatlı olanlarda var normal olanlarda..alayım mı almayım mı bilemedim...

alırsam aşağıda resmi olanı alayım diyorum diğerleri çok pahalı ve gereksiz geldi bana sadece 9 ay için ki oda bebeğin kilosu ile ilgili...en fazla taşıyan 15 kg taşıyor..

Eki Görüntüle 1038056

tecrubelrıme dayanarak fıkrımı soyleyım benım 14 aylık bı oglum var hem beebk arabası hem baby slıng hemde tasıma cantası kullandım,bı kere tasıma cantasını ele o sıcakta bebek piser ıcınde zaten 3 aydan sonra kullanamıyorsun,bebek arabası ıcın apartmanda asansor yoksa ındır cıkart ezıyet yınede kullanıyorum ayrıca yolda kullanması ayrı bı ezıyet engellı vatandaslarımıızn durumunu daha ıyı anladım o kadar cok sorumsuz ınsanlarımız varkı kaldırımlarda engellıler ıcın ayrılan ranpanın onunu kapatıyorlar yada bazı kaldırımlar buna uygun degıl ben bısekılde ıdare edıyorumda tekerleklı sandelyeyle tek basına dısarı cıkanlara Allah yardımcısı olsun,bence en uyugunu baby sılıng saece bebegın yukunu tasıyorsun ayrıca bebek ıcın hamak gıbı ıcınde mısıl mısıl uyuyor ben bu yaz sadece baby sılıng kullanmayı dusunuyorum tabı bunun yanına beebk arabasıda gereklı

günaydın güzel göbüşlü anneler sabah kızımın tıkırtılarına uyandım:KK1:bişeler karıştırıodu kuzum benim yaa:emir_bebek: lahesiss kendine dikkat et arkadaşım çok geçmiş olsun pufpuff kurabiyeler bi harika sabah sabah canım çekti olsada yesek:KK56:efeciğin odasına gelmiş allah kullanmayı nasip etsin:nazar::emir_bebek: bol tekmecikli günler:KK49:

Ben sabahları kalktığımda ayaklarımda hafif şiştik oluyor ben 5,5kilo aldım şimdilik.ıkı hafta sonra kontrol var ama dahada aldım farkındayım.olsun bence takma nasılsa Doğduğunda hepsi gidecek yeterki sağlıkla gelsin kuzularımız.

ınsallah:)) hayırlısı bakalım
doğumu nerde yapacaksın

Biberon isitici ve steril ediciyi henuz almadim ama kangurumuz stokkeden sunu aldik bel destekli ve yenidogandan 3 yasa kadar kullaniliyo cok ergonomik heryonden kullanan arkadaslarim da cok memnun. Eki Görüntüle 1037826

aa bunu görmemıstım ergo baby duydum bende onla manduca arasında gıdıp gelıordum
bır joker mağazasından ınceleyeyım..
teşekkürler

Hayırlı olsun canım benimm , güzel heycanlar bunlar :) Allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsinn (AMİNNNNNNNNNNNNNN) :KK16: biz nisan sonu alıcaz beşik vs. Çok fazla eksiğimiz var bakalım yetişir inşallah

yetiiir canımmmm merak etme..yetiştiği kadar sırayla yapılır..

hayırlı olsun efe beyin mobilyaları canım içinde uyusunda büyüsün inş.:nazar::nazar::nazar: şimdi beklemesi daha zor olacak senin için

uuyyyyy evet yaaaa aynen öyle :KK4:

günaydın güzel göbüşlü anneler sabah kızımın tıkırtılarına uyandım:KK1:bişeler karıştırıodu kuzum benim yaa:emir_bebek: lahesiss kendine dikkat et arkadaşım çok geçmiş olsun pufpuff kurabiyeler bi harika sabah sabah canım çekti olsada yesek:KK56:efeciğin odasına gelmiş allah kullanmayı nasip etsin:nazar::emir_bebek: bol tekmecikli günler:KK49:

canımmmm arkadaşım sağol,o senin güzel gören bakışlarından olsa gerek :KK48:

Gunaydin kizlar :KK16::KK16:
Bebeklerimiz yaz bebegi olacagi icin bu ana kucagiydi port bebeydi bebek arabasiydi bende cok kararsizim. Ne giydirecegiz yavrucuklara nasil orta yolu bulacagiz hic bilmiyorum. Bir de Adana sicaginda kavrulacagiz valla. Klima sart ama o da ayri bir muamma.
Kizim kis bebegiydi ne guzel pamuklara sarip sarmalayip buyuttum. Simdi napicam hic bilmiyorum :44:

Eki Görüntüle 1038056

şahsi fikrim şu ki, bu 2.resim var yaa hani.. anne çarşaf gibi bişeye bebeği bağlamış aaay hiç sevmiyorum ben onu yaaa :KK1: çok saçma ve kötü görüntülü geliyo bana.. Ve bence bebek için en ideali bebek arabası ve puset taşımak için :KK34:

Bebeklerimiz yaz bebegi olacagi icin bu ana kucagiydi port bebeydi bebek arabasiydi bende cok kararsizim. Ne giydirecegiz yavrucuklara nasil orta yolu bulacagiz hic bilmiyorum. Bir de Adana sicaginda kavrulacagiz valla. Klima sart ama o da ayri bir muamma.
Kizim kis bebegiydi ne guzel pamuklara sarip sarmalayip buyuttum. Simdi napicam hic bilmiyorum :44:

canım sendemi adanada olcaksın bende bebeğim doğduktan sonra bi süre orada olcam kayınvalidemler orda onu düşünüyodum şimdiden kilimanın önündede duramayız napıcaz bilmiyorum yavrum da bende pişcezzzzz:KK47:

şahsi fikrim şu ki, bu 2.resim var yaa hani.. anne çarşaf gibi bişeye bebeği bağlamış aaay hiç sevmiyorum ben onu yaaa :KK1: çok saçma ve kötü görüntülü geliyo bana.. Ve bence bebek için en ideali bebek arabası ve puset taşımak için :KK34:

ne yalan söyleyeyım bu sling bana da çarşaf gibi geliyor. bir de kanguru almayı düşünen arkadaşlar ilk aylar kullanılıyor tavsiye edilmiyor dıye bılıyorum

ne yalan söyleyeyım bu sling bana da çarşaf gibi geliyor. bir de kanguru almayı düşünen arkadaşlar ilk aylar kullanılıyor tavsiye edilmiyor dıye bılıyorum

geçen gün bi arkadaş sormuştu,kanguruyu.. O zamanda söyledim.. Ben çok seviyordum ve kesinlikle alcaktım taaa kiiii zararlı olduğunu okuyana dek :KK34: özellikle erkek bebekler için kesinlikle önerilmiyormuş.. Kalça çıkıklığı,bacak arası açıklığı ve pipi kısmına zarar verme gibi biçok detay var.. İllede almak isteyenler çocuk doktoruna sorsun bence önce..

selam güzel anneler... ben yokken neler neler konuşulmuş... artık son düzlüğe giriliyor tabi. hastane listesi, son hazırlıklar....

bizim de kızımla dün doktor randevumuz vardı. kızım yan yatıyormuş. doktor bu durumun rahimde gerilmeye neden olduğunu ve erken doğuma neden olabileceğini söyledi. canım sıkıldı. Daha 30. haftadayız. 32. hafta da doğum iznine çıkmanı öneririm dedi. buna daha çok üzüldüm. çünkü 37. haftaya kadar çalışıp 5 haftamı sonraya aktarmak istiyordum ben :KK43:

size buna benzer birşey söyledi mi doktorlarınız? özellikle, yan yatmasının erken doğumla ne alakası var ben anlayamadım, internette bu konuda bilgi de bulamadım...
yardımcı olursanız sevinirim kızlar.
hepinizi ve güzel bebişlerinizi öpüyorum.
Allah'a emanet olun... :KK16::KK16:

selam güzel anneler... ben yokken neler neler konuşulmuş... artık son düzlüğe giriliyor tabi. hastane listesi, son hazırlıklar....

bizim de kızımla dün doktor randevumuz vardı. kızım yan yatıyormuş. doktor bu durumun rahimde gerilmeye neden olduğunu ve erken doğuma neden olabileceğini söyledi. canım sıkıldı. Daha 30. haftadayız. 32. hafta da doğum iznine çıkmanı öneririm dedi. buna daha çok üzüldüm. çünkü 37. haftaya kadar çalışıp 5 haftamı sonraya aktarmak istiyordum ben :KK43:

size buna benzer birşey söyledi mi doktorlarınız? özellikle, yan yatmasının erken doğumla ne alakası var ben anlayamadım, internette bu konuda bilgi de bulamadım...

arkadaşım üzülme lütfen...bebeğin sağlıklı ya daha ne olsun canım.....sen doktorunu dinle 32.hafta ayrıl güzelim..hiçbirşey ikinizin sağlığından daha önemli değil..benim doktorum hiç birşey demiyor doğumla ilgili..ne çatı hakkında ne doğum hakkında yorum yapmadı henüz..bende sormuyorum birkere sordum daha erken dedi..birdahada sormadım..hepimize vaktinde hayırlı doğumlar versin Allahım...üzülme stres yapma daha çok kendine kuzum lütfen..:KK54:

yan yatma olayı ve konuyla ilgili bilgim yok canım ama hiiiiiiiç üzülme..biliyosun,topiğimizin 1 kızı 1 oğlu var ve ikiside 27 haftalık doğdu ve şükür iyiler.. Erken doğum falan korkma yani,stresede girme.. Allah'ın işi O'na emanet ve O ne zaman derse o zaman olucak sonuçta.. Sen doktoru dinle gerekeni yap yeter..

canım sendemi adanada olcaksın bende bebeğim doğduktan sonra bi süre orada olcam kayınvalidemler orda onu düşünüyodum şimdiden kilimanın önündede duramayız napıcaz bilmiyorum yavrum da bende pişcezzzzz:KK47:

Evet canim Adanadayim. Ama burasi coooook sicak ve nemli. Buyuk adam dayanamiyo buranin sicagina bebekler hic dayanamaz. Klimayi acmak zorundayim onu biliyorum da artik kapimi acik kalir penceremi acik kalir dusuk mod da mi calisir. Yayla durumu var ama o da kafama yatmiyor. Offf bilmiyorum yasayip gorecez bakalim. Sag salim vaktinde dogsunlarda hayirlisiyla..

tek tek alıntı yapmayı beceremediğimden burdan yazıyorum iyi dileklerde bulunan herkese çok çok teşekürler....allahım kimseye böyle acı vermesin...resmen kıvrandım.tam anlamıyla acımıda kesemediler bebek olduğu için çok çektim kızlar..allahım bidaha yaşatmasın inşallah...hepimize ve bebişlerimize sağlık versin...çok şükür biraz daha iyiyim.

kızlar pazar günü sabah böbrek ağrısıyla acile gittik.sanırım idrar yolu enfeksiyonu olmuşum.1 gece hastahanede kaldık ertesi akşam çıktık.allahım çektiğim sancıyı anlatamam yaşanır diycem ama allah kimseye yaşatmasın.:KK43:şimdi biraz daha iyiyim bebeğimizde iyi çok şükür...allahım hepimize vede bebişlerimize sağlık versinn..sağlığın bir kez daha çok çok çokkkkkkkkkkk önemli olduğunu farkettim.

tek tek alıntı yapmayı beceremediğimden burdan yazıyorum iyi dileklerde bulunan herkese çok çok teşekürler....allahım kimseye böyle acı vermesin...resmen kıvrandım.tam anlamıyla acımıda kesemediler bebek olduğu için çok çektim kızlar..allahım bidaha yaşatmasın inşallah...hepimize ve bebişlerimize sağlık versin...çok şükür biraz daha iyiyim.

herşey bebişler için zaten..onlara zarar gelmesin,iyi olsunda biz herşeyi çekeriz razıyız diyoruz..canım bikez daha geçmiş olsun,umarım dayanılcak seviyeye gelir ve acılar kaybolur gider..

yan yatma olayı ve konuyla ilgili bilgim yok canım ama hiiiiiiiç üzülme..biliyosun,topiğimizin 1 kızı 1 oğlu var ve ikiside 27 haftalık doğdu ve şükür iyiler.. Erken doğum falan korkma yani,stresede girme.. Allah'ın işi O'na emanet ve O ne zaman derse o zaman olucak sonuçta.. Sen doktoru dinle gerekeni yap yeter..

1 oğlu mu oğlan ne zaman doğdu. ayy inanmıyorum çok geri kalmışım. kim doğum yaptı

bende ne zmandır bunu dusunuyorum cevremde hıc yaz bebesı yok oglumda kıs bebesıydı bı dunya kıyafetı var ama nasıl olcak bılmıyorum,bı tane hastane cıkısı alcam mevsımlık kumas uzun kollular yazın bebege uzun kollu gıydırılırmı bılemıyorum oglumdan kalan kısa kollu cıtcıtlı badılerı var ıclık dıye gıydırdıgım onları gıydırım herhalde uzerıne gıydırmek ıcınde 4-5 tane penye yelek almayı dusunuyorum,

X