2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
dogum bı kadın ıcın ozel bısey sonucta kac kere doguracaz eger sartlar ıyıyse abartıya kacmamak sartıyla ozelde olmalı dıye dusunuyorum,z.kamıle ben bı kac kez gıttım cok kalabalık belkı tecrube acısından dıger hastanelere oranla ıyıdır,gecen sene bızım bı akrabamız orda normal dogum yaptı kızı zorla normal dogurtmuslar kız sancıdan bayılmıs artık cok fena kesıg olmus yanılmıyorsam 21 dıkısı vardı daha sonrada patlamıs dıkısler,ıllede normal dogurcaksan devlette pek ıyı muammele yapmıyorlar ben kurtajı goz tepe ssk da oldum kadının bırı hemsıremıydı doktormuydu bılmıyorum gelıp gıdıp bagırıyor bana en sonunda acımı unuttum bı cıkısdım kadına,ondan sonra agzını acamadı hanı ıllede devlette doguracaksan sessız kalma ezerler

YOK canım kıyıyorum paraya özele gidicem valla kararımı verdim şimdi hastane arıyorum bakalım ya via hospital olacak yada baska bakacagım artık kısmet

Herkese merhabalar... :KK3: Benim bi kaç gündür kemiklerim ağrıyor özellikle biraz ayakta kalayım hemen topuklarım ağrımaya başlıyor hamilelikten herhalde... :44:

Ev tipi ana kucağı çok gereklimi bende bilemiyorum doğrusu ama arabanın anakucağını evde de kullanabiliyorsun sonuçta fakat bebekcik yayılsın rahat rahat dersen bilemiycem canım... :KK34:

Çok güzel olmuş... :nazar:

Rengi ne güzelmiş onun öyle.... :nazar:

Sorma cileksurat ya utanmasam ben giricem icine beni tasi diycem kocama ole sevdim 😄😄

gunaydın canlarım biz bugün kızımla çok erken kalktık burun kanamasıyla karşı karşıya kaldık yine bu da ayrı bir dert işte ama olsun dün kızımla görüştük :KK52:canım kızım 1430 gr olmuş göbüşü iki hafta geriden geliyo demişti doktor grmıda önceleri bana çok düşük gibi geliyodu çok şükür haftasını yakalamış kızım çok mutluyum:KK52::KK52::KK52::KK52: tek sorun cadı kızım yine arkasını döndü bize bi göremedik yüzünü

ooohhh azeri sen sadece bebişe çalışıyosun maşallah ben toplamda 10 kilo aldım ama son 15 günde hiç almamışım:KK1::KK1:inşallah son iki ay sadece kızım büyür ben büyümem:KK52:

canım hayırlı olsun odanız bizimkide kuruldu aynen senin gibi gidip gidip bakıyorum:KK1::KK1:güzeeeelll günlerde uyusun efeciğin kurabiyelerde süperrr olmuş ellerinize sağlık

günaydııınnn hatuuunlaaarrrr:KK52::KK52:

Maşallah yetiştirmişsin haftasına kızını. Zaten herhalde güzel poz vermesi doğumda olacak bizim afacanların. Burnunun içini nemli tutmaya çalış tatlım. Tuzlu su iyi gelebilir
bu konu tartışıldı mı yada tartışıldıysa bana linkini verirseniz bende bakayım..çok kararsızım...CİCİLER bölümünde kimsecikler yok ...o yüzden buraya sorayım dedim...

bebeği dışarı çıkartmak istediğimizde ne kullanacaksınız..ilk aylarında ...taşıma çantalarımı bebek arabasını mı yoksa bu kumaştan baby slingler var onlardan mı almayı düşünüyorsunuz...

Eki Görüntüle 1038053 Eki Görüntüle 1038054 Eki Görüntüle 1038055

birde evde evtipi anakucağı ne kadar gerekli...15 kgya kadar... 0-9 ay arası genelde anakucakları...çok yüksek fiyatlı olanlarda var normal olanlarda..alayım mı almayım mı bilemedim...

alırsam aşağıda resmi olanı alayım diyorum diğerleri çok pahalı ve gereksiz geldi bana sadece 9 ay için ki oda bebeğin kilosu ile ilgili...en fazla taşıyan 15 kg taşıyor..

Eki Görüntüle 1038056
Canım bana en uygun geleni dışarı çıkarken puset ya da bebek arabası kullanmak. Sling kullanışlı gelmiyor. Kanguru zararlı diye almayı düşünmüyorum. Evde de kullanmak için ana kucağı var ablamdan gelecek.
Gunaydin annisler...hazirliklar tam.gaz devem alaha sukur bizde iyiyiz kizim adi gibi ince uzun...elif hayal...saglikla kucagimiza alamayi nasip etsin....benimde anlamadan hazirliklarim.bitiverdei nerdeyse ufak tefek seyler kaldi....ben odatakimi almadim onun yerine graco prestije park yatak dolap sifonyer kuzulu hali lamba perde duvar kagidi......sorsalar oda takimi almadim...daha kurmadik.biraz daha bekliyecegim....kendi yatak odamizada babytech sarayli besiginden aldik....cokkk guzel tabsiye ederim...bu besigin onunden gecip cok agladigimi bilirim
El islerinde bende becerikliyim....hatta kendi blogum.var ama esim bebege yaptiklarimi dogum oncesinde koymama izin vermiyo...fikir olsun diye size yaptiklari soylemek.isterim....oncelikle bebek sekeri konusunda ac gozluluk yapipi cesit cesit yaptim piyano seklinde taki.kutusu nazar boncugu seklinde yuzuk.kutusu bebek kolonya siseleri ve telefon susu...malzemeleri birmax.com diye bir siteden aldim cok ucuz ve guvenilir mutlaka inceleyin...100 gr gbadem sekerini aldiniz mi bide silikon tabancasi herkes yapabilir kendinize guvenin...biz esimle yaptik cok.eglenceliydi....logusa taci....taki uastigi...kapi susu...ani defteri...bunlara oratk bi konsept sectim ustelerine keceden balerin bebekler yaptim...logusa serbet takimi....ve sauamayacagim kadar kokos tavlara sapkalar eldiven ve ayakkabilar....simdide suslu zibinlara basladim...rabbim giydirdigim gunleride gostersin...fikir isteyen arkadaslara ozelden msj atabilirim...kolay gelsin annisler
Amaaa biz senin yaptıklarını çooook merak ettik. Nolcak şimdi¿¿ Eşini ikna etmek sana düşüyor. Hem biz fikir yardımı istiyoruz. Vee özelden de olsa foto bekliyoruz:-) Ya da özelden blogunun adını versen iyi olur★★
Kızına maşallah. Allahtan oda takımı almamışsınız, alsaydınız daha ne olacaktı merak ettim. Hepsini güle güle kullanın eminim çok güzeldir.
selam güzel anneler... ben yokken neler neler konuşulmuş... artık son düzlüğe giriliyor tabi. hastane listesi, son hazırlıklar....

bizim de kızımla dün doktor randevumuz vardı. kızım yan yatıyormuş. doktor bu durumun rahimde gerilmeye neden olduğunu ve erken doğuma neden olabileceğini söyledi. canım sıkıldı. Daha 30. haftadayız. 32. hafta da doğum iznine çıkmanı öneririm dedi. buna daha çok üzüldüm. çünkü 37. haftaya kadar çalışıp 5 haftamı sonraya aktarmak istiyordum ben :KK43:

size buna benzer birşey söyledi mi doktorlarınız? özellikle, yan yatmasının erken doğumla ne alakası var ben anlayamadım, internette bu konuda bilgi de bulamadım...
yardımcı olursanız sevinirim kızlar.
hepinizi ve güzel bebişlerinizi öpüyorum.
Allah'a emanet olun... :KK16::KK16:
Hiç böyle bir şey duymadım canım. Ama doktorun bir bildiği vardır diye düşünüyorum. Herşey yoluna girer, yeterki onlar iyi olsun

Ay yok anacım, gaviscon benımde cok guvendıgım bi şuruptur ama onun bile zerre tesir etmediği durumlar yasadım, bu yogurt karbonat olayı resmen mucize!
Valla bilemiyorum, ben hamile olmadan öncede barsaklarım pek çalışmazdı, şimdi hem hamilelik hemde şu kullandıgımız kan hapları yuzunden kat be kat arttı diyebilim, öff!

Doktorum bana duphalac verdi şurup tuvalete cıkabılmem için, ama eczacı da en fazla 5cc içebilirsin dedi, o ölçüde yeterligelmiyo mu ne pek bi işe yaradığı yok acıkcası. Güya doktora gidince soracaktım ama o an heyecandan unutuyorum sorularımı :KK1:

yogurt ve karbonatı aklımın bı kosesıne yazdım canım :KK34: duphalacı bana da verdı doktor, bı yemek kasıgı dedı aşağı yukarı aynı ölçülerde midir bilmiyorum ama kahvaltıyla beraber iç dedı, hatta sabahları ve aksamları zeytınyagı ıc fılan da dedı :26: doktor kontrolun yakınsa sorup benı de bılgılendırrsen sevınırım cnaım, belkı senınkı baska cozumlerde sunabılır oğrenelım bakalım :KK34:

canımmmmm sağol :KK19:

ahahahaha :KK1: bugün bunlarla uğraşırken anneme aynısını söyledim "gel bunu ticarete dökelim" dedim :KK1:

Pufpufum cok guzel olmuş kurabıyeler, topıkcene kurabıye işine daldıracaksın valla sen mılletı :KK1:

bu konu tartışıldı mı yada tartışıldıysa bana linkini verirseniz bende bakayım..çok kararsızım...CİCİLER bölümünde kimsecikler yok ...o yüzden buraya sorayım dedim...

bebeği dışarı çıkartmak istediğimizde ne kullanacaksınız..ilk aylarında ...taşıma çantalarımı bebek arabasını mı yoksa bu kumaştan baby slingler var onlardan mı almayı düşünüyorsunuz...

Eki Görüntüle 1038053 Eki Görüntüle 1038054 Eki Görüntüle 1038055

birde evde evtipi anakucağı ne kadar gerekli...15 kgya kadar... 0-9 ay arası genelde anakucakları...çok yüksek fiyatlı olanlarda var normal olanlarda..alayım mı almayım mı bilemedim...

alırsam aşağıda resmi olanı alayım diyorum diğerleri çok pahalı ve gereksiz geldi bana sadece 9 ay için ki oda bebeğin kilosu ile ilgili...en fazla taşıyan 15 kg taşıyor..

Eki Görüntüle 1038056

baby slıng almayı hıc dusunmedım, kanguraları sevıyoduk onu da işte zararlı dedıler kafamızda bı soru işaretı oluştu :26: aldıgımız bebek arabası travel set dıye gecenlerden ilk aylar hem arabada hem de bebek arabasında kucuk pusetı kullanacagımız ıcın onunla tasırız gıbıme gelıyo :44:

ev tıpı anakucagını ben de arastırıyorum ama onlarında hem sallanabılenlerı hem de tıtresımlı olanları var; cogunlugunda 9 kıloya kadar tasınabılır dıye yazıyo, etrafımda kullananlarda var memnunlar ama her cocuk bır olmuyo dıyolar ya o yuzden uygun fıyatlı,kampanyalı fılan bısey karsıma cıkarsa alırım dıye dusunuyorum; bır de tıtresımlıller daha uygun fıyatlı sallananlar bıraz daha pahalılar sanırım :26:

Canim baska bi doktora gitmeyi dusundun mu. Maksat ikinci bir goz gorsun. Kimsenin bu konuda fikri yok nettede birsey bulamamissin. Kafan rahat eder

PUFPUFFF bildirim gelmiyor bana neden acaba alıntı yapanları göremiyorum kim bana ne yazdı bilmiyorum yaa bi el atarmısın

aaaa bende sorun yok canım geliyo bildirimler ... Ama zaten ben ne yapabilirim? Beni aşıyo o iş :KK1: site yönetimiyle ilgili bişey..

Pufpufum cok guzel olmuş kurabıyeler, topıkcene kurabıye işine daldıracaksın valla sen mılletı :KK1:

hepimiz yapıp yapıp paylaşalım valla çok eğlenceli hehehehehe :KK76:

aaaa bende sorun yok canım geliyo bildirimler ... Ama zaten ben ne yapabilirim? Beni aşıyo o iş :KK1: site yönetimiyle ilgili bişey..

hepimiz yapıp yapıp paylaşalım valla çok eğlenceli hehehehehe :KK76:

YÖNETİMle nasıl irtibata gecerim ben ne yapmam lazım canım

YOK canım kıyıyorum paraya özele gidicem valla kararımı verdim şimdi hastane arıyorum bakalım ya via hospital olacak yada baska bakacagım artık kısmet
ayyy emının devlette doguran ıyı ornekelrde vardır ama sans ısı,neyse sen anadolu yakasındasın sanırım bende bu taraftayım yedıtepeye gıdıyorum oglumuda orda dogurmustum gayet memnun kalmıstım,doktorumuda cok sevıyorum

ayyy emının devlette doguran ıyı ornekelrde vardır ama sans ısı,neyse sen anadolu yakasındasın sanırım bende bu taraftayım yedıtepeye gıdıyorum oglumuda orda dogurmustum gayet memnun kalmıstım,doktorumuda cok sevıyorum

evet canım ama özel hastaneye gitmeye karar verdim eşimlede konuştum oda tutturdu hastaneni değiştirme diyor doktoru değiştiricem heralde bakalım görğmcemde o hastanede dogum yaptı yengemde bakalım hayırlısı ya özel bölge hastanesi olacak sancaktepede yada via hospital ikisinden biri ikiside aynı uzaklıkta bize yürüme mesafesinde 5 dk da gidebiliyorum eşim ben seni uzaklara götüremem yolda kafayı yerim trafik olursa diyo kısmet

Kizlar marsmelovdan bahsettiniz ya benimde canim istedi ama bulamadim yakin marketlerde :KK14::KK14:
Kocise soyledim bulup getirecekmis garibim :KK1:

hepimiz yapıp yapıp paylaşalım valla çok eğlenceli hehehehehe :KK76:[/QUOTE]

kurabiyeleri nasıl yapıyorsun tarifini verebilirsin? ben de bugün cuma günü işimin son günü olduğunu öğrendim yani işten çıkarıldım. artık evde bol bol dinlenir kızıma rahatca hazırlıklar yaparım :)

X