2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Uzun zamandır yoktum, ttnet saolsun! :KK19:

Geçen hafta kontrolümüz vardı, hersey cok ıyı Allah'ıma şükür hiçbir problem yok... Küçükbey HERZAMAN OLDUĞU GİBİ YÜZÜNÜ GÖSTERMEYE LÜTFETMEDİ SAOLSUN! :KK47: Bol bol ense kelle gördük geldik!
Herneyse oğluş boy atmış 30.ncu hatfadasınız ama boyu 32.nci hafta ile uyumlu dedi doktor teyzesi, kilosu da 1 hafta ilerdeymiş, boylu olcak beyimiz, e normaldir ana baba uzun olunca :KK1: Boyumuz 42,5 cm kilomuz da 1.750 gr
Bende 2 kilo almısım her ay oldugu gibi üzerinize afiyet, standart her ay 2 kilo alıyorum zati

Bu arada deneyimlediğim harika bişey buldum
EEEEY MİDE YANMASINDAN, YEDİKLERİNİN AGZINA KADAR GELİP GERİ İNİP HOOOP TEKRAR YUKARI CIKTIGINI HİSSEDENLER! :):KK1:
istifra etmeye çalışmaktan gözlerinin aKına kadar kızarıp, gece uykusunu oturarak gecırmeye çalısanlar!
yanı benım gıbı olanlar!
Bir kase yoğurda tepeleme olmayacak kadar bir çay kaşığı karbonatı atın karıştırın
iğrenç bişey oluyo ama benım gibi burnunuzu sıkıp direk yutun
anında kesiliyo, harıka bısey sıddetle tavsıye ederım!:):KK1:

yalnız bu kabızlığı napcaz bilemiyorum öfff:KK25:

Bu arada rüyamda doğum yapacağımı gördüm, öldüm korkudan heyecandan yaaaa düşündükçe içim daralıyorr :KK25:

Bacim cok sagol tarifin icin...
Seker hamurunu da kendin mi yapiyorsun...
Benim bir kere lokum ile denemisligim var ama superdi gercekten....
Pastayi kaplamistim dolaba atinca hamurum erimisti :KK9:
Birde bu kurabiyeleri jiletine koyduktan sonra ne kadar zaman tazeligini koruyor ??
Birde saklama kosulu nasil oluyor ??
Bilgilendirirsen cok sevinirim :KK19:

Sorma bacim ya bu aralar basima gelmeyen kalmiyor ki....
Herkes nazar var deyip duruyor....
Karnim cikip yuzum dolgulasinca bakan bi daha bakiyor....
Topluluga cikmamaya calisiyorum ama iste aile kalabalik olunca sakinamiyorum oglumu :KK5:
Neyse sen nasilsin oglun nasil ???
Biz bebisimle birlikte buyuyoruz iste ne 31 i 33 e dogru yol aldik 2 hafta ileriden gidiyor sipam :KK16:

canım nu normal kurabıye tarıfı,bayatlamayan ozel bı kurabıye tarıfı var mı bılmıyorum,hatta bunu seker hamursuz yaptıgında pudra sekerı ve tarcın karısımına bulayarak ye cok guzel,benımkıler erımedı gecen ocakta oglumun dogum gunu ıcın aynı gun yaptım,hala duruyor bı kac tane ama bayatlamıs mıdır bılemıyecem,hamurunu hazır aldım,ama soyle bısey oldu bu tarıfı benden once eltım yapmıstı o seker hamurunu acarken cok zorlandıgnı soyledı valla gozumde korkmustu ama benımkı cok cabuk acıldı onun hamuru serttı benımkı ona gore daha yumusak aynı yerden aldık hamuru tek fark renk farkıydı o yuzden mı onunkı zor acıldı bılmıyorum seker hamurunu alırken dıkkat etmek lazım

Canım ne sen sor ne ben anlatayım..
Sanırım nazara geldik.. 2aydır eşimde sağ bacağında komple şişlik ve ağrı , morarma vardı. Gitmediğimiz bölüm doktor kalmadı bulamadılar istanbula gittik meğer damarda pıhtı varmış ve ciğere gitmek üzereymiş hemen hastaneye aldılar 15gün hastanede yattık , şimdilik tedavi sürüyor..
Oğluşumun böbrek sıkıntısı , eşimin sıkıntısı derken ne buralara girebildim , ne oğluşuma bişeyler alabildim..
Hiçbirşeyimiz yok daha , şimdilik sağlık olsunda hepsini hallederiz diyoruz..
inşallah bundan sonra daha sık görüşürüz :)

Teyzeleri bu benim oğluma yaptığım lavantalı dolap süsü ;
yorumlarınızı bekliyorumolup olmadığı yönünde sizde fikir verin ona göre yapmaya devam edeceğim :)

Eki Görüntüle 1035967

Uzun zamandır yoktum, ttnet saolsun! :KK19:

Geçen hafta kontrolümüz vardı, hersey cok ıyı Allah'ıma şükür hiçbir problem yok... Küçükbey HERZAMAN OLDUĞU GİBİ YÜZÜNÜ GÖSTERMEYE LÜTFETMEDİ SAOLSUN! :KK47: Bol bol ense kelle gördük geldik!
Herneyse oğluş boy atmış 30.ncu hatfadasınız ama boyu 32.nci hafta ile uyumlu dedi doktor teyzesi, kilosu da 1 hafta ilerdeymiş, boylu olcak beyimiz, e normaldir ana baba uzun olunca :KK1: Boyumuz 42,5 cm kilomuz da 1.750 gr
Bende 2 kilo almısım her ay oldugu gibi üzerinize afiyet, standart her ay 2 kilo alıyorum zati

Bu arada deneyimlediğim harika bişey buldum
EEEEY MİDE YANMASINDAN, YEDİKLERİNİN AGZINA KADAR GELİP GERİ İNİP HOOOP TEKRAR YUKARI CIKTIGINI HİSSEDENLER! :):KK1:
istifra etmeye çalışmaktan gözlerinin aKına kadar kızarıp, gece uykusunu oturarak gecırmeye çalısanlar!
yanı benım gıbı olanlar!
Bir kase yoğurda tepeleme olmayacak kadar bir çay kaşığı karbonatı atın karıştırın
iğrenç bişey oluyo ama benım gibi burnunuzu sıkıp direk yutun
anında kesiliyo, harıka bısey sıddetle tavsıye ederım!:):KK1:

yalnız bu kabızlığı napcaz bilemiyorum öfff:KK25:

Bu arada rüyamda doğum yapacağımı gördüm, öldüm korkudan heyecandan yaaaa düşündükçe içim daralıyorr :KK25:

Sana da bebeğine de maşallah. Uzun boylu olacak herhalde. O kadar bekliyoruz, yüzlerini görmeden dönüyoruz veletlerin:-(

Kızlar merhaba :KK3: uzun süredir yazamıyorum. Şöyle bir göz attım da hazırlıklar son sürat devam edıyor. Ben de alışverişe devam ediyorum fırsat buldukça. Şeker hamurlu kurabiyelerden ben de yapmayı düşünüyorum. geçen yıl bi denemem olmustu fena da olmamıstı ona güvenerek yapıcam bakalım. hem hastane için hem de fırsat bulursam mevlüt için yapmak istiyorum ikramlık. Bu arada herkes iyidir umarım ama melodi1 in ve bebeğinin durumunu cok merak ettım bılgısı olan var mı? kendinize bebişiniz için çok iyi bakın...:KK3:
Hosgeldin bacim :KK16:
Evet bir kurabiyedir gidiyoruz bakalim neler yapacagiz :26:
Son hazirliklar Rabb'im yardimcimiz olsun :KK16:

Kızlarr ben geldim uzun zamandır yoktum neler yaptınız herkesler iyimi? :KK3:
Hosgeldin bacim :KK16:
Ogluna kocaman bir masaallah :nazar:

canım nu normal kurabıye tarıfı,bayatlamayan ozel bı kurabıye tarıfı var mı bılmıyorum,hatta bunu seker hamursuz yaptıgında pudra sekerı ve tarcın karısımına bulayarak ye cok guzel,benımkıler erımedı gecen ocakta oglumun dogum gunu ıcın aynı gun yaptım,hala duruyor bı kac tane ama bayatlamıs mıdır bılemıyecem,hamurunu hazır aldım,ama soyle bısey oldu bu tarıfı benden once eltım yapmıstı o seker hamurunu acarken cok zorlandıgnı soyledı valla gozumde korkmustu ama benımkı cok cabuk acıldı onun hamuru serttı benımkı ona gore daha yumusak aynı yerden aldık hamuru tek fark renk farkıydı o yuzden mı onunkı zor acıldı bılmıyorum seker hamurunu alırken dıkkat etmek lazım
Bilgilendirdigin icin sagol canim...
Aslinda simdiden yapip ne kadar zaman dayaniyor test etmek lazim ...
Herkesin kullandigi malzemeler farkli olunca bayatlama surecide degisir sanirim...
Benim biran evvel kaliplarimi alip yapmam lazim :KK76:

Kızlar merhaba :KK3: uzun süredir yazamıyorum. Şöyle bir göz attım da hazırlıklar son sürat devam edıyor. Ben de alışverişe devam ediyorum fırsat buldukça. Şeker hamurlu kurabiyelerden ben de yapmayı düşünüyorum. geçen yıl bi denemem olmustu fena da olmamıstı ona güvenerek yapıcam bakalım. hem hastane için hem de fırsat bulursam mevlüt için yapmak istiyorum ikramlık. Bu arada herkes iyidir umarım ama melodi1 in ve bebeğinin durumunu cok merak ettım bılgısı olan var mı? kendinize bebişiniz için çok iyi bakın...:KK3:

son aldığımız bilgiye göre aynıydı durum..bi problem yoktu yani canım,bebek küvezde gelişmeye devam ediyordu melodi'de hastaneden çıkmıştı..

İyi akşamlar kızlar geçmişi okuyamadım. dünya tatlısı bebişleriniz ve siz cici anneleri inş iyisinizdir....
çok güzel bir video izledim. 14 hafta önce doğmuş bir prematürenin yaşam seruveni sizinle paylaşmak istedim...
1melodi ve diğer doğum yapmış olan arkadasımız için benden onlara gitsin...

https://www.facebook.com/photo.php?v=748879038464906&set=vb.127536993932450&type=2&theater

off cok guzel agliyoruum halaa...cok guzelmis

Bu aralar herkes agrilardan kramplardan sikayetci o yuzden paylasmak istedim. Ben bu hastaliga yakalandigimda cok caresizdim gittigim doktorlar (daha once bel fitigi ameliyati gecirmemin de etkisi var) kas agrisi vs deyip gonderdiler hep. Bir ay kadar kabus gibi gunler gecirdim. Hep bu hastaliga yakalanan biriyle konusmak istedim kafamdaki sorulari sormak istedim ama kimseyi bulamadim.
Ilk hamileligimdi cok saglikli enerji dolu bir hamilelik donemi gecirdim. Kalsiyum magnezyum vitamin destegine hic ihtiyac duymadim. Dokuz ayin sonunda saglikli bir kizim oldu. Hersey yolunda, 5 yildan sonra bebegimize kavusmanin mutlulugunu yasarken henuz kirkim cikmadan belime ufak ufak kramplar girmeye basladi. Bel fitigindan cok cektigim icin eski agrilarim nuksetti diye düşündüm. Bu kez yenilmeyecegim kaslarimi guclendirecegim eski agrilarimin beni tekrar yakalamasina izin vermeyecegim diyordum. Gittigim doktorlarda direk bel fitigimdan suphelenip agri kesici kas gevsetici yazip gonderiyorlardi. Her gecen gun kramplarimin siddeti artiyordu icten ice canimi cok sikiyordu. En ufak ters harekette yakaliyordu beni. Kramp girdigi an bir kac dakika kipirdayamiyordum ve bagiriyordum agliyordum. En sonunda annemlere gitmeye karar verdim. Annemlere gittigim gunun sabahi alaturka tuvalette yigilip kaldim sesime komsular kostu. Annem panik icerisinde ben kipirdayamiyorum yine kasilip kaldim. Hemen acile kostuk masajdi kas gevsetici igneydi vs. cok hafif bir rahatlama oldu ve eve geldim ama uzerimi giyinemeyecek tuvalet ihtiyacimi karsilayamayacak durumdayim.
Butun vucudumu kasiyorum bebegimi kucagima alamiyorum kesinlikle sirt ustu yatamiyorum :KK14: cok zor gunlerdi.
Yogun bir doktor arayisindan sonra bir profa gittik. Hemen anladi durumumu. Daha once benim gibi bir kac hastasinin daha oldugunu onlarinda sehir disindan geldigini soyledi. O yuzden anlamis hemen. Diger doktorlerin anlamamasi da normal cunku bu yasta boyle birsey beklenmez bu cok nadir rastlanan bir durum dedi.
Teshis: Gebelige bagli osteoporoz. (Kan tahlillerim normal cikiyordu dansitometri sonucuyla kesinlesti) Alti ay boyunca kemik erimesi tedavisi gordum. Bol bol yogurt peynir sut ictim. Su anda en nefret ettigim uc sey ama coooook cok faydali seyler ben cok yedigim icin tiksinmistim. Su anda da zoraki yiyorum.
Cok sukur ki gecici bir durummus tedaviyle takviyeyle bayagi toparlandim. Su anda yine agrilarim var cok korkuyorum insallah sebebi ayni degildir.
Kisacasi boyle bir rahatsizlik var ben bilmiyordum cok cektim siz bilin arkadaslarim. Bol bol yogurdunuzu sutunuzu vs tuketin. Bu arada uht sutleri hic tavsiye etmiyorum. Dolabima girecek en son sey bile olamaz.
Bu cok nadir rastlanan bir hastalik. Her agrisi olanda cikacak diye birsey yok. Bilincli olmak adina paylasmak istedim canlarim

canim arkadasim nasil uzuldum anlatisin beno cok etkiledi Allahtan ki gecip gitmis umarim bir daha yasamazsin, yasamayiz; (

Sanırım nazara geldik.. 2aydır eşimde sağ bacağında komple şişlik ve ağrı , morarma vardı. Gitmediğimiz bölüm doktor kalmadı bulamadılar istanbula gittik meğer damarda pıhtı varmış ve ciğere gitmek üzereymiş hemen hastaneye aldılar 15gün hastanede yattık , şimdilik tedavi sürüyor..
Oğluşumun böbrek sıkıntısı , eşimin sıkıntısı derken ne buralara girebildim , ne oğluşuma bişeyler alabildim..

yorumlarınızı bekliyorumolup olmadığı yönünde sizde fikir verin ona göre yapmaya devam edeceğim :)

Eki Görüntüle 1035967

Gecmis olsun epey zor gunler atlatmissin.lavanta susun cok guzelmis eline saglik.

Kızlar biraz önce doktordan geldim. KBB a gittim. Kulaklarında ve burnunda iltihap yok dedi. Boğazımı görünce boğazım için alerjik bir ilaç yazdı. İçeriğinde penisiline alerjisi olanlar kullanmasın diyor. Bu ilaç muhtemelen antibiyotiktir diye düşünüyorum. kulak spreyi ve bir de burun spreyi vermiş, bir de minoset yazdı. Sadece burun spreyinden emin değilim, onu da KDU sor dedi, ben de sordum, hepsini kullanabilirsin dedi doktorum. Sağ burun kemiğinde eğrilik var bu yüzden sol tarafına yatınca rahat edemezsin her zaman sağa dönmek istersin dedi. Ben de aynen öyle olduğunu ama KDU sola yat dediği için kendimi sola yatmaya zorluyordum dedim. Bana sağa yatmamı tavsiye etti..

Sabaha kadar gözüme uyku girmedi, tam dalacağım esnada boğularak uyanıyordum. Doktora hamilelikten dolayı burnumun biri tıkalıydı zaten dün de boğazım inince ikisi birden tıkandı sabaha kadar uyuyamadım boğulacak gibi oldum dedim, doktor 6. aydan itibaren hamilelerin tek burun deliği tıkanır zaten bu normaldir dedi...

Doktor Alerjik faranjit gibi bir şeyler söyledi asistanına, hastalığın adını. Hafta sonu pikniğe gitmiştik ondan mı oldu acaba, bir de üstüne dondurma...
sakın ha kızlar değişken havalara aldanıpta benim durumuma düşmeyin ve dondurmadan uzak durmaya çalışın...

Geçmiş olsun canım... Bizim ailede alerji yaygın olduğu için kardeşimde de faranjit var tetikleyen bir şey oldu mu sürekli nükseder... Yediğine içtiğine dikkat et canım... Penisilin türevleri hamilelikte kullanılabiliyor ama penisilinin kendisi alerji yapabiliyor... Spreylerin de kortizon içermediği sürece bebek için sakıncası olmaz...

kılzar günaydın çok moralim bozuldu.dizlerim halsizleşti. bi arkadaşım vardı 38 haftalık hamileydı dü ölü doğum yaptı çok üzüldüm.ne zaman ne olacağı hiç belli değil:KK43:

Ayyy... Çok kötü bi durum Allah kimseye yaşatmasın... Zaten önceden iki kaybım var düşününce içim bi fena oldu Allahım korusun...

ilk şeker hamurlu kurabiye denemem...

kızlar mayıs annelerinde bi arkadaşım var onun gazına geldim (o kendi yapmış geçenlerde resmini gönderdi bana,çok güzeldi) bende heveslendim ve denemelik yapmak üzere gittim aldım malzemeleri ve az önce ilk denememi yaptım..

işte sonuç :KK1:

Eki Görüntüle 1035214

öncelikle öz eleştiri yapiyim : kurabiye kısmında çok zorlandım zaten tamda olması gerektiği gibi olmadı.. Kalıba yapıştı zor açıldı bide pişerken kenarları bazı kurabiyelerin aktı.. Tekrar tam bi tarif ve yapılışı öğrenicem.. Onun dışında sorun yok,şeker hamuru kolay şekle geliyor ve kolay yapışıyor.. Şu an görünen üst süslemesini öylesine yaptım denemelik olduğu için gerçeğine karar verince şekilleri değiştirebilirim :KK34:

nasıl olmuş kızlar?daha bi özen ve uğraşla becerir miyim sizce?
ama gerçekçi ve dürüst fikir lütfen..
:21:

Bende senin gazına gelip yapıcam bu gidişle :KK9: ben lavanta kesesi yapıyorum zaten artık ne zaman bitirirsem kurabiye fikri de çok güzel ama ne zamandan hazırlamak lazım acaba... :44: Bence çok güzel olmuş hiçte acemi işi gibi durmuyor...:)

Kızlar merhaba.son bir haftayı ciddi agrılarla geçiriyorum.üstüne bir de grip oldum.geçenlerde bir gösteri vardı oraya gittim ve tam 4 saat oturdum.otururken hiç birşey anlamam ama eve geldiğimde belim kalçam tutlmuştu öyle kramplar giriyorduki zor yürüyordum.ve sabah kalktıgımda adım atamadım bildiğiniz yürüyemedim o kadar ağrım oldu.şimdi yine pek fark yok sabah yeni kaltıgımda sol kalçama öyle kramp giriyorki sekerek yürüyorum topallar gibi...size de böyle oldu mu ? Yarın genel taramam var aşım var artık sonuçlardan anlaşılır kalsiyum eksikliğinden mi böyle oluyor ne oluyor... Bir de bende b 12 eksikliği olmuştu doktor iğne vermişti 5 tane ben sadece 1 tanesini vurundum.acaba yanlış birşeymi yaptım.netten okudum b 12 ekdikliği oldugu durumlarda bebekte nörolojik boxukluklar oluyormuş ve ben o kadar korkuyorumki şu an :KK14: Lütfen yardımcı olun çok korkuyorum.sizdede oldumu b12 eksikliği doktordunuz takviy verdimi

Benim hamileliğin başında aldığım folikasitte vardı şimdi de kan hapının içinde var ayrıca vitamin hapında da var... Kramplar bende var magnezyum alıyorum onlar için baya iyi geldi canım...

Eki Görüntüle 1035967

Eşin için çok geçmiş olsun canım... Lavantalı dolap süsün de çok cici olmuş ellerine sağlık...:)

Gercekten cok üzücü bi durum canm ama bugünlerde en önemli şey moral bizim için Allah ne yazdysa o olur kötü düşünme

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Allah sabırlar versin :KK43:

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

günaydın hatunlar dün tetenoz aşımızı vurunduk şeker ve kan sonuçlarımızı gösterdik bi odaya on hatun girdiğimiz için doktorumuz ultrasona bakamadı ama napalım bir ay sonra gelebilirsin durumuna göre çalışabilir raporu veririm dedi kanımız da düşmeye başlamış hapları içemiodum ancak bu aya kadar dayanmış vucut hap içemeyince minik şişelerde kan şuruplarına başladık bebeğimde de bendede ters bişi yok çok şükür böyle böyle geçecek bakalım son aylarda rabbim hepimize sağlık şifa sabırlar ihsan eylesin :KK16:

Bende senin gazına gelip yapıcam bu gidişle :KK9: ben lavanta kesesi yapıyorum zaten artık ne zaman bitirirsem kurabiye fikri de çok güzel ama ne zamandan hazırlamak lazım acaba... :44: Bence çok güzel olmuş hiçte acemi işi gibi durmuyor...:)

birbirimizden gaza gele gele ne olcak bakalım :KK1: ama beğendiğim bişeyi hemen yapmak ya da almak istiyorum böylede bi huyum var.. Canım bu kurabiyeler poşetlendiği takdirde senelerce dayanıyo ama yenmesi için bayat olmaması gerek bu yüzden ben 20 gün kala falan yaparım diye düşünüyorum

evet canım bende eşimle izleyip ağladım ... keşke kızlarda izleyebilse belki bir motivasyon olur.
bu bebek onalrın bebeklerinden daha küçük doğmuş oluyor hesaba göre...

ne izlediniz çok merak ettim bikaç sayfa baktım ama bulamadım :26:

herkese günaydııııııınnnn

X