2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar yaptığım lavanta keseleri ve kapı süsüyle alakalı nasıl yaptığımı soranlar için paylaşıyorum..Daha tam bitmedi,bitince tam olarak ne kadar malzeme gittiğini de yazarım diyordum ama çok acele edemiyorum farklı işler çıkıyor ben bitirene kadar siz başlamak için geç kalabilirsiniz o yüzden şimdilik kabaca bahsedeyim....Öncelikle 50 adet lavanta keseri ve kapı süsü için yaptım alışverişimi...

Malzeme Listesi:

-2 metre kumaş (ben puantiyeli tercih ettim,orjinali pötikareli--kumaştan biraz kaldı onuda süs yastığı olarak değerlendireceğim ben)

-Keçeleri 50x40 cm boyutlarında kesilmiş olarak aldım. Sarı ve turuncudan(yada koyu sarı tam olarak ne renk bilemedim) 2 adet diğerlerinden birer adet yetiyor hatta kalıyor bile.Ben sarıdan 3 adet almışım diğer keçelerdende baya bi kaldığı için magnet tarzı bir şeylerde yapmayı düşünüyorum.

-Kesenin ucundaki ponponlu şey adını bilmiyorum :) ondan 10 metre aldım ama henüz bitmediğinden yeter mi bilmiyorum.Ama şiöyle bir hesaplama yaptım keselerin ağız tarafı 10 cm..10 ön 10 arka diye düşünürsek 20 cm oluyor ve 50x20 100 cm yani 10 metre teoride yetmesi lazım :)))

-Kurdeleler makaravari birşeye sarılmış vaziyette sanırım 20m imiş uzunluğu tanesi 75 kr olduğundan ben baya bi aldım :)) Kurdeleyi bol bol alabilirsiniz dursun bir köşede lazım olur :) Bu arada şeffaf sarı ve şeffaf beyaz aldığım kurdele renkleri.

-Aslanlar için 100 adet küçük boy göz aldım,kapı süsündeki aslan için 2 adet büyük boy gözlerden aldım.

-1 adet siyah keçeli kalem.(Aslanlara ağız ve bıyık çizmek için)

-1 adet denizde batmamak için kullanılan sosislerden :) (bu kapı süsü için,,yuvarlağı bu sosisten elde ediyorsunuz )

-1 adet koli bandı (sosisin uçlarını birbirine bantlamak için)

-1 adet silikon tabancası ve bolca silikon (isteyen farklı yaıştırıcılar da kullanabilir)

-Lavanta ve Elyaf (bunlardan ne kadar gider kestiremiyorum şimdilik 250 gr elyaf ve bir poşet 2.5 liralık lavanta aldım yetmezse yine alma imkanım var eşim işten gelirken uğrayıp alıveriyor çünkü)

LAVANTA KESESİ YAPIMI:

Öncelikle kumaşı 15x10 boyutlarında kesmemiz gerekiyor.Ben bu kesme işlemini şöyle yaptım inşallah anlatabilirim :)) Kumaşın bir tarafından 10 cm işaretleyip sonuna kadar kestim.ince uzun bir kumaş elde ettim sonra bu kumaşı 30'ar cm boyunda böldüm.30 cm olan kısmı ikiye katlatınca sadece iki tarafından dikmek daha pratik diye düşündüm ve öylede oldu sanırım :)) Bu işlemi 50 tane kese olacak şekilde tekrarladım.. Keselerin dikimine gelince burada bir itirafta bulunmak istiyorum :)) Keseleri ben dikmedim daha doğrusu kumaşın kenarları söküldüğünden surfile denilen karın ağrısını yapmak gerekiyordu ve bunu yapamazdım.Terzime verdim 10tl.ye fıstık gibi yaptı hepsini :)))) Ponponlarıda keselerin ucuna sonradan ister dikin ister yapıştırın ben bir tanesini diktim ama diğerlerini yapıştırmayı düşünüyorum..

Üstündeki aslanlara gelince çok kolay ama uğraştırıcı biraz.. Öncelikle Koyu sarı olanların kalıplarını çay bardağıyla açık sarı olanları da tuvalet kağıtlarının içindeki karton kısmı varya onlardan çıkardım.Çıkardım derken ben onları direkt keçenin üzerine koyup 50şer tane yuvarlak çizdim ve kestim hepsi bu Siz faklı kalılarda deneyebilirsiniz önemli olan koyu sarı büyük açık sarı ondan biraz daha küçük olacak....Kulak ve burunları da göz kararı kestiğim bir kalıp yardımıyla yaptım ama benim tavsiyem onlarla uğraşmayın hazırı varsa hazır alın çünkü canım çıktı minik minik onları kesene kadar :)))
Bunların hepsini silikon yardımıyla birbirine yapıştırdım..son olarakra ağız ve bıyklarını bildiğin ilk okulda kullandığımız tarzda bir keçeli kalemle çizdim..Vee bu aslanları keselerin üzerine yapıştırdım..Son olarakta elyaf ve lavanta karışımıyla doldurabilirsiniz.Ben daha bu aşamayı yapmadım..

KAPI SÜSÜ YAPIMI:

Kapı süsü için önce sosisi istediğim boyutta kestim(oluşacak yuvarlağı hangi büyüklükte istediğinize bağlı..ben göz kararı kestim)..Sonra zorlu süreç başlaldı o kumaşla sosisi kaplayana kadar canım çıktı.Resmen milim milim sıkı sıkı çektirerek kumaşı üzerine toplu iğneyle iğneledim sonra üzerinden birde silikon geçtim sağlam olduğunu düşünüyorum..Kapı süsünün arkadaki görünmeyen tarafını da fotoğraflayıp koyarım :)) Uçları azcık açık bırakıp koli bandıyla birleştirmeyi unutmayın..Sonra bandın üzerinede kumaşı güzelce geçirin.Birleşim noktası pek güzel olmayacak ama oranın üzerini balonlarla kamufule ettim ben :)) Üzerindeki süsler için hiç kalıp kullanmadım Aslan ve ay hariç :)) Aslanımız bu sefer büyük olduğunda büyük boy kase ve ondan bir boy küçük kase kullandım :)))) Ay'ı yapmak için Normal yemek tabağı kullandım düzgün olsun diye.Binevi mutfağı yanıma taşıdım yiyebilirim :))) Siz tabi bunlar için pergel falanda kullanabilirsiniz :))) Bulutu,yıldızı,gök kuşağı şeritlerini,harfleri ve balonları elimle çizdim..Bir defa çizip kestiklerimi diğerleri için kalıp olarak kullandım..Tabi bu malzemelerden aslan,ay,yıldız,balonlar ve bulutları çifter çifter yapıp birbirine diktim ve köşeden az bir boşluk kalınca araya elyaf doldurdum ve dikişi tamamladım.Bunlarıda yuvarlak sosisimin üzerine silikon yardımıyla yapıştırdım vee bitiiiiii :)))))

Eki Görüntüle 1022454 silikon tabancası ve silikonlarım :) Eki Görüntüle 1022457 Eki Görüntüle 1022461 Eki Görüntüle 1022465 bunlar yakından incelemeniz için Eki Görüntüle 1022467 Bu da kapı süsünün görünmeyen tarafı :)))))

Bu arada kızlar tam olarak ne kadar harcandı bilmiyorum ama sanırım 60-70 lirayı bulmuştur..Ama bunların aynısından istiyorsanız bu şekilde yapılan kapı süsleri en kötü 50 tl ki o fiyata bile zor bulunur.Lavanta keselerinin de tane fiyatı 8 tl 50 ve üzeri siparişlerde yane fiyatı 6 tl.yani kabaca bir hesap yaparsak hazır almaya kalksak en az 350 tl tutuyor.Arada uçurum var,bence bu işe girebiliriz :)))))

kızlar kapı süsü ve lavanta kesesi yapan bi arkadaş vardı...ben hatırlayamadım ismini..sayfalardada bulamadım bi türlü:KK37::KK37:

birde kapı süsü için nerden keçe alabiliriz...sitelerde sadece süs keçeden kapı süsü satışı var..:Bi el atın şu bacınıza..

gur_bet 'cim sanırım nhrkbl 'in yaptıklarını diyosun..
al bak aradım taaaaa geçmiş sayfalarda buldum sana özellikle :KK34:

canım ya benim de oğlum 10 gün önden gidiyormuş. Doğum tarihini etkiler mi ki bu 10 gün? Sat a göre hesaplarken hep 6 haziran dedi drlar. şimdi 10 gün önden gidiyor diyorlar acaba mayısın son haftası doğurur muyum? Ayrıca çok kötü kaşınıyorum. Doktor hamilelik kaşıntısı dedi ama 2 aydır kaşınıyorum gebelik kaşıntısı daha geç başlarmış deli olucam ya :KK43: daha doğumuma çok var ya

Yani doğum tarihini şöyle etkileyebilir canm benm de en gec 7haziran gözüküyor ancak Dr lar sat a göre hesaplıyor ancak döllenme tarihi aslında o olmuyo cocuk erken yumrtlama ile döllendiyse haliyle iri gidiyor aslında cocuk zamanını biliyor sat a göre olan o yzden ya 15gün gec ya da 15 gün erken oluyor yani beebk ya oldgndan braz küçük ya da bZmki gibi erken döllendiyse oldgndan büyük gözüküyor ee erken döllendiği için de ayın 7sinden bi 10 15gğn erken gelcek tabi Allah bilir.. kilosu yerinde olduktan sonra 37dennsonra zaten prematüre sınıfında olmcagından No problem:KK66:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım ya benim de oğlum 10 gün önden gidiyormuş. Doğum tarihini etkiler mi ki bu 10 gün? Sat a göre hesaplarken hep 6 haziran dedi drlar. şimdi 10 gün önden gidiyor diyorlar acaba mayısın son haftası doğurur muyum? Ayrıca çok kötü kaşınıyorum. Doktor hamilelik kaşıntısı dedi ama 2 aydır kaşınıyorum gebelik kaşıntısı daha geç başlarmış deli olucam ya :KK43: daha doğumuma çok var ya

Yani doğum tarihini şöyle etkileyebilir canm benm de en gec 7haziran gözüküyor ancak Dr lar sat a göre hesaplıyor ancak döllenme tarihi aslında o olmuyo cocuk erken yumrtlama ile döllendiyse haliyle iri gidiyor aslında cocuk zamanını biliyor sat a göre olan o yzden ya 15gün gec ya da 15 gün erken oluyor yani beebk ya oldgndan braz küçük ya da bZmki gibi erken döllendiyse oldgndan büyük gözüküyor ee erken döllendiği için de ayın 7sinden bi 10 15gğn erken gelcek tabi Allah bilir.. kilosu yerinde olduktan sonra 37dennsonra zaten prematüre sınıfında olmcagından No problem:KK66:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bu aralar herkes agrilardan kramplardan sikayetci o yuzden paylasmak istedim. Ben bu hastaliga yakalandigimda cok caresizdim gittigim doktorlar (daha once bel fitigi ameliyati gecirmemin de etkisi var) kas agrisi vs deyip gonderdiler hep. Bir ay kadar kabus gibi gunler gecirdim. Hep bu hastaliga yakalanan biriyle konusmak istedim kafamdaki sorulari sormak istedim ama kimseyi bulamadim.
Ilk hamileligimdi cok saglikli enerji dolu bir hamilelik donemi gecirdim. Kalsiyum magnezyum vitamin destegine hic ihtiyac duymadim. Dokuz ayin sonunda saglikli bir kizim oldu. Hersey yolunda, 5 yildan sonra bebegimize kavusmanin mutlulugunu yasarken henuz kirkim cikmadan belime ufak ufak kramplar girmeye basladi. Bel fitigindan cok cektigim icin eski agrilarim nuksetti diye düşündüm. Bu kez yenilmeyecegim kaslarimi guclendirecegim eski agrilarimin beni tekrar yakalamasina izin vermeyecegim diyordum. Gittigim doktorlarda direk bel fitigimdan suphelenip agri kesici kas gevsetici yazip gonderiyorlardi. Her gecen gun kramplarimin siddeti artiyordu icten ice canimi cok sikiyordu. En ufak ters harekette yakaliyordu beni. Kramp girdigi an bir kac dakika kipirdayamiyordum ve bagiriyordum agliyordum. En sonunda annemlere gitmeye karar verdim. Annemlere gittigim gunun sabahi alaturka tuvalette yigilip kaldim sesime komsular kostu. Annem panik icerisinde ben kipirdayamiyorum yine kasilip kaldim. Hemen acile kostuk masajdi kas gevsetici igneydi vs. cok hafif bir rahatlama oldu ve eve geldim ama uzerimi giyinemeyecek tuvalet ihtiyacimi karsilayamayacak durumdayim.
Butun vucudumu kasiyorum bebegimi kucagima alamiyorum kesinlikle sirt ustu yatamiyorum :KK14: cok zor gunlerdi.
Yogun bir doktor arayisindan sonra bir profa gittik. Hemen anladi durumumu. Daha once benim gibi bir kac hastasinin daha oldugunu onlarinda sehir disindan geldigini soyledi. O yuzden anlamis hemen. Diger doktorlerin anlamamasi da normal cunku bu yasta boyle birsey beklenmez bu cok nadir rastlanan bir durum dedi.
Teshis: Gebelige bagli osteoporoz. (Kan tahlillerim normal cikiyordu dansitometri sonucuyla kesinlesti) Alti ay boyunca kemik erimesi tedavisi gordum. Bol bol yogurt peynir sut ictim. Su anda en nefret ettigim uc sey ama coooook cok faydali seyler ben cok yedigim icin tiksinmistim. Su anda da zoraki yiyorum.
Cok sukur ki gecici bir durummus tedaviyle takviyeyle bayagi toparlandim. Su anda yine agrilarim var cok korkuyorum insallah sebebi ayni degildir.
Kisacasi boyle bir rahatsizlik var ben bilmiyordum cok cektim siz bilin arkadaslarim. Bol bol yogurdunuzu sutunuzu vs tuketin. Bu arada uht sutleri hic tavsiye etmiyorum. Dolabima girecek en son sey bile olamaz.
Bu cok nadir rastlanan bir hastalik. Her agrisi olanda cikacak diye birsey yok. Bilincli olmak adina paylasmak istedim canlarim

canım bu ilk denemem olduğu için çok hoş olmadı ama ilk denemeye göre iyi diyo herkes bu yüzden umutluyum :KK1: aslında elim yatkın bu tarz şeylere,bakalım.. yarın bide annemle denicez tekrar, bide micky'li kalıp aldım bugün.. tarifi öğreneyim bi yapiyim tutturayım paylaşırım her adımı detaylıca sizlerle :KK34: aslında zor değil yapımı sadece uğraştırıcı ve özen istiyo.. şeker hamurunuda pasta malzemeleri,kalıp fln satan yerden alabilirsin.. bisürü çeşit var..

PUFPUFFF bıldırımler gelmıyo bana neden acaba ?

birde nerden aldın malzemeleri bana tarif edermisin bende alayım ya heves ettim yakınlarda mı ?

vereyım canım ama benımkı normal kurabıye hamura
5,5 su bardagı un yetmezse bıraz daha ılave edebılrıısn
1 cay bardag pudra sekerı
250gr margarın
1 cay bardag sıvı yag
1 paket vanılya
1 paket kabartma tozu
1 su bardag dovulmus cevız
hepsıini bır yoguruyorsun kıvamına gelınce kalıbını kullanarak kesıyorsun fırına veryorsun ben altına cop sıs tamıstım sapı olsun dıye ama sonradan cıkardım kırılmasından korktum,kurabıyelrı pıstıkten sonra sogumaya bırak seker hamurunu nısastayla acıp kalıplarla kesıyordu soguyan kurabıyelerın uzerını hafıf ıslat hamurunu yerlestır uzerını ıstedıgın gıbı susle sonra jılatınlere koy kurdeleyle bagla ucunu oldu bıttı ıste

Bacim cok sagol tarifin icin...
Seker hamurunu da kendin mi yapiyorsun...
Benim bir kere lokum ile denemisligim var ama superdi gercekten....
Pastayi kaplamistim dolaba atinca hamurum erimisti :KK9:
Birde bu kurabiyeleri jiletine koyduktan sonra ne kadar zaman tazeligini koruyor ??
Birde saklama kosulu nasil oluyor ??
Bilgilendirirsen cok sevinirim :KK19:

canım nerelerdesin sen,msjını görünce hemen selam vereyim dedim... oğluşun nasıl? hamilelik takvimine baktım da kocaman olmuşsunuz siz artık... 31.haftadasın ne güzelll:KK16:

sıkma canını şekerin düşmüş ya, o da normale döner elbet... benim de biraz fazla gibi ama şeker yüksek olduğu içinmiş...
Sorma bacim ya bu aralar basima gelmeyen kalmiyor ki....
Herkes nazar var deyip duruyor....
Karnim cikip yuzum dolgulasinca bakan bi daha bakiyor....
Topluluga cikmamaya calisiyorum ama iste aile kalabalik olunca sakinamiyorum oglumu :KK5:
Neyse sen nasilsin oglun nasil ???
Biz bebisimle birlikte buyuyoruz iste ne 31 i 33 e dogru yol aldik 2 hafta ileriden gidiyor sipam :KK16:

aslında kolay çok zor değil canım ama emek var baya,uğraştırıcı :KK1: azimliyim denemeye devam :KK34:

heehhhh sağol canım,yarın bidaha denicemde daha özenerek :KK34:

Bacim cok sagol tarifin icin...
Seker hamurunu da kendin mi yapiyorsun...
Benim bir kere lokum ile denemisligim var ama superdi gercekten....
Pastayi kaplamistim dolaba atinca hamurum erimisti :KK9:
Birde bu kurabiyeleri jiletine koyduktan sonra ne kadar zaman tazeligini koruyor ??
Birde saklama kosulu nasil oluyor ??
Bilgilendirirsen cok sevinirim :KK19:

Sorma bacim ya bu aralar basima gelmeyen kalmiyor ki....
Herkes nazar var deyip duruyor....
Karnim cikip yuzum dolgulasinca bakan bi daha bakiyor....
Topluluga cikmamaya calisiyorum ama iste aile kalabalik olunca sakinamiyorum oglumu :KK5:
Neyse sen nasilsin oglun nasil ???
Biz bebisimle birlikte buyuyoruz iste ne 31 i 33 e dogru yol aldik 2 hafta ileriden gidiyor sipam :KK16:

Kizlar ben size profesyonel bir tarif verecem ama eve gitmem lazim ablamdayim. Sabirli olduktan sonra yapilir ben bu isi cok severwk bazen ese dosta aiparis olarakta yapiyorum. Canlar bu kurabiyeleri yiyecekseniz posetledikten sonra en fazla 20-25 gun taze kalir ama saklayacaksaniz yillarca durur kardesimin nisan kurabiyeleri 3 yildir saklaniyor. Seker hamuruna gelince kizlar iyi markalari alin ne olur bazilari cok kalitesiz oluyor. Ve seker hamurunu buzdolabina sakin koymayin curuyor.

Kız nerelerdesin sen? Bir görünüp bir kayboluyorsun? Nasılsın bebeğin iyi mi?

Canım ne sen sor ne ben anlatayım..
Sanırım nazara geldik.. 2aydır eşimde sağ bacağında komple şişlik ve ağrı , morarma vardı. Gitmediğimiz bölüm doktor kalmadı bulamadılar istanbula gittik meğer damarda pıhtı varmış ve ciğere gitmek üzereymiş hemen hastaneye aldılar 15gün hastanede yattık , şimdilik tedavi sürüyor..
Oğluşumun böbrek sıkıntısı , eşimin sıkıntısı derken ne buralara girebildim , ne oğluşuma bişeyler alabildim..
Hiçbirşeyimiz yok daha , şimdilik sağlık olsunda hepsini hallederiz diyoruz..
inşallah bundan sonra daha sık görüşürüz :)

Teyzeleri bu benim oğluma yaptığım lavantalı dolap süsü ;
yorumlarınızı bekliyorumolup olmadığı yönünde sizde fikir verin ona göre yapmaya devam edeceğim :)

$image.jpg

Kizlar ben size profesyonel bir tarif verecem ama eve gitmem lazim ablamdayim. Sabirli olduktan sonra yapilir ben bu isi cok severwk bazen ese dosta aiparis olarakta yapiyorum. Canlar bu kurabiyeleri yiyecekseniz posetledikten sonra en fazla 20-25 gun taze kalir ama saklayacaksaniz yillarca durur kardesimin nisan kurabiyeleri 3 yildir saklaniyor. Seker hamuruna gelince kizlar iyi markalari alin ne olur bazilari cok kalitesiz oluyor. Ve seker hamurunu buzdolabina sakin koymayin curuyor.

Dort gozle bekliyorum :KK54:
Ayrica evet buzdolabina sakin koymayin koyar koymaz hamur eriyor :KK52:

Canım hamilelik kaşıntısı deyip geçme. Karaciğer enzimlerin veya safra asitlerin yükselmiş olabilir. Benim 20. haftalarda yükselmeye başladı. Bazı vitaminleri kesince normale döndü. Safra asitlerine karşıda ilaç varmış. En azından aile hekimine kaşıntılarının olduğunu söyle ve karaciğer enzimleri olan ALT ve AST ölçümlerini yaptır. Gebelikte preeklampsi ile ilgili yazıları internette okumanı tavsiye ederim. 30. haftalardan sonrada artışlar daha çok olurmuş. Eğer değerlerinde yükselme varsa gastroenterolojiye gidebilirsin.

bişey sorucam, bir doğuma falan gittiğinizde bu kurabiyeleri yiyormusunuz ?

benim çevremde gördüğüm genellikle yenilmediği, özellikle yaşı büyük olanların anlamayıp yemediği,
diğer hediyelere doğum hediyeliklerine gelince ben en yakınımın bile olsa belli bir süre sonra sıkılıp atıyorum :KK43:(

bu nedenlerledirki ne kurabiye nede hediye yapmayı düşünüyorum :KK43:(
hastanede eve ilk gelenlere cukulata, mevluttede hediye vermek istiyorum... biliyorum çok boş ama kullanılmadığını düşündükçe canım sıkılıyor
bakalım sonunda neye kadar vericem...

Yeni yeni bilindiği için insanlar yemeye dediğin gibi çekiniyor ama ben yiyorum, hele kendi yapan varsa mutlaka yiyorum :)
Bende senin dediğin gibi nikah şekerleri ve bebek şekerleri konusunda atılacağı veya çekmeceye kaldırılacağı ihtimalinin yüksek olduğunun farkındayım. Ama magnetleri mutlaka zevkle buzdolabıma yapıştırırım. Gittiğim her şehir veya ülkeden de magnet alırım. Eve gelenlerin de çok ilgisini çeker. Kendi ikahının veya bebeğinin magnetini görmek hoşlarına gidiyor. O nedenle bende magnet düşünüyorum. Bi arkadaşın havlu fikride çok güzel.

kızlar kapı süsü ve lavanta kesesi yapan bi arkadaş vardı...ben hatırlayamadım ismini..sayfalardada bulamadım bi türlü:KK37::KK37:

birde kapı süsü için nerden keçe alabiliriz...sitelerde sadece süs keçeden kapı süsü satışı var..:Bi el atın şu bacınıza..

Keçeyi tuhafiyelerden, kumaş dükkanlarından alabilirsin. Kırtasiyelerde de okul için küçük boy ve pahalı olur.

Bacim sen neler yasamissin oyle ya....
Rabb'im bir daha tekrarini yasatmasin...
Cok sukur ki o gunleri gerilerde biraktin cann im :KK19:

Hic sorma guzel arkadasim inan cok uzatmamak adina ayrintilara girmedim milimle hareket ediyordum kasilmaktan, bir an gevsesem korkunc derecede kramplar giriyordu belime. Guzel annem ne cok goz yasi doktu gizli gizli :KK14: Resmen aklima geldikce korkuyorum o gunlerden. Rabbim bir daha yasatmasin. Sagligimizin kiymetini iyi bilelim arkadaslar.

Keçeyi tuhafiyelerden, kumaş dükkanlarından alabilirsin. Kırtasiyelerde de okul için küçük boy ve pahalı olur.
Batmanda o tarz dükkanlar yok cnm..kırtasiyelere bakayım artık tşk ederim...
gur_bet 'cim sanırım nhrkbl 'in yaptıklarını diyosun..
al bak aradım taaaaa geçmiş sayfalarda buldum sana özellikle :KK34:
Eveeeett puffpuff 'um sağol çok teşekkür ederim...

Gece kramp ta giriyor bacaklarıma ama bacaklarım inanılmaz ağırıyor katlayamıyorum yürürken ayağımı kaldıramıyorum ayaklarımı sürterek yürüyorum namaz kılamıyorum çok feci durumum

ben namazı 5.aydan beri sandalyede kılıyorum yoksa imkanı yok napim sen de öyle yap canım bi süre böle idare edeceğiz ne yapalım :KK53:

Sanırım nazara geldik.. 2aydır eşimde sağ bacağında komple şişlik ve ağrı , morarma vardı. Gitmediğimiz bölüm doktor kalmadı bulamadılar istanbula gittik meğer damarda pıhtı varmış ve ciğere gitmek üzereymiş hemen hastaneye aldılar 15gün hastanede yattık , şimdilik tedavi sürüyor..
Oğluşumun böbrek sıkıntısı , eşimin sıkıntısı derken ne buralara girebildim , ne oğluşuma bişeyler alabildim..

yorumlarınızı bekliyorumolup olmadığı yönünde sizde fikir verin ona göre yapmaya devam edeceğim :)

Eki Görüntüle 1035967

kızzzzz ben bayıldımmmmm çok güzel vallaaaaaa :KK69: devam et kesinlikle...

PUFPUFFF bıldırımler gelmıyo bana neden acaba ?

birde nerden aldın malzemeleri bana tarif edermisin bende alayım ya heves ettim yakınlarda mı ?

canım benim aldığım yer : tavukçuyolu üzerinde yeni açılan biyer..ikbal caddesinde itfaiyenin orda (eğer buraları biliyosan daha detaylı tarif ederim) :KK34: ama şuraya bak hatta imkanın varsa git mutlaka,büyük biyermiş ve bisürü şey varmış :
www.hersheysiparis.com

Eki Görüntüle 1035967

Canim buyuk gecmis olsun...
Esine de ogluna da ....
Rabb'im buyuktur bacim esin carcabuk toparlanir ins.
Oglununda problemi ortadan kalkar :nazar:
Ayrica bu sus muhtesem olmus :KK16:
Masaallah :nazar:

Hic sorma guzel arkadasim inan cok uzatmamak adina ayrintilara girmedim milimle hareket ediyordum kasilmaktan, bir an gevsesem korkunc derecede kramplar giriyordu belime. Guzel annem ne cok goz yasi doktu gizli gizli :KK14: Resmen aklima geldikce korkuyorum o gunlerden. Rabbim bir daha yasatmasin. Sagligimizin kiymetini iyi bilelim arkadaslar.

Aman bacim aklina getirmemeye calis...
Rabb'im daha beterlerinden korusun...
Bir daha boyle kotu gunler yasatmasin ...
Saglik gibisi yok gercekten...

internet siparişim olan 2.tacımda geldiiiiiiiiiiii :103:

Eki Görüntüle 1036052

Masaallah cok guzel tacin :nazar:
canım ben şeker hamurunu kendim yapıyorum Marsmallow dan kendim yapıyorum bimlerde satılan haribo marsmallowlar varya onlara pudra şekeri katılarak yapılıyor.biraz zahmetli ama çok da güzel oluyor.deneyecekler için tarifi bu linkte:

http://www.leylaninkahvedukkani.com/2011/10/ilk-kez-deneyecekler-icin.html

Saklama zamanlari nasil oluyor canim ??
Yani oda isisinda kac gun tazeligini koruyor ??
Ben bi kere aldim ama dayanamayip yedim marshmellowlari :KK52:

Kızlar merhaba :KK3: uzun süredir yazamıyorum. Şöyle bir göz attım da hazırlıklar son sürat devam edıyor. Ben de alışverişe devam ediyorum fırsat buldukça. Şeker hamurlu kurabiyelerden ben de yapmayı düşünüyorum. geçen yıl bi denemem olmustu fena da olmamıstı ona güvenerek yapıcam bakalım. hem hastane için hem de fırsat bulursam mevlüt için yapmak istiyorum ikramlık. Bu arada herkes iyidir umarım ama melodi1 in ve bebeğinin durumunu cok merak ettım bılgısı olan var mı? kendinize bebişiniz için çok iyi bakın...:KK3:

X