2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

tsh korkulcak bişey değildi zaten ohhhh süper arkadaşım haberlerin çok iyi

kız deliii madem ne olabilir diye sormadın ne diye kötü haber diyosun
su azlığını hep duydum ama çok olmasınıda duymamıştım hiç noluyoki acaba
:26:
amaaaaaaaaaa ufaklık iyimiş bak ooohhh kocaman maşallah

ben ikili test sonrasından beri kullanıyorum Osteocare.. Bu tarz şikayetlerim yoktu ama doktor verdi , belkide başından beri kullandığım için şikayetim yok

merak ettim baktım senin için..bi sorun olacağı yazmıyo,bitek anne karnını çok sert hisseder ve nefes almakta zorlanır diyo.. Bak

http://www........................./2007/09/bebein-suyunun-fazla-olmasi.html?m=1

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=199447

bak baaaak dikkat etmedin mi kendine bakiyim

çok geçmiş olsun arkadaşım,daha ileriye gitmeden önlenmiş iyi ki..

gözün aydın canım ilacı kulllanmaya devam edecek msiin peki?

bizim babamız yaklaşık 15-20 gün oldu hissedeli.. Benim köfte özellikle biz uyumak için yatınca başlıyo hareketlere, eşimde karnıma koyuyo elini bekliyo illaki geliyo tekme.. Hatta geçen gün resmen korktu çekti elini birden öyle sertti...

üüüüüfffff ciğerede var yaaaaa bayılırımmmmm bennnnn çok severim

ama benim bildiğim net bi bilgi yada doktora sormuşluğum yok..kulaktan dolma bilgiyle bende yenmemesi gerekli diye okudum..hamilelik başında yedim ben 1-2 kez

aaay şu sürgü olayını çok sevdim hehehe tam benlik

decevit ferrum ford coraspin kullanıyorum.o dediğin ilacı kullanmadım hiç.söylediğin çok iyi oldu canım.tesekkur ederim.haftaya kontrolum var söylerim doktora.

çalışan anneler doğum izinlerini aynı hastaneden almak şartmı.ben özele muayeneye gidiyorum.izni ilçedeki devlet hastanesinden almayı düsünüyorum.dogumu da baska bi ilde fakülte hastanesinde düsünüyorum.bu durumda doğum öncesi izni devlet has.doğum sonrası izni fakulte verirmi.bi sıkıntı olurmu acaba

netten baktım da erken doğum bilmem ne bisürrü sey diyo doktorumda bişe demedi 10 gün sonra kontrole gel dedi tekrar bakalım dedi ufaklığında tam olarak nası olduğnu bilmiyorum benle aynı haftada olanların durumları ne bilmiyorum ama doktor iyi dedi gelişimi pufpufum inş öledir ama şu su fazlalığı kafamı karıştırdı nette çok iyi şeyler yazmıyo da:44:

Canım geçen sene sezeryan oldum yazmışsın. İki sezeryan arası belli bir süre olması gerekiyor diye duymuştum. Demek ki sorun yok.

Okuyalı uzun zaman olmuştur ama sakatatlarda, ciğerde fazla miktarda A vitamini var diye biliyorum. Betakaroten Avitamini ile birleşip düşük yapabiliyormuş diye okumuştum.. Maydonozuda yemeklerde az miktarda olabilir ama çok yenince tehlikeli diye duymuştum. Kayınvalidem nane hastası, yemeklerde, kahvaltılarda naneyi eksik etmez. Kanamam olduğu zaman bizdeydi. Benimde hiç aram yoktur. Çorbalardan itelerdim. O nedenle nanenin de masum olduğunu düşünmüyorum. Maydanoz, nane, adaçayı, nar ve sakatatlara yaklaşmıyorum. Ama ilaçlarda yazdığı gibi eser miktarda nefsi köreltmek için kullanılabilir diye düşünüyorum.

saol canım dur bende iyice bi inceliyimmmm ya doktor çok meşguldu bende izin alamadım o yüzden çok aceleye geldi dünkü kontrolll

benimde başta sol bileğimdi, şimdi sağdada başladı. kalsiyum o kadar çok alıyorum ki anlatamam, zaten kandaki kalsiyum ve magnezyumumda çok yüksek çıktı, başlarda bende zeytinyağı ile ovup sarıyordum sadece o anlık iyi oluyordu, sabah kaldığımız yerden ağrılara devam :26: krem falan , ağrısını alan bir krem kullanan varmı ki diye merak ettim.

sizin rapor hakkınız yokmu? kullansan azıcık canım, ASM ler 5 er günlük rapor yazıyor. evet doğumdan sonra geçer inşallah yoksa bebeğimi kucaklarken bile zorlanacam allah korusun:18:

ay az kalmış hadi bakalım onunki de geçsin inşallah, bize de haber versin geçerse, vallaha bende akşama yeniden zeytinyağı ile ovup sarayım diyorum. ay inşallah geçer doğumla birlikte. şimdi iş yerinden bir arkadaş dedi, su çok içiyorsan ve hamilelikte artan hormonlar ve damarlardaki kanın artmasıyla sinirler sıkışıyormuş, onda da olmuş, doğumdan bir hafta sonra geçmiş, ayyy inşallah....

bende 16 mayısa kadar çalışmayı düşünüyorum, onun içinde dinlenmem gerekiyor 37. haftaya kadar, yoksa dr erken doğum olur ve bu raporlarının hiçbir önemi kalmaz dedi. sağlıklı bir doğum yapıp eve gitmek istiyorsan bu haftalar önemli dedi. 32. haftaya kadar 10 gün daha rapor alacam, ondan sonra allah kısmet ederse, 37. haftaya kadar çalışacam. doğum iznimi doğum sonrasına saklamak için. (eğer vaktinde haziranda gelirse bebişim) benim hesaplarıma göre doğum izni 13 hafta + 2 ay yıllık izin+ 1 ay süt izni ve 1 aylık heyet raporu ile ocak ayını buluyorum, yani bu 40 günlük rapor hakkım yanacak diye kullanmak istiyorum. zaten hepsini bitirmiyorum, 22 gün kalıyor geriye.

benimde suyum fazla olduğu zaman drum üzülme biraz bebeğin toplu olacak demişti, normal doğum düşünüyorsan azıcık dikkat edeceksin dedi. ama korkma su fazlalığı, su azlığından daha iyi...fazla olsunda eksik olmasın

hadi ya gerçektenmi canım başka problem olmasında öyle olsun inş doktora tekrar gittinmi kontrole peki baktımı suyuna filan canım beni 10 sonra çağırdada onun için

canım bende doğum iznimi önceden kullanmak istiyorum 15 nisanda ayrılmak istiyorum sonra 20 + 20 rapor alıp yıllık iznimi kullanmak istiyorum en son alabilirsem heyet raporu alcam ama heyet raporunu nası alcan sen öle kolay vermiyolarmış canım banada bi yol gösterirsen bu konuda çok sevinirim

hadi ya gerçektenmi canım başka problem olmasında öyle olsun inş doktora tekrar gittinmi kontrole peki baktımı suyuna filan canım beni 10 sonra çağırdada onun için

evet canım korkma, korkulacak bir şey değil. suyun fazla dedikten sonra ben belki farkında olmadan içtiğim suyu azalttım, bir ay sonra gittiğimde suyun azalmış dedi, onun içinde her hafta gel dedi, rapor verdi yat dinlen dedi. yani su azlığı kötü, çok dediğinde birşey dememişti, 10 gün sonra çağırmasının nedeni artık 7. aylardayız kızlar konrollerimiz 15 de veya 10 günde olacak endişelenmeyin, 8,5. aydan sonrada her hafta çağrılacaz...bu da ne demek oluyor ponçiklerimizi daha sık göreceğiz yaşasın....

Kızlar yaptığım lavanta keseleri ve kapı süsüyle alakalı nasıl yaptığımı soranlar için paylaşıyorum..Daha tam bitmedi,bitince tam olarak ne kadar malzeme gittiğini de yazarım diyordum ama çok acele edemiyorum farklı işler çıkıyor ben bitirene kadar siz başlamak için geç kalabilirsiniz o yüzden şimdilik kabaca bahsedeyim....Öncelikle 50 adet lavanta keseri ve kapı süsü için yaptım alışverişimi...

Malzeme Listesi:

-2 metre kumaş (ben puantiyeli tercih ettim,orjinali pötikareli--kumaştan biraz kaldı onuda süs yastığı olarak değerlendireceğim ben)

-Keçeleri 50x40 cm boyutlarında kesilmiş olarak aldım. Sarı ve turuncudan(yada koyu sarı tam olarak ne renk bilemedim) 2 adet diğerlerinden birer adet yetiyor hatta kalıyor bile.Ben sarıdan 3 adet almışım diğer keçelerdende baya bi kaldığı için magnet tarzı bir şeylerde yapmayı düşünüyorum.

-Kesenin ucundaki ponponlu şey adını bilmiyorum :) ondan 10 metre aldım ama henüz bitmediğinden yeter mi bilmiyorum.Ama şiöyle bir hesaplama yaptım keselerin ağız tarafı 10 cm..10 ön 10 arka diye düşünürsek 20 cm oluyor ve 50x20 100 cm yani 10 metre teoride yetmesi lazım :)))

-Kurdeleler makaravari birşeye sarılmış vaziyette sanırım 20m imiş uzunluğu tanesi 75 kr olduğundan ben baya bi aldım :)) Kurdeleyi bol bol alabilirsiniz dursun bir köşede lazım olur :) Bu arada şeffaf sarı ve şeffaf beyaz aldığım kurdele renkleri.

-Aslanlar için 100 adet küçük boy göz aldım,kapı süsündeki aslan için 2 adet büyük boy gözlerden aldım.

-1 adet siyah keçeli kalem.(Aslanlara ağız ve bıyık çizmek için)

-1 adet denizde batmamak için kullanılan sosislerden :) (bu kapı süsü için,,yuvarlağı bu sosisten elde ediyorsunuz )

-1 adet koli bandı (sosisin uçlarını birbirine bantlamak için)

-1 adet silikon tabancası ve bolca silikon (isteyen farklı yaıştırıcılar da kullanabilir)

-Lavanta ve Elyaf (bunlardan ne kadar gider kestiremiyorum şimdilik 250 gr elyaf ve bir poşet 2.5 liralık lavanta aldım yetmezse yine alma imkanım var eşim işten gelirken uğrayıp alıveriyor çünkü)

LAVANTA KESESİ YAPIMI:

Öncelikle kumaşı 15x10 boyutlarında kesmemiz gerekiyor.Ben bu kesme işlemini şöyle yaptım inşallah anlatabilirim :)) Kumaşın bir tarafından 10 cm işaretleyip sonuna kadar kestim.ince uzun bir kumaş elde ettim sonra bu kumaşı 30'ar cm boyunda böldüm.30 cm olan kısmı ikiye katlatınca sadece iki tarafından dikmek daha pratik diye düşündüm ve öylede oldu sanırım :)) Bu işlemi 50 tane kese olacak şekilde tekrarladım.. Keselerin dikimine gelince burada bir itirafta bulunmak istiyorum :)) Keseleri ben dikmedim daha doğrusu kumaşın kenarları söküldüğünden surfile denilen karın ağrısını yapmak gerekiyordu ve bunu yapamazdım.Terzime verdim 10tl.ye fıstık gibi yaptı hepsini :)))) Ponponlarıda keselerin ucuna sonradan ister dikin ister yapıştırın ben bir tanesini diktim ama diğerlerini yapıştırmayı düşünüyorum..

Üstündeki aslanlara gelince çok kolay ama uğraştırıcı biraz.. Öncelikle Koyu sarı olanların kalıplarını çay bardağıyla açık sarı olanları da tuvalet kağıtlarının içindeki karton kısmı varya onlardan çıkardım.Çıkardım derken ben onları direkt keçenin üzerine koyup 50şer tane yuvarlak çizdim ve kestim hepsi bu Siz faklı kalılarda deneyebilirsiniz önemli olan koyu sarı büyük açık sarı ondan biraz daha küçük olacak....Kulak ve burunları da göz kararı kestiğim bir kalıp yardımıyla yaptım ama benim tavsiyem onlarla uğraşmayın hazırı varsa hazır alın çünkü canım çıktı minik minik onları kesene kadar :)))
Bunların hepsini silikon yardımıyla birbirine yapıştırdım..son olarakra ağız ve bıyklarını bildiğin ilk okulda kullandığımız tarzda bir keçeli kalemle çizdim..Vee bu aslanları keselerin üzerine yapıştırdım..Son olarakta elyaf ve lavanta karışımıyla doldurabilirsiniz.Ben daha bu aşamayı yapmadım..

KAPI SÜSÜ YAPIMI:

Kapı süsü için önce sosisi istediğim boyutta kestim(oluşacak yuvarlağı hangi büyüklükte istediğinize bağlı..ben göz kararı kestim)..Sonra zorlu süreç başlaldı o kumaşla sosisi kaplayana kadar canım çıktı.Resmen milim milim sıkı sıkı çektirerek kumaşı üzerine toplu iğneyle iğneledim sonra üzerinden birde silikon geçtim sağlam olduğunu düşünüyorum..Kapı süsünün arkadaki görünmeyen tarafını da fotoğraflayıp koyarım :)) Uçları azcık açık bırakıp koli bandıyla birleştirmeyi unutmayın..Sonra bandın üzerinede kumaşı güzelce geçirin.Birleşim noktası pek güzel olmayacak ama oranın üzerini balonlarla kamufule ettim ben :)) Üzerindeki süsler için hiç kalıp kullanmadım Aslan ve ay hariç :)) Aslanımız bu sefer büyük olduğunda büyük boy kase ve ondan bir boy küçük kase kullandım :)))) Ay'ı yapmak için Normal yemek tabağı kullandım düzgün olsun diye.Binevi mutfağı yanıma taşıdım yiyebilirim :))) Siz tabi bunlar için pergel falanda kullanabilirsiniz :))) Bulutu,yıldızı,gök kuşağı şeritlerini,harfleri ve balonları elimle çizdim..Bir defa çizip kestiklerimi diğerleri için kalıp olarak kullandım..Tabi bu malzemelerden aslan,ay,yıldız,balonlar ve bulutları çifter çifter yapıp birbirine diktim ve köşeden az bir boşluk kalınca araya elyaf doldurdum ve dikişi tamamladım.Bunlarıda yuvarlak sosisimin üzerine silikon yardımıyla yapıştırdım vee bitiiiiii :)))))

silikon tabancası ve silikonlarım :) bunlar yakından incelemeniz için Bu da kapı süsünün görünmeyen tarafı :)))))

Bu arada kızlar tam olarak ne kadar harcandı bilmiyorum ama sanırım 60-70 lirayı bulmuştur..Ama bunların aynısından istiyorsanız bu şekilde yapılan kapı süsleri en kötü 50 tl ki o fiyata bile zor bulunur.Lavanta keselerinin de tane fiyatı 8 tl 50 ve üzeri siparişlerde yane fiyatı 6 tl.yani kabaca bir hesap yaparsak hazır almaya kalksak en az 350 tl tutuyor.Arada uçurum var,bence bu işe girebiliriz :)))))

Son düzenleme:
doktoruma sordum bende bu soruyu bırde ılkı cok rahat gectı agrı sızım olmadı arası az oldug ıcın zor gecer mı dıye sordum,senlık bısey yok dedı bu benım ısım belkı ıkı sezaryan arası az oldu ıcın 34-35 haftada suyun gelebılır dedı oda ıllede olacak bısey degılmıs gecen sene ocakta oldum tam 1.5 sene olcak arası

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…