2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Beni güldürdün sabah sabah, Allah da seni güldürsün.

okudukça ve düşündükçe içim parçalandı. Kendi başıma gelmiş gibi üzüldüm. Ama yine de ne diyeceğimi bilmiyorum. Çok çok zor Allah yardımcınız olsun güzel arkadaşım. Bebeğin de istemiyordur böyle olsun ama bir de bize yazılanlar var. İnşaallah bebeğin 30 lu haftaları görecek bol bol dua edelim.Kendini strese sokma, rahat ol sen hepimizden güçlüsün bunu görebiliyoruz. Dualarımız seninle

Çook güzel olmuş arkadaşım ellerine sağlık. Ben de aslanlı kapı süsü, magnet ve anahtarlık yapıcam Allah nasip ederse. Bizimle paylaş yapım aşamalarını olur mu?

Canım bilemiyorum ki bende böyle ağır ağrılar olmadı hiç şükür ki. Ama tehlikeli bir durum değildir diye düşünüyorum, çünkü bir günümüz diğerini tutmuyor her yerimizden farklı bir şey çıkıyor. Rahat tut içini. Ağrının geçmesinin yöntemini de bulmuşsun ne güzel:KK49::KK49:

Canim ellerine saglik cok guzel olmussss :KK16:

Bacim gecmis olsun :nazar:
Bu aralar benimde kalca ve belimde feci agrilar oluyor..
Tabi stresten mi yoksa karin buyumesinden mi kaynaklaniyor bilemiyorum...
En kisa zamanda atlatiriz ins. :nazar:
..

Kizlar masaallah dokturmeye baslamissiniz yahu :KK16:
Cok guzeller ellerine saglik :nazar:

Kizlar sagolun. Anlasilan birebir ayni olmasada bel agrilari cogumuzda var

Benim ameliyat safra kesesi ameliyatı idi, ama safra dolmuş ve kese patlamak üzere girdim ameliyata, önce laporoskobik yapacaklardı ama iltahap dışarı taşar diye açık ameliyata çevirdiler, onda da önce az açmışlar ve bir kısım safra içeri akmış, onun temizliği falan uzun sürmüş canım, onun için ameliyattan korkuyorum, normal doğumu tercih ederim.

Allah sagligimizla sinamasin bir daha. Bende bel fitigindan acik ameliyat gecirdim. Bende iki saat kalmisim iceride. Ama coook zor bir ameliyatti zor gunler gecirdim bende

:KK52::KK52::KK51: bu arada lağma değil lavman, hiç yapmadığım için bilmiyorum ama bak senin için ne buldum.....

Vallaha narkozdan önce birşey yapılmıyor...konuşturuyorlar sadece, sonda da takılmadı ama onuda sen baygınken aşağıdan vajinadan takıyorlar....baştan söyle dr na canım istemiyorum de. Zaten bağırsakların boş oluyor, 3-4 saat sonra birşeyler yiyorsun, ve neredeyse gece yarısına kadar tuvaletin gelmiyor, ertesi günede zaten kaldırıp yürütüyorlar, onun için tuvalete gitmekde bir nevi egzersiz oluyor. Onun için baştan dr na sonda istemiyorumde canım,

http://www.uzmantv.com/lavman-nasil-yapilir

bozma kız beni cıx cıx cıx
:KK37: Zaten lağma diyince lağam gibi oluyordu hahahahah :KK1: bende buraya yazıp sonra bi araştırdım "lavman" mış evet :KK1: ama bulduklarım hep tıbbi terimlerle nasıl olduğunu anlatıyordu anlamadım.. Bu linkede bakiyim bi sağol :KK19:
bide doktora sorcam zaten bunları hep baştan konuşcam..kaçmaaaaaaaz :KK1:

İnşallah... Benim çevremde örnek çok olduğu için biliyorum. Örneklerden biri müdürümün kızı şimdi 25 yaşında, 6 aylık doğmuş. Üstüne üstlük o zamanın bilimi ve imkanları ile bugün arasında çok fark var. Doktorum benim içinde 28. haftada kan akışlarına bakarız dedi mesela. Gerekirse erken doğuma karşı ciğer geliştirici iğneler yapılıyor. İkiz gebeliklerde de erken doğum olduğu için uygulanan çok yöntem var. Ama sen kendine bebeğine dikkat et. Sakın kendimi artık iyi hissediyorum diye ayaklanma. İş güç, temizlik derdine düşme. Sen bebeğine tutundukça eminim o da sana sıkı sıkı tutunacak ve inşallah normal vaktinde kollarına gelecek...İnşallah...

Inşaallah içimde bana tutunacak sımsıkı... Gün geçtikçe buna daha çok inanıyorum. Ciğer geliştirme iğnesini de vurdular hastanede yatarken... Tüm ilaçları içiyorum doktorumun verdiği... Yatış şeklimi de doktorumun dediği yaptım, bütün gün, bütün gece aynı pozisyonda yatıyorum. Tüm istenilen herşeyi yapıyorum, gerisi Allah kerim...

bozma kız beni cıx cıx cıx
:KK37: Zaten lağma diyince lağam gibi oluyordu hahahahah :KK1: bende buraya yazıp sonra bi araştırdım "lavman" mış evet :KK1: ama bulduklarım hep tıbbi terimlerle nasıl olduğunu anlatıyordu anlamadım.. Bu linkede bakiyim bi sağol :KK19:
bide doktora sorcam zaten bunları hep baştan konuşcam..kaçmaaaaaaaz :KK1:

Kız bozmuyorum aşkolsun :KK9: ya evet aslında dr unla konuşursun, zaten sezeryan istiyorum dediğinde konu açılır, sorarsın, şimdi biz ne desek de drun daha iyi bilir. Korkma şimdiden bebişinide korkutma, öpüyorum seni ve Efe ni:KK54::KK54::KK54:

okudukça ve düşündükçe içim parçalandı. Kendi başıma gelmiş gibi üzüldüm. Ama yine de ne diyeceğimi bilmiyorum. Çok çok zor Allah yardımcınız olsun güzel arkadaşım. Bebeğin de istemiyordur böyle olsun ama bir de bize yazılanlar var. İnşaallah bebeğin 30 lu haftaları görecek bol bol dua edelim.Kendini strese sokma, rahat ol sen hepimizden güçlüsün bunu görebiliyoruz. Dualarımız seninle

Allah razı olsun canım... Inşaallah dediğin gibi olacak, sonuna kadar dayanacak benim Kuzucum...

Inşaallah içimde bana tutunacak sımsıkı... Gün geçtikçe buna daha çok inanıyorum. Ciğer geliştirme iğnesini de vurdular hastanede yatarken... Tüm ilaçları içiyorum doktorumun verdiği... Yatış şeklimi de doktorumun dediği yaptım, bütün gün, bütün gece aynı pozisyonda yatıyorum. Tüm istenilen herşeyi yapıyorum, gerisi Allah kerim...

Ciğer geliştirici iğneden kaç doz, kaç kere yapılıyor canım, birde kalçadanmı vuruldu?

Canımm nasıl üzüldüm bilemezsin ama herşeye rağmen bebeğinin iyi olmasına sevindim.Dualarımız tabiki seninle,erken doğum yapıp sağlıklı bebek dünyaya getiren çok anne var..Moralini yüksek tut ki öyle yaptığından eminim.İnşallah sağ salim kucağına alacaksın bebeğini :KK16:

Allah razı olsun tatlım. Moralimiz çok iyi Allah'a şükür böyle de devam eder. Sağlıklı bir bebeğim olacak biiznillah...

Allah sagligimizla sinamasin bir daha. Bende bel fitigindan acik ameliyat gecirdim. Bende iki saat kalmisim iceride. Ama coook zor bir ameliyatti zor gunler gecirdim bende

Evet canım, sağlık en önemlisi sanada geçmiş olsun canım, o zaman senin 2. De sezeryan olacak değilmi? Öyle okumuştum internette, bel fıtığı olan ve belden ameliyat geçirenlerin normal doğum yapması riskli diye, hatta epidural da yapmıyorlardır değil mi?

Ciğer geliştirici iğneden kaç doz, kaç kere yapılıyor canım, birde kalçadanmı vuruldu?

Bu konuda tam bir bilgim yok canım arkadaşım çünkü ameliyattan sonra o kadar çok iğne yapıldıki sanırım tek doz ve kalçadan yapılıyor. Bana ameliyat sonrası düşük önleyici iğne de yapıldı kalçadan, damar yolundan magnezyum ağırlıklı serum verildi, yine damar yolundan antibiyotik verildi şırıngayla... Şimdi evde de hastanede verilen serum yerine günde 4 paket magvital içiyorum suda çözündürüp (karnımda oluşan kampları önlemek için), onun haricinde Nidilat adlı bir hapım var sabah-akşam (stres önleyici ve tansiyon yükselmesini önleyici olarak). Ve bunlar dışında da doktorumun önceden verdiği düşük önleyici hapım progestan, kan hapı olarak feramat, vitamin olarak decavit içiyorum. Hepsi için telefonumun alarmını kurdum tek tek çalıyor ilaçların saatleri gelince... Biz önlemimizi alalım bakalım gerisi Allah kerim...

şimdide şubat annelerinin doğum hikayelerini okurken buldum kendimi..
Allah'ım nasıl duygulu,hep bir hikayenin sonuna yaklaşırken gözlerim doluyor..
özellikle sezeryanlatı okuyorum,başıma neler gelcek diye ama genelde ameliyat öncesi sonrası hep şipşak yazılmış geçilmiş..üüffff..
ben upuzun detay dolu yazacağım inş :KK1:
Eminim cnm sen yazarsin yazda ben cok swverim okumayi herkezde yazsin en detetli bi sekilde okeymi:KK1::KK1::KK1:1::KK1:
kızlar büyük çooğunluğumuz bebeklerimizin isimlerini koymuşuzdur eminim. Paylaşalım mı ne dersiniz burada?

Benim oğlum olacak ismini Egemen koymayı düşünüyoruz. Sizce nasıl???

Egemenn cok guzel isimiss ismile yasasin cnm:)benim burak yusuff olucak insallah:KK43:

Canlarim artik geceleri dogru durus uyuyamiyorum bi yanimla yatamiyorum uyusuyorum bi otarafa bi bu tarafa offf cok sikti yaratiyor bana bide soll tarafa yatin diyorlar doktorlarr olmuyor iste yatamiyorum bu sikintiyi yasayan varmii??guzell anisler:))

Bu konuda tam bir bilgim yok canım arkadaşım çünkü ameliyattan sonra o kadar çok iğne yapıldıki sanırım tek doz ve kalçadan yapılıyor. Bana ameliyat sonrası düşük önleyici iğne de yapıldı kalçadan, damar yolundan magnezyum ağırlıklı serum verildi, yine damar yolundan antibiyotik verildi şırıngayla... Şimdi evde de hastanede verilen serum yerine günde 4 paket magvital içiyorum suda çözündürüp (karnımda oluşan kampları önlemek için), onun haricinde Nidilat adlı bir hapım var sabah-akşam (stres önleyici ve tansiyon yükselmesini önleyici olarak). Ve bunlar dışında da doktorumun önceden verdiği düşük önleyici hapım progestan, kan hapı olarak feramat, vitamin olarak decavit içiyorum. Hepsi için telefonumun alarmını kurdum tek tek çalıyor ilaçların saatleri gelince... Biz önlemimizi alalım bakalım gerisi Allah kerim...
Ciğer iğnesi yapıldıysa Allahın izniyle bisey olmaz en kötüsü pramuture annesi olursun,Allah beterinden korusun

Kız bozmuyorum aşkolsun :KK9: ya evet aslında dr unla konuşursun, zaten sezeryan istiyorum dediğinde konu açılır, sorarsın, şimdi biz ne desek de drun daha iyi bilir. Korkma şimdiden bebişinide korkutma, öpüyorum seni ve Efe ni:KK54::KK54::KK54:

sağol güzellik bizde seni öpüyoruz teyzoşumuz :KK19:

Canlarim artik geceleri dogru durus uyuyamiyorum bi yanimla yatamiyorum uyusuyorum bi otarafa bi bu tarafa offf cok sikti yaratiyor bana bide soll tarafa yatin diyorlar doktorlarr olmuyor iste yatamiyorum bu sikintiyi yasayan varmii??guzell anisler:))

al benden de o kadar yaaa..sağa sola doğru yatış şu an en rahatı ama o da kötünün iyisi yani..derin ve rahat nefes alamıyorum uykuya dalana kadar zorlanıyorum..aaaay 8.ayda falan nolcaz acep :KK1:

ben gece 2-3 kez uyanıyorum kesik kesik uyuduğum için son zamanlarda uykudan hiç zevk almıyorum. sola yatınca kalbim sıkışıyor sanki daralıyorum sağa dönüyorum vicdan yapıp tekrar sola dönüyorum bir bacağımın altına yastık koyuyorum kocayı yataktan attım zaten. uykuya daana kadar baya cebelleşiyorum

bilgiler için sağol canımcım ama hâlâ tam olarak istediğimi alamadım :KK1: hahahahha hani tüm bu işlemleri ince detayına kadar öğrenmek istiyorum çünkü..mesela lağma nasıl yapılıyor,işlemleri ne? Mesela ameliyathanede narkozdan önce bi işlem oluyor mu? Mesela sonda illa takalım denirse nasıl yapılıyor acıyor mu! Aaaay ben çok zor bi hastayım
:KK52:
Canım bunu en kısa zamanda doktorunla konus,kafandaki deli soruları o yanıtlar anca her doktorun ve hastanenin teknig farklı sanırım ben gecen sene sezaryan oldum,2 yılda 3 kere ameliyathaneye girdim ve her defasında canım acimiyacagni bildigim halde 3.5 attım,ürkütücü bı havası var,ama en güzeli sezaryandi :) önce sedyeden masaya alıyorlar boynundan aşağıya yesil bir örtü çekiyorlar o esanada benim göğsüme sıcak havlu gibi bişeyler koydular bu arada çiplaksin karnına ve bacaklarına serin serin ilac sürüyorlar sondayi bebek icin narkozdan önce takmak istiyorlar ama ben taktirmadim zaten korkudan ve ilacın soğukluğundan tır tır titriyordum doktorum geldi tamam verin ilacı dedi basımda narkozcu yüzüme maskeseyi yaklaştırdı sadece,kendime geldigimde beklemeseydin elime bı düğme sıkıştırmışlar ağrın oldukça bas dediler basıp durudum belki o yüzden ağrım fazla olmadı gözlerimi açınca oğlumu istiyorum diye ağlamaya başladım ayyy cok güzeldi yaaa şimdi bunları yeniden yasayacağım bilmek heyecanlandiriyor beni

sağol güzellik bizde seni öpüyoruz teyzoşumuz :KK19:

:)))bezde sizi opelimiii optuk gittii canlarim:)))))

al benden de o kadar yaaa..sağa sola doğru yatış şu an en rahatı ama o da kötünün iyisi yani..derin ve rahat nefes alamıyorum uykuya dalana kadar zorlanıyorum..aaaay 8.ayda falan nolcaz acep :KK1:
Oturdugumuz yerde uyuruzartik tatlm ne edek bacimm zaten esim tepkide vermeye basladi uyutmuyorsun diye benmi dedim oglun uyutmuyor ne beni ne seni:KK1::KK1::KK1::KK1:
ben gece 2-3 kez uyanıyorum kesik kesik uyuduğum için son zamanlarda uykudan hiç zevk almıyorum. sola yatınca kalbim sıkışıyor sanki daralıyorum sağa dönüyorum vicdan yapıp tekrar sola dönüyorum bir bacağımın altına yastık koyuyorum kocayı yataktan attım zaten. uykuya daana kadar baya cebelleşiyorum

Ahh yakinda bende aticam kocayi:KK1::KK1:bu gidisle :KK1::KK1::KK1:

Selam Kizlar,
Pazartesi günü doktora gittiğimde benim ameliyata alınmama karar verdi doktorum. Öğleden sonra doktor randevum vardı ya kızlar, gittiğimde ultrasondan baktı doktorum ve bebegimin ayakları doğum kanalına girmişti hemen ameliyata alınmama karar verdi doktorum. Ameliyat cok riskli geçti ameliyat saatini beklerken de bebeğin tek ayağı vajinaya kadar girmişti, kesesi patlamak üzereymiş, Ameliyatta beni başaşağı tutmuşlar, Bebeğimi iyice geri itiklemisler ve rahimagzi cok buyuk risklere ragmen doktorum tarafindan dikilmis. 2 gün hastanede yattım, dün eve geldim yani kayinvalidemdeyim şuanda, yerimden kalkmak çok tehlikeli, tuvalete bile gidemiyorum, sürgü kullanıyorum, hastaneden çıkarken karnımi alttan destekleyici kemeri bağlayarak çıktım. Şimdi popumun altında yastık destekli şekilde yan yatıyorum yatakta... doktorum 15 gün boyunca yani 27. Hafta doluncaya kadar hastanede yatmami daha uygun gördü tabi ameliyat olduğum hastane özel hastane olduğu için orda yatmak masraflı olacaktı. Doktorum Marmara araştırma hastanesine ayarlamamı önerdi fakat bilirsiniz devlet hastanelerinde işler yürümüyor adamın olmadan, acilden gelecekmisim acilden bile giriş yapmış olsam en fazla 2 gün tutarlarmis beni hastanede... benim düşük riskim çok yüksek, cok zorlu bir ameliyat geçirdim o yüzden eve gitmemi istemedi doktorum, inşaallah birşey olmayacak ben iyiyim çok şükür, şuanda 14 günümüz kaldı bugünle birlikte... bebeğim erken gelecek büyük ihtimalle, Rabbim hayırlı, sağlıklı evlat versin, takdir Allah'ın... yaşamam gereken neyse onu yaşıyorum, Rabbim kaldiramayacagimiz yükü vermez hicbirimize... Rabbim korusun beni de bebegimi de... Benim de kaderi böyle yazılmış. SİZDEN BOL BOL DUA ISTİYORUM KIZLAR, HERŞEY DUAYLA DAHA DA DUZELECEK INANIYORUM.
Çok geçmiş olsun canım, inşallah sağ salim ve zamanında bebeğini kucağına alırsın. Rabbim yardımcın olsun...
Eki Görüntüle 1021267 Eki Görüntüle 1021268 Veeee işte oğluşum için kendi ellerimle yaptığım kapı süsü vee lavanta kesesi :KK16: Kapı süsünün üst tarafına dolgulu harflerden hoşgeldin yazısı da yapacağım ve bitmiş olacak..Biraz uğraştım ama oğluşum için değerr :KK16:
Ne marifetlisiniz kızlar ya...Ne güzel malzemeleri bulma imkanınız da var. Hepsi Çok güzeller canım inşallah Rabbim kullanmayı da nasip eder...
Bildiginiz uzere belimde problemlerim var benim. Son zamanlarda da sirt ustu yattigimda kilitleniyorum ayaga hic kalkamiyorum o an yavasca soluma donup biraz o pozisyonda bekleyip sonra ayaga kalkiyorum. Yaklasik bir haftadir sol kalcamin ustunde de bir agri basladi. Sizinde boyle sikayetiniz var mi yoksa bana ozel bi durummu. Ilk gebeligimde hic bir belirti vermeden dogumdan sonra birden cikti rahatsizligim. Suan ki agrilarimla o zamanki agrilarim benzerlik gosteriyo. Olagan birseyse biraz rahatlayacagim degilse bi doktora gorunmeyi dusunuyorum.
Magnezyum kullanıyor musun caım. Dediğin ağrılar ben de 3,5 aylıkken başladı, ben de bel fıtığı var ondan kaynaklandığını sanıyordum doktoruma sordum, hamilelerde bu dönemlerde bel ve bacak ağrıları başlar bunlar normal dedi ve mağnezyum verdi bana. magnezyumu ve demir hapını doğuma kadar kullanacaksın dedi bana...

nhrkbl arkadaşım alıntı yapamadım ellerine sağlık bende kızoşuma bişeler yaptım paylaşmak istedim :KK49:
Çok hoş şeyler yapıyorsunuz kızlar, maharetli olmak güzel...Güle güle kullanın inşallah...

Anladım canım çok sağol, iç aman aksatma ilaçlarını

24 saat arayla iki kere yapılıyor,ise yaramasi icin 48 saat doğurmaman gerekiyor

Benimde erken doğum riskim var, geçen hafta tamam aklımda dedi ama sonra kontrolde demedi, yapılcakmı yapılmaycakmı bilmiyorum. Sen olmuşmuydun 1. de veya bunda, bilgi içinde teşekkür ederim.

X